شماره تماس: 09387894096 

انجام مقاله در تهران - تزیسمی

انجام مقاله در تهران

مقاله یک بخش طولانی از نوشته ای است که پایان نامه یا تحقیقی را ارائه می دهد.کلمه ی مقاله بر گرفته از کلمه ی لاتین “exagium” است که به معنای ارائه ی یک مورد است.هنگام نوشتن یک مقاله،ما در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی،تجزیه و تحلیل ،تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستیم. همه ی انواع مقالات ،هدف مشترکی را دنبال می کنند آن هم ارائه ی یک موضوع برای خواننده است در نتیجه ی همه ی مقالات نه تنها بر روی صحت واقعیت ها و حقایق موجود بلکه بر روی انتخاب ،ارزیابی انتقادی، سازمان و معرفی این حقایق نیز تکیه می کنند. در سایت کافه پروژه ده ها مجری مجرب و موفق در حوزه نوشتن مقاله مشغول به فعالیت هستند که می توانید از توانایی و تجربه آنها در نوشتن انواع مقاله های خود اعم از استدلالی، توصیفی، تحلیلی، اکتشافی، مروری و … کمک بگیرید.

مطالعه کنید: تحلیل استواری

نوشتن مقاله کلاسی :

مقالات کلاسی غالبا مواردی هستند که از مقالات دیگر برداشته میشن و بار علمی چندانی ندارن اما قالب آنها بصورت استاندارد مقاله شامل عنوان ، چکیده ، مقدمه ، بدنه ، روش پیشنهادی ، نتیجه گیری و رفرنس ها است.

نوشتن مقاله کنفرانسی یا همایشی :

مقالات کنفرانسی و همایشی مقالاتی هستند که برای یک کنفرانس یا همایش نوشته می شوند و معمولا به موضوعات و چالش های یک موضوع علمی میپردازند و روشهایی برای حل آنها پیشنهاد می دهند.اما پیاده سازی و آزمایش را انجام نمی دهند.

مطالعه کنید: تحلیل روایت

نوشتن مقاله مروری :

این نوع مقالات معمولا مروری بر مقالات علمی دیگر در رابطه با یک موضوع خاص است که لااقل بین 20 تا 50 مقاله باید مورد بررسی قرار گیرد و خودش روش جدیدی را پیشنهاد نمیدهد.

مقالات علمی پژوهشی:

در این نوع مقالات کیفیت بالاتر می رود و روش خاصی نیز پیشنهاد و پیاده سازی می شود و نتایج آن هم غالبا با مقالات دیگر مورد مقایسه قرار میگیرد.سطح این مقالات بالاتر از مقالات کنفرانسی است.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت

نوشتن مقالات isi :

این مقالات سطح بالاتری از مقالات علمی پژوهشی هستند که برای مجلات و ژورنالهای isi ارسال می شوند.سطح این نوع مقالات هم براساس ژورنال و تعداد ارجاعات به این مقاله متفاوت است و ایمپکت(IF) آنها سطحشان را مشخص می کند.

اما موضوع اصلی بحث ما انتخاب سایتهایی است که بهترین انتخاب برای نگارش مقاله هستند.چه مقاله کلاسی باشد چه کنفرانسی و چه علمی پژوهشی

مقاله isi

مقاله isi یا آی‌اس‌آی، از جمله مقالاتی است که در بالاترین رده علمی قرار دارد. داشتن چند مقاله آی‌اس‌آی در رزومه برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری بسیار با اهمیت و ضروری است. در واقع این مقالات باعث می‌شوند که پذیرش شما در دانشگاه‌ها، موقعیت‌های شغلی و حتی کشورهای مختلف بسیار راحت‌تر اتفاق بیفتد. Isi مخفف واژه‌ی Institute for Scientific Information است که در واقع از مؤسسات معتبر و سطح بالا در زمینه چاپ ژورنال‌های خارجی است و در جایگاه اول این مؤسسات قرار دارد. برای این که مقاله‌ای مورد پذیرش این مؤسسه قرار بگیرد، لازم است که از فیلترها و قوانین خاص و سخت‌گیرانه‌ای عبور کند. انجام مقاله isi و سایر مقاله‌های سطح بالا نیاز به دقت و تمرکز و تحقیقات بسیار بالایی دارد.

مطالعه کنید: متغیر مداخله گر

مقاله‌های دانشجویی

مقاله‌های دانشجویی مقاله‌هایی هستند که در طی تحصیل، اساتید به عنوان تکلیف به شما ارائه می‌کنند. در واقع این مقاله‌ها بخشی از نمره درس شما را تشکیل می‌دهند. انجام مقاله دانشجویی به نسبت مقاله isi بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌گیرد و به همین دلیل نیز قیمت بسیار کمتری دارد. شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای نگارش مقاله دانشجویی خود استفاده کنید.

یکی از این روش‌ها استفاده از مقاله‌های تألیفی است. این مقالات با مطالعه‌ی منابع دیگر و فیش برداری از آن‌ها، تلخیص، نقل قول مستقیم و غیر مستقیم و سایر روش‌ها تألیف می‌شوند و یک مقاله اصلی و منحصر به فرد هستند. به عبارتی همان طور که از نام آن‌ها مشخص است، این مقالات تألیف شده‌اند.

مطالعه کنید: فرضیه

مقالات تلفیقی از دیگر مقالات دانشجویی هستند. انجام مقاله تلفیقی هم چنان آسان‌تر است؛ زیرا این مقالات از تلفیق چندین مقاله به صورت مستقیم به دست می‌آیند. به عبارتی از هر مقاله قسمتی برداشته می‌شود و یک مقاله‌ی جدید را می‌سازد.

روش دیگری که دانشجویان می‌توانند از آن برای ارائه مقاله به استاد و کسب نمره بدون این که خودشان مقاله را نوشته باشند استفاده کنند، این است که از مقالات آماده استفاده کنند. این مقالات قبلاً نوشته و آماده شده‌اند و به دانشجوی دیگری تسلیم شده‌اند. دانشجو می‌تواند این مقالات آماده را گرفته و برای نمره گرفتن به استاد خود بدهد. بدیهی است که قیمت این مقاله‌ها نیز بسیار اندک است.

نوع دیگری از مقالات دانشجویی که مورد نیاز است، تهیه مقاله از پایان نامه است. دانشجویانی که قصد دفاع از پایان نامه خود را دارند، باید یک مقاله از پایان نامه خود استخراج کنند. در صورتی که زمان و شرایط کافی برای استخراج مقاله از پایان نامه خود ندارید، می‌توانید این کار را به مؤسسه تزیسمی بسپارید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

مقاله کنفرانسی

نوع دیگر از مقالات که هم در دوره دانشجویی و هم بعد از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، مقاله کنفرانسی است. این مقاله‌ها برای کنفرانس‌های تخصصی با موضوعات خاص نگارش می‌شوند و بخشی از آن‌ها نیز در این کنفرانس‌ها توسط نویسنده ارائه می‌شوند. انجام مقاله کنفرانسی کاری بسیار حساس و علمی است.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه فوری

این مقاله باید کاملاً علمی و دقیق نگارش شده باشد تا بتواند توسط جمعی متخصص داوری شود. فرایند تأیید یک مقاله کنفرانسی در اکثر اوقات نزدیک به دو ماه طول می‌کشد، همین موضوع نشان می‌دهد که تخصص و دقتی که در نگارش این مقاله باید به کار گرفته شود بسیار بالا است. اگر قصد دارید انجام مقاله کنفرانسی خود را به بیرون بسپارید، باید خودتان نیز به خوبی روی آن‌ها تسلط پیدا کنید تا در ارائه دچار مشکل نشوید.

مطالعه کنید: انجام مقاله

چرا باید برای چاپ مقاله ISI اقدام کنیم؟

شاید از خود بپرسید، مقاله ISI چیست و چراکه باید نسبت به نوشتن و چاپ آن اقدام کنیم؟ در پاسخ باید گفت institute for Scientific Information )ISI) یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین نوع مقالات علمی در دنیاست. این نوع مقالات دارای مزایا و امتیازات فوق‌العاده ارزشمندی است. همین امر سبب گرایش و تمایل قشر وسیعی از جامعه علمی برای نوشتن مقاله ISI و چاپ در ژورنال های مختلف گردیده است. از جمله:

  • شناخته شده به عنوان معتبرترین نوع مقالات علمی در دنیا
  • بهترین گزینه برای تقویت رزومه با بالاترین امتیاز و ثبت پژوهش با نام شخصی
  • کسب اعتبار و ارتقای رتبه علمی و شناخته شده به عنوان پژوهشگر و متخصص در زمینه مربوطه
  • انتشار مقاله آی اس آی برای ارائه نتایج و دستاوردها به مخاطبان سراسر جهان
  • برای کسب بالاترین نمره های درسی و دفاع پایان نامه
  • امکان ایجاد شرایط برای مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در خارج از کشور
  • سابمیت، چاپ و پذیرش مقاله ISI با هدف پذیرش آسان تر برای کارشناسی ارشد و دکترا
  • کسب امتیاز بسیار بالا برای مصاحبه های استخدامی دولتی و خصوصی
  • امکان تسهیل شرایط برای عضویت در بنیاد نخبگان

مطالعه کنید: انجام پروپوزال

مراحل سازماندهی دستنوشته خود

شکل ها و جداول را آماده کنید.

روش ها را بنویسید

نتایج را بنویسید

بحث را بنویسید قبل از نوشتن مقدمه، نتایج و بحث را نهایی کنید. این به این دلیل است که اگر بحث کافی نیست، چگونه می توانید اهمیت علمی کار خود را در مقدمه به طور عینی نشان دهید؟

یک نتیجه گیری واضح بنویسید

یک مقدمه قانع کننده بنویسید.

چکیده را بنویسید.

یک عنوان مختصر و توصیفی بنویسید.

کلمات کلیدی را برای نمایه سازی انتخاب کنید.

قدردانی ها را بنویسید.

مراجع را بنویسید

مطالعه کنید: انجام پایان نامه ارشد

مرحله 1: شکل ها و جداول را آماده کنید

به یاد داشته باشید که "یک رقم ارزش هزار کلمه را دارد." از این رو، تصاویر، از جمله شکل ها و جداول، کارآمدترین راه برای ارائه نتایج شما هستند. داده های شما نیروی محرکه مقاله هستند، بنابراین تصاویر شما حیاتی هستند!

چگونه بین ارائه داده های خود به صورت جداول یا شکل تصمیم می گیرید؟ به طور کلی، جداول نتایج تجربی واقعی را نشان می‌دهند، در حالی که شکل‌ها اغلب برای مقایسه نتایج تجربی با نتایج کارهای قبلی، یا با مقادیر محاسبه‌شده/نظری استفاده می‌شوند.

مرحله 2: روش ها را بنویسید

این بخش به این سوال پاسخ می دهد که چگونه مسئله مورد مطالعه قرار گرفته است. اگر مقاله شما روش جدیدی را پیشنهاد می‌کند، باید اطلاعات دقیقی را درج کنید تا یک خواننده آگاه بتواند آزمایش را بازتولید کند.

با این حال، جزئیات روش های تعیین شده را تکرار نکنید. از منابع و مواد پشتیبان برای نشان دادن رویه های منتشر شده قبلی استفاده کنید. خلاصه های گسترده یا مراجع کلیدی کافی است.

بازبین‌ها توصیف‌های ناقص یا نادرست روش‌ها را مورد انتقاد قرار می‌دهند و ممکن است رد آن را توصیه کنند، زیرا این بخش در فرآیند بازتولید تحقیق شما حیاتی است. به این ترتیب همه مواد شیمیایی باید شناسایی شوند. از ترکیبات اختصاصی و غیرقابل شناسایی استفاده نکنید.

مطالعه کنید: انجام مقاله isi

طول نسخه خطی

مجدداً، به راهنمای مجله برای نویسندگان نگاه کنید، اما طول ایده‌آل برای یک نسخه خطی 25 تا 40 صفحه، با فاصله دو برابر، شامل فقط داده‌های ضروری است. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:

عنوان: کوتاه و آموزنده

چکیده: 1 پاراگراف (کمتر از 250 کلمه)

مقدمه: 1.5-2 صفحه

روش کار: 2-3 صفحه

نتایج: 6-8 صفحه

بحث: 4-6 صفحه

نتیجه گیری: 1 بند

شکل ها: 6-8 (یکی در هر صفحه)

جداول: 1-3 (یک در هر صفحه)

منابع: 20-50 مقاله (2-4 صفحه)

مطالعه کنید:  انجام تضمینی پایان نامه

مرحله 3: نتایج را بنویسید

این بخش به این سوال پاسخ می دهد که "چه چیزی پیدا کردی؟" از این رو، تنها نتایج معرف تحقیق شما باید ارائه شود. نتایج باید برای بحث ضروری باشد. با این حال، به یاد داشته باشید که اکثر مجلات امکان افزودن مواد پشتیبانی را ارائه می دهند، بنابراین آزادانه از آنها برای داده های دارای اهمیت ثانویه استفاده کنید. به این ترتیب، سعی نکنید داده ها را به امید ذخیره آنها برای مقاله بعدی، "پنهان" کنید. ممکن است شواهدی را برای تقویت نتیجه گیری خود از دست بدهید. اگر داده ها بیش از حد فراوان هستند، می توانید از آن مواد تکمیلی استفاده کنید.

از عناوین فرعی برای نگه داشتن نتایج یکسان در کنار هم استفاده کنید که مرور و خواندن آن آسان تر است. این بخش‌های فرعی را برای راحتی ارجاع‌های داخلی شماره‌گذاری کنید، اما همیشه راهنمای ناشر برای نویسندگان را در نظر بگیرید.

برای داده‌ها، یک ترتیب منطقی تصمیم بگیرید که داستانی واضح را بیان می‌کند و درک آن را آسان می‌کند. به طور کلی، این به همان ترتیبی است که در بخش روش ها ارائه شده است.

یک مسئله مهم این است که شما نباید در این بخش ارجاع دهید. شما در حال ارائه نتایج خود هستید، بنابراین نمی توانید در اینجا به دیگران مراجعه کنید. اگر به دیگران مراجعه می کنید به این دلیل است که در حال بحث در مورد نتایج خود هستید و این باید در بخش بحث درج شود.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

مرحله 4: بحث را بنویسید

در اینجا باید به معنای نتایج پاسخ دهید. احتمالاً ساده‌ترین بخش برای نوشتن، اما سخت‌ترین بخش برای درست کردن است. این به این دلیل است که مهمترین بخش مقاله شما است. در اینجا شما این شانس را دارید که داده های خود را بفروشید. در نظر بگیرید که تعداد زیادی از نسخه های خطی رد می شوند زیرا بحث ضعیف است.

شما باید بحث را مطابق با نتایج انجام دهید، اما نتایج را تکرار نکنید. در اینجا باید نتایج منتشر شده توسط همکاران خود را با نتایج خود (با استفاده از برخی از منابع موجود در مقدمه) مقایسه کنید. هرگز کاری را که با کار شما مخالف است نادیده نگیرید، به نوبه خود باید با آن مقابله کنید و خواننده را متقاعد کنید که درست یا بهتر است.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت گردشگری

مرحله 5: یک نتیجه گیری واضح بنویسید

این بخش نشان می‌دهد که چگونه کار از وضعیت دانش فعلی، زمینه را پیش می‌برد. در برخی از مجلات، بخش جداگانه ای است. در برخی دیگر، آخرین پاراگراف بخش بحث است. به هر حال، بدون یک بخش نتیجه‌گیری واضح، داوران و خوانندگان قضاوت درباره کار شما و اینکه آیا ارزش آن را دارد که در مجله منتشر شود، مشکل خواهند بود.

یک خطای رایج در این بخش تکرار چکیده یا فقط فهرست کردن نتایج تجربی است. اظهارات بی اهمیت نتایج شما در این بخش قابل قبول نیست.

شما باید یک توجیه علمی واضح برای کار خود در این بخش ارائه دهید و در صورت لزوم موارد استفاده و الحاقات را مشخص کنید. علاوه بر این، می‌توانید آزمایش‌های آینده را پیشنهاد کنید و به مواردی که در حال انجام است اشاره کنید.

شما می توانید نتیجه گیری های کلی و خاص حاضر را در رابطه با اهداف موجود در مقدمه پیشنهاد دهید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

مرحله 6: یک مقدمه قانع کننده بنویسید

این فرصت شماست تا خوانندگان را متقاعد کنید که به وضوح می دانید چرا کارتان مفید است.

یک مقدمه خوب باید به سوالات زیر پاسخ دهد:

مشکل چیست که باید حل شود؟

آیا راه حل های موجود وجود دارد؟

کدام بهترین است؟

محدودیت اصلی آن چیست؟

به چه چیزی آرزو داری برسی؟

ویراستاران دوست دارند ببینند که شما دیدگاهی مطابق با ماهیت مجله ارائه کرده اید. شما باید با استناد به چند اثر اصلی و مهم، از جمله مقالات مروری اخیر، انتشارات علمی اصلی را که کار شما بر اساس آنها است، معرفی کنید.

با این حال، ویراستاران از نقل‌قول‌های نامناسب بسیاری از منابع بی‌ربط با کار، یا قضاوت‌های نامناسب درباره دستاوردهای شما متنفرند. آنها فکر خواهند کرد که شما هدفی ندارید.

مطالعه کنید: انجام تضمینی پایان نامه

مرحله 7: چکیده را بنویسید

چکیده به خوانندگان آینده نگر می گوید که شما چه کار کرده اید و یافته های مهم در تحقیق شما چه بوده است. همراه با عنوان، تبلیغ مقاله شماست. بدون خواندن کل مقاله آن را جالب و به راحتی درک کنید. از استفاده از اصطلاحات تخصصی، اختصارات و ارجاعات غیر معمول خودداری کنید.

شما باید دقیق باشید و از کلماتی استفاده کنید که معنای دقیق تحقیق شما را بیان می کند. چکیده شرح کوتاهی از دیدگاه و هدف مقاله شما ارائه می دهد. نتایج کلیدی به دست می دهد اما جزئیات تجربی را به حداقل می رساند. یادآوری این نکته بسیار مهم است که چکیده شرح کوتاهی از تفسیر/نتیجه گیری را در جمله آخر ارائه می دهد.

یک چکیده واضح به شدت بر اینکه کار شما بیشتر مورد توجه قرار می گیرد یا خیر تأثیر می گذارد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

مرحله هشتم: یک عنوان مختصر و توصیفی بنویسید

عنوان باید توضیح دهد که مقاله به طور کلی در مورد چیست. این اولین (و احتمالاً تنها) فرصت شما برای جلب توجه خواننده است. به این ترتیب، به یاد داشته باشید که اولین خوانندگان سردبیر و داوران هستند. همچنین، خوانندگان نویسندگان بالقوه ای هستند که به مقاله شما استناد می کنند، بنابراین اولین برداشت قدرتمند است!

همه ما غرق در نشریات هستیم و خوانندگان وقت ندارند تمام تولیدات علمی را بخوانند. آنها باید انتخابی باشند و این انتخاب اغلب از عنوان سرچشمه می گیرد.

داوران بررسی خواهند کرد که آیا عنوان خاص است و آیا محتوای نسخه را منعکس می کند یا خیر. ویراستاران از عناوینی که بی معنی هستند یا به اندازه کافی موضوع را نشان نمی دهند متنفرند. بنابراین، عنوان را آموزنده و مختصر نگه دارید (روشن، توصیفی، و نه خیلی طولانی). در صورت امکان باید از اصطلاحات فنی و اختصارات خودداری کنید. این به این دلیل است که شما باید خوانندگانی را تا حد امکان جذب کنید. زمانی را به فکر کردن درباره عنوان و بحث در مورد آن با نویسندگان همکار خود اختصاص دهید.

مطالعه کنید:  قیمت پایان نامه ارشد

مرحله 9: کلمات کلیدی را برای نمایه سازی انتخاب کنید

از کلمات کلیدی برای نمایه سازی مقاله شما استفاده می شود. آنها برچسب دستنوشته شما هستند. درست است که اکنون کمتر مورد استفاده مجلات قرار می گیرند زیرا می توانید کل متن را جستجو کنید. با این حال، هنگام جستجوی کلمات کلیدی، از کلماتی با معنای گسترده و کلماتی که قبلاً در عنوان ذکر شده است خودداری کنید.

برخی از مجلات نیاز دارند که کلمات کلیدی مربوط به نام مجله نباشد، زیرا به طور ضمنی موضوع این است. به عنوان مثال، مجله Soil Biology & Biochemistry ایجاب می کند که کلمه "خاک" به عنوان کلمه کلیدی انتخاب نشود.

فقط اختصاراتی که در این زمینه ثابت شده اند واجد شرایط هستند (مانند TOC، CTD)، و از مواردی که به طور گسترده استفاده نمی شوند (مانند EBA، MMI) اجتناب می شود.

دوباره، راهنمای نویسندگان را بررسی کنید و به تعداد کلمات کلیدی پذیرفته شده، برچسب، تعاریف، اصطلاحنامه، محدوده و سایر درخواست‌های ویژه نگاه کنید.

مطالعه کنید:  انجام مقاله فوری

مرحله 10: قدردانی ها را بنویسید

در اینجا، می‌توانید از افرادی که در دست‌نوشته کمک کرده‌اند، تشکر کنید، اما نه در حدی که نویسندگی را توجیه کند. به عنوان مثال، در اینجا می توانید کمک فنی و کمک در زمینه نوشتن و تصحیح را در نظر بگیرید. احتمالاً مهمترین چیز این است که از آژانس تأمین مالی خود یا آژانسی که به شما کمک مالی یا کمک هزینه می دهد تشکر کنید.

در مورد پروژه های اروپایی، ذکر شماره کمک هزینه یا مرجع را فراموش نکنید. همچنین، برخی از موسسات شامل تعداد نشریات سازمان هستند، به عنوان مثال، "این نشریه شماره 657 از AZTI-Tecnalia است."

مرحله 11: منابع را بنویسید

به طور معمول، اشتباهات در مراجع بیش از هر بخش دیگری از نسخه خطی وجود دارد. این یکی از آزاردهنده ترین مشکلات است و باعث سردردهای بزرگ در بین سردبیران می شود. اکنون، از آنجایی که اجتناب از این مشکلات آسان تر است، زیرا ابزارهای زیادی در دسترس هستند.

در متن، شما باید تمام نشریات علمی که کار شما بر اساس آن است را ذکر کنید. اما نسخه خطی را با ارجاعات زیاد زیاد نکنید – دستنوشته بهتری نمی شود! از خوداستنادی بیش از حد و استناد بیش از حد از نشریات همان منطقه خودداری کنید.

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه