شماره تماس: 09387894096 

انجام پایان نامه ارشد - تزیسمی

انجام پایان نامه ارشد

از هر چیزی که بگذریم انجام پایان نامه ارشد در رشته مدیریت مهم است. می دانید چرا اهمیت دارد؟ ما باید پایان نامه ارشد را انجام دهیم تا بتوانیم دانشنامه مدیریت را دریافت کنیم. هر چه دانشجویان ارشد روش تحقیق را بهتر بیاموزند، بهتر می توانند به انجام پایان نامه ارشد بپردازدند.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ملزم به رعایت اصول روش تحقیق می باشد. بهتر است با روش شناسی و روش تحقیق آشنا باشید. مطالعات خود را در زمینه مورد نظر انجام دهید که بتوانید نوشتن پایان نامه ارشد را راحت طی کنید.

اولین گام در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد انتخاب استاد راهنما و موضوع می باشد. از آنجا که پس از انتخاب واحد پایان نامه زمان بسیار سریع می گذرد و دانشجو دچار استرس می شود سعی کنید یک ترم قبل تر استاد راهنمای خود را انتخاب کرده و حیطه کلی موضوع را مشخص نمایید.

مطالعه کنید: انجام مقاله مدیریت

پایان نامه چیست ؟

دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند، می بایست در ترم آخر خود پروژه تحقیقی به نام پایان نامه ارشد و یا رساله دکتری نوشته و تحویل دانشگاه دهند. البته در کنار ارائه پروژه، روش دیگری نیز برای فارغ التحصیلی وجود دارد که آموزش محور بوده و دانشجویان ملزم به گذراندن یک ترم آموزشی و تحصیل در آن همانند ترم های قبلی خود هستند. اما افرادی که فارغ التحصیلی از طریق پروژه محوری را انتخاب می کنند باید به نگارش پایان نامه بپردازند.

پایان نامه ها در دو دسته کمی و کیفی تهیه می شوند. بهتر است بدانید پایان نامه کمی چیست؟ در واقع به آن دسته از پژوهش هایی می گویند که از آمار و اعداد استفاده می شود.

شما می دانید پایان نامه کیفی چیست؟ یک تحلیل است و نظرات نویسنده بسیار مهم است و اثرگذاری دارد.

هدف از نوشتن پایان نامه ارشد چیست؟

یکی از اهداف نگارش پایان‌نامه کارشناسی‌ ارشد، این است که در این دوره دانشجو با اصول اولیه پژوهش و کار علمی آشنا بشود. بتواند منابع و مراجع را به‌طور صحیح و منظم جمع آوری کند و در مورد مناسب از آنها استفاده نماید. تعاریف اولیه و سیر تاریخی مسئله خود را بشناسد و آنها را فهرست نماید. موضوع مورد علاقه خود را تا حدی بشناسد و  در انجام مقالات پژوهشی مهارت کسب کند.

مطالعه کنید: انجام مقاله

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد

اول باید یک موضوع خوب برای پایان نامه انتخاب کنید. انتخاب موضوع مناسب برای انجام پایان نامه ارشد که به آن علاقه دارید، بسیار اهمیت دارد. چرا که پروسه انجام آن برای شما فارغ از مبحث دریافت نمره، لذت بخش خواهد بود. در نتیجه انتخاب موضوع پایان نامه ارشد به کیفیت نهایی انجام کار از این منظر نیز وابسته است. توجه داشته باشید که مراحل انجام پایان نامه ارشد و متن نگارش شده آن باید در عین خلاصه بودن کامل و جامع باشد و کلیه مباحث مربوطه را پوشش دهد. دامنه تحقیق در مورد پایان نامه ارشد می بایست یک ساله الی شش ماهه به اتمام برسد.

زمان بندی پایان نامه ارشد

دانشجو باید دقت کند وقتی با مؤسسه‌ای قرار داد می‌بندد، زمان بندی بسیار مهم است. یعنی باید deadline و انتهای کار را مشخص کند که در این تاریخ می‌خواهد پایان نامه آماده باشد، مشاوره بگیرد و کارها را ردیف کند و حتماً باید قسمت به قسمت با استاد راهنمای خودش ملاقات داشته باشد تا استاد راهنما ضعف‌ها، اصلاحات و کاستی‌ها را مشخص ‌کند و دانشجو کاملاً بتواند در این زمینه اشکالات را برطرف نماید؛ که بعداً داورهایی که در دفاع پایان نامه هستند کمتر به پایان نامه دانشجو گیر دهند و سعی می‌کنند نمره بهتری به او بدهند. چون قبلاً یک بار این اصلاحات توسط استاد راهنما گرفته شده و دانشجو آن‌ها را رفع کرده است.

مطالعه کنید: انجام پایان نامه فوری

انتخاب استاد راهنما و مشاور برای مراحل انجام پایان نامه ارشد

بهترین روش این است که قبل از مطرح کردن موضوع شما استاد راهنما را انتخاب کنید. شما برای دریافت راهنمایی های بیشتر برای انجام پروپوزال می توانید مشورت های لازم را از ایشان دریافت کنید.

تحلیل آماری پایان نامه

در بخش تحلیل آماری، خیلی از دانشجویان از آنالیزور مشاوره‌های آماری استفاده می‌کنند که کار خوبی هست و به شرطی که دانشجو بتواند آن آنالیزها را یاد بگیرد، حتی نرم افزارش را یاد بگیرد، نحوه وارد کردن داده‌ها، چگونگی آنالیز، خروجی که به دست می‌آید.  توضیحات کاملی برای هر جدول در زیر آن درج کنید.

فصل های انواع تحلیل پایان نامه

بهتر است شما بدانید که موضوع مناسب رمز پیروزی شما در انجام پایان نامه ارشد است و تمامی بخش ها منوط به آن می باشد. پایان نامه بر اساس اصول دانشگاه ها نگارش می شوند، اما به طور کلی دارای یک سری بخش هایی هستند که این بخش ها تمامی مراحل کار و انجام پژوهش و تحقیقات را پوشش می دهد. بهتر است قبل از نوشتن پایان نامه مسیر انجام آن را بدرستی بشناسید. هر پایان نامه باید دارای بخش های زیر باشد:

فصل اول

کلیات و اهدافی که پایان نامه دنبال می کند در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. مقدمه، اهمیت موضوع و بررسی پژوهش های پیشین در این قسمت نوشته می شود.

فصل دوم

بهتر است بدانیم که فصل دوم، فصل پیشینه پژوهش است و به مرور ادبیات تحقیق و موضوع می پردازد.

فصل سوم

مواد و روش ها و نیز روش تحقیق در فصل سوم پایان نامه نوشته می شود. تمامی مراحل انجام شده در پایان نامه باید منحصر به شما باشد. دقت در نوع نگارش پایان نامه بسیار با اهمیت است.

فصل چهارم

 فصل چهارم مختص نوشتن اطلاعات بدست آمده از نرم افزارها، تجزیه و تحلیل ها و … به صورت جدول، داده های متنی و… است. از خدمات دیگر کافه یادداشت می توان به انجام فصل چهار پایان نامه نیز اشاره کرد!

فصل پنجم

فصل پنجم فصل آخر بوده و مختص نتیجه گیری و روش های پیشنهادی شما است.

مراحل انجام پایان نامه مدیریت

در انجام رساله مدیریت ابتدا می بایست موضوع تحقیق مشخص شود. بعد از تایید موضوع تحقیق که بر اساس موضوعات مدیریتی در گرایش های مختلف می باشد دانشجویان می بایست پروپوزال تحقیقاتی خود را بر اساس موضوع تحقیق ارائه نمایند.

بهتر است بدانید اجرای پروپوزال چه مراحلی دارد؟

 • اولین بخش پرپوزال شامل بیان مساله می باشد.
 • در مرحله دوم اهمیت موضوع تحقیق ارائه می شود.
 • در بخش سوم نیز روش شناسی تحقیق بر اساس موضوع انتخابی ارائه می گردد.
 • بخش اهداف تحقیق نیز به بیان اهداف فرعی و اصلی می پردازد.
 • در بخش مدل نیز در صورت ارائه مدل این بخش به بررسی روابط بین متغیر ها می پردازد.
 • در نهایت نیز جامعه و روش نمونه گیری ارائه می شود و ابزار تحقیق نیز بیان و بر این اساس روش تجزیه و تحلیل و نرم افزار مطرح می گردد.

پس از تصویب پروپوزال مدیریتی می بایست بقیه فصول رساله تهیه گردد. در همین زمینه فصول رساله مدیریتی در قالب موارد زیر می باشد:

 • کلیات تحقیق
 • مبانی نظری
 • روش شناسی تحقیق
 • تجزیه و تحلیل اطلاعات
 • نتیجه گیری و پیشنهادات
 • در نهایت نیز بر اساس کلیه بخش های پایان نامه می بایست از کل فرآیند پایان نامه خود پاورپویینت تهیه و در جلسه دفاع شرکت نمایید.

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه