چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟ ، مطالعه موردی یک مشکل را پیشنهاد، بررسی و حل می کند و بسیاری از شرکت ها از مطالعات موردی به عنوان شواهدی برای نشان دادن ارزش یک محصول یا خدمات استفاده می کنند. مطالعات موردی در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی برای کمک به پزشکان در ارائه مراقبت های بهتر رایج است. با این حال، بازاریابان و متخصصان کسب و کار از آنها برای افزایش اثربخشی سازمانی و بازاریابی استراتژیک در بسیاری از صنایع استفاده می کنند.

در این مقاله، ما مطالعات موردی را تعریف می‌کنیم، مزایای استفاده از آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهیم، نحوه نوشتن مطالعه موردی را توضیح می‌دهیم و نکاتی را ارائه می‌دهیم و نمونه‌ای برای ارجاع در هنگام ایجاد نمونه موردی ارائه می‌کنیم.

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟
چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

مطالعه موردی چیست؟- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

مطالعه موردی سندی است که بر یک مشکل تجاری متمرکز شده و راه حل روشنی ارائه می دهد. بازاریابان از مطالعات موردی برای بیان داستانی در مورد سفر مشتری یا چگونگی حل یک محصول یا خدمات یک مسئله خاص استفاده می کنند.

مطالعات موردی را می توان در تمام سطوح کسب و کار و در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار داد. یک مطالعه موردی کامل اغلب از معیارهایی مانند شاخص‌های کلیدی عملکرد برای نشان دادن رشد و موفقیتی که از محصول یا خدمات پشتیبانی می‌کند، استفاده می‌کند. این استفاده استراتژیک از داده‌ها باعث می‌شود مطالعات موردی در بازاریابی و سایر زمینه‌ها نسبت به سایر تکنیک‌های رایج مؤثرتر باشد.

هدف مطالعه موردی تشویق ارزیابی یک مشکل تجاری و برای مشتریانی است که شروع به تکیه بر یک شرکت، محصول یا خدمات برای ارائه راه حل کنند. برخی از سازمان ها از مطالعات موردی به صورت داخلی برای ارتقای اثربخشی در یک سازمان استفاده می کنند. با این حال، در بازاریابی، مطالعات موردی نشان می دهد که چگونه یک محصول یا خدمات می تواند زندگی مشتری را بهبود بخشد یا مشکلی را که مشتری با آن مواجه می شود حل کند.

مزایای نوشتن مطالعه موردی- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

نوشتن یک مطالعه موردی برای اهداف بازاریابی مزایای متعددی دارد. مهم است که به یاد داشته باشید که اهداف این سند ارائه شواهدی در مورد کیفیت یک محصول یا خدمات و نمایش داستان هایی است که بر مشتریان تأثیر می گذارد. در اینجا چند مزیت استفاده از مطالعات موردی وجود دارد:

. افزایش وفاداری مشتری: با نوشتن مطالعات موردی همراه با روایت هایی که سفر مشتری را به نمایش می گذارد، مخاطبان شما ممکن است نسبت به برند یا شرکت شما احساس وفاداری کنند، زیرا ممکن است با داستانی که در مطالعه گفته می شود ارتباط برقرار کنند.
. جذب مشتریان بیشتر: می توانید از مطالعات موردی به عنوان راهی برای نشان دادن این موضوع به مشتریان بالقوه استفاده کنید که محصول، خدمات یا شرکت شما در کاری که انجام می دهد موثر است.
. محتوای تغییر کاربری: هنگامی که یک مطالعه موردی می نویسید، اغلب می توانید محتوای سند را برای استفاده در رسانه های دیگر مانند رسانه های اجتماعی تغییر دهید و دسترسی مطالعه موردی را به حداکثر برسانید.
. شهرت مثبت: نوشتن یک مطالعه موردی روشی مفید برای توسعه شهرت شرکت شما در بین مخاطبان هدف شماست، زیرا می‌توانید مناطقی را که شرکت در آنها مؤثرتر است، برجسته کنید.

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم

اگر تصمیم دارید این رویکرد را در تلاش های بازاریابی خود پیاده کنید، مراحل زیر را برای نوشتن یک مطالعه موردی دنبال کنید:

1. پرونده را آماده کنید

برای شروع آماده سازی مطالعه موردی خود، شروع به مشاهده داده ها و معیارها کنید. شما همچنین می توانید یادداشت برداری کنید و اطلاعات مهم، حقایق، ارزش ها یا جزئیات دیگر در مورد سفر مشتری را که به شما در ایجاد یک روایت کمک می کند برجسته کنید. قبل از شروع نوشتن، گرفتن رضایت از مشتری برای استفاده از سفر خود در این سند نیز مهم است.

2. ایجاد اهداف

هنگام آماده سازی، می توانید اهدافی را برای کمک به تعریف پروژه ایجاد کنید. این اهداف می توانند به شما کمک کنند تا از تجربه مشتری برای روایت استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید پایگاه مشتری خود را افزایش دهید، ممکن است از داستانی در مورد اینکه چگونه با موفقیت به سررسید یک مشتری با وجود چالش‌های داخلی که تولید را به تأخیر انداخته‌اید، استفاده کنید.

3. زاویه خود را مشخص کنید

پس از جمع آوری اطلاعات مهم، می توانید تصمیم بگیرید که هنگام نوشتن مطالعه موردی از چه زاویه ای استفاده کنید. وقتی روایت قانع‌کننده‌ای داشته باشید، مخاطبان شما ممکن است پذیرای داستان باشند. بخش مهمی از ساختار یک مطالعه موردی این است که بر تمرکز خود تأکید کنید. این کار را با شناسایی مشکل کلیدی که مشتری با آن مواجه است در نظر بگیرید، تا بتوانید به وضوح روایت را به سمت یک راه حل هدایت کنید.

ممکن است چندین موضوع را شناسایی کنید که باید در مطالعه موردی روی آنها تمرکز کنید. هنگامی که بدانید به چه مسائلی باید رسیدگی کنید، می توانید منابع این مسائل را تعیین کنید. شناسایی این عناصر مختلف روایت به شما کمک می کند تعیین کنید هنگام نوشتن از کدام زاویه استفاده کنید.

4. روایت را بنویسید

با اطلاعاتی که جمع آوری کرده اید، می توانید شروع به نوشتن روایت کنید. در این مرحله سعی کنید تفکر خلاق را پیاده سازی کنید. در مورد سفر مشتری فکر کنید که برای مخاطبان گسترده تر شما قابل ارتباط است اما در عین حال جالب است.

از مشکلی که از اطلاعات شرکت ترکیب کرده‌اید به‌عنوان مسئله‌ای که مشتری یا مشتری با آن مواجه می‌شود استفاده کنید و نحوه کمک شرکت شما به آن‌ها را در پاسخ به این مشکل توضیح دهید. در اینجا طرح کلی وجود دارد که ممکن است هنگام نوشتن از آن استفاده کنید:

. عنوان: عنوان بینشی مختصر در مورد موضوع مطالعه موردی ارائه می دهد.
. Blurb: در زیر عنوان، ممکن است یک مبحث کوتاه بنویسید که به طور خلاصه مطالعه موردی را خلاصه می کند یا اطلاعات بیشتری را به اشتراک می گذارد.
. مقدمه: در یک مقدمه، می‌توانید مشتری را معرفی کنید و برای اجرای روایت برنامه‌ریزی کنید.
. مشکل: سپس، مشکلی را که مشتری تجربه کرده است، از جمله پیامدهای این مشکل، یا نحوه واکنش اولیه مشتری را بیان کنید.
. راه حل: در مرحله بعد، نحوه برخورد با مشکل مشتری و ارائه راه حل مفید را شرح دهید.
. نتیجه گیری: در پایان، می توانید نتایج راه حل شرکت خود، از جمله شهادت خود مشتری را به اشتراک بگذارید.

5. شامل جزئیات

هنگامی که مطالعه موردی را می نویسید، استفاده از داده های ثابت، شاخص های کلیدی عملکرد و سایر معیارها مفید است. این جزئیات نشان می دهد که چگونه محصول، خدمات یا ترتیب شما به حل مشکل کمک کرده است.

در این مرحله، داده ها به جزئیات راه حل کمک می کند و نشان می دهد که مشتریان بالقوه چه نتایجی می توانند انتظار داشته باشند. گنجاندن جزئیات، شواهد بیشتری را ارائه می دهد که داستان معتبر است و تجربه زندگی مشتری را منعکس می کند.

6. انتشار و ترویج سند

بعد از اینکه مطالعه موردی را نوشتید و ویرایش کردید، زمان انتشار و تبلیغ آن برای مخاطبان هدف است. اگر وب سایت دارید، می توانید آن را در آنجا منتشر کنید. علاوه بر این، می توانید آن را برای مشتریان بالقوه ایمیل کنید تا علاقه آنها را به شرکت خود جلب کنید.

به عنوان یک ابزار بازاریابی دیجیتال، ممکن است از نقل قول هایی از مطالعه موردی در یک پست رسانه اجتماعی برای اشتراک گذاری با مخاطبان فعلی خود استفاده کنید. راه های زیادی برای استفاده از مطالعه موردی وجود دارد، اما مهم است که مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید و آن را بر اساس آن تبلیغ کنید.

نکاتی برای نوشتن یک مطالعه موردی موفق- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

هنگام نوشتن یک مطالعه موردی، این نکات اضافی را در نظر بگیرید:

. یک قالب واضح ایجاد کنید. همانطور که مطالعات موردی بیشتری می نویسید، داشتن یک قالب واضح برای پیروی برای کمک به شما برای تولید کارآمدتر آنها مفید است.
. مخاطب خود را بشناسید. برای انتخاب بهترین راه حل، باید مخاطبان خود را بشناسید. درک اینکه قصد دارید مطالعه موردی را برای چه کسی ارسال کنید، برای قالب بندی صحیح آن بسیار مهم است.
. محتوای مرتبط بسازید. در مورد سناریو و شخصی بنویسید که با مشتری معمولی شما قابل ارتباط است. این به شما کمک می کند تا یک مطالعه موردی برنده ایجاد کنید که مشتریان با آن شناسایی و درک کنند.

چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟
چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟ – تزیسمی

نمونه مطالعه موردی- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

در حالی که مطالعات موردی بسته به اینکه چگونه می خواهید از آنها استفاده کنید اشکال مختلفی دارد، ممکن است از ارجاع به یک مثال سود ببرید. در اینجا نمونه ای از یک مطالعه موردی است که از معیارها و جزئیات برای ایجاد یک روایت استفاده می کند:

معرفی

شرکت نرم‌افزار Agile به Morgan Enterprises، یک شرکت Fortune 500 کمک کرد تا با طراحی نرم‌افزار سفارشی، درآمد خود را تا 20 درصد افزایش دهد. مورگان اینترپرایز در تلاش بود تا رشد عظیم خود را در مواجهه با تحول دیجیتال افزایش دهد، و یک راه حل نرم افزاری توسط شرکت نرم افزاری Agile توانست به آنها کمک کند تا به طور موثری رشد کنند.

تاری

ما در حال رشد جهشی هستیم و روی بسیاری از فناوری‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا به ما در مقیاس‌بندی کمک کند. ما متوجه شدیم که باید تمام سخت‌افزار و نرم‌افزاری را که در عملیات روزانه استفاده می‌کنیم با یک نرم‌افزار پلت‌فرم اختصاصی همراه کنیم. به شرکت نرم افزار چابک.” – درک مورگان، مدیر عامل شرکت مورگان.

پس از شنیدن صحبت‌های مشتری‌مان، وقت گذاشتیم تا نگرانی‌ها را به شیوه‌ای مفید و مؤثر برطرف کنیم. به خواندن ادامه دهید تا ببینید چگونه با چالش‌های پیش روی مورگان اینترپرایز در عصر دیجیتال در حال تحول مواجه شدیم.

مسئله

مشکلاتی که Morgan Enterprises با آن مواجه شد برای کسب و کارهای بزرگی که سعی در دیجیتالی شدن کامل داشتند، غیرمعمول نبود. آنها اغلب با خدمات میکرو و محصولات SaaS زیادی مواجه می شوند که کاربران مجبورند چندین رمز عبور را مدیریت کنند و برای دریافت و اشتراک گذاری داده ها به چندین مکان مختلف بروند. این مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کرد که بر توانایی مشتری ما برای افزایش خدمات خود تأثیر می گذاشت. به همین دلیل، شرکت نرم افزاری چابک تصمیم گرفت راه حل نرم افزاری واحدی را دنبال کند که زیرساخت ها را به هم پیوند دهد.

راه حل

شرکت نرم‌افزار Agile یک برنامه نرم‌افزاری پلت‌فرم ایجاد کرد که به کاربران امکان دسترسی به تمام فناوری‌های اداری مرتبط را می‌داد و دسترسی نیروی کار از راه دور را به همه چیزهایی که برای موفقیت نیاز دارند آسان‌تر می‌کرد. محصول توصیه شده توسعه سفارشی یک پورتال کاربر بود که همه منابع را در یک فضای مارک دار به هم متصل می کرد. پس از اجرای این راه حل، Morgan Enterprises دریافت که همه تیم ها را با ارتباطات بهتر و دسترسی 24/7 به منابع گرد هم می آورد. این به Morgan Enterprises اجازه داد تا تحول دیجیتال را کامل کند که منجر به افزایش 20 درصدی درآمد پس از یک سال شد.

نتیجه

توسعه یک پورتال کاربر برای نیازهای مستقیم Morgan Enterprise به آنها اجازه داد تا با منابع جدید افزایش پیدا کنند. نه تنها این شرکت را با تیم های داخلی خود مرتبط کرد، بلکه تحول دیجیتالی شرکت را تسریع بخشید. شرکت نرم افزار چابک همچنان به ارائه راه حل های منحصر به فرد و موثر برای همه مشتریان خود اختصاص دارد.

چه کسانی از مطالعات موردی استفاده می کنند؟- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

اجازه دهید با بازنگری به اصول اولیه شروع کنیم. کسب و کارها به کمک مطالعه موردی می‌توانند محصولات و خدمات خود را به کسب و کارهای دیگر و یا مشاغل دیگر بفروشند. آنها توسط تیم بازاریابی طراحی می‌شوند و تیم فروش از آن برای انتخاب مشتریان هدف استفاده می‌کند.

ممکن است شرکت ها فرآیند مختلفی برای طراحی مطالعات موردی خود داشته باشند، اما مهم این است که تیم فروش و بازاریابی با یکدیگر همکاری کنند. بازاریاب ها مطالعه موردی را طراحی کرده و به کمک تیم فروش اطمینان می‌یابند که مطالعه موردی به هدف خود برسد و آن به دست آوردن مشتری بیشتر است.

یک وبسایت معمولی B2B را در نظر بگیرید. زبانی که در آنجا می یابید به دلیل ضرورت گسترده است. دلیل آن این است که سازمان باید به مشتریان بالقوه زیادی دست پیدا کند. مطالعات موردی کسب و کار نشان میدهد که باید به دنبال چه مشتری خاصی بود. این امر شامل برجسته سازی یک ویژگی یا محصول خاص و همینطور نتایجی است که بتواند مشتریان خود را به همراه داشته باشد.

در دنیای واقعی مشتریان بالقوه از طریق مطالعه موردی به نتایج اثبات شده دست می یابد. این کار باعث اعتبار بخشی بیشتر به فعالیت های بازاریابی شما می شود. محصول شما آنچه را که باید با خود به همراه آورد، می آورد.

چه تفاوتی بین یک مقاله تحقیقاتی و یک مطالعه موردی وجود دارد؟- چگونه یک مطالعه موردی بنویسیم؟

مطالعه موردیدر مقالات تحقیقاتی، توجه خواننده به یک مشکل خاص معطوف می‌شود؛ در حالیکه مطالعات موردی فراتر از این هستند. دستورالعمل‌های آن دانشجویان را مجبور می‌کند تا بیشتر به جزئیات توجه کنند، و مسائل را عمیقاً و از نزدیک با استفاده از روش‌های مختلف تحقیقاتی مورد بررسی قرار دهند. به عنوان مثال یک دانشجوی رشته حقوق می‌تواند از مطالعات موردی برای بررسی پرونده‌های دادگاه استفاده کند، و یا یک محقق پزشکی در قالب مطالعات موردی می‌تواند سابقه سلامتی بیمار را مورد بررسی قرار دهد.

مطالعات موردی شامل داستان سرایی‌های فراوان هستند؛ آنها معمولاً موارد خاصی را در مورد یک فرد یا گروه خاصی از مردم بررسی می‌کنند. این روش تحقیقاتی بسیار مفید است؛ زیرا علاوه بر کاربردی بودن می‌تواند اطلاعات عملی زیادی را ارائه دهد. طول یک مطالعه موردی در حالت کلی حدود 500 تا 900 کلمه است که بسیار کوتاه‌تر از طول یک مقاله تحقیقاتی متوسط می‌باشد.

ساختار مطالعه موردی بسیار شبیه یک داستان است؛ یعنی دارای یک قهرمان یا شخصیت اصلی است که دستمایه مطالعه محسوب می‌شود و در واقع مشکلی است که سعی در حل آن دارید. از اینرو مورد پژوهی باید دارای مقدمه، فراز، نقطه اوج (جاییکه دگرگونی رخ می‌دهد)، فرود و راه حل باشد.

نتیجه گیری

مطالعه موردی یکی از بهترین روش‌ها برای ارائه دیدگاه کلی از اتفاقاتی است که برای یک فرد، گروه یا یک وضعیت رخ می‌دهد. این سبک تحقیق به شما کمک می‌کند تا نگاهی دقیق و واقعی به مشکلاتی که کسب و کارها، مراقبت‌های بهداشتی، پرونده‌های کیفری و غیره با آنها مواجه هستند، بیاندازید. از اینرو با دیدگاهی متفاوت با چنین موقعیت‌هایی مواجه خواهید شد و بهتر می‌توانید در فکر برطرف کردن چالش‌ها باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *