چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟

چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟

چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟ ، شما ماه ها یا حتی سال ها وقت خود را صرف نوشتن پایان نامه کرده اید و اکنون که سرانجام آن پایان یافت، می توانید آرام باشید، اما اشتباه می کنید. اکنون، شما باید پایان نامه خود را به هیئت همتایان خود ارائه دهید و از آن دفاع کنید و این کار اضافی است که شما باید قبل از ارائه مقاله خود را برای آن آماده کنید. اگر آماده نباشید دفاع از پایان نامه می تواند استرس زا باشد.

فهرست مطالب

دفاع از پایان نامه چیست؟- چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟

هنگامی که دانشجویان مقالات پایان نامه خود را به کمیته داوری پایان نامه ارائه می دهند، برای دفاع از کارشان تاریخی تعیین می شود. در این حالت “دفاع” به این معنی نیست که دانشجو مجبور است در مورد کار خود به شدت بحث کند. بلکه دفاع از پایان نامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای هیئت علمی می توانند سوالاتی را بپرسند و اطمینان حاصل کنند که دانشجویان پایان نامه خود را درک می کنند. دفاع از یک پایان نامه تا حد زیادی رسمیت دارد زیرا مقاله قبلاً ارزیابی شده است. در طول دفاع، اعضای کمیته پایان نامه از دانشجو سوالل می کنند. سوالات معمولاً به صورت باز است و نیاز به این دارد که دانشجو درباره کار خود انتقادی بیندیشد. یک دفاع ممکن است فقط 20 دقیقه طول بکشد یا ممکن است بسته به هدف کمیته و نیازهای برنامه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟
چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟ – تزیسمی

چگونه برای دفاع از پایان نامه خود آماده شویم؟

1. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید دفاع کنید.

برای شروع برنامه ریزی برای دفاع از پایان نامه خود تا هفته قبل از دفاع منتظر نمانید. آن را از افرادی بگیرید که یک هفته قبل از تعطیلات بهار از پایان نامه خود دفاع کردند – ایجاد برنامه های جدید با کمتر از یک هفته اطلاع رسانی دشوار است. اکنون با برنامه ریزی با مشاور پایان نامه خود از این استرس دوری کنید. برای توضیحات بیشتر درباره گزینه های دفاع از راه دور، آنها را به صفحه مشاوران پایان نامه وب سایت افتخارات فولبرایت هدایت کنید.

شما دو گزینه اساسی برای دفاع از پایان نامه خود از راه دور خواهید داشت: یک جلسه مجازی یا “گزینه غیر مجازی” که از طریق ایمیل به دست می آید. جلسه مجازی یک دفاع منظم از پایان نامه است که از راه دور انجام می شود. جلسه مجازی را می‌توان از طریق هر نرم‌افزاری که شما و مشاورتان صلاح می‌دانید – از تیم‌های مایکروسافت گرفته تا یک عملکرد تماس کنفرانسی ساده در تلفن همراهتان – فقط مطمئن شوید که قبل از اینکه مشاورتان با کمیته تماس بگیرد، درباره روش جلسه تصمیم بگیرید.

اگر گزینه غیر مجازی را انتخاب می‌کنید، که بیشتر از یک فرمت امتحان جامع تقلید می‌کند، مطمئن شوید که مهلت‌های خاصی را که شما و کمیته‌تان باید دنبال کنید تا دفاع را به موقع انجام دهید، مشخص کرده‌اید. کمیته شما سوالات خود را تا ساعت 9 صبح روز قبل از دفاع برای شما ارسال می کند، که شما آنها را در یک سند جمع آوری می کنید (Word یا PDF بهترین گزینه ها در اینجا هستند، زیرا همه اعضای هیئت علمی به این فرمت های فایل دسترسی خواهند داشت) و پاسخ های خود را برای ارسال می فرستند. کمیته تا ساعت 8 شب روز قبل از دفاع شما بدانید که با گزینه غیر مجازی، شما بیشتر کار را یک روز قبل از دفاع انجام خواهید داد، در حالی که کمیته شما به صورت مجازی در طول زمان برنامه ریزی شده دفاع شما تشکیل جلسه خواهد داد.

2. جدول زمانی پایان نامه خود را ایجاد کنید.

با جدول زمانی ارائه شده در صفحه For Students Defending وب سایت افتخارات فولبرایت آشنا شوید. درست مانند چک لیست پایان نامه که تمام مهلت های اصلی برای فرم های A، B و C را مشخص می کند، این بخش از وب سایت یک جدول زمانی دقیق از آنچه باید انجام دهید، از هم اکنون تا روز مرده را به شما ارائه می دهد. از این جدول زمانی استفاده کنید و آن را با تاریخ دفاع از پایان نامه خود تطبیق دهید، سپس به آن پایبند باشید! چه یک برنامه ریز کاغذی باشد یا یک سری زنگ هشدار در تلفن شما، مطمئن شوید که تمام تلاش خود را انجام می دهید تا مهلت پایان نامه خود را رعایت کنید.

3. به خاطر داشته باشید: پایان نامه شما یک هفته قبل از تاریخ دفاع شما است.

شما باید یک هفته قبل از دفاع، پایان نامه کامل خود را از طریق ایمیل برای هر چهار عضو کمیته خود ارسال کنید. این جایی است که توصیه «به تعویق نیندازید» مطرح می شود. قبل از اینکه پایان نامه شما به کمیته برسد، زمان زیادی برای نوشتن و تجدید نظر در اختیار خود بگذارید. سعی کنید یک پیش نویس کامل پایان نامه خود را حداقل یک هفته قبل از اینکه باید پایان نامه خود را به کمیته تحویل دهید، حداقل دو هفته قبل از دفاع برنامه ریزی شده خود تکمیل کنید. این به شما زمان می‌دهد تا از مشاورتان بازخورد بگیرید، تغییرات نهایی را ایجاد کنید و از تلاش برای بیرون کشیدن یک مقدمه و نتیجه‌گیری قابل قبول از مغز خسته‌تان اجتناب کنید (نه اینکه من از تجربه یا چیز دیگری صحبت می‌کنم).

4. تمرین، تمرین، تمرین.

روز بعد از ارائه پایان نامه، مطالبی را که ارائه کرده اید بخوانید و از جزئیاتی که فکر می کنید می تواند واضح تر باشد، اشتباهات جزئی که باید اصلاح کنید، یا هر سوالی که می توانید پیش بینی کنید کمیته شما بپرسد، یادداشت بردارید. هنگامی که سوالاتی را که ممکن است کمیته شما بپرسد یادداشت کردید، پاسخ دادن به این سوالات را تمرین کنید. با دوستان، با خانواده، با سگ خود تمرین کنید – هر کسی که در اطراف است تا گوش کند. هر بیانیه آغازینی را که قصد دارید به اشتراک بگذارید بنویسید و سپس تمرین کنید. اگر از وسایل کمک بصری خود استفاده کنید. حداقل دو بار قبل از دفاع برنامه ریزی شده از هر نرم افزار جلسه ای استفاده کنید تا بتوانید از این کار استفاده کنید. اگر در حال برنامه‌ریزی برای اشتراک‌گذاری صفحه هستید، این دو برابر صادق است.

یکی از سودمندترین کارهایی که در حین آماده شدن برای دفاع از پایان نامه لیسانسم انجام دادم این بود که یک گروه 5-6 نفره از دوستانم را دور هم جمع کردم تا یک دفاع از پایان نامه ساختگی برگزار کنند. ما یک اتاق کنفرانس رزرو کردیم، همه به نوبت ارائه دادند و سپس گروه از آنها چند سوال پرسید.

در حالی که بسته شدن دانشگاه به این معنی است که شما نمی توانید این کار را حضوری انجام دهید، می توانید این کار را به صورت مجازی انجام دهید! بهتر از این، از نرم افزاری که قصد دارید در طول دفاع واقعی خود استفاده کنید استفاده کنید تا مطمئن شوید که با آن آشنا هستید!

اگر گزینه دفاع غیر مجازی (ایمیل) را انتخاب کرده اید، باز هم مفید خواهد بود که پاسخ خود را به سوالات احتمالی با صدای بلند با دوستان و خانواده تمرین کنید. اگر قبلاً در مورد برخی از پاسخ‌های خود فکر کرده‌اید، برای دریافت سریع و واضح پاسخ‌های خود در روز قبل از دفاع، زمانی که به سؤالات کمیته پاسخ می‌دهید، مجهزتر خواهید بود.

5. بعد از دفاع جشن بگیرید!

پس از اتمام، هر طور که می توانید جشن بگیرید. شما از پایان نامه خود دفاع کردید! و این همیشه یک دستاورد است، مهم نیست چگونه آن را انجام می دهید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *