چگونه پایان نامه خود را منتشر کنید

چگونه پایان نامه خود را منتشر کنید

چگونه پایان نامه خود را منتشر کنید ، نوشتن پایان نامه سخت است. دانشجویان فارغ التحصیل فعلی یا اخیراً زمان و تلاش لازم برای تکمیل موفقیت آمیز برنامه تحقیقاتی خود را درک می کنند. در واقع، آموزش فارغ التحصیلان شامل تحقیقات گسترده ای است که اغلب منعکس کننده سال ها شکست و موفقیت است. این تحقیق اغلب به نوعی بینش بدیع منتهی می شود که در قالب یک پایان نامه یا رساله سازماندهی می شود.

هنگام نوشتن یک پایان نامه یا رساله، باید موارد زیادی را در نظر گرفت. هر دو نیاز به حجم وسیعی از کار دارند و منعکس کننده سال ها تحقیق انجام شده توسط دانشجو هستند. برخی از دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که این تحقیق نهایی را قبل از اینکه واجد شرایط فارغ التحصیلی در نظر گرفته شوند، در مجلات معتبر منتشر کنند. در این میان، دیگران نیازی به انتشار رسمی پایان نامه ندارند. در نهایت، صرف نظر از شرایط فارغ التحصیلی، برخی از مسیرهای شغلی برای دانشجویان دکترا یا کارشناسی ارشد نیازمند انتشار در مجلات معتبر است.

چگونه پایان نامه خود را منتشر کنید
چگونه پایان نامه خود را منتشر کنید – تزیسمی

فهرست مطالب

نویسندگی فارغ التحصیل

نوع نوشتن فارغ التحصیلی که توسط دانشگاه دانشجو مورد نیاز است بستگی به محل تحصیل دانشجو دارد. در اروپا، پایان نامه دکترا منعکس کننده تحقیقات اصلی است، در حالی که، در ایالات متحده، یک پایان نامه اغلب سند کوتاه تری است که با مدرک کارشناسی ارشد مرتبط است.

هر عنوانی که باشد، پروژه های تحقیقاتی گسترده در یک سند نهایی سازماندهی می شوند. برخی از این اسناد مکتوب را می توان در قالب یک کتاب قالب بندی کرد. قبل از انتشار، یک دانشجوی کارشناسی ارشد باید چندین فاکتور را قبل از انتشار در نظر بگیرد. یعنی دانشجو باید بپرسد تحقیق من است

. دقیق: آیا کار روشمند و علمی است؟
. مهم: چرا برای مخاطبان بالقوه شما اهمیت دارد؟
. اصل: آیا جدید و منحصر به فرد است؟
. بازاری: آیا مشتریان بالقوه وجود دارد؟

چه زمانی منتشر شود؟

در گذشته، دانشگاه‌ها خلاصه‌های تحقیقات فارغ‌التحصیلی پایان‌نامه‌ها را تنها در قالب نسخه چاپی، مانند کتاب صحافی، منتشر می‌کردند. اکنون، برخی از پایان نامه ها یا پایان نامه ها به صورت آنلاین در دسترس هستند، اغلب با مجوز Creative Commons. این می تواند به دلیل الزام مجلات مبنی بر اینکه نسخه های خطی فقط حاوی داده های منتشر نشده و اصلی باشند، مشکل ساز باشد. با این حال، به طور کلی، پایان نامه یا پایان نامه ای متشکل از تحقیقات اصلی و منتشر نشده قبلی که توسط مؤسسه اصلی شما در دسترس قرار گرفته است، مانع از انتشار شما نمی شود. در عوض، مجلات این پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی را که توسط دانشگاه‌ها منتشر شده‌اند به‌عنوان داده‌های به‌اندازه کافی جدید در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، بررسی همتایان جزء لاینفک انتشار است. برای گذراندن دوره بررسی همتایان، مهم است که بازخورد پایان نامه یا کمیته پایان نامه را در نظر بگیرید. انتقادات کمیته شما اغلب منعکس کننده نگرانی های بالقوه داوران همکار شما است.

نکات و نگرانی های رایج

زمانی که می خواهید پایان نامه خود را منتشر کنید، به طور کلی برخی از اشتباهات رایج توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

اولاً، ارجاع دادن به پایان نامه یا تأیید آن، به طور کلی عمل خوبی است. از آنجایی که پایان نامه ممکن است به صورت عمومی در دسترس باشد، مهم است که در مورد منبع داده ها شفاف باشید. به طور مشابه، همیشه به مجلات اطلاع دهید که برخی از تحقیقات موجود در یک پایان نامه یا پایان نامه یا به صورت نسخه چاپی یا در یک مخزن آنلاین منتشر شده است.

می توانید پایان نامه خود را به صورت تک نگاری یا مجموعه ای از مقالات منتشر کنید. می تواند به نوع پایان نامه بستگی داشته باشد.

1. پایان نامه سنتی: معمولاً به صورت فصلی است و یک اثر اصیل است که توسط یک دانشجو نوشته شده است.
2. پایان نامه با انتشار: شامل مقالاتی است که قبلاً در یک مجله به چاپ رسیده است.

طبق دستورالعمل COPE، زمانی که پایان نامه حاوی اثر اصلی منتشر نشده باشد، نباید آن را به عنوان انتشار قبلی در نظر گرفت. بنابراین، انتشار آن به صورت دست‌نوشته یا تک نگاری در مجله قابل قبول است، حتی اگر به صورت رایگان در مخازن دانشگاه‌ها موجود باشد و مجوز Creative Common ممکن است اعمال شود یا نباشد. اما در صورتی که پایان نامه از نوع دوم باشد، مقالات به عنوان چاپ قبلی تلقی می شوند و به عنوان آثار اصلی برای چاپ قابل قبول نیستند. از آنجایی که یک آزمایشگاه تحقیقاتی میزبان کار دانشجو است، مهم است که ابتدا سیاست های دانشگاه میزبان خود را مرور کنید. به طور مشابه، از آنجایی که فیلدها به سرعت تغییر می کنند، قبل از انتشار خیلی منتظر نمانید. اگر این کار را انجام دهید، در معرض خطر منسوخ شدن مرور ادبیات یا روش شناسی شما قرار می گیرد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *