چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟

چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟

چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟ ، بیان پایان نامه محکم به عنوان اولین جمله از یک مقاله استدلالی یا مقاله دانشگاهی به نویسنده و خوانندگان کمک می کند تا بلافاصله هدف مقاله را درک کنند. تسلط بر هنر بیانیه پایان نامه، شغل علمی شما را منجنیق می کند.

بیان پایان نامه برای دانش آموزان بسیار مهم است، اما یادگیری آن برای معلمان مهم تر است، در درجه اول اگر آن را در کلاس خود تدریس می کنید یا برای تحقیق به آن نیاز دارید. اما آیا سخت است؟

در این مقاله در مورد ترفندها یا نکاتی برای بیان یک پایان نامه خوب صحبت خواهیم کرد.

چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟
چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟- چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟

بیانیه پایان نامه جمله ای است که ایده اصلی مقاله را می رساند و به سازماندهی استدلال های مقاله کمک می کند. بیشتر از یک موضوع است. معمولاً ارزیابی یا ارزیابی نویسنده را از چیزی که خوانده یا تجربه کرده است می دهد. نوشتن بیانیه پایان نامه باید شفاف، مختصر و مستقیم باشد.

چرا معلمان باید بدانند چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسند؟- چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟

بیانیه پایان نامه قوی پایه و اساس هر مقاله دانشگاهی موفق است. این به خواننده کمک می کند تا از طریق نکات اصلی مقاله راهنمایی کند و تمرکز روشنی برای تحقیقات بیشتر فراهم می کند. به عنوان معلم، شما باید بدانید که چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسید تا به دانش آموزان خود کمک کنید تا مهارت های نوشتاری خود را توسعه دهند.

معلمان می توانند با یادگیری نحوه نوشتن بیانیه های پایان نامه با ساختار مناسب و موثر از ادامه تحصیل بهره مند شوند. علاوه بر این، مزایای ادامه تحصیل شامل حفظ جریانات فعلی نوشتن و تدریس و ارائه مهارت‌های بیشتر برای کمک به موفقیت دانش‌آموزان است.

اگر معلمی هستید که در تهیه یک بیانیه پایان نامه محکم برای کلاس خود مشکل دارید، هرگز نباید یادگیری را متوقف کنید. می‌توانید مقالات آنلاین مطالعه کنید، در دوره‌های پیشرفت برای معلمان ثبت‌نام کنید، و در آموزش کلاس درس Google در مورد نوشتن یک بیانیه پایان‌نامه مناسب یا کل پایان‌نامه شرکت کنید.

چرا مقاله شما باید حاوی بیانیه پایان نامه باشد؟- چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟

بدون بیان پایان نامه، نوشتن یک مقاله مانند سفر بدون مقصد است. این احتمال را افزایش می دهد که مقاله به تمرکز و سازماندهی بیشتری نیاز دارد. بیانیه پایان نامه ساختار و جهتی را برای یک مقاله ارائه می دهد و اطمینان می دهد که هر نکته با موضوع مورد نظر مرتبط است. با داشتن بیانیه پایان نامه واضح، خوانندگان می توانند به راحتی موضوع و استدلال های مقاله را درک کنند.

برای آموزش دانش‌آموزان به نوشتن مقاله‌های با ساختار مناسب، معلمان باید بدانند که چگونه یک بیانیه پایان‌نامه مؤثر ایجاد کنند. دوره های پیشرفته برای معلمان می تواند به آنها کمک کند تا مهارت های خود را در این زمینه افزایش دهند و به آنها تکنیک هایی را ارائه دهند تا به دانش آموزان خود در ایجاد بیانیه های پایان نامه موثر برای مقالات خود کمک کنند. در عوض، می توانید پایان نامه خود را بسازید.

اما، اگر معلمی هستید که علاقه مند به ایجاد یک بیانیه پایان نامه تحقیقی مناسب هستید، به خواندن ادامه دهید. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا تحقیق شما به بیانیه پایان نامه قوی نیاز دارد:

. قدرت ایده های خود را با تقطیر آنها در یک یا دو جمله ارزیابی کنید.
. برای اینکه استدلال شما سازماندهی و توسعه یابد.
. به فردی که استدلال شما را می خواند یک «راهنما» بدهید تا دنبال کند.

اگر به پایان نامه به عنوان راه حلی برای مشکلی که در مقاله خود قصد حل آن را داشته اید نگاه کنید، متوجه خواهید شد که به طور طبیعی به این اهداف دست می یابد.

5 بهترین نکته برای نوشتن بیانیه پایان نامه

1. نوع مقاله ای را که می نویسید مشخص کنید

. یک مقاله تحلیلی، یک مسئله یا ایده را قبل از ارزیابی و ارائه نتایج به خواننده، به عناصر تشکیل دهنده آن تقسیم می کند.
. یک مقاله توضیحی یا یک مقاله توضیحی اطلاعاتی را در اختیار خواننده قرار می دهد.
. در یک مقاله استدلالی، شما موضوعی را مدعی می‌شوید و آن را با شواهد تأیید می‌کنید. این ادعا می تواند یک نظر، طرحی برای اقدام، ارزیابی، بیان علت و معلول یا توضیح باشد. متقاعد کردن خواننده مبنی بر اینکه ادعای شما با شواهد پشتیبانی می شود، هدف نهایی یک مقاله استدلالی است.

بیانیه پایان نامه در پاراگراف اول ممکن است مفید باشد حتی اگر مطالب شما در این سه دسته قرار نگیرد (مثلاً اگر در حال نوشتن یک داستان هستید).

2. آن را کوتاه نگه دارید، سپس مستقیم به نقطه

بیانیه پایان نامه نباید بیشتر از یک جمله باشد، اما باید آنقدر جالب باشد که خواننده را به خواندن بقیه کار ترغیب کند. برای اینکه استدلال خود را قانع‌کننده‌تر کنید، سعی کنید به جای صفت‌های کلی از زبان مشخص استفاده کنید و آن را با داده‌ها پشتیبانی کنید.

به عنوان مثال، استفاده از عبارت “61% بهبود را نشان می دهد” برای عبارت “آن را بهتر می کند” در یک جمله در نظر بگیرید.

3. معنای ساده و واضح داشته باشید

اگر بیانیه پایان نامه به گونه ای نوشته شده باشد که درک آن را آسان کند، حتی افرادی که در این زمینه تخصص ندارند باید پس از مطالعه آن موضوع و دیدگاه نویسنده را درک کنند.

برای جلوگیری از سردرگمی خوانندگان، هنگام تنظیم بیانیه از اصطلاحات و یا اختصارات اجتناب کنید، زیرا به احتمال زیاد همه خوانندگان قادر به درک آن نیستند.

یکی از راه‌های اطمینان از واضح بودن بیانیه این است که دوستی داشته باشید که با موضوع آشنا نیست آن را بخواند و ببینید آیا می‌تواند آن را بفهمد.

4. ساده نگه داشتن، اما نه ساده انگارانه

اگر یک بیانیه پایان نامه را در قالب یک قضاوت کلی بنویسید، موضوع یا مشکلی را که پایان نامه شما سعی در پرداختن به آن دارد را بیش از حد ساده می کنید، که خواننده را به تعجب وا می دارد که “چرا زحمت بکشید؟”

به عنوان مثال، بیانیه پایان نامه “ما باید به تغییرات آب و هوایی پایان دهیم” بیش از حد اساسی است و می تواند منجر به تمسخر استدلال کلی شما شود. با این وجود، بیان مجدد آن به این صورت که «اگر در سه سال آینده تغییرات آب و هوایی مورد توجه قرار نگیرد، 5 میلیون نفر گرسنه خواهند ماند» راه مؤثرتری برای حل پیچیدگی مشکلی است که موضوع شما ارائه می دهد.

5. فقط یکی می تواند باشد

در طول فرآیند انجام تحقیق برای پایان نامه، بسیار ساده است که با تمام ایده های مختلفی که به طور طبیعی ایجاد می شود، حواس خود را پرت کنید. حواس پرت شدن توسط آنها به حدی است که توجه به نقطه مرکزی و استدلالی را که مقاله سعی در بیان آن دارد از دست می دهد، یک نظارت معمولی است.

همین امر را می توان در مورد بیانیه پایان نامه نیز گفت. لطفاً روی یک نکته اصلی که می‌خواهید در بیانیه خود بیان کنید تمرکز کنید و در برابر اصرار برای اضافه کردن افکار یا شواهد دیگر برای تأیید آن مقاومت کنید.

چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟
چگونه یک بیانیه پایان نامه قوی بنویسیم؟ – تزیسمی

نمونه های بیانیه پایان نامه

1. موارد زیر نمونه ای از بیانیه پایان نامه تحلیلی است:

بررسی رویه‌های مربوط به ورود به کالج یکی از چالش‌هایی را که مشاوران پذیرش کالج باید با آن روبرو شوند را نشان می‌دهد: تصمیم‌گیری در مورد اولویت دادن به دانش‌آموزان با نمرات آزمون عالی یا بچه‌هایی با پیشینه قوی در فعالیت‌های فوق برنامه.

مقاله باید شامل موارد زیر باشد:

. تجزیه و تحلیل فرآیند پذیرش کالج را توضیح دهید.
. مشکلی که مشاوران پذیرش باید با آن دست و پنجه نرم کنند را توضیح دهید.

2. نمونه ای از بیانیه پایان نامه توضیحی (تبیینی):

برنامه یک دانشجوی معمولی شامل مطالعه، شرکت در کلاس ها و معاشرت با دوستان است.

مقاله ای که قرار است این مورد را دنبال کند:

. توضیح دهید که دانش آموزان چگونه وقت خود را صرف مطالعه، حضور در کلاس و معاشرت با دیگران می کنند.

3. نمونه ای از بیانیه پایان نامه استدلالی:

قبل از کالج، فارغ التحصیلان دبیرستان باید برای انجام پروژه های خدمات اجتماعی یک سال مرخصی بگیرند. این به آنها کمک می کند تا بالغ تر و از دنیای اطراف خود آگاه شوند.

پس از این، مقاله باید:

. توجیه کنید که دانش‌آموزان دبیرستانی باید قبل از حضور در دانشگاه داوطلب شوند، با ارائه استدلال و شواهد تأییدکننده.

نتیجه

یک بیانیه پایان نامه خوب می تواند به خواننده شما کمک کند تا بفهمد تحقیقات شما به کجا می رود. این جایی است که شما به خواننده خود توضیح می دهید که تحقیق شما در مورد چه چیزی است و به آنها ایده می دهید که بدنه مقاله شما حاوی چه چیزی است.

به عنوان یک معلم، اگر این موضوع جزو دروس شما باشد، باید دانش گسترده ای از این موضوع داشته باشید. از آنجایی که شما به عنوان یک الگو برای دانش‌آموزان خود عمل خواهید کرد، باید کسی باشید که دانش گسترده‌ای در مورد آنچه در حال تدریس می‌کنید، به خصوص در مورد ارائه یک بیانیه پایان‌نامه خوب باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل برای معلمان می تواند کمک زیادی کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *