چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟

چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟

چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟ ، پایان نامه یک قطعه نوشتاری دانشگاهی طولانی است که بر اساس تحقیقات شما انجام می شود. اغلب به عنوان آخرین مرحله در تکمیل برنامه دکترا ارائه می شود. پایان نامه شما به احتمال زیاد گسترده ترین نوشته ای است که تا به حال انجام داده اید. این امر مستلزم توانایی‌های تحقیق، نوشتن و تجزیه و تحلیل قوی است و می‌تواند برای دانستن اینکه از کجا شروع کنید، محرک باشد. لیست کارهای بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا شامل این کار نمی شود. به عنوان فردی که بیش از یک دهه به عنوان مشاور پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری کار کرده است، این سوال مرا به فکر واداشت. بله، مطمئناً می توانید. با این حال، آمادگی زیادی لازم است. اگر در حال شروع فرآیند انتخاب موضوع پایان نامه دکتری هستید، راهی وجود ندارد.

چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟
چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- چگونه در یک روز پایان نامه بنویسیم؟

گزارش یا تحقیقی است که دانشجویان درباره یک موضوع خاص مرتبط به گرایش تحصیلی شان ، برای دریافت مدرک تحصیلی این کار تحقیقی را انجام می دهند. موضوع پایان نامه نه تنها نباید تکراری باشد بلکه باید موضوعات جدید را مورد هدف قرار دهد، پس هر دانشجو موظف به نگارش پایان نامه با موضوع و محتوای جدید هست.

نکات مدیریت زمان برای نگارش پایان نامه

زمان. هدر دادن زمان، به تعویق انداختن و ناکارآمد بودن چقدر ساده است. با این حال، ممکن است کسی استدلال کند که ما با استفاده بهینه از زمان خود بهترین استفاده را از زندگی می کنیم. و به خصوص در پایان نامه نویسی، مدیریت زمان و نگذارید آن با دقت از بین برود بسیار مهم است. شما قبلاً با رسیدن به مرحله ABD به دستاوردهایی در این زمینه دست یافته اید. این پیشنهادات مدیریت زمان به شما کمک می کند تا در هنگام نوشتن پایان نامه از زمان خود نهایت استفاده را ببرید. اگر چه برخی از توصیه ها برای نوشتن پایان نامه هدف گذاری شده اند، برخی دیگر کلی تر هستند. به یاد داشته باشید که تنها شما می توانید بهترین رویکرد را برای سازماندهی زمان خود انتخاب کنید، اما امیدوارم حداقل تعدادی از پیشنهادات مفید باشد یا شما را در مسیر درستی که برای تسخیر زمان و پایان نامه خود در نظر گرفته اید، راهنمایی کند.

پیش نیازها:
برای تکمیل این چالش باید بر مهارت های زیر تسلط کامل داشته باشید.

. تایپ سریع
. درک کامل از نتیجه آنها
. توانایی های نوشتاری آکادمیک
. موسیقی عالی برای حفظ آنها

پایان نامه به طور موثر

. هنگامی که خسته هستید یا نیاز به یک استراحت فکری دارید، تکالیف “پرکننده” را آماده کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید این وظایف پرکننده را فهرست کنید تا در صورت نیاز به آنها مراجعه کنید.
. یک مجله پایان نامه نگه دارید. می توانید روزانه، هفتگی یا در صورت نیاز در آن بنویسید. ممکن است بخواهید از آن برای پیگیری کار خود، یادداشت کردن ایده‌هایتان و ابراز احساسات در مواقع استرس‌زا استفاده کنید.
. وانمود کنید که در دنیای کار ساختارمندتری کار می کنید. گاهی اوقات برای من مفید بوده است که کارم را طوری در نظر بگیرم که گویی ساعت‌هایم را برای کسی صورتحساب می‌کنم یا اینکه هنوز در شغل 9 تا 5 بین سال‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برای رئیسم کار می‌کنم.
. ایمیل و دستگاه های فنی شخصی خود را به حداقل برسانید. تلفن همراه خود را خاموش کنید و ایمیل خود را کمتر چک کنید تا روی کار خود تمرکز کنید. اگر معلم هستید، می توانید به دانش آموزان خود بگویید که فقط یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر ایمیل خود را چک می کنید، نه آخر هفته ها.
. هنگام نوشتن پایان نامه، از کارهای قبلی استفاده کرده و آن را گسترش دهید. آیا می توانید مقالات کنفرانس خود را گسترش دهید؟ آیا می توانید از یادداشت های خواندنی خود از مطالعه برای امتحانات جامع خود استفاده کنید؟ استفاده از کارهای قبلی نه تنها کارآمد است، بلکه ممکن است به شما در درک مسیر فکری خود نیز کمک کند.
. وظایف بزرگ را به کارهای کوچک قابل مدیریت تقسیم کنید. برای فصل های خود زیربخش ایجاد کنید و به درستی بنویسید. روش های دیگری برای از بین بردن شغل خود بیابید. در نتیجه، آنچه ممکن است به نظر می رسد وظیفه طاقت فرسا نوشتن پایان نامه باشد، قابل مدیریت تر می شود. برای اطمینان از کارایی خود، برای کارهای کوچک هم ضرب الاجل تعیین کنید.
. از دیگران مشاوره بگیرید و از درخواست کمک دریغ نکنید. بسیاری از توصیه‌های این پست کوتاه را از کتاب‌ها، منابع اینترنتی و گفتگو با افرادی که پایان نامه‌های خود را به پایان رسانده‌اند، از جمله مشاورم، سایر اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، جمع‌آوری کردم.
. استراحت کنید. مکث کردن به شما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشید. بالاخره ما ماشین نیستیم. به احتمال زیاد با استراحت های بیشتر از آنچه نیاز دارید، احساس شادابی به کار خواهید کرد. یکی دیگر از تکنیک های هوشمندانه برای درگیر ماندن و الهام گرفتن این است که کار خود را به گونه ای رها کنید که وقتی دوباره شروع کردید بدانید چه بگویید.
. به یاد داشته باشید، محصول نهایی مهم است. بهترین پایان نامه به قول خودشان یک پایان نامه کامل است. شما ممکن است تمام ایده های درخشان دنیا را داشته باشید، اما آنچه در نهایت اهمیت دارد این است که چه چیزی خلق می کنید. بنابراین در تبریک گفتن بابت کاری که به خوبی انجام داده اید، مطمئن باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *