5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه

5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه

5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه ، یکی از سخت‌ترین بخش‌های نوشتن مقاله، ارائه یک بیانیه پایان‌نامه عالی است. این جزء اصلی مقاله شما است و می تواند نمره شما را ایجاد کند یا شکسته شود.

برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب، باید بتوانید استدلالی بسازید که یک نکته را در سراسر مقاله شما ثابت کند. باید چیزی باشد که بتوانید روی آن بسازید، اما آنقدر خاص باشد که بتوانید آن را به یک تمرکز محدود کنید.

راه های زیادی برای نوشتن پایان نامه وجود دارد. در اینجا 5 مورد از مطمئن ترین روش ها برای ایجاد یک مقاله موفق و تحت تاثیر قرار دادن اساتید خود آورده شده است.

5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه
5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان‌نامه جمله ای استثنایی است در مورد موضوعی خاص که قصد انجام آن را دارید. هر مقاله ی نوشته شده بایستی یک نقطه، ایده یا پیام اصلی داشته باشد. بیانیه ی پایان نامه در یک یا دو جمله و بر روی ایده ی اصلی پایان نامه تمرکز می کند و تعیین کننده ی هدف اصلی مقاله است. بیانیه بایستی عنوان مقاله را دربربگیرد و به خواننده بگوید که مقاله یا پایان نامه در مورد چیست؟ و خواننده باید متوجه شود نظر نویسنده در مورد موضوع نوشته شده چیست. پس برای نگارش بیانیه پایان نامه بایستی موضوع پایان نامه کاملا مشخص شده باشد.

5 راه برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه

1. سوال بپرسید

یک راه آسان برای نوشتن یک بیانیه پایان نامه این است که شروع به پرسیدن سوالات در مورد موضوع خود کنید. این سؤالات باید کنجکاوی در مورد موضوعی را ایجاد کند و شما را به یافتن پاسخ ترغیب کند.

برای مثال، اگر در حال نوشتن مقاله ای در مورد جنگ جهانی دوم هستید، می توانید یکی از سوالات زیر را از خود بپرسید:

●چرا جنگ برای تاریخ آمریکا مهم بود؟

● تأثیرات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جنگ بر نیروهای متفقین یا محورها چه بود؟

● برخی از تحولات مهمی که از جنگ حاصل شد و در ادامه نحوه عملکرد جامعه در یک کشور خاص را تغییر داد، چیست؟

ممکن است مجبور شوید سؤالات خود را محدود کنید تا یک استدلال ایجاد کنید، اما این یک راه عالی برای جلب علاقه خود در مورد موضوع و جستجوی عمیق تر برای کسب اطلاعات بیشتر است.

2. بیانیه پایان نامه خود را با نوع مقاله ای که می نویسید تنظیم کنید

هر نوع مقاله متفاوت است و دارای انواع مختلفی از بیانیه پایان نامه است. برخی از مقالات به یک بیانیه خاص و تفکیک شده نیاز دارند که 2 یا 3 استدلال اصلی را در داخل محتوا بیان کند. دیگران به توضیح مختصری در مورد نحوه سازماندهی مقاله نیاز دارند.

به عنوان مثال، پایان نامه برای یک مقاله استدلالی ساختار متفاوتی با آنچه که برای یک مقاله تطبیقی می نویسید دارد. دانستن این اطلاعات به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه نکات خود را یادداشت کنید و آنها را کنار هم قرار دهید تا یک پایان نامه 1-2 جمله ای مختصر برای مقاله خود تشکیل دهید.

3. از طریق منابع خود بخوانید و یک نظر ایجاد کنید

اگر آماده هستید که بنشینید و مقاله خود را بنویسید، به احتمال زیاد قبلاً حداقل برخی از منابعی را که می خواهید استفاده کنید پیدا کرده اید. آنها را از قبل بخوانید و ببینید آن نویسندگان چه می گویند. آیا با نظرات آنها موافق هستید؟ ایده ها و افکار خود را در مورد هر مقاله ای که می خوانید بنویسید و ببینید آیا گرایش ها، الگوها یا موارد مکرری در آنجا وجود دارد یا خیر.

4. یک نقشه ذهنی بسازید

گاهی اوقات کمی بازنمایی بصری لازم است تا واقعاً آنچه را که می‌خواهید بگویید محدود کنید. یک نقشه ذهنی در مورد موضوع خود تهیه کنید و هر آنچه به ذهنتان می رسد را که به موضوع شما مربوط می شود، حتی به کوچکترین شکلی بنویسید.

پس از اتمام کار، باید یک ابر کلمه عالی با کلمات کلیدی زیادی داشته باشید که برای شما متمایز هستند. برخی از این اصطلاحات را در نظر بگیرید و کمی تحقیق کنید تا ببینید چه چیزی وجود دارد. به احتمال زیاد، استدلال های شما در کوتاه ترین زمان به سراغ شما می آیند.

5. یک طرف را انتخاب کنید

پاسخ به مشکلات شما می تواند به سادگی جانبداری از یک بحث در مورد یک موضوع باشد. با چیزی گسترده شروع کنید، و سپس به یک استدلال خاص تر در محدوده آن موضوع محدود کنید. استدلال‌های هر دو طرف را بسنجید تا بفهمید با کدام یک بیشتر موافق هستید، اما فراموش نکنید که مخالفت را در مقاله خود حساب کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *