شماره تماس: 09387894096 

انجام پایان نامه مدیریت - تزیسمی

انجام پایان نامه مدیریت

رشته مدیریت از پر طرفدارترین رشته های دانشگاهی در سراسر جهان است که هر ساله علاقه مندان بسیاری را به خود جلب می کند.یکی از چالش­های تحصیل برای دانشجویان سطح کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مدیریت، نوشتن پایان نامه و پروپوزال می­باشد. بسیاری از دانشجویان این تفکر را دارند که پروپوزال مدیریت را خود بنویسند و در ادامه به ویژه در فصول مربوط به روش تحقیق، از خبرگان مدیریتی و آماری برای همکاری و کمک برای انجام پایان نامه مدیریت و انجام رساله مدیریت استفاده نمایند. باید بدانید که نوشتن پروپوزال مدیریت از بخش های دیگر مهم تر بوده و چالش های خاص خود را دارد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه

تعریف پایان نامه

پایان نامه یکی از مهمترین مفاهیم در نگارش تشریحی دانشگاهی است. یک جمله پایان نامه ایده های شما را برای مقاله متمرکز می کند. این استدلال یا بینش یا دیدگاه شما است که در یک جمله متبلور شده است که ایده اصلی شما را به خواننده می دهد. درک هدف مقاله نه تنها برای مخاطب خواندنی مفید است. این هدف برای شما به‌عنوان نویسنده نیز مفید است، زیرا نشان‌دهنده نوع حمایتی است که در مقاله دنبال می‌شود و ممکن است ساختار یا دستور منطقی برای آن پشتیبانی را نشان دهد. بنابراین، برای ادامه، باید درک خوبی از مفهوم پایان نامه داشته باشید. این پایان نامه دو اصل را مشخص می کند:

ایده های شما در مورد چیست و
ایده های شما چیست (یعنی آنچه را که می خواهید ثابت کنید).
دو بخش در جمله پایان نامه وجود دارد که این اصول را منعکس می کند.

موضوع در پایان نامه بیان می کند که در مورد چه چیزی می نویسید.
زاویه در پایان نامه بیان می کند که ایده های شما در مورد موضوع چیست (دوباره، آنچه را که می خواهید ثابت کنید).

مطالعه کنید: قلمرو پژوهش

روش تحقیق در پروپوزال

بیشتر روش­های تحقیق از نظر هدف می­ تواند به صورت کاربردی ، نظری و بنیادی باشد. بیشتر تحقیق­ های در سطح کارشناسی ارشد از نوع کاربردی می­ باشند اما در سطح دکتری ممکن است در پایان نامه های مدیریت به صورت بنیادین و کاربردی توامان شود از نظر ماهیت و روش نیز روش تحقیق­های رشته مدیریت جزء تحقیق­های توصیفی – پیمایشی هستند. توصیفی از آن جهت که محققین بنا ندارند در نتایج به دست آمده از پژوهش تغییری ایجاد نمایند و پیمایشی یا به عبارتی میدانی از این بابت که محققین سعی دارند داده­ های خود را از جامعه هدف گردآوری نماید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه دکتری

گرایش های رشته مدیریت:

  • مدیریت بازرگانی
  • مدیریت منابع انسانی
  • مدیریت دولتی
  • مدیریت صنعتی
  • مدیریت تکنولوژی
  • مدیریت فناوری اطلاعات
  • مدیریت کارآفرینی
  • مدیریت مالی
  • مدیریت جهانگردی
  • مدیریت اجرایی و شهری

مطالعه کنید: انجام پایان نامه فوری

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان نامه یک تا سه جمله در مقدمه یک مقاله آکادمیک است که انتظارات خواننده را مشخص می کند. این یک استدلال یا ادعا است که از طریق تحقیق شما دفاع خواهد شد. بیانیه پایان نامه قوی موضوع مورد بحث را مشخص می کند، استدلال های اصلی را خلاصه می کند و مخاطبان شما را متقاعد می کند که به خواندن ادامه دهند.

به طور معمول، یک بیانیه پایان نامه خوب از دو جزء تشکیل شده است:

موضوع - به خواننده می گوید که مقاله شما در مورد چیست.

استدلال در مورد موضوع - ادعاها و ایده های منطقی شما را در مورد موضوع توضیح می دهد.

مطالعه کنید: پایایی ترکیبی

انجام پایان نامه مدیریت و انجام رساله مدیریت :

بعد از نگارش پروپوزال مدیریت، برای انجام پایان نامه باید بدانیم، دانشگاه مورد نظر پایان نامه را در چند فصل تدوین نموده است. فصل بندی پایان نامه رشته مدیریت در دانشگاه های داخلی از یک قانون کلی  5 فصلی تبعیت می­ نماید:

فصل نخست: کلیات پژوهش پایان نامه مدیریت

در این فصل یک شمای کلی از پژوهش، طوری که استفاده کنندگان به درک صحیحی از پایان نامه و اقدامات در فصول آتی برسند. در فصل نخست در موسسه تزیسمی این مفاهیم به صورت کامل ارایه می­گردد:

مطالعه کنید: انجام مقاله

مقدمه

 در مقدمه فصل نخست یک مختصر توضیحی در مورد انجام پایان نامه می­ توان ارایه داد. تنها مقدمه ­ای که می­تواند رفرنس داشته باشد، همین فصل نخست است. در تمام مقدمه­ های فصول بعدی فقط به اقدامات که قرار است صورت بگیرد پرداخته خواهد شد.

بیان مساله

گویای مساله ای است که قرار است با انجام این پژوهش حل گردد. در این بخش محقق باید به خوبی مساله موجود را تبیین نمایند. این بخش از پژوهش مورد توجه کارشناسان باتجربه موسسه تزیسمی در نگارش پایان نامه می­باشد.

مطالعه کنید: انجام مقاله مدیریت

اهمیت و ضرورت انجام

 در بخش محقق باید به این موضوع اشاره نماید که اختلاف نظرها در مورد تحقیق خود چطور می ­­باشد، باید این موضوع را نیز تبیین نماید که در صورت حل شدن معضل و مساله چه عوایدی نصیب سازمان خواهد شد.

اهداف، فرضیه ­ها و سئوال­های

 این بخش بر اساس مدل که طراحی شده است و چارچوب نظری که پروپوزال جمع آوری شده است طراحی و تبیین می­شود. به عبارتی این بخش از پژوهش همانند چراغ راه پژوهش­گر خواهد بود و باید طوری انگاشته شود به ویژه در رشته های نظیر مدیریت، که قابلیت اندازه­ گیری در فصول آتی را داشته باشد. این بخش نیز با توجه خاصی از سوی کارشناسان گرانقدر موسسه تزیسمی نگاشته می­شود.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

قلمرو پژوهش

 تحقیق ها از سه بابت از لحاظ قلمرو تقسیم می­شوند، قلمرو زمانی، مکانی و موضوعی.
قلمرو زمانی به معنی این است که تحقیق در چه بازده ای صورت گرفته است.
قلمرو مکانی  به معنی  شهری که پژوهش در آن صورت گرفته، منظور بوده است.
قلمرو موضوعی نیز در برگیرنده موضوع و حوزه تحقیق می­باشد.

تعاریف مفهومی و عملیاتی

 تعاریف مفهومی اشاره به آن دسته از تعاریفی دارد که در کتاب ها و مقالات گردآوری شده است.
تعاریف عملیاتی : اشاره به نحوه اندازه ­گیری متغیر در پژوهش خود می­باشد. به عنوان نمونه دقت شود:
بدبینی سازمانی از نقطه نظر عملیاتی برای اندازه­ گیری آن از پرسشنامه استاندارد که روایی و پایایی آن مورد تایید خبرگان بوده است استفاده شده است. در این پژوهش از سئوال 1 الی 12 به اندازه­ گیری این بعد می­پردازد. برای نگارش فصل نخست پایان نامه خود می­توانید با موسسه تزیسمی تماس حاصل فرمایید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت کارآفرینی

فصل دوم : کلیات پژوهش پایان نامه مدیریت

در این بخش باید محقق به بررسی مدل­ها و نظریه ها در مورد موضوع بپردازند. در بخش دوم نیز به تعداد کافی که غالبا ً 7 تا پژوهش داخلی و 7 پژوهش خارجی نیز می ­باشد باید اشاره نمایند. در انتها نیز مدل مفهومی پژوهش خود را به همراه چارچوب نظری تحقیق خود بیان نماید.برای نگارش فصل دوم پایان نامه خود می­توانید با موسسه تزیسمی تماس حاصل فرمایید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

فصل سوم : روش شناسی پژوهش پایان نامه مدیریت

روش شناسی پژوهش : از لحاظ آماری و روش شناسی تحقیق حاضر را تببین می­نمایند که در زمره کدام دسته از پژوهش ها می ­باشد.

جامعه آماری، نمونه گیری و تعیین حجم نمونه: جامعه آماری اشاره به مکانی دارد که مساله در آنجا اتفاق افتاده است و محقق سعی دارد در آنجا تحقیق خود را انجام بدهد.محقق به دلایل مختلفی از جمله عدم امکان دسترسی به تمام اعضای جامعه هدف، هزینه و زمان بر بودن گردآوری از کلیه اعضا سعی بر این دارد که نمونه گیری نماید. انتخاب نوع روش نمونه­ گیری بسیار با اهمیت می باشد. برای تعیین حجم نمونه نیز دو روش عمده در رشته مدیریت وجود دارد نخست جدول مورگان و کرجسی می­باشد و دوم فرمول کوکران. با استفاده از دو روش معمول محقق حجم نمونه خود را می­تواند مشخص نماید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

روایی و پایایی : روایی به معنای اندازه­­ گیری صحیح چیزی است که می بایست اندازه گرفته شود. برای تایید روایی از نظر خبرگان دانشگاهی و جامعه آماری استفاده می شود.پایایی به معنای قابلیت اعتماد به پرسشنامه می­ باشد. برای تعیین پایایی از آلفای کرونباخ معمولاً در رشته مدیریت استفاده می­ کنند.

روش تجزیه و تحلیل داده ­های : در این بخش معمول است که اطلاعات مهم و کاربردی در مورد نرم افزار و آزمون صورت گرفته شده ارایه شود. مثلا نرم افزار spss و آزمون های k-s برای تشخیص نوع توزیع داده ­ها در جامعه هدف، بسته به نوع توزیع و همچنین جنس فرضیه ها آزمون های بعدی مشخص می­گردد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت دولتی

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ­های پایان نامه مدیریت

این بخش از جمله موارد چالشی است که دانشجویان رشته مدیریت با مشکل رو به رو هستند. این بخش از پژوهش شامل دو بخش آمار توصیفی و استنباطی می­باشد. در آمار توصیفی به بررسی ویژگی های جمعیت شناختی پژوهش در نمونه آماری پرداخته می­شود و در بخش آمار استنباطی به بررسی فرضیه ها و تحقق اهداف پرداخته می­شود. برای نگارش فصل چهارم پایان نامه خود می­توانید با موسسه تزیسمی تماس حاصل فرمایید.

فصل پنجم : نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات پایان نامه مدیریت

در این بخش نیز باید محققین در مورد نتایج به دست آمده بحث نمایند. چند نکته مهم که در نگارش فصل 5 توسط کارشناسان موسسه تزیسمی دقت می­شود : بحث و تفسیر نتایج، مقایسه با سایر تحقیق های صورت گرفته در فصل دوم ، ارایه پیشنهادات کاربردی در انتهای هر فرضیه نیز می­باشد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

آموزش انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت کار یک و دو روز نبوده و عملی زمان بر است. با توجه به شاغل بودن اکثر دانشجویان ارشد و دکتری نگارش پایان نامه تبدیل به عملی دشوار می گردد. بنابراین نیاز به آموزش مرحله به مرحله امری لازم در این حوزه است. آموزش پایان نامه قسمت مهم در کل دوران تحصیلات تکمیلی شما و در مقطع ارشد و دکتری می باشد که البته در دکتری به آن رساله گفته می شود. دانشجویان با مشغله ایی که دارند و کمبود وقت و دانش نیاز به مشاوره و آموزش گام به گام دارند. در این راستا محققان با تجربه ما در کنار شما خواهند بود، پس قبل از تصمیم گیری جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. این عمل هم موجب صرفه جویی وقت و هم هزینه شما می شود. محققان ما به شما آموزش می دهند که برای انجام پایان نامه خود از کجا آغاز کنید و مراحل را چگونه به ترتیب پیش ببرید. با فراگیری این مطالب می تواند برنامه مشخصی از روند کاری خود ایجاد کرده و بدانید بعد از هر مرحله وارد چه مرحله دیگری خواهید شد. داشتن نظم و برنامه در انجام پایان نامه مدیریت باعث بالا تر رفتن کیفیت و صرفه جویی در زمان خواهد شد.

مطالعه کنید: انجام مقاله در تهران

کیفیت در انجام پایان نامه مدیریت

در انجام پایان نامه مدیریت کیفیت حرف اول و آخر را می زند. اما به چه شیوه ای می توان کیفیت کار پایان نامه نویسی را به حد بالایی رساند؟ داشتن اطلاعات به روز، زبان درست، نگارش علمی و صحیح، استفاده بجا و مناسب از اصلاحات تخصصی هر رشته، ارائه موضوعات ناب و جدید، و عوامل متعدد دیگری در کیفیت پایان نامه مدیریت شما اثر گذار خواهند بود. یکی دیگر از عوامل مهم انتخاب مشاور مناسب برای کار تحقیقاتی است. قطعا مشاوری که دانش کافی در رشته مدیریت دارد می تواند کار با کیفیت تری را ارائه کند. حتی گاهی لازم است تا بخشی از کار را به دست محققی با تجربه و کاربلد بسپارید. زیرا انجام کارهای آماری و یا تنظیم درست قالب در انجام پایان نامه نیاز به تجربه بالا و تخصص کافی دارد. پیشنهاد ما این است که تمامی مراحل انجام پایان نامه خود را زیر نظر مشاوره متخصص انجام دهید و البته در انتخاب مشاور دقت کافی را به عمل بیاورید. 

چگونه یک پایان نامه خوب بنویسیم

وقتی به نحوه نوشتن یک بیانیه پایان نامه نگاه می کنیم، درک معنای پایان نامه مهم است. پایان نامه سؤالی را در مورد موضوعی مشخص می کند که به برنامه تحصیلی شما مربوط می شود، که سپس باید با استدلال معقول و با استفاده از تحقیقات و یافته های معتبر به آن پاسخ دهید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید هنگام نوشتن پایان نامه از آنها استفاده کنید:

تحقیق کنید و موضوع پایان نامه خود را شناسایی کنید - برای نوشتن یک پایان نامه خوب، در نظر بگیرید که پایان نامه شما قرار است در مورد چه چیزی باشد. آیا زمینه هایی در زمینه کاری شما وجود دارد که بخواهید بیشتر بررسی کنید؟ تحقیق یک پایه مهم برای پایان نامه شما است. به خودتان زمان کافی برای انجام تحقیقات کافی برای حمایت از استدلال اصلی خود بدهید. (استادان و مشاوران می توانند به شما در مدیریت زمان و ایجاد یک برنامه تحقیقاتی کمک کنند.) گردآوری شواهد برای حمایت از ادعاهای شما و مطالعه طیف گسترده ای از منابع در مورد این موضوع می تواند به شما در ایجاد پایه و اساس درستی برای پایان نامه خود کمک کند.

مطالعه کنید: تحلیل عاملی تاییدی

روی یک بیانیه پایان نامه قوی کار کنید - یک پایان نامه خوب به یک بیانیه آغازین قوی نیاز دارد. بیانیه پایان نامه شما به کسانی که کار شما را می خوانند و درجه بندی می کنند، خلاصه ای از آنچه مورد بحث قرار خواهد گرفت، چرایی اهمیت ادعای شما را ارائه می دهد و آنها را متقاعد می کند که بیشتر مطالعه کنند. سناریوی زیر را در نظر بگیرید: اگر کسی پرسید، "گزاره پایان نامه چیست؟" و شما مقاله خود را به آنها نشان دادید، آیا آنها می توانند بلافاصله پایان نامه را شناسایی کنند؟ شما همیشه می خواهید هنگام جمع آوری استدلال اصلی خود تا حد امکان واضح و قانع کننده باشید.

تمام اطلاعات خود را کنار هم قرار دهید - پس از اینکه یک بیانیه پایان نامه قوی ساختید، تمام تحقیقات و اطلاعات پشتیبانی خود را سازماندهی کنید. داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید و تشخیص دهید که آیا با موضوع تحقیق شما مرتبط است یا خیر. پایان نامه باید متقاعد کننده باشد. تصدیق کنید که استدلال شما ممکن است جنبه های مختلفی داشته باشد، در حالی که تز خود را خاص، جامع و تعیین کننده نگه دارید.

مطالعه کنید: پرسشنامه محقق ساخته

یک ساختار محکم بسازید - مهم است که جریان پایان نامه شما منطقی و سرراست باشد. یک طرح کلی برای سازماندهی ایده های خود تهیه کنید و قبل از شروع به نوشتن یک نقشه راه تهیه کنید.

مرور کنید و برای ویرایش وقت خود را صرف کنید - برای ویرایش پایان نامه خود وقت بگذارید. همانطور که تجدید نظر می کنید، نکات خود را دوباره ارزیابی کنید، ببینید کجا می توانید استدلال های خود را تقویت کنید، و هر شکافی را پر کنید.

نقل‌قول‌ها را درج کنید - استناد به منابع شما اعتبار را فراهم می‌کند - و همچنین تضمین می‌کند که کار یک محقق دیگر را سرقت علمی نمی‌کنید.

مطالعه کنید: روایی صوری

از درخواست کمک دریغ نکنید - می توانید با استاد، مشاور یا همکلاسی خود صحبت کنید تا در مورد نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه، ساختار پایان نامه یا هر بخش دیگری که می خواهید توضیح دهید، راهنمایی کنید. آنها می توانند بازخورد ارزشمندی برای بهبود پروژه شما ارائه دهند.

پایان نامه نهایی چیست؟

پایان نامه پایانی که گاهی اوقات به عنوان پایان نامه شناخته می شود، مجموعه ای از تحقیقات در مورد یک موضوع خاص است. به طور معمول، پایان نامه یا پایان نامه برای تکمیل مدرک کارشناسی ارشد در ایالات متحده مورد نیاز است. در حالی که معمول نیست، ممکن است از شما انتظار می رود که یک پایان نامه برای تکمیل مدرک کارشناسی خود بنویسید. به عنوان مثال، در برخی از کالج‌های هنرهای آزاد، نوشتن پایان‌نامه یک شرط مدرک است، راهی برای نشان دادن آنچه در برنامه تحصیلی خود آموخته‌اید، و حتی ممکن است به مجموعه تحقیقات در تخصص شما بیفزاید. پایان نامه نهایی به طور قابل توجهی طولانی تر از بیانیه پایان نامه است و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا تکمیل شود.

استناد در پایان نامه چیست؟

هنگام نوشتن یک مقاله دانشگاهی کوتاه تر با بیانیه پایان نامه یا پایان نامه نهایی، باید منابع تحقیق خود را نیز درج کنید. در سرتاسر کارتان، وقتی مستقیماً متن دیگری را نقل قول می‌کنید یا ایده‌هایی را بازنویسی می‌کنید، باید منبع را ذکر کنید. دو نوع استناد وجود دارد:

استناد درون متنی - این مرجع در متن در نقطه ذکر شده گنجانده شده است، مانند پاورقی روی صفحه یا استناد پرانتزی.

استناد پایان مقاله - همچنین به عنوان یادداشت های پایانی شناخته می شود، این منابع در انتهای مقاله یا پایان نامه شما گنجانده شده است.

مطالعه کنید: نمونه گیری گلوله برفی

چه مدت طول می کشد تا یک پایان نامه تکمیل شود؟

پایان نامه نهایی برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد مستلزم آشنایی با کارهای قبلی در این زمینه و نشان دادن توانایی خود در انجام تحقیقات مستقل است. از انجام تحقیقات عمیق گرفته تا گوش دادن به بازخورد اساتید، تکمیل پایان نامه می تواند یک تعهد بزرگ باشد.

بسیاری از دانشگاه‌های ایالات متحده و ایران ممکن است از شما بخواهند که یک ترم یا بیشتر را برای تکمیل تحقیقات خود اختصاص دهید. شما باید با یکی از اعضای کمیته هیات علمی کار کنید تا مطمئن شوید که تحقیق و نوشته شما در مسیر درست قرار دارد. همانطور که برنامه های مختلف فارغ التحصیل را مقایسه می کنید، می توانید درک بهتری از الزامات پایان نامه هر برنامه (نگاهی به زمان، تحقیق و موارد دیگر) و اینکه کدامیک با برنامه های علمی و حرفه ای شما مطابقت دارند را بهتر دریافت کنید.

مطالعه کنید: اصول اخلاقی پژوهش

پایان نامه چگونه درجه بندی می شود؟

به طور کلی، پایان نامه یا پایان نامه کارشناسی ارشد در ایران درجه بندی نمی شود، اما شما باید از آن دفاع کنید یا تحقیقات و یافته های خود را در کمیته دانشگاه ارائه دهید. به عنوان مثال، در دانشگاه ایران، یک پایان نامه بر اساس نحوه نشان دادن ظرفیت دانشجویان برای انجام تحقیقات مستقل ارزیابی می شود. با این حال، ارزیابی پایان نامه شما ممکن است بسته به دانشگاه و حوزه موضوعی شما متفاوت باشد.

بنابراین، هنگامی که پایان نامه خود را کامل کردید، گام مهم بعدی این است که به خوبی برای دفاع از پایان نامه خود آماده شوید.

دفاع از پایان نامه چیست؟

اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، پس از انجام پایان نامه خود باید با کمیته پایان نامه ملاقات کنید تا از آنچه روی آن کار کرده اید دفاع کنید. در این مرحله، شما قبلاً از نزدیک با مشاوران دانشکده کار کرده اید و ارزیابی های مستمری دریافت کرده اید. دفاع از پایان نامه می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از ارائه در مقابل یک پانل و پرسش و پاسخ گرفته تا بحث غیررسمی تر با اساتید و مشاوران منتخب. برنامه فردی شما یک روند مشخص و مشخص در رابطه با این وظیفه نهایی مهم مورد نیاز برای مدرک شما خواهد داشت.

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه