5 نکته مفید برای نوشتن پایان نامه بهتر

5 نکته مفید برای نوشتن پایان نامه بهتر

5 نکته مفید برای نوشتن انجام پایان نامه بهتر ، اگر می دانید که چگونه یک طرح تجاری بنویسید یا حتی چگونه یک پروپوزال برای انجام پایان نامه دکتری بنویسید – پس خیلی خوش شانس هستید. اما در بیشتر موارد، بسیاری از افراد به کمک نیاز دارند.

این 5 نکته می تواند به تسکین درد ناشی از پایان نامه نویسی کمک کند.

فهرست مطالب

انجام پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر انجام پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود. پایان‌نامه با عنوان و محتوای تکراری در هیچ سیستم آموزشی و در هیچ مقطع تحصیلی‌ای تعریف نشده‌است و همهٔ دانشجویان موظف به نگارش پایان‌نامه با موضوع و محتوای جدید هستند. اغلب پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی به صورت نوشتاری حاصل از گردآوری تحقیقات دیگر می‌باشد. در حالی که پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری لزوماً باید موضوع جدیدی را مورد هدف قرار دهد.

5 نکته مفید برای نوشتن پایان نامه بهتر
5 نکته مفید برای نوشتن پایان نامه بهتر – تزیسمی

5 نکته مفید برای نوشتن انجام پایان نامه بهتر

1. الزامات را بشناسید

قبل از شروع، تمام الزامات پروژه پیشنهادی خود را با سرپرست خود مرور کنید. اگر او طول مقاله نهایی را مشخص کند، باید سایر الزامات پایان نامه را نیز بررسی کنید. مواردی مانند فونت و فاصله نیز احتمالاً مهم هستند.

. به عنوان مثال: بین پایان نامه ای که 200 صفحه با فونت 12 نقطه ای است در مقابل همان طول در فونت 14 تفاوت زیادی وجود دارد. یکی خیلی راحت تره و یکی خیلی سخت تره.

2. به طور مداوم کار خود را بررسی کنید

بسیاری از کار پایان نامه شما مستلزم ویرایش است. به محض شروع انجام پایان نامه، متوجه خواهید شد که هر چه کار بیشتری انجام دهید، بازگشت به عقب و مرور آن دشوارتر است.

به یاد داشته باشید که بازنویسی زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد، و این مشکلی ندارد زیرا این امر به طور طبیعی با این نوع پروژه ها اتفاق می افتد. نویسندگان حرفه ای به راحتی می توانند این را تأیید کنند. همچنین، به توسعه سبک نوشتاری خود توجه داشته باشید.

3. سوالات را بی پاسخ نگذارید

هدف اصلی انجام پایان نامه شما یافتن راه حل برای یک مشکل خاص بود، اینطور نیست؟

اما حتی در طول تحقیقات خود، متوجه خواهید شد که همیشه سوالات بیشتری برای پاسخ وجود خواهد داشت. آنها را نادیده نگیرید. در نتیجه گیری خود توجه بیشتری را به این سؤالات جلب کنید – ممکن است پایه ای برای کار جداگانه در اختیار شما قرار دهد.

. به یاد داشته باشید: اگر سؤالات جدیدی را باز می کنید، تمام تلاش خود را برای حل آنها انجام دهید.

4. فهرستی از مراجع را از ابتدا نگه دارید

بسیاری از افراد اشتباه مشابهی را مرتکب می شوند – همه نقل قول ها در لیست مرجع ظاهر نمی شوند. قبل از اینکه انجام پایان نامه خود را ارسال کنید، هر یک از استنادها و منابع خود را سه بار بررسی کنید.

برای اینکه این کار را برای خود آسان‌تر کنید، به محض شروع پیش‌نویس پایان‌نامه‌تان، بررسی ادبیات را شروع کنید.

5. از برنامه های مفید بهره ببرید

چیزهای زیادی برای نوشتن پروپوزال پایان نامه وجود دارد، و شما به راهی برای سازماندهی ماندن و پیگیری تاریخ های مختلف سررسید نیاز دارید.

استفاده از نمودار گانت یا تابلوی کانبان می تواند به شما در سازماندهی جزئیات پروژه و مدیریت تاریخ های مختلف سررسید کمک کند.

و مزیت استفاده از برنامه های تخصصی این است که شما را برای استفاده از ابزارهای حرفه ای مانند Salesforce AppExchange آماده می کنند.

اپلیکیشن‌هایی مانند Salesforce می‌توانند به کسب‌وکارهای کوچک کمک کنند تا بسیاری از فرآیندهای تجاری را ساده‌تر و ساده‌تر کنند.

آیا برای نوشتن پروپوزال انجام پایان نامه آماده اید؟

آیا برای شما “آن زمان” است؟ آیا زمان آن فرا رسیده است که خود را برای اولین مشارکت اساسی خود در تحقیقات در زمینه خود به کار گیرید؟

بخش اول این قرارداد یک پیشنهاد انجام پایان نامه است و ما فکر می کنیم که با نکاتی از این روش شروع خوبی خواهید داشت.

اگر به راهنمایی کمی نیاز دارید، از الگوی پیشنهادی پایان نامه رایگان ما استفاده کنید. این الگو طرح اساسی از نحوه ظاهر انجام پایان نامه شما را ارائه می دهد که در وقت ارزشمند شما صرفه جویی می کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *