چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟

چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟

چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟ ، آیا نمی‌دانید نوشتن پایان‌نامه به تنهایی چگونه است؟ انجام دادن پایان نامه به تنهایی دارای مزایا و معایبی است و ما اینجا هستیم تا شما را در مورد موضوع روشن کنیم. در اینجا یک مرور کلی از تمام جوانب مثبت و منفی وجود دارد.

بیایید بررسی کنیم که نوشتن پایان نامه به تنهایی چگونه است. به عنوان یک دانشجو، تقریباً مطمئناً سعی کرده اید که هم به صورت گروهی و هم به تنهایی کار کنید. و احتمالاً قبلاً یک اولویت دارید. بسته به حجم کار و نوع کار، ممکن است ترجیح داده شود که انفرادی سوار شوید یا ممکن است کار با دیگران راحت تر باشد.

ما لیستی از مزایا و معایب نحوه نوشتن پایان نامه به تنهایی تهیه کرده ایم که با پست دیگری در مورد پایان نامه نویسی در یک گروه ادامه خواهد یافت. تعجب! به دلایل بسیاری، گاهی اوقات نوشتن پایان نامه به تنهایی انتخاب نمی شود. از این رو، ما همچنین لیستی از راه حل ها را برای معایب که ممکن است با آن مرتبط باشد تهیه کرده ایم. همچنین به نکاتی در مورد نحوه نوشتن پایان نامه به صورت گروهی مراجعه کنید.

چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟
چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

نکات مثبت نوشتن پایان نامه به تنهایی

1. موضوع خود انتخابی را تعالی بخشید

چگونه به تنهایی یک پایان نامه بنویسیم؟ هنگام انفرادی، فرآیند تصمیم گیری ممکن است کمی ساده تر از نوشتن در یک گروه باشد. اگر موضوع پایان نامه خاصی شما را مجذوب خود می کند، نیازی به توافق بر سر موضوع شخص دیگری نیست. شما به سادگی می توانید با جریان پیش بروید و موضوعی را که واقعاً می خواهید درباره آن بنویسید انتخاب کنید. چون پایان نامه و اشتیاق باید دست به دست هم بدهند. همچنین، ممکن است روش‌هایی برای تحقیق استفاده شود که شما راحت‌تر از سایر روش‌ها، که کاملاً به شما بستگی دارد.

2. زمان و ساختار را بر اساس محل خود تعالی بخشید

وقتی به تنهایی کار می کنید، در زمان خود بسیار انعطاف پذیر هستید. علاوه بر این، هنگام اختصاص دادن زمانی برای نوشتن پایان نامه، مجبور نیستید تقویم شلوغ شخص دیگری را در نظر بگیرید. بسیاری از آنها علاوه بر تحصیل، یک شغل پاره وقت نیز دارند، و در این صورت، تنظیم پایان نامه خود، صرفاً با توجه به برنامه زمانی خود، بسیار آسان تر است. علاوه بر این، نیازی نیست که با توزیع کار اذیت شوید. شاید تحت فشار بهترین عملکرد را داشته باشید یا زمانی که زمان زیادی در اختیار دارید عملکرد خوبی دارید. خبر خوب این است که شما می توانید دقیقاً همان کاری را انجام دهید که شما را خشنود می کند، بدون اینکه خود را با روش کار شخص دیگری تطبیق دهید. این قطعا راهی است که چگونه پایان نامه خود را کارآمدتر بنویسید.

3. خود انتخاب سطح جاه طلبی

همه ما انتظارات متفاوتی از خود و کاری که انجام می دهیم داریم. این که آیا شما ستاره ها را هدف گرفته اید یا فقط می خواهید از سوراخ سوزن عبور کنید، می توانید خودتان تصمیم بگیرید. شما مجبور نیستید انتظارات خود را با انتظارات دیگران مطابقت دهید، که به شما این آزادی را می دهد تا هر کاری که دوست دارید انجام دهید. و همچنین نحوه نوشتن پایان نامه.

4. تعالی یک ناظر توجه

اگر چه زمانی که به تنهایی کار می‌کنید در مقایسه با زمانی که در یک گروه کار می‌کنید، ساعات کمتری برای سرپرست دریافت می‌کنید، اما همچنان هنگام تثبیت وقت خود با او، توجه کامل سرپرست خود را دارید. فقط یک گفتگو بین شما و سرپرستتان وجود دارد و نه یک فرد اضافی که باید در نظر بگیرید.

چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟
چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

معایب نوشتن پایان نامه به تنهایی- چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟

1. عدم بحث علمی

در ظاهر، شما شریکی ندارید که بتوانید افکار و تردیدهای دانشگاهی خود را با او در میان بگذارید.

اگر از چیزی که در یک مقاله یا کتاب آکادمیک خوانده اید متحیر شده اید، نسبتاً دشوار است که شگفتی خود را با کسی در میان بگذارید. مگر اینکه شخص دیگری از تحصیلات شما نیز آن را خوانده باشد. همچنین، اگر در نهایت به دور و بر دایره‌ای می‌روید و به راهی برای خروج نیاز دارید، بدیهی‌ترین فرصت برای این کار را ندارید. این می تواند کاملاً ناامید کننده باشد.

راه حل: برای خود یک همسال یا گروه مطالعه دیگری پیدا کنید که با آن بحث کنید

اگر سایر همتایان برنامه شما نیز به طور مستقل روی پایان نامه خود کار می کنند، با آنها تماس بگیرید و از آنها برای بحث های آکادمیک استفاده کنید. همچنین، ممکن است در مواقعی که احساس گرفتگی یا نیاز به بازخورد دارید، به یکدیگر کمک کنید. سایر گروه های دانشجویی ممکن است علاقه مند به کمک به شما در نحوه نوشتن بخش های خاصی از پایان نامه باشند. شما فقط باید به آنها کمک کنید.

در غیر این صورت، از مشاور خود بپرسید که آیا او می تواند بیشتر با شما صحبت کند.

2. هیچ کس برای به اشتراک گذاشتن افکار و ناامیدی با Excelerate

شما علاوه بر نیاز به بحث های آکادمیک، انسانی فکر و احساس نیز هستید. ناتوانی در به اشتراک گذاشتن هر چیزی که به ذهنتان می رسد با کسی می تواند احساس تنهایی و/یا آزاردهنده کند. شما 24/7 روی پایان نامه خود کار نمی کنید. با این حال، هنوز هم زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد. در زمانی که برای پایان نامه خود صرف می کنید، باید در مورد سایر موارد غیر مرتبط با پایان نامه نیز صحبت کنید. اما زمانی که پایان نامه نویسی را به تنهایی انجام می دهید، بسیار دشوار است، زیرا زمان زیادی را صرف خودتان خواهید کرد.

راه حل: از دوستان، خانواده یا سایر همسالان خود استفاده کنید

اما چگونه یک پایان نامه بنویسیم بدون اینکه تمام زندگی خود را به پایان برسانیم؟ اگرچه پایان نامه شما بخش قابل توجهی از زمان شما را می گیرد، اما باید در طول دوره نگارش پایان نامه خود در فعالیت های دیگری شرکت کنید. به یاد داشته باشید که وقت خود را با دوستان و خانواده خود بگذرانید و هر آنچه را که در ذهن دارید با آنها به اشتراک بگذارید. اگر شغلی دارید، از همکارانتان برای همین هدف استفاده کنید. با اطرافیان خود معاشرت کنید، بنابراین نیازهای اجتماعی شما راضی می شود. با سایر دانشجویان دانشگاه در مورد نشستن در کنار هم هنگام نوشتن بر روی پایان نامه خود هماهنگ کنید. به این ترتیب می توانید احساس تعلق داشته باشید. گاهی اوقات، فقط گوش دادن به دیگران و بودن با دیگران می تواند برای برآوردن نیازهای اجتماعی شما کافی باشد. و همچنین می توانید از روش های مختلف نحوه نوشتن پایان نامه خود الهام بگیرید.

3. تعلل را تعالی بخشید

همه ما با احساس به تعویق انداختن آشنا هستیم… شاید به این دلیل که چیز دیگری در راه بود. یا به احتمال زیاد، فقط به این دلیل که کارها را تا آخرین لحظه به تعویق می اندازید تا اینکه راهی برای خروج از آن وجود نداشته باشد. زمانی که به صورت انفرادی کار می‌کنید، به‌ویژه به تعویق انداختن کارها آسان است، زیرا نمی‌توانید کسی را جز خودتان ناامید کنید. به راهنمای ما در مورد چگونگی توقف تعلل مراجعه کنید.

شما مجبور نیستید هیچ انتظاری را برآورده کنید، بلکه انتظارات خود را برآورده کنید. و نه موافقت نامه هایی که از طرف شریک پایان نامه شما وجود ندارد. با این حال، کار زیادی برای نوشتن پایان نامه وجود دارد. مخصوصاً بخش جمع‌آوری داده‌ها ممکن است کمی بیشتر از آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت به نظر برسد.

راه حل: ساختار ایجاد کنید و برای پایان نامه خود اهداف تعیین کنید

از تقویم خود استفاده کنید! برای نوشتن پایان نامه و تحقیق در تقویم خود زمان بگذارید و تمام تلاش خود را برای حفظ ترتیبات انجام دهید. با خودتان. گاهی اوقات ما زمان‌بر بودن کارها را اشتباه محاسبه می‌کنیم، بنابراین وقتی نتوانستید کاری را در مدت زمان مشخصی انجام دهید، خیلی به خودتان سخت نگیرید.

همچنین اهدافی را تعیین کنید. برای ایجاد نمای کلی از زمان خود، یک برگه اکسل یا سند Word ایجاد کنید. از این رو، می توانید توافقاتی را با خودتان و اهدافی که برای خود تعیین کرده اید، به طور همزمان اضافه کنید. یک هدف می تواند به این سادگی باشد: “در 25 فوریه، می بینم که قسمت تئوری خود را تمام می کنم”. هر کاری که برای شما مفید است را انجام دهید!

4. عدم توزیع وظایف عالی

شما باید از این واقعیت عبور کنید که همه کارها را خودتان باید انجام دهید. شما نمی توانید به نوشتن بخشی از پایان نامه شما به شخص دیگری اعتماد کنید. این در واقع تقلب است. پس این کار را نکن برای شروع، ممکن است به نظر غیرممکن باشد که یک نمای کلی از تمام مواردی که باید در پایان نامه شما گنجانده شود، به نظر برسد، اما مطمئناً این کار را انجام خواهید داد. با این حال، همه ما ممکن است قسمت های نوشتاری داشته باشیم که ترجیحاً می خواهیم روی آنها کار کنیم. خبر غم انگیز این است که شما باید روی همه چیز به طور مساوی کار کنید. هیچ کس نمی تواند حجم کار را از شما بگیرد.

راه حل: نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

اما چگونه به تنهایی پایان نامه بنویسیم؟ ابتدا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. به احتمال زیاد، برای برخی از بخش‌های پایان‌نامه خود از زمان بیشتری استفاده خواهید کرد، و برخی کمتر، زیرا نوشتن چیزی برای شما آسان‌تر است. برای قسمت هایی که نوشتن برای شما دشوارتر است، زمان مناسبی اختصاص دهید. همچنین استاندارد و سطح جاه طلبی خود را با پایان نامه خود مطابق با مهارت های خود تنظیم کنید. با خودت صادق باش!

ما برای شما آرزوی موفقیت داریم که چگونه پایان نامه خود را به تنهایی بنویسید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *