انجام مقاله
انجام مقاله یا مطلب، یک اثر نوشته شده است که یا به صورت چاپی یا الکترونیکی، در مضامینی مانند؛ اخبار، نتایج تحقیق، تجزیه و تحلیل، مباحث دانشگاهی یا انتقاد، توسط یک یا چند نفر نوشته می‌شود و در یک رسانه منتشر می‌شود.

چند تعریف برای مقاله

 • مقاله یک قطعه از نوشته است که طبق نقطه نظر شخصی نویسنده نوشته می شود.
 • مقاله نوشته ای است که به تجزیه و تحلیل عنوان می پردازد.
 • مقاله دلیلی بر مطالعه ی بیشتر روی موضوع مدنظر است.
 • مقاله راهی برای ارزیابی درک و فهم شما از موضوع است.
 • مقاله روشی برای تحکیم اطلاعاتی است که در سمینارها و کنفرانس ارائه می دهید.

مقالات به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند مانند:

 • استدلالی
 • توصیفی
 • تحلیلی
 • اکتشافی
 • مروری

اما همه ی انواع مقالات ،هدف مشترکی را دنبال می کند که آن هم ارائه ی یک موضوع برای خواننده است.

در نتیجه ی همه ی مقالات نه تنها بر روی صحت واقعیت ها و حقایق موجود ،بلکه بر روی انتخاب ،ارزیابی انتقادی،سازمان و معرفی این حقایق نیز تکیه می کنند.

سفارش مقاله

انجام مقاله به فرم مقاله دانشجویی و یا تهیه مقاله به منظور ارتقای شغلی، در دسته های زیر تعیین می گردد. انجام مقاله انجام مقاله به منظور ارائه کار کلاسی و یا نوشتن مقاله دانشجویی جهت چاپ در مجلات داخلی و خارجی و یا ثبت در کنفرانسها و همایش های داخلی و بین المللی انجام می گردد. اگر سفارش نوشتن مقاله مدنظر شما در دسته های زیر وجود ندارد، درخواست خود را به پشتیبانی تزیسمی ارسال نمایید.

سفارش مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله علمی پژوهشی یکی از مهم ترین و قوی ترین انواع مقاله دانشجویی می باشد. دلیل آن این است که این نوع از مقالات حاصل ایده مطالعه یک کیس استادی (مورد مطالعه) موردنظر محقق بوده است. در فرآیند انجام مقاله پژوهشی، محقق در بررسی خود به بیان فرضیه و پرسش هایی می پردازد که در طول انجام مقاله درصدد آزمون فرضیه ها و صحت آن هاست. از همین رو خروجی و نتایج یک مقاله علمی پژوهشی متعلق به نویسنده مقاله است و از جای دیگری برداشته نشده است.
از همین بابت است که به نوشتن مقاله علمی پژوهشی، مقاله Original Research هم گفته می شود. ساختار نوشتن سفارش مقاله علمی پژوهشی شامل چکیده، مقدمه و بیان مساله، مبانی نظریا همان ادبیات پژوهش، روش تحقیق، یافته ها، بحث و نتیجه گیری و منابع می باشد.

نوشتن مقاله چیست؟

نوشتن مقاله یا writing an article یکی از مهم ترین مراحل در دوران تحصیلی تکمیلی می باشد و کاربرد اصلی آن در بالا بردن رتبه علمی دانشجو می باشد. انجام مقاله نقش مهمی در تقویت رزومه کاری و افزایش جایگاه علمی و پژوهشی دانشجو دارد. هدف از انجام مقاله استفاده از دانش و تجربیات برای نوشتن یک مطلب مفید و جذاب در قالب یک موضوع خاص است. نوشتن مقاله انگلیسی توانایی مطالعه پژوهش های قبلی و به اشتراک گذاری مطالب جدید را برای کاربر فراهم میکند. انجام مقاله قابلیت های فراوانی از جمله کمک به جذب در هیئت علمی دانشگاه ، توانایی پذیرش در دانشگاه های معتبر دنیا و بالا رفتن جایگاه علمی، کسب موقعیت های شغلی مناسب را دارد. عمده کاربرد نوشتن مقاله ارتقا علمی و پژوهشی نویسنده و همچنین انتقال تجربیات به کاربران می باشد. امروزه سفارش نوشتن مقاله در حوزه های مختلفی صورت می گیرد، انجام مقاله پایه و اساس ارتقاء علمی و فرهنگی و نوشتن مقاله به معنای به اشتراک گذاری نتایج یافته های پژوهشی می باشد، به طور معمول نگارش یک مقاله دارای استاندارهای مصوب می باشد که متناسب با نوع مقاله نگارشی باید رعایت شود.

نگارش مقاله Q1 تا Q4 
مقالات Q1 تا Q4 نوعی از سیستم رتبه بندی برای طبقه بندی مجلات بر اساس تأثیر نسبی و اهمیت آنها در هر حوزه است. رتبه‌بندی چارک اغلب توسط پایگاه‌های استنادی یا خدمات نمایه‌سازی مانند Web of Science، Scopus یا سایر پلتفرم‌های مشابه ارائه می‌شود.
Q1: مجلات در چارک اول و دوم معتبرترین و تأثیرگذارترین مجلات در حوزه خود محسوب می شوند و مجلات چارک سوم و چهارم در رتبه بعدی قرار دارند.
در سان تایپ، نگارش مقاله Q1 و نگارش مقاله Q2 با حساسیت ویژه و توسط اساتید برجسته کشور انجام می شود.
همچنین، با این که نگارش مقاله Q3 و نگارش مقاله Q4 از درجه اعتبار کمتری برخوردار هستند اما برای مهاجرت به برخی از کشورها، امتیاز خوبی کسب می کنند.

شرایط مقاله نویسی

برای نوشتن مقاله رعات شرایطی لازم است و همین طور بدون آمادگی نمی توان برای نگارش مقاله حتی در سطوح پایین علمی اقدام کرد. برخی از شرایط مقاله نویسی را در بخش زیر ارائه داده ایم تا دانشحویان با نحوه نوشتن مقاله دانشجویی و شروع به کار آشنا شوند.

احاطه به موضوع مقاله به خصوص در نگارش مقاله علمی پژوهشی

صداقت و حسن نيت كه شرط قلم زدن

درنظر گرفتن مصلحت هاى جامعه، و نه منافع فرد يا گروه خاص

گشودن گرهى از گره هاى علمى، اجتماعى، و … از طريق گزينش موضوعاتى كه طرح آن ها در جامعه دردى را دوا مى كند.

چرا مقاله می نویسیم؟

هدف از نوشتن مقاله، توسعه ی مهارتهای مهم و عملکردهای پژوهشی است.نوشتن مقاله به شما اجازه می دهد تا روی مهارتهای ارزشمند خود تمرین کنید و آنها را به دیگران منتقل نمایید.

مهارتهای قابل انتقال شامل:

 • مطالعه و یادداشت برداری
 • تفکر انتقادی و تجزیه و تحلیل
 • سازماندهی ایده ها
 • استدلال کردن یک مورد
 • و ارتباط موثر با خواننده

در نوشتن بهترین مقالات از قاعده ی 7 مرحله ای استفاده می شود که این مراحل بر پایه ی مشاهدات نویسندگان برتر و موفق نوشته شده است.

 1. یک نویسنده ی موفق مرحله ی اول نوشتن مقاله را با بیان مختصر و واضح و جامع مساله آغاز می کند.
 2. مرحله ی دوم شروع نوشتن بیانیه است.جمله ای که ایده های بزرگ و مهم مقاله را بیان می کند.
 3. در مرحله ی سوم ،با در ذهن داشتن بیانیه ،توضیحاتی در مورد آن یادداشت کنید.
 4. در مرحله ی 4،نوشته ها و یادداشتهای خود را سازماندهی کنید و یادداشتی را انتخاب کنید که از بیانیه ی شما را پشتیبانی می کند.
 5. در مرحله ی 5،این یادداشت ها و مطالب را در پاراگراف های بخش میانی مقاله (بدنه مقاله) مرتب نمایید.
 6. گام ششم ،نوشتن بخش مقدمه و نتیجه گیری مقاله است.
 7. آخرین مرحله ی نوشتن مقاله،ویرایش کردن متن های نوشته شده و تثبیت نوشته ها ،قبل از ارسال مقاله است.

عوامل موثر در تعیین هزینه انجام مقاله 

قیمت یا هزینه انجام مقاله با توجه به عوامل زیر ممکن است متفاوت باشد:

 • موضوع مقاله
 • تعداد رفرنس های (منابع) درخواستی برای مقاله
 • زمان و مهلت انجام مقاله
 • تعداد صفحات مقاله
 • زبان نگارش مقاله
 • رشته و گرایش تحصیلی دانشجو
 • مقاله مربوط به واحد درسی باشد یا مقاله مرتبط با پایان نامه یا تز
 • سطح مقاله (کلاسی ، کنفرانسی یا همایشی ، علمی ترویجی ، علمی پژوهشی ، ISI)

نکات و توصیه‌های مهم در نگارش و چاپ انواع مقاله :

در این بخش می‌خواهیم به برخی از نکات و توصیه‌های مهم برای انجام مقاله اشاره کنیم:

 • ابتدا هدف خود را از نگارش یک مقاله مشخص کنید.به این معنی که وقتی هنوز یک مقاله در سطح همایش ننوشته اید به یک بار به فکر نگارش مقاله isi نباشید.حتما میزان تخصص خود را بسنجید و بصورت مرحله ای سطح مقاله خود را بالا ببرید.
 • قبل از نگارش مقاله موضوع را در مراکز مختلف جستجو کنید تا مطمئن شوید که این موضوع تکراری و کپی نباشد.
 • از افراد مجرب و نویسندگان حرفه ای در این حوزه برای مقالات اول خود کمک بگیرید.این کار باعث بالا رفتن شانس پذیرش مقاله شما در مجلات معتبر میگردد
 • همواره از مراجع بروز و مقالاتی که سایتیشن زیادی در حوزه های مختلف به آنها شده برای مقالات خود استفاده کنید.
 • سعی کنید به مقاله خود از مقالات معتبر دیگر سایت دریافت کنید.برای انجام سایتیشن مقاله نیز می توانید از تیم تزیسمی کمک بگیرید.
 • زمانی که مقاله را برای مجله ای ارسال می کنید سعی کنید که به ریوایزها به دقت پاسخ دهید تا مقاله شما سریعتر مورد پذیرش قرار گیرد.جهت انجام ریوایز مقاله نیز میتوانید از نویسندگان ما مشاوره دریافت نمایید.

مقاله علمی پژوهشی چیست ؟

مقاله علمی پژوهشی به مقاله‎‌ای گویند که در نگارش آن به جای پرداختن به نتایج تحقیقات پیشین در زمینه تحقیقاتی، به داشتن یک ایده نو و نوآوری نسبت به تحقیقات پیش پرداخته شده باشد. در واقع مقاله پژوهشی به مقاله بیس یا پایه‌ای اطلاق می‌شود که برای نگارش آن از داده‌های خامی که خود محقق آن‌ها را به دست آورده است، استفاده شده باشد. مقاله علمی پژوهشی بر روی تجزیه و تحلیل و هم‌چنین تفسیر این داده‌ها شکل گرفته است و روی تجزیه اطلاعات کسب شده از تحقیقات پیشین تمرکزی ندارد.

مقاله مروری چیست؟

مقاله مروری در واقع به مقاله ای گفته می شود که در یک موضوع علمی، پیشینه را چک می نماید وبه برسی اکثرمقالاتی که در آن زمینه کار شدند خواهد پرداخت.

مقاله کنفرانسی : 

کنفرانس جایی است که بسیاری از محققان، اساتید و دانشگاهیان در آن گرد هم جمع می‌شوند و درباره یک موضوع علمی و تحقیقاتی بحث و گفتگو می­کنند.

در مقالات کنفرانسی معمولا ایده‌هایی مطرح می‌شود که هنوز به‌خوبی و با جزئیات به آنها پرداخته نشده‌ و با مقالات و دستاوردهای موضوعی مشابه مورد مقایسه قرار نگرفته‌اند. البته مقالات کنفرانسی به جز ارائه به شکل شفاهی در کنفرانس‌ها به صورت پوستر یا در قالب بحث‌ و گفت‌وگو در جریان رویداد کنفرانس هم مطرح می‌شوند.

چگونه تشخیص دهیم یک مقاله یا ژورنال ISI می باشد؟

به علت اینکه اکثر مقالات در ژورنال ها و کنفرانسهای متفاوتی چاپ می شوند بهتر است در مورد کیفیت آنها اطلاعاتی اشته باشید.به همین دلیل ما نکاتی را در ادامه برای شما گردآوری نموده ایم.آنها را مطالعه نمایید.

 شاخص ایمپکت فاکتور :

تعداد مقاله های شما و ژورنالی که مقالات شما در آن به چاپ رسیده است، معیار ارزشیابی شما در روند پذیرش شما در مراکز علمی خارج از کشور می باشد. به همین دلیل سعی کنید که مقالات خود را به کنفرانسها و ژورنالهایی که از نظر کیفی در سطح بالاتری می باشند  ارسال نمایید.

Impact Factor درواقع میزان تأثیری می باشد که یک مقاله بر مقالات بعدی خواهد گذاشت. Impact Factor که به‌اختصار به آن IF می‌گویند شاخصی کمّی می باشد که میزان ارجاع (رفرنس دهی) به مقالات یک ژورنال را به نمایش می گذاردد. ایمپکت فکتور نشان می‌دهد که به یک مقاله منتشرشده، چند بار رجوع شده است؛ نسبت میزان عددی استنادها به تعداد مقالات چاپ‌شده در یک سال در یک ژورنالرا با این نماد به نمایش می گذارند.

 نگارش مقاله ISI :

 مهم ترین بخش ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله ISI و یا نگارش و ویرایش مقاله ISI شما می باشد. زیرا اشتباهاتی در ترجمه اصطلاحات علمی، لغات کلیدی و ترجمه های نامفهوم سبب رد و عدم پذیرش شما در همان ابتدا خواهد شد. بنا براین سعی کنید تا از مترجمی خبره در همان حیطه رشته تحصیلی خود بهره ببرید تا مشکلی پیش نیاید.

ویرایش و انجام کلیه اصلاحات انواع مقاله :

اگر مقاله ای را نوشته اید و نیاز به اصلاح و ویرایش دارد ما میتوانیم نگارش مقاله ، ادیت و ویرایش مقاله ، ویرایش فنی مقالات رشته ، ویرایش نیتیو مقالات  ، ویرایش ادبی مقالات و  تایپ، حروف چینی و صفحه آرایی مقالات را برای اکسپت تضمینی مقاله برای شما انجام دهیم.

نحوه پیدا کردن موضوعات جدید برای نگارش مقاله :

برای پیداکردن موضوع برای نگارش مقاله ، روش های زیادی وجود دارد. از مهمترین آن ها عبارتند از:

 • مشورت با استاد راهنما و مدیرگروه دانشگاه
 • استخراج مقاله از پایان نامه رشته
 • مطالعه مقالات برتر منتشر شده در سال های اخیر
 • گرفتن مشاوره از کارشناسان همیارپروژه جهت پیشنهاد موضوع مقاله

نحوه اطمینان از تکراری نبودن موضوع برای نگارش مقاله  :

مراکز و پایگاه های زیادی برای استعلام موضوع انتخابی موجود هستند که میتوان از طریق آنها از تکراری نبودن موضوع مقاله مطمئن شد.در بین سایتهای فارسی سایت ایرانداک برای بررسی موضوع مقاله و پایان نامه و میزان مشابهت یابی آنها استفاده می گردد.سایتهای خارجی زیادی هم برای بررسی موضوع به زبان انگلیسی برای مقاله نیز موجود هستند که با یک سرچ در گوگل قابل مشاهده هستند.