5 مرحله برای نوشتن بیانیه پایان نامه

5 مرحله برای نوشتن بیانیه پایان نامه

5 مرحله برای نوشتن بیانیه پایان نامه ، بیانیه پایان نامه چیست؟ به عبارت ساده، مهمترین عبارت در یک مقاله پایان نامه شماست. اغلب اولین و آخرین جمله‌ای است که روی آن کار می‌کنید، در طول فرآیند نوشتن، آن را اصلاح و اصلاح می‌کنید. باید به اندازه کافی مشخص باشد که در محدوده مقاله پشتیبانی کند، اما به اندازه کافی کلی باشد که برای خوانندگان شما مرتبط و جالب باشد.

برای خواننده، بیانیه پایان نامه به عنوان یک ستاره راهنما عمل می کند. مقصد نهایی مقاله را توصیف می‌کند و مسیری را که مقاله برای رسیدن به آنجا طی می‌کند، پیش‌نمایش می‌کند. خواندن یک مقاله بدون پایان نامه مانند راه رفتن در یک جنگل انبوه بدون قطب نما است – گاهی اوقات جالب، اما در نهایت گیج کننده و سرگردان.

5 مرحله برای نوشتن بیانیه پایان نامه
5 مرحله برای نوشتن بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان‌نامه جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله ی نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه ی پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده ی هدف اصلی مقاله است.

بنابراین، چگونه یک بیانیه پایان نامه می نویسید؟

نحوه نوشتن بیانیه پایان نامه در 5 مرحله:

1. Prompt را درک کنید
2. بخوانید و تحقیق کنید
3. یک پایان نامه کاری تهیه کنید
4. پیش نویس مقاله
5. بیانیه پایان نامه خود را تجدید نظر کنید

1: Prompt را درک کنید

اطمینان حاصل کنید که درک روشنی از تکلیفی که روی آن کار می کنید دارید. اگر معلم شما دستورات مختلفی را برای انتخاب در اختیار شما قرار داده است، موردی را که برایتان جالب تر است انتخاب کنید. اگر در حال توسعه درخواست خود هستید، بررسی کنید که چگونه یک شخصیت یا موضوع در داستان ایجاد می شود. همچنین می‌توانید با بررسی اینکه چگونه یک عنصر سبک خاص معنا را در متن منتقل می‌کند، شروع کنید.

2: بخوانید و تحقیق کنید

متنی را که با آن کار می‌کنید، بخوانید و دوباره بخوانید، جزئیات و نقل قول‌هایی را که می‌خواهید به عنوان مدرک در مقاله‌تان استفاده کنید، یادداشت کنید. همچنین ممکن است مناسب باشد در مورد آنچه دیگران در مورد داستان نوشته اند تحقیق کنید، اگرچه مراقب باشید اگر از ایده های شخص دیگری در مقاله خود استفاده می کنید منابع خارجی را به درستی ذکر کنید. همانطور که شواهد جمع آوری می کنید، شروع به طوفان فکری در مورد اینکه چگونه عناصر مختلف سبک بر داستان تأثیر می گذارد و چرا مرتبط هستند، فکر کنید.

3: یک پایان نامه کاری تهیه کنید

پایان نامه کاری شما پیش نویس اولیه بیانیه پایان نامه شما است. با توجه به شواهد و ایده های خود، پاسخی به درخواست یا موضوعی که با آن کار می کنید بنویسید. اگر کامل نیست نگران نباشید؛ پایان نامه شما با نوشتن مقاله خود به تکامل خود ادامه خواهد داد.

4: پیش نویس انشا

با استفاده از پایان نامه کاری خود برای راهنمایی شما، مقاله خود را بنویسید. پایان نامه خود را در پایان مقدمه قرار دهید. هنگام تجزیه و تحلیل شواهدی که در پاراگراف های بدن خود ارائه می کنید، حتماً پایان نامه خود را در نظر داشته باشید. از خود بپرسید: چگونه این شواهد تز من را تأیید می کند؟ در حالت ایده آل، زمانی که شواهد خود را از نزدیک تجزیه و تحلیل می کنید، بیشتر در مورد متن یاد می گیرید. در صورت لزوم پایان نامه خود را اصلاح کنید.

5: بیانیه پایان نامه و مقاله خود را تجدید نظر کنید

وقتی پیش نویس خود را نوشتید، مقاله خود را از نزدیک بخوانید. سوالات زیر را از خود بپرسید:

. آیا پایان نامه شما شامل عناصر سبک و تأثیر آنها بر متن است؟ آیا واضح است که چرا پایان نامه شما برای خوانندگان امروزی مرتبط است؟
. آیا از پایان نامه خود به طور کامل در مقاله خود حمایت می کنید؟
. آیا چیزی در مقاله شما وجود دارد که با پایان نامه شما مرتبط نباشد؟ (اگر چنین است، حذف آن را در نظر بگیرید.)

از آنجا، بیانیه پایان نامه خود را دوباره بررسی کنید و در نظر بگیرید که آیا نیاز به تجدید نظر دارد یا خیر. احتمالاً نیازی به بازنویسی کامل نخواهد بود، اما کاملاً ممکن است که تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنید. این طبیعی است، زیرا شما اکنون یک پیش نویس کامل از مقاله خود دارید. پس از اینکه تنظیماتی را در بیانیه پایان نامه خود انجام دادید، پیش نویس مقاله خود را دوباره بخوانید تا مطمئن شوید که شواهد و تجزیه و تحلیل با اهداف و خواسته های شما مطابقت دارد. در نهایت، مقاله خود را برای ارسال بررسی و اصلاح کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *