شماره تماس: 09387894096 

انجام مقاله - تزیسمی

انجام مقاله

انجام مقاله یا مطلب، یک اثر نوشته شده است که یا به صورت چاپی یا الکترونیکی، در مضامینی مانند؛ اخبار، نتایج تحقیق، تجزیه و تحلیل، مباحث دانشگاهی یا انتقاد، توسط یک یا چند نفر نوشته می‌شود و در یک رسانه منتشر می‌شود. 

مقاله یک محتوای آموزنده، متقاعدکننده یا توضیحی است که معمولاً غیرداستانی است. تقاضا برای مقاله نویسان قوی تر از همیشه است. اخبار و نشریات تخصصی به مقالات خوب نیاز دارند، اما کسب و کارها هم همینطور. مقاله نویسی به طور فزاینده ای جزء ضروری استراتژی بازاریابی محتوا برای مشاغل کوچک تا شرکتی است، بنابراین، همه آنها به نویسنده نیاز دارند.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه

چند تعریف برای مقاله

 • مقاله یک قطعه از نوشته است که طبق نقطه نظر شخصی نویسنده نوشته می شود.
 • مقاله نوشته ای است که به تجزیه و تحلیل عنوان می پردازد.
 • مقاله دلیلی بر مطالعه ی بیشتر روی موضوع مدنظر است.
 • مقاله راهی برای ارزیابی درک و فهم شما از موضوع است.
 • مقاله روشی برای تحکیم اطلاعاتی است که در سمینارها و کنفرانس ارائه می دهید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت

مقاله

مقاله یک اثر نوشته‌شده است که به صورت چاپی یا الکترونیکی در مضامین مختلف منتشر می‌شود. این اثر ممکن است شامل اخبار، نتایج تحقیقات، تجزیه و تحلیل‌ها، مباحث دانشگاهی یا انتقادات باشد. مقاله معمولاً حول یک موضوع مشخص نوشته می‌شود و باید وحدت موضوع، زمان، و مکان را رعایت کند. همچنین، اجزای مهم مقاله شامل عنوان، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، بدنه اصلی، نتیجه‌گیری، و منابع می‌باشند. مقاله‌نویسی یک فرآیند مهم در تحقیقات علمی است و می‌تواند تأثیر بزرگی در پیشرفت دانش داشته باشد.

مطالعه کنید: انجام مقاله مدیریت

مقاله نویسی و چهار نوع آن چیست؟

مقاله قالبی موثر برای بسته بندی و ارائه اطلاعات به مخاطبان بزرگتر است. بسته به هدف، یک مقاله به احتمال زیاد در یکی از چهار نوع قرار می گیرد: توضیحی، متقاعد کننده، روایتی یا توصیفی. نوع مقاله ای که می نویسید نیز سبک و لحن شما را تعیین می کند. در اینجا این است که چگونه این چهار نوع معمولا در نوشتن مقاله دیده می شود.

مطالعه کنید: حساسیت نظری

نگارش تشریحی

نوشتن تشریحی حقایق و اطلاعات را با مخاطبان هدف به اشتراک می گذارد. این شامل همه چیز از مقالات "چگونه" تا مقالات تحقیقاتی منتشر شده در مجلات علمی است. مقالات توضیحی یک پیشرفت منطقی را دنبال می کنند و خواننده را به درک جدیدی راهنمایی می کنند. بسیاری از مقالاتی که امروزه در وب منتشر می‌شوند، به دلیل اینکه شرکت‌ها خود را به‌عنوان صاحب‌نظر در حوزه کاری خود معرفی می‌کنند، به صورت نمایشی هستند. آنها می خواهند دانش و تخصص خود را نشان دهند و به خواننده ارزش ارائه دهند.

مطالعه کنید: کدگذاری نظری

نوشتن متقاعد کننده

نوشتن متقاعد کننده بیشتر از نوشتن تشریحی احساسات را برمی انگیزد. این فرمت مقاله نویسی برای صفحه فروش یا هر زمانی است که می خواهید خواننده برای انجام یک اقدام خاص انگیزه داشته باشد. در یک نوشته متقاعدکننده، شما با تجربه فعلی خواننده یا مشکلاتی که آنها سعی در حل آنها دارند ارتباط برقرار می کنید. سپس، آنها را راهنمایی می کنید تا بفهمند چگونه می توانند آن مشکلات را حل کنند یا با انجام اقدامات توصیه شده شما سود ببرند.

مطالعه کنید: پژوهش بنیادی

روایت نویسی

روایت نویسی در اصل داستان سرایی است. این می تواند شکلی از نوشتن متقاعد کننده باشد، اما یک مقاله روایی خوب دارای یک مقدمه قوی است که با کنش بالا، نقطه اوج و تصمیم گیری همراه است. هدف داستان نویسی می تواند اطلاع رسانی، متقاعد کردن یا ایجاد ارتباط باشد. شما می خواهید خواننده را به سفری ببرید و از طریق مثال تجربه دیگری او را به درک جدیدی هدایت کنید. روایت نویسی روشی مفید برای کسب و کارها برای تعامل با مشتریان، به اشتراک گذاشتن داستان های آنها یا ایجاد حس اجتماعی است.

نوشتن توصیفی

اگر در حال نوشتن مقاله ای هستید که یک محصول، ویژگی ها و مزایای آن را توضیح می دهد، ممکن است از نوشتن توصیفی استفاده کنید. نوشتن توصیفی صحنه را تنظیم می کند و اطلاعات حسی و ملموسی را در مورد یک مکان، چیز یا تجربه ارائه می دهد. نوشتن توصیفی زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید با دادن تمام اطلاعات حسی به خواننده خود، صحنه را برای خواننده خود تنظیم کنید. شما می خواهید فضا، محیط و آنچه در این نوشته در حال رخ دادن است را توصیف کنید.

مطالعه کنید: نمونه گیری گلوله برفی

چطور می‌توانم یک مقاله علمی بنویسم؟

نگارش یک مقاله علمی یک فرآیند مهم در تحقیقات علمی است. در ادامه، به نکات کلیدی برای نگارش مقاله علمی می‌پردازم:

 1. تعیین موضوع:

  • انتخاب موضوع مناسب برای مقاله بسیار مهم است.
  • موضوع باید جذاب، مهم و مرتبط با حوزه تحقیقاتی شما باشد.
 2. جمع‌آوری منابع:

  • از منابع معتبر و مرتبط با موضوع استفاده کنید.
  • منابع می‌توانند شامل مقالات، کتب، گزارش‌ها و مطالب اینترنتی باشند.
 3. ساختار مقاله:

  • مقاله علمی شامل اجزایی مانند عنوان، چکیده، مقدمه، بدنه اصلی، نتیجه‌گیری و منابع است.
  • ساختار مقاله باید منطقی و مرتب باشد.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه دکتری

 1. نگارش متن:

  • متن مقاله باید روان، واضح و دقیق باشد.
  • از جملات کوتاه و پرمعنی استفاده کنید.
 2. نگارش چکیده:

  • چکیده مختصری از مقاله است که مطالب اصلی را خلاصه می‌کند.
  • چکیده باید جذاب و مختصر باشد.
 3. نگارش نتیجه‌گیری:

  • در این بخش، به خلاصه‌ای از نتایج و مهم‌ترین یافته‌ها پرداخته می‌شود.

با رعایت این نکات، می‌توانید مقاله علمی خود را به شکل مناسب نگارش کنید.

مقالات به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند مانند:

 • استدلالی
 • توصیفی
 • تحلیلی
 • اکتشافی
 • مروری

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت دولتی

اما همه ی انواع مقالات ،هدف مشترکی را دنبال می کند که آن هم ارائه ی یک موضوع برای خواننده است.

در نتیجه ی همه ی مقالات نه تنها بر روی صحت واقعیت ها و حقایق موجود ،بلکه بر روی انتخاب ،ارزیابی انتقادی،سازمان و معرفی این حقایق نیز تکیه می کنند.

سفارش انجام مقاله

انجام مقاله به فرم مقاله دانشجویی و یا تهیه مقاله به منظور ارتقای شغلی، در دسته های زیر تعیین می گردد. انجام مقاله انجام مقاله به منظور ارائه کار کلاسی و یا نوشتن مقاله دانشجویی جهت چاپ در مجلات داخلی و خارجی و یا ثبت در کنفرانسها و همایش های داخلی و بین المللی انجام می گردد. اگر سفارش نوشتن مقاله مدنظر شما در دسته های زیر وجود ندارد، درخواست خود را به پشتیبانی تزیسمی ارسال نمایید.

مطالعه کنید: خود سرقت ادبی چیست و چگونه می توانید از آن اجتناب کنید؟

سفارش انجام مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله علمی پژوهشی یکی از مهم ترین و قوی ترین انواع مقاله دانشجویی می باشد. دلیل آن این است که این نوع از مقالات حاصل ایده مطالعه یک کیس استادی (مورد مطالعه) موردنظر محقق بوده است. در فرآیند انجام مقاله پژوهشی، محقق در بررسی خود به بیان فرضیه و پرسش هایی می پردازد که در طول انجام مقاله درصدد آزمون فرضیه ها و صحت آن هاست. از همین رو خروجی و نتایج یک مقاله علمی پژوهشی متعلق به نویسنده مقاله است و از جای دیگری برداشته نشده است.
از همین بابت است که به نوشتن مقاله علمی پژوهشی، مقاله Original Research هم گفته می شود. ساختار نوشتن سفارش مقاله علمی پژوهشی شامل چکیده، مقدمه و بیان مساله، مبانی نظریا همان ادبیات پژوهش، روش تحقیق، یافته ها، بحث و نتیجه گیری و منابع می باشد.

مطالعه کنید: بهترین ابزار ترجمه برای پایان نامه رایگان در سال 2024 چیست؟

نوشتن مقاله چیست؟

نوشتن مقاله یا writing an article یکی از مهم ترین مراحل در دوران تحصیلی تکمیلی می باشد و کاربرد اصلی آن در بالا بردن رتبه علمی دانشجو می باشد. انجام مقاله نقش مهمی در تقویت رزومه کاری و افزایش جایگاه علمی و پژوهشی دانشجو دارد. هدف از انجام مقاله استفاده از دانش و تجربیات برای نوشتن یک مطلب مفید و جذاب در قالب یک موضوع خاص است. نوشتن مقاله انگلیسی توانایی مطالعه پژوهش های قبلی و به اشتراک گذاری مطالب جدید را برای کاربر فراهم میکند. انجام مقاله قابلیت های فراوانی از جمله کمک به جذب در هیئت علمی دانشگاه ، توانایی پذیرش در دانشگاه های معتبر دنیا و بالا رفتن جایگاه علمی، کسب موقعیت های شغلی مناسب را دارد. عمده کاربرد نوشتن مقاله ارتقا علمی و پژوهشی نویسنده و همچنین انتقال تجربیات به کاربران می باشد. امروزه سفارش نوشتن مقاله در حوزه های مختلفی صورت می گیرد، انجام مقاله پایه و اساس ارتقاء علمی و فرهنگی و نوشتن مقاله به معنای به اشتراک گذاری نتایج یافته های پژوهشی می باشد، به طور معمول نگارش یک مقاله دارای استاندارهای مصوب می باشد که متناسب با نوع مقاله نگارشی باید رعایت شود.

مطالعه کنید: تفاوت بین سرقت ادبی و بازنویسی چیست؟

نگارش مقاله Q1 تا Q4 
مقالات Q1 تا Q4 نوعی از سیستم رتبه بندی برای طبقه بندی مجلات بر اساس تأثیر نسبی و اهمیت آنها در هر حوزه است. رتبه‌بندی چارک اغلب توسط پایگاه‌های استنادی یا خدمات نمایه‌سازی مانند Web of Science، Scopus یا سایر پلتفرم‌های مشابه ارائه می‌شود.
Q1: مجلات در چارک اول و دوم معتبرترین و تأثیرگذارترین مجلات در حوزه خود محسوب می شوند و مجلات چارک سوم و چهارم در رتبه بعدی قرار دارند.
در سان تایپ، نگارش مقاله Q1 و نگارش مقاله Q2 با حساسیت ویژه و توسط اساتید برجسته کشور انجام می شود.
همچنین، با این که نگارش مقاله Q3 و نگارش مقاله Q4 از درجه اعتبار کمتری برخوردار هستند اما برای مهاجرت به برخی از کشورها، امتیاز خوبی کسب می کنند.

مطالعه کنید: درک سرقت ادبی از خود: چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

شرایط انجام مقاله نویسی

برای نوشتن مقاله رعات شرایطی لازم است و همین طور بدون آمادگی نمی توان برای نگارش مقاله حتی در سطوح پایین علمی اقدام کرد. برخی از شرایط مقاله نویسی را در بخش زیر ارائه داده ایم تا دانشحویان با نحوه نوشتن مقاله دانشجویی و شروع به کار آشنا شوند.

احاطه به موضوع مقاله به خصوص در نگارش مقاله علمی پژوهشی

صداقت و حسن نيت كه شرط قلم زدن

درنظر گرفتن مصلحت هاى جامعه، و نه منافع فرد يا گروه خاص

گشودن گرهى از گره هاى علمى، اجتماعى، و … از طريق گزينش موضوعاتى كه طرح آن ها در جامعه دردى را دوا مى كند.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

چرا مقاله می نویسیم؟

هدف از نوشتن مقاله، توسعه ی مهارتهای مهم و عملکردهای پژوهشی است.نوشتن مقاله به شما اجازه می دهد تا روی مهارتهای ارزشمند خود تمرین کنید و آنها را به دیگران منتقل نمایید.

مهارتهای قابل انتقال شامل:

 • مطالعه و یادداشت برداری
 • تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل
 • سازماندهی ایده ها
 • استدلال کردن یک مورد
 • و ارتباط موثر با خواننده

مطالعه کنید: انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

در نوشتن بهترین مقالات از قاعده ی 7 مرحله ای استفاده می شود که این مراحل بر پایه ی مشاهدات نویسندگان برتر و موفق نوشته شده است.

 1. یک نویسنده ی موفق مرحله ی اول نوشتن مقاله را با بیان مختصر و واضح و جامع مساله آغاز می کند.
 2. مرحله ی دوم شروع نوشتن بیانیه است.جمله ای که ایده های بزرگ و مهم مقاله را بیان می کند.
 3. در مرحله ی سوم ،با در ذهن داشتن بیانیه ،توضیحاتی در مورد آن یادداشت کنید.
 4. در مرحله ی 4،نوشته ها و یادداشتهای خود را سازماندهی کنید و یادداشتی را انتخاب کنید که از بیانیه ی شما را پشتیبانی می کند.
 5. در مرحله ی 5،این یادداشت ها و مطالب را در پاراگراف های بخش میانی مقاله (بدنه مقاله) مرتب نمایید.
 6. گام ششم ،نوشتن بخش مقدمه و نتیجه گیری مقاله است.
 7. آخرین مرحله ی نوشتن مقاله،ویرایش کردن متن های نوشته شده و تثبیت نوشته ها ،قبل از ارسال مقاله است.

مطالعه کنید: انجام مقاله فوری

عوامل موثر در تعیین هزینه انجام مقاله 

قیمت یا هزینه انجام مقاله با توجه به عوامل زیر ممکن است متفاوت باشد:

 • موضوع مقاله
 • تعداد رفرنس های (منابع) درخواستی برای مقاله
 • زمان و مهلت انجام مقاله
 • تعداد صفحات مقاله
 • زبان نگارش مقاله
 • رشته و گرایش تحصیلی دانشجو
 • مقاله مربوط به واحد درسی باشد یا مقاله مرتبط با انجام پایان نامه یا تز
 • سطح مقاله (کلاسی ، کنفرانسی یا همایشی ، علمی ترویجی ، علمی پژوهشی ، ISI)

مطالعه کنید: انجام مقاله isi

نکات و توصیه‌های مهم در نگارش و چاپ انواع مقاله :

در این بخش می‌خواهیم به برخی از نکات و توصیه‌های مهم برای انجام مقاله اشاره کنیم:

 • ابتدا هدف خود را از نگارش یک مقاله مشخص کنید.به این معنی که وقتی هنوز یک مقاله در سطح همایش ننوشته اید به یک بار به فکر نگارش مقاله isi نباشید.حتما میزان تخصص خود را بسنجید و بصورت مرحله ای سطح مقاله خود را بالا ببرید.
 • قبل از نگارش مقاله موضوع را در مراکز مختلف جستجو کنید تا مطمئن شوید که این موضوع تکراری و کپی نباشد.
 • از افراد مجرب و نویسندگان حرفه ای در این حوزه برای مقالات اول خود کمک بگیرید.این کار باعث بالا رفتن شانس پذیرش مقاله شما در مجلات معتبر میگردد
 • همواره از مراجع بروز و مقالاتی که سایتیشن زیادی در حوزه های مختلف به آنها شده برای مقالات خود استفاده کنید.
 • سعی کنید به مقاله خود از مقالات معتبر دیگر سایت دریافت کنید.برای انجام سایتیشن مقاله نیز می توانید از تیم تزیسمی کمک بگیرید.
 • زمانی که مقاله را برای مجله ای ارسال می کنید سعی کنید که به ریوایزها به دقت پاسخ دهید تا مقاله شما سریعتر مورد پذیرش قرار گیرد.جهت انجام ریوایز مقاله نیز میتوانید از نویسندگان ما مشاوره دریافت نمایید.

مطالعه کنید: انجام مقاله مروری

انجام مقاله علمی پژوهشی چیست ؟

مقاله علمی پژوهشی به مقاله‎‌ای گویند که در نگارش آن به جای پرداختن به نتایج تحقیقات پیشین در زمینه تحقیقاتی، به داشتن یک ایده نو و نوآوری نسبت به تحقیقات پیش پرداخته شده باشد. در واقع مقاله پژوهشی به مقاله بیس یا پایه‌ای اطلاق می‌شود که برای نگارش آن از داده‌های خامی که خود محقق آن‌ها را به دست آورده است، استفاده شده باشد. مقاله علمی پژوهشی بر روی تجزیه و تحلیل و هم‌چنین تفسیر این داده‌ها شکل گرفته است و روی تجزیه اطلاعات کسب شده از تحقیقات پیشین تمرکزی ندارد.

انجام مقاله مروری چیست؟

مقاله مروری در واقع به مقاله ای گفته می شود که در یک موضوع علمی، پیشینه را چک می نماید وبه برسی اکثرمقالاتی که در آن زمینه کار شدند خواهد پرداخت.

انجام مقاله کنفرانسی : 

کنفرانس جایی است که بسیاری از محققان، اساتید و دانشگاهیان در آن گرد هم جمع می‌شوند و درباره یک موضوع علمی و تحقیقاتی بحث و گفتگو می­کنند.

در مقالات کنفرانسی معمولا ایده‌هایی مطرح می‌شود که هنوز به‌خوبی و با جزئیات به آنها پرداخته نشده‌ و با مقالات و دستاوردهای موضوعی مشابه مورد مقایسه قرار نگرفته‌اند. البته مقالات کنفرانسی به جز ارائه به شکل شفاهی در کنفرانس‌ها به صورت پوستر یا در قالب بحث‌ و گفت‌وگو در جریان رویداد کنفرانس هم مطرح می‌شوند.

مطالعه کنید: سفارش انجام مقاله

چگونه تشخیص دهیم یک مقاله یا ژورنال ISI می باشد؟

به علت اینکه اکثر مقالات در ژورنال ها و کنفرانسهای متفاوتی چاپ می شوند بهتر است در مورد کیفیت آنها اطلاعاتی اشته باشید.به همین دلیل ما نکاتی را در ادامه برای شما گردآوری نموده ایم.آنها را مطالعه نمایید.

 شاخص ایمپکت فاکتور :

تعداد مقاله های شما و ژورنالی که مقالات شما در آن به چاپ رسیده است، معیار ارزشیابی شما در روند پذیرش شما در مراکز علمی خارج از کشور می باشد. به همین دلیل سعی کنید که مقالات خود را به کنفرانسها و ژورنالهایی که از نظر کیفی در سطح بالاتری می باشند  ارسال نمایید.

Impact Factor درواقع میزان تأثیری می باشد که یک مقاله بر مقالات بعدی خواهد گذاشت. Impact Factor که به‌اختصار به آن IF می‌گویند شاخصی کمّی می باشد که میزان ارجاع (رفرنس دهی) به مقالات یک ژورنال را به نمایش می گذاردد. ایمپکت فکتور نشان می‌دهد که به یک مقاله منتشرشده، چند بار رجوع شده است؛ نسبت میزان عددی استنادها به تعداد مقالات چاپ‌شده در یک سال در یک ژورنالرا با این نماد به نمایش می گذارند.

 نگارش مقاله ISI :

 مهم ترین بخش ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI و یا نگارش و ویرایش مقاله ISI شما می باشد. زیرا اشتباهاتی در ترجمه اصطلاحات علمی، لغات کلیدی و ترجمه های نامفهوم سبب رد و عدم پذیرش شما در همان ابتدا خواهد شد. بنا براین سعی کنید تا از مترجمی خبره در همان حیطه رشته تحصیلی خود بهره ببرید تا مشکلی پیش نیاید.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه فوری

ویرایش و انجام کلیه اصلاحات انواع مقاله :

اگر مقاله ای را نوشته اید و نیاز به اصلاح و ویرایش دارد ما میتوانیم نگارش مقاله ، ادیت و ویرایش مقاله ، ویرایش فنی مقالات رشته ، ویرایش نیتیو مقالات  ، ویرایش ادبی مقالات و  تایپ، حروف چینی و صفحه آرایی مقالات را برای اکسپت تضمینی مقاله برای شما انجام دهیم.

نحوه پیدا کردن موضوعات جدید برای نگارش مقاله :

برای پیداکردن موضوع برای نگارش مقاله ، روش های زیادی وجود دارد. از مهمترین آن ها عبارتند از:

 • مشورت با استاد راهنما و مدیرگروه دانشگاه
 • استخراج مقاله از پایان نامه رشته
 • مطالعه مقالات برتر منتشر شده در سال های اخیر
 • گرفتن مشاوره از کارشناسان همیارپروژه جهت پیشنهاد موضوع مقاله

نحوه اطمینان از تکراری نبودن موضوع برای نگارش مقاله  :

مراکز و پایگاه های زیادی برای استعلام موضوع انتخابی موجود هستند که میتوان از طریق آنها از تکراری نبودن موضوع مقاله مطمئن شد.در بین سایتهای فارسی سایت ایرانداک برای بررسی موضوع مقاله و پایان نامه و میزان مشابهت یابی آنها استفاده می گردد.سایتهای خارجی زیادی هم برای بررسی موضوع به زبان انگلیسی برای مقاله نیز موجود هستند که با یک سرچ در گوگل قابل مشاهده هستند.

مطالعه کنید: انجام پروپوزال

تفاوت انجام مقاله با انجام پروپوزال

در ادامه به تفاوت‌های کلیدی بین مقاله و پروپوزال می‌پردازم:

 1. مقاله:

  • مقاله یک اثر نوشته‌شده است که به صورت چاپی یا الکترونیکی در مضامین مختلف منتشر می‌شود.
  • مقاله ممکن است شامل اخبار، نتایج تحقیقات، تجزیه و تحلیل‌ها، مباحث دانشگاهی یا انتقادات باشد.
  • ساختار مقاله شامل عنوان، چکیده، مقدمه، بدنه اصلی، نتیجه‌گیری و منابع است.
 1. پروپوزال:

  • پروپوزال یک طرح برای برآورده کردن یک نیاز می‌باشد.
  • در پروپوزال، پژوهشگر مسیر و اهداف تحقیق خود را مشخص می‌کند.
  • پروپوزال معمولاً قبل از نگارش مقاله، پایان‌نامه یا رساله نوشته می‌شود.

با رعایت این تفاوت‌ها، می‌توانید بهترین پروپوزال‌های کارشناسی ارشد و دکتری خود را تدوین کنید.

مطالعه کنید: اصول اخلاقی پژوهش

یک بیانیه چشم انداز بنویسید

پیام کلیدی مقاله شما چیست؟ بتوانید آن را در یک جمله بیان کنید، زیرا جمله ای است که در طول مقاله چند بار به آن باز خواهید گشت. مقاله خود را به عنوان یک بیانیه مطبوعاتی در نظر بگیرید: عنوان فرعی چیست؟ اگر نمی توانید کشف یا دستاورد کلیدی را در یک جمله بیان کنید، پس برای نوشتن مقاله آماده نیستید.

بیانیه چشم انداز باید تصمیم مهم بعدی شما را راهنمایی کند: کجا ارسال می کنید؟ هر مجله دارای سبک و ترتیب بخش های متفاوتی است. اتخاذ این تصمیم قبل از نوشتن یک کلمه، بعداً در زمان شما صرفه جویی می کند. پس از انتخاب مجله، وب سایت را برای الزامات مربوط به قالب بندی، محدودیت های طول و ارقام بررسی کنید.

مطالعه کنید: قلمرو پژوهش

از ابتدا شروع نکنید

منطقاً منطقی است که مقاله را با چکیده یا حداقل مقدمه شروع کنیم. نکن. شما اغلب در نهایت داستانی کاملاً متفاوت از داستانی که فکر می‌کردید می‌خواهید تعریف کنید، می‌گویید. اگر با مقدمه شروع کنید، تا زمانی که همه چیز نوشته شود، احتمالاً باید هر دو بخش را بازنویسی کنید.

بخش روش ها را بنویسید

از بین تمام بخش ها، بخش روش ها به طور همزمان آسان ترین و مهم ترین بخش برای نوشتن دقیق است. هر نتیجه ای در مقاله شما باید بر اساس بخش روش ها قابل تکرار باشد، بنابراین اگر یک روش آزمایشی کاملاً جدید ایجاد کرده اید، آن را با جزئیات طاقت فرسا بنویسید، از جمله راه اندازی، کنترل ها، و پروتکل ها، همچنین سازنده ها و شماره قطعات، در صورت لزوم. اگر بر اساس مطالعه قبلی انجام می دهید، نیازی به تکرار همه آن جزئیات نیست. این همان چیزی است که مراجع برای آن هستند.

یکی از اشتباهات رایج هنگام نوشتن بخش روش ها، درج نتایج است. بخش روش ها صرفاً یک رکورد از کارهایی است که انجام داده اید. بخش روش ها نمونه ای از مواردی است که دانستن مجله مهم است. برخی از مجلات بخش روش ها را بین مقدمه و نتایج یکپارچه می کنند. مجلات دیگر بخش روش ها را در انتهای مقاله قرار می دهند. بسته به محل بخش روش ها، محتوای نتایج و بخش بحث ممکن است کمی متفاوت باشد.

مطالعه کنید: روایی واگرا

بخش نتایج و بحث را بنویسید

در چند مجله، نتایج و بحث بخش‌های جداگانه‌ای هستند. با این حال، روند ادغام این دو بخش است. این بخش باید بخش اعظم مقاله شما را با داستان شکل‌های شما تشکیل دهد، شما قبلاً یک طرح کلی دارید!

یک مکان خوب برای شروع نوشتن چند پاراگراف در مورد هر شکل است و توضیح می دهد: 1. نتیجه (این باید فاقد تفسیر باشد)، 2. ارتباط نتیجه با بیانیه فرضیه شما (تفسیر در حال ظاهر شدن است) و 3. ارتباط با رشته (این کاملا نظر شماست). در صورت امکان، باید کمی و مشخص باشید، به خصوص در مقایسه با کار قبلی. علاوه بر این، هر گونه خطای آزمایشی باید محاسبه شود و نوارهای خطا باید در نتایج تجربی به همراه تجزیه و تحلیل تکراری گنجانده شود. می‌توانید از این بخش برای کمک به خوانندگان برای درک اینکه چگونه تحقیق شما در زمینه سایر کارهای در حال انجام است و توضیح دهید که چگونه مطالعه شما به مجموعه دانش می‌افزاید، استفاده کنید. این بخش باید به آرامی به نتیجه گیری تبدیل شود.

مطالعه کنید: روایی همگرا

نتیجه گیری را بنویسید

در پایان، همه چیزهایی را که قبلاً نوشته اید خلاصه کنید. بر مهمترین یافته های مطالعه خود تأکید کنید و دلیل اهمیت آنها را مجدداً بیان کنید. آنچه را که آموخته‌اید بیان کنید و با مهم‌ترین چیزی که می‌خواهید خواننده دوباره از مقاله حذف کند، پایان دهید، بیانیه چشم‌انداز شما. از نتیجه گیری، یک خواننده باید بتواند اصل کل مطالعه شما، از جمله نتایج و اهمیت آنها را درک کند.

اکنون مقدمه را بنویسید

مقدمه زمینه را برای مقاله شما فراهم می کند. اگر داستانی تخیلی بود، مقدمه آن شرحی بود که در آن شخصیت ها، صحنه، دوره زمانی و درگیری اصلی معرفی می شوند. مقالات علمی از فرمول مشابهی پیروی می کنند. مقدمه نمایی از تحقیق شما را از عمق 30000 فوتی نشان می دهد: مشکل را در زمینه یک زمینه بزرگتر تعریف می کند. آنچه را که سایر گروه های تحقیقاتی برای پیشبرد این مشکل انجام داده اند مرور می کند (بررسی ادبیات). و فرضیه شما را بیان می کند، که ممکن است شامل انتظارات شما در مورد اینکه مطالعه چه چیزی به مجموعه دانش کمک می کند، باشد. اکثر مراجع شما در مقدمه قرار خواهند گرفت.

مطالعه کنید: پایایی ترکیبی

جمع آوری مراجع

اولین کاری که هر نویسنده جدید باید انجام دهد این است که یک مدیر مرجع الکترونیکی خوب انتخاب کند. بسیاری از موارد رایگان در دسترس هستند، اما اغلب گروه های تحقیقاتی (یا PI) مورد علاقه دارند. اگر همه از یک مدیر استفاده کنند، ویرایش آسان تر خواهد بود.

مراجع نقش های متعددی را در یک نسخه خطی انجام می دهند:

1) برای اینکه خواننده بتواند اطلاعات دقیق تری در مورد موضوعی که قبلا منتشر شده است به دست آورد. به عنوان مثال: "دستگاه با استفاده از روش استاندارد ساخته شده است." شما باید به آن روش مراجعه کنید. یکی از اشتباهات رایج ارجاع به مقاله ای است که حاوی پروتکل نیست، در نتیجه خوانندگان برای جستجوی پروتکل در یک سوراخ مجازی خرگوش فرستاده می شوند.

2) برای حمایت از اظهاراتی که دانش عمومی نیستند یا ممکن است بحث برانگیز باشند. به عنوان مثال: "کار قبلی نشان داده است که وانیل بهتر از شکلات است." در اینجا به یک مرجع نیاز دارید. اغلب، چندین کاغذ وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد، و این به شما بستگی دارد که انتخاب کنید.

3) شناخت دیگرانی که در این زمینه کار می کنند، مانند کسانی که قبل از شما آمدند و زمینه کار شما و همچنین اکتشافات اخیر را فراهم کردند. انتخاب این مقالات جایی است که شما باید وجدان خاصی داشته باشید. عادت نکنید که به همان دو مقاله از یک دو گروه استناد کنید. مقالات جدید هر روز به معنای واقعی کلمه منتشر می شود. شما باید مطمئن شوید که منابع شما شامل مقالات پایه و همچنین آثار اخیر باشد.

مطالعه کنید: تحلیل عاملی تاییدی

چکیده را بنویسید

چکیده مقدمه ای برای مقاله شما است. بیشتر چکیده ها 150 تا 300 کلمه هستند که تقریباً به 10 تا 20 جمله ترجمه می شود. مانند هر طرح خوب، باید اهمیت حوزه، چالشی که تحقیق شما به آن می‌پردازد، چگونگی حل چالش‌ها و تأثیر احتمالی آن در آینده را توضیح دهد. باید شامل هر معیار کمی کلیدی باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که چکیده ها در نتایج موتورهای جستجو گنجانده می شوند.

تعریف مقاله نویسی علمی

«مقاله پژوهشی روشی برای برقراری ارتباط است، تلاشی برای گفتن برخی از داده‌های خاصی که جمع‌آوری کرده‌اید و فکر می‌کنید این داده‌ها در زمینه تحقیق شما به چه معنا هستند». بنابراین انتظار می رود که به روشی واضح و مختصر نوشته شود که خوانندگان با پیشینه مشابه شما بتوانند به راحتی بفهمند که شما چه کار کرده اید و چگونه آن را انجام داده اید، اگر بخواهند کار شما را تکرار یا گسترش دهند. مقالات علمی از ساختار و سبک مورد نیاز پیروی می کنند و این به طور کلی به مجله بستگی دارد.

«عنوان»، «نویسندگان»، «وابستگی»، «چکیده»، «مقدمه»، «روش‌ها»، «نتایج»، «بحث» و «ادبیات مورد استناد» عناصر مشترک یک مقاله مجله علمی هستند. عناصر مقاله علمی به مخاطبان هدف اجازه می دهد تا بر بخش های مورد علاقه خود تمرکز کنند. برخی از خوانندگان ترجیح می دهند چکیده را هدف قرار دهند و برخی دیگر ممکن است فقط نتایج و نتیجه گیری را بخوانند. یک نشریه خوب نوشته شده استنادهای بیشتری دریافت خواهد کرد و این نشان دهنده تأثیر یافته های جدید خواهد بود. بنابراین، از نویسندگان انتظار می رود که سبک های نوشتاری را که علاقه خوانندگان را به خود جلب می کند، درک کنند. ژورنال ها سبک های نوشتاری و ترجیحات متفاوتی دارند. از این رو، نویسندگان باید در مورد سبک های نوشتاری مورد انتظار با سردبیران مجلات مشورت کنند. انتشارات مجلات با تاثیر بالا به دلیل دستورالعمل‌های سبک و کیفیت داوران همتا، استناد بیشتری دریافت می‌کنند. ساختار مقاله و سبک نوشتاری برای واجد شرایط بودن برای مجلات با فاکتور تاثیر بالا کلیدی است. هنگام انتشار دست نوشته های خود مراقب مجلات غارتگر باشید!!

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه