5 نکته برتر دفاع از پایان نامه آنلاین

5 نکته برتر دفاع از پایان نامه آنلاین ، فوق لیسانس یا دکتری دفاع تحقیقاتی آن رویداد مهمی است که منتظرش بودید! آن روز است که می خواهید با افتخار علاقه خود به تحقیق را به همه کسانی که بخشی از این سفر طولانی بوده اند نشان دهید. این شانس شما برای تحقق رویای خود و کسب مدرکی است که بی وقفه برای آن کار کرده اید. در حالی که محققان تا کنون به خوبی در دفاع از پایان نامه خود به صورت حضوری آشنا بودند، رکود ناشی از بیماری همه‌گیر باعث شده است که روش‌های جدیدتری را برای ادامه کار خود اقتباس کنیم. با پیشرفت در زمینه فن آوری، اکنون برای محققان در سراسر جهان دفاع مجازی از پایان نامه خود آسان تر شده است.

5 نکته برتر دفاع از پایان نامه آنلاین
5 نکته برتر دفاع از پایان نامه آنلاین – تزیسمی

فهرست مطالب

5 نکته برتر برای دفاع از انجام پایان نامه آنلاین موثر

سرپرستان، مربیان و همکاران شما مشتاق شنیدن کاربردهای اصلی و پیامدهای مهم تحقیق شما هستند. دفاع از انجام پایان نامه خود از راحتی اتاق نشیمن چیزی نبود که محققین تصور می کردند! چندین موسسه رویه ها و سیاست های امتحانی خود را برای پشتیبانی از دفاع مجازی به روز کرده اند. مهم است که ساختار، پروتکل و الزامات را به دقت بخوانید و درک کنید تا به شما در برنامه ریزی ماهرانه دفاع از پایان نامه کمک کند. در اینجا ما 5 نکته برتر برای دفاع موثر از پایان نامه از راه دور را ارائه می دهیم.

1. آمادگی قبل از دفاع خود را کامل کنید

. دانشگاه ها و موسسات پروتکل های ارسال انجام پایان نامه و دفاع خود را برای تطابق بهتر با نیازهای راه دور اصلاح کرده اند.
. با بخش مدیریت دانشکده خود و رئیس کمیته انجام پایان نامه صحبت کنید تا در مورد پلت فرم کنفرانس و نحوه ساختار دفاع تحقیق آزاد تصمیم گیری کنید.
. سیستم خود را قبل از دفاع واقعی از همان مکانی که قصد دارید در روز D استفاده کنید، آزمایش کنید! بیاموزید که چگونه صفحه نمایش را تغییر دهید یا به اشتراک بگذارید، میکروفون و دوربین خود را کنترل کنید، چگونه به سؤالات پس از ارائه خود اجازه دهید و غیره.
. با تیم پشتیبانی فنی و فناوری اطلاعات دانشگاه خود تماس بگیرید تا نکاتی برای ارتقای تجربه فن آوری داشته باشید.
. فایل ارائه نهایی خود را چند ساعت قبل از دفاع از انجام پایان نامه با کمیته به اشتراک بگذارید. به این ترتیب می توانید برخی از اشتباهات تایپی را قبل از ارائه در هنگام دفاع تصحیح کنید.

2. همه چیز درباره راه اندازی دفاع تحقیقاتی است

. مطمئن شوید که سیستم خود را در اتاقی ساکت و با نور مناسب راه اندازی کرده اید. همیشه توصیه می شود که یک منبع نور در پشت دوربین یا کنار خود داشته باشید.
. به یاد داشته باشید که این یک مجموعه حرفه ای است. لباس رسمی بپوشید و از اکسسوری بیش از حد خودداری کنید.
. روبه روی یک دیوار ساده و رنگ روشن بنشینید. مطمئن شوید که هیچ اثر هنری حواس‌پرتی یا پنجره‌های روشنی در پس‌زمینه وجود ندارد. همچنین می‌توانید از محو کردن یا پس‌زمینه مجازی ظریفی که توسط پلتفرمی که استفاده می‌کنید، استفاده کنید. این را از قبل تست کنید تا ببینید خوب به نظر می رسد یا خیر.
. دو اتاق ایجاد کنید – یک اتاق اصلی برای تعامل و ارائه عمومی، و یک اتاق برای گفتگوهای خصوصی با کمیته پایان نامه یا استاد راهنما.
. ارائه کار خود از طریق وب کم در واقع با ارائه حضوری متفاوت است. بنابراین، سیستم و وب کم خود را در سطح چشم قرار دهید تا از تماس چهره به چهره بهتری اطمینان حاصل کنید.
. در حین ارائه حضوری، اشاره کردن به موارد در اسلایدها آسان تر می شود. با این حال، نمی توان آن را از راه دور انجام داد. در عوض انیمیشن های ظریف و اشاره گرهای برجسته را روی اسلایدهای خود اضافه کنید که می خواهید در هنگام دفاع از انجام پایان نامه خود بر روی آنها تأکید کنید.

3. تمرین، تمرین و تمرین!

.صحبت خود را با همکاران، مربیان داخلی و سرپرستان خود تمرین کنید. بازخورد آنها در تنظیم سرعت ارائه شما مفید خواهد بود. همچنین می توانید با استفاده از این حالت از افرادی که قبلاً از انجام پایان نامه خود دفاع کرده اند مشاوره بگیرید. علاوه بر این، ارائه کار خود به دوستانی از سایر زمینه ها به شما کمک می کند تا دیدگاه های متنوعی در مورد کار خود داشته باشید.
. جلسات تمرین خود را ضبط کنید تا مهارت های ارائه خود را نقد کنید و بر اساس عملکرد خود بهبود ببخشید.
. سوالات را از قبل پیش بینی کنید و پاسخ های خود را به خوبی آماده کنید. برخی از سوالات بسیار متداول عبارتند از:
1) چگونه کار شما به حوزه تحقیقاتی گسترده تر کمک می کند؟
2) آیا قصد دارید کار فعلی خود را پیش ببرید؟
. مقالات اخیر منتشر شده توسط ممتحنین خود را بخوانید. به یاد داشته باشید که ممتحنان شما در زمینه تحقیقاتی شما متخصصان پیشرو هستند و اگر به آنها اطلاع دهید که چگونه کار می کنید می تواند با اهداف تحقیقاتی آنها مرتبط یا همگام شود قطعاً یک مزیت است. به عنوان مثال، اگر یکی از معاینه کنندگان شما در حال توسعه تکنیک جدیدی برای ارائه دارو در بدن انسان است، می توانید راه هایی را پیشنهاد کنید که از طریق آنها تحقیقات شما می تواند با تحقیقات آنها هماهنگ شود.

4. دفاع از انجام پایان نامه خود را زودتر شروع کنید

. سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید، تمام به روز رسانی های ضروری را انجام دهید، برنامه هایی را که ممکن است به طور غیرمنتظره ای ظاهر شوند را خاموش کنید تا از اجرای روان مطمئن شوید. اطمینان حاصل کنید که برای پشتیبانی از ویدئو کنفرانس، اتصال اینترنتی قوی دارید.
. حداقل 20 تا 30 دقیقه قبل به نرم افزار کنفرانس ویدیویی وارد شوید تا مطمئن شوید که این فناوری برای همه خوب کار می کند! در مورد نحوه برنامه ریزی برای ادامه دفاع با شرکت کنندگان خود صحبت کنید.
. از اعضای کمیته امتحان بخواهید که 10-15 دقیقه قبل از زمان دفاع تحقیقی واقعی شما وارد سیستم شوند تا هرگونه مشکل فنی در هر دو طرف را بررسی کنند.
. توصیه می شود برای مدیریت اسلایدها و پنل ویدیویی خود از دو صفحه نمایش استفاده کنید. در صورتی که نمی توانید صفحه نمایش دوم داشته باشید، با کمیته خود بررسی کنید که آیا می توانید دوربین خود را هنگام ارائه خاموش نگه دارید.

5. آیا برنامه B دارید؟

. حتی بهترین برنامه ریزی های انجام شده ممکن است از بین برود! به جای وحشت در لحظه، بهتر است اگر مشکلی پیش آمد یا در اواسط راه دفاع شما از کار افتاد، یک راه حل فناوری جایگزین آماده کنید.
. طرح B را با سرپرست/اعضای کمیته خود، با ذکر شرایطی که تحت آن ممکن است مجبور به اجرای طرح B شوید، بحث کنید.
. یک سخت افزار پشتیبان را آماده نگه دارید تا در صورت وجود اشکالات فنی از آن استفاده کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *