5 نکته برای پایان نامه شما

5 نکته برای پایان نامه شما

5 نکته برای پایان نامه شما ، نوشتن پایان نامه یک فرآیند است. در صورتی که مراحل فرآیند پایان نامه به طور صحیح و موثر برنامه ریزی و پیگیری شود، پایان نامه دقیق و معتبر علمی به دست می آید. تنها راه درست برای نوشتن پایان نامه، برنامه ریزی خوب است. دانشجویانی که در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد یا نوشتن پایان نامه کارشناسی بی تجربه هستند ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند. در این مقاله در مورد ترفندهای پایان نامه نویسی و نکاتی که به شما در نوشتن پایان نامه کمک می کند صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

5 نکته برای پایان نامه شما
5 نکته برای پایان نامه شما – تزیسمی

5 نکته برای پایان نامه شما

چه کسی این را نمی داند: پایان نامه در حال تعلیق است و شما احساس می کنید که هنوز برای نوشتن پایان نامه آماده نیستید، حتی اگر انتظار می رود برای ترم قبل و همین روز آماده شوید. مرحله نهایی، تاثیر اصلی نهایی که نمره نهایی شما را تعیین می کند. وقتی پایان نامه خود را در پایان تحصیل می نویسید، فشار زیادی روی شما وارد می شود! برای جلوگیری از این فشار، می‌توانید با این پنج نکته مفید، بیشترین بهره را از پایان نامه خود ببرید.

1) انتخاب صحیح موضوعات

البته، برای نوشتن یک پایان نامه خوب، باید موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنید. تحقیق و تجزیه و تحلیل عمیق موضوعات باید برای شما سرگرم کننده باشد و نشان دهنده یک غلبه در هر بار نیست. انتخاب موضوع معمولاً با استادی انجام می شود که مسئول پشتیبانی از شما در نوشتن پایان نامه و در نهایت ارزیابی کار شما است. بنابراین، به جای تصمیم گیری در مورد یک موضوع، به آن فکر کنید. در نهایت، شما باید یک پایان نامه بنویسید، و باید به موضوع علاقه مند باشید.

2) ثبت نام خود را از دست ندهید

به یاد داشته باشید که پایان نامه خود را ثبت کنید زیرا زمان ثبت نام تاریخ ارسال را مشخص می کند. بنابراین پس از ارسال و تایید فرم ثبت نام، مدت زمان مشخصی برای تکمیل کار به شما داده می شود. این بستگی به دانشگاه دارد اما معمولاً سه ماه است. با این حال، باید مراقب باشید که مهلت ارسال به ترم بعدی نباشد. در غیر این صورت یک ترم بعدی وجود خواهد داشت که در آن در سخنرانی شرکت نخواهید کرد و در امتحانات شرکت نخواهید کرد.

3) از یک منبع روشن استفاده کنید

هنگام انجام یک نظرسنجی، سعی کنید فقط از منابع مرتبط با موضوع خود استفاده کنید. در نهایت در میان هزاران کتابی که به آن نیاز ندارید گم نشوید و فقط وقت گرانبهای خود را از دست بدهید. برای جلوگیری از این اتفاق برای شما، می توانید یک خلاصه اولیه از پایان نامه خود ایجاد کنید که به شما کمک می کند فقط موضوعات مرتبط را تجزیه و تحلیل کنید. البته این ساختار در روند نگارش اقتباس، اصلاح و زیر سوال می رود. اما در نهایت ساختار کار و موضوع محوری را به شما می دهد.

4) سازمان و ساختار

ساختار و ساختار دو اصطلاحی که بارها و بارها در مورد موضوع پایان نامه خود می شنوید. حتی اگر بعد از مدتی از بین برود، عامل مهمی در نگارش پایان نامه است. اگر یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید که آیا طرح کلی هنوز معنادار و قابل درک است، لازم نیست در پایان تعجب کنید یا چند صفحه را بازنویسی کنید.

5) بله، اما دزدی نکنید

پایان نامه شما شغل شماست و بنابراین باید بدون کمک خارجی نوشته شود. هرگز به سادگی از سایر منابع منتشر شده کپی نکنید! اصلاحات ظریف برنامه اکنون به رسمیت شناخته شده است. بنابراین، مطمئن شوید که نقل قول صحیح است. روشن کردن منبع نشان می دهد که چه چیزی از شما می آید و چه چیزی نیست. به این ترتیب، پس از ارسال، هیچ کس تصور نخواهد کرد که شما دارایی معنوی خود را دزدیده اید. نوشتن پایان نامه کاری دشوار است و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. اما ارزشش را دارد زیرا احساس بهتری نسبت به ارسال کار، کار، ایده های خود که روی کاغذ نوشته اید و در نتیجه تکمیل تحقیقات خود ندارید، ندارید. بالاخره تمام تلاشت را کردی. اگر آن را به خوبی انجام دهد، شما با موفقیت به تحقیق خود تسلط پیدا کرده اید!

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *