نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

نحوه نوشتن چکیده پایان نامه ، چکیده پایان نامه، در حقیقت باید بتواند یک دید کلی از انجام مراحل پایان نامه به مخاطبان بدهد. در چکیده ما باید در کوتاه ترین خطوط بهترین مطالب مورد نیاز را بیان کنیم. خواننده با خواندن چکیده پایان نامه باید بتواند یک دید کلی از کل پایان نامه بدست آورد، بنابراین چکیده پایان نامه باید کاملا واضح و شفاف و به صورت مختصر در چند سطر به پراهمیت ترین مطالب پرداخته شود. در این مقاله پراهمیت ترین مطالب برای نوشتن یک چکیده عالی برای شما گردآوری شده است. مطلب بسیار مهم در رعایت اصول نگارش چکیده این است که در حقیقت این بخش باید در اتمام کامل مقاله و پایان نامه نوشته شوند و تا زمانی که تا آخر پایان نامه یا مقاله خود را نگارش نکرده اید، زمان خود را صرف نوشتن چکیده نکنید.

نحوه نوشتن چکیده پایان نامه
نحوه نوشتن چکیده پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

چکیده پایان نامه چیست؟- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

چکیده پایان نامه بخش مهمی از مقاله پایان نامه است. خلاصه ای از یک کار کامل است. این به خوانندگان فرصتی می دهد تا نکات کلیدی پایان نامه شما، فصل تحقیق، روش شناسی و بخش نتایج را کشف کنند. نوشتن یک چکیده مناسب مهم است.

هدف چکیده چیست؟- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

هدف از چکیده پایان نامه این است که قبل از اینکه خواننده تصمیم بگیرد کل پایان نامه را بخواند، یک نمای کلی از آنچه پروژه تحقیقاتی شما در مورد آن بود و آنچه شما آن را بدیع یافتید، به خواننده ارائه دهد. اما واقعیت اینجاست که افراد بسیار کمی کل پایان نامه را می خوانند، و نه به این دلیل که لزوماً بی علاقه هستند، بلکه به این دلیل که عملاً سند بسیار بزرگی برای اکثر افراد است که نمی توانند وقت مطالعه کنند. استثنا در این مورد، ممتحن دکتری شما است، با این حال بدانید که حتی آنها ممکن است کل مدرک را نخوانند.

برخی از افراد ممکن است هنوز به بخش‌های خاصی از پایان‌نامه شما بپردازند و آن‌ها را بخوانند، مانند روش‌شناسی، اما واقعیت این است که چکیده بیشترین خوانده‌شده است و بنابراین بخشی خواهد بود که نظرات خود را در مورد تحقیق شما بر آن پایه‌گذاری می‌کنند. به طور خلاصه، مطمئن شوید که یک چکیده خوب و ساختار یافته بنویسید.

نکاتی در مورد نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

نوشتن یک خلاصه مناسب نیاز به دانش خوب از یک موضوع تحلیل شده، اطلاعات پس زمینه ارزشمند، بهبود مهارت های نوشتاری و تحلیلی دارد. مهارت های تحلیلی پیشرفته امکان اجرای نسخه حرفه ای آن را فراهم می کند. نظریه های کلیدی باید بخشی از خلاصه کوتاه باشند و اهداف اصلی تحلیل ها و کارهای تحقیقاتی انجام شده را نشان دهند. فرمت مناسب چکیده پایان نامه شامل عناصر اصلی زیر است:

. اطلاعات پیشینه عمومی؛
. فرضیه های تحقیق؛
. روش شناسی؛
. نتیجه گیری؛
. مفاهیم.

شروع چکیده باید شامل اطلاعات کلی باشد. توجه خوانندگان را به خود جلب می کند، به آنها اجازه می دهد در هنگام خواندن یک خلاصه، اهداف کار تحقیقاتی کلیدی و نتایج مطالعات انجام شده را کشف کنند. با این حال، چکیده را با فرمت خلاصه اجرایی اشتباه نگیرید. با بررسی مقدمه، افراد اطلاعات اصلی در مورد کار انجام شده را دریافت می کنند. این یک نوع بررسی حرفه ای پایان نامه است. نوشتن چکیده پایان نامه برای اجرا زمان بر است و باید پس از تکمیل کل مقاله پایان نامه انجام شود. نوشتن آن به این شکل هوشمندانه است. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش گرانبها برای ویرایش در آینده می شود.

چکیده پایان نامه دارای محدودیت کلمات است و هدف اصلی آثار پژوهشی، مشارکت نویسنده در تاریخچه حل مسئله تعیین شده را توصیف می کند. بسیاری از دانشمندان در پایان نامه های خود به اکتشافات بزرگی دست یافته اند. امروزه دانش آموزان با همین چالش ها روبرو هستند. تحقیقات متعددی با هدف پاسخگویی به سوالات اصلی مقاله پایان نامه و ارائه نشانه های مناسب انجام شده است. سطح دشواری مقالات به ویژگی های فردی دانشمند بستگی دارد. آنها بیشتر شامل مهارت های تحقیق و دانش عمومی هستند.

سه عنصر کلیدی چکیده پایان نامه- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

اهداف

با تعریف واضح هدف تحقیق خود شروع کنید. تحقیق به چه مسئله عملی یا نظری پاسخ می دهد یا هدف شما پاسخ به چه سؤال تحقیقی است؟ می توانید زمینه مختصری را در مورد ارتباط اجتماعی یا آکادمیک موضوع خود بگنجانید، اما وارد اطلاعات پس زمینه دقیق نشوید.

پس از شناسایی مشکل، هدف تحقیق خود را بیان کنید. از افعالی مانند بررسی، آزمایش، تجزیه و تحلیل یا ارزیابی برای توصیف دقیق آنچه قصد انجام آن را دارید استفاده کنید. این قسمت از چکیده را می توان در زمان حال یا گذشته ساده نوشت، اما هرگز نباید به آینده اشاره کرد، زیرا تحقیق قبلاً کامل شده است.

مواد و روش ها

بعد – روش های تحقیقی را که برای پاسخ به سوال خود استفاده کرده اید ذکر کنید. این قسمت باید توصیف مستقیم کاری باشد که در یک یا دو جمله انجام دادید. معمولاً در زمان گذشته ساده نوشته می شود زیرا به اقدامات انجام شده اشاره دارد.

نیازی به ارزیابی اعتبار یا موانعی که ممکن است در این بخش با آن مواجه شده باشید وجود ندارد – هدف ارائه گزارشی از نقاط قوت و ضعف روش‌شناسی نیست، بلکه ارائه بینش سریع به خواننده از رویکرد کلی و روش‌هایی است که استفاده کرده‌اید. ذکر کنید که آیا از روش های کمی یا کیفی استفاده کرده اید.

نتایج و نتیجه گیری

بعد – نتایج اصلی تحقیق را خلاصه کنید. این قسمت از چکیده می تواند در زمان حال یا گذشته ساده باشد. بسته به اینکه تحقیق شما چقدر طولانی و پیچیده است، ممکن است نتوانید همه نتایج را در اینجا درج کنید. سعی کنید فقط مهم ترین یافته هایی را برجسته کنید که به خواننده امکان می دهد نتیجه گیری شما را بفهمد.

در پایان، نتیجه گیری اصلی را در پایان نامه ارائه دهید: پاسخ شما به مسئله یا سؤال چیست؟ خواننده باید با درک روشنی از نقطه مرکزی که تحقیق شما ثابت کرده یا استدلال کرده است، پایان دهد. نتیجه گیری معمولاً در زمان حال ساده نوشته می شود. اگر هدف شما حل یک مشکل عملی بود، نتیجه گیری ممکن است شامل توصیه هایی برای اجرا باشد. در صورت لزوم، می توانید به طور خلاصه پیشنهاداتی برای تحقیقات بیشتر ارائه دهید.

نحوه نوشتن چکیده پایان نامه
نحوه نوشتن چکیده پایان نامه – تزیسمی

فرآیند نگارش چکیده پایان نامه- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

مرور ادبیات، شناسایی های اضافی و منابع ارزشمند اطلاعات را به ارمغان می آورد. نوشتن عناوین و نویسندگان آثار استفاده شده به خوانندگان این امکان را می دهد که منابع بیشتری از اکتشافات مسئله اختصاص داده شده به دست آورند و به داده هایی برای محاسبات دست یابند. بسیاری از تحلیل ها به ارقام و اعداد دقیق نیاز دارند. شما می توانید مطالعات فعلی را با تحقیقاتی که در مقالات منتشر شده و توسط محققان مشهور در گذشته انجام شده است، مرتبط کنید. شما مشارکت ها و حساب های خود را نشان می دهید. یک قالب چکیده ممکن است بارها به روز شود. هر چکیده پایان نامه پرطرفدار شامل نمرات نویسنده است که در ابتدای کار پایان نامه کتبی شرح داده شده است.

خلاصه ای دقیق، مهارت های تحلیلی و نوشتاری نویسنده را نشان می دهد. این شامل اهداف کلیدی، توجیهات تحقیق، روش شناسی دقیق، تکنیک های نوشتن، نتایج اصلی و اظهارات مطالعه است. هرگز قبل از اتمام پایان نامه چکیده پایان نامه ننویسید. فهرست محتوا و سرفصل های مقاله ممکن است به عنوان راهنما برای نوشتن چکیده پایان نامه مناسب استفاده شود. اجازه دادن به دیگران قبل از ارسال چکیده پایان نامه شما مهم است. این فرصتی برای مقابله با اشتباهات احتمالی در عرض چند دقیقه می دهد. چکیده پایان نامه شامل عناصر مختلفی است. روش شناسی دشوار را روشن می کند و مشکل تحقیق شما را مشخص می کند.

نویسندگان با تجربه ترجیح می دهند پس از نگارش کل مقاله و رسیدن به نتایج، یک چکیده پایان نامه بنویسند. این امکان ایجاد خلاصه مقاله حرفه ای را فراهم می کند. محتوای علمی مناسب زمانی مهم است که خوانندگان عموماً ابتدا خلاصه پایان نامه را بخوانند. این نسخه کوتاهی از مقاله اصلی است که به خوانندگان امکان می دهد اطلاعات اصلی را به دست آورند و انتظارات خود را در مورد نتایج پایان نامه ایجاد کنند. این محتوای ویژه باید بی عیب و نقص و اصلی باشد.

چکیده پایان نامه جزء ضروری هر مقاله پایان نامه است. این یک خلاصه حرفه ای از یک کار پایان نامه کامل است که در چند صفحه در ابتدای مقاله پایان نامه ارائه شده است. این به خوانندگان فرصتی می دهد تا نکات کلیدی پایان نامه، فصل های تحقیق، محاسبات، منابع منبع، روش شناسی و بخش نتایج را کشف کنند. نوشتن یک چکیده مناسب ضروری است.

دانش‌آموزان از تکنیک‌ها و دستورالعمل‌های رایج مختلف برای انجام کامل چکیده پایان‌نامه، از جمله نمونه‌های خلاصه‌های متعددی که به صورت آنلاین در دسترس هستند، استفاده می‌کنند. ساختار مناسب خلاصه کوتاه بسیار مهم است. باید به تمام سوالات پژوهش پاسخ دهد و برای شناسایی عناصر و اهداف اصلی پایان نامه نوشته شود. چکیده پایان نامه به سوالات اصلی کل مقاله پاسخ می دهد. این خلاصه کوتاه یک صفحه متن است. هر چکیده پایان نامه نیاز به نشان دادن روش های کلیدی مورد استفاده در یک کار، تجزیه و تحلیل مشکلات و جمع آوری نتایج کار تحقیقاتی پیچیده انجام شده دارد.

یک چکیده چقدر باید باشد؟- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

اگر دانشجوی دکترا هستید و پایان نامه 100000 کلمه ای خود را نوشته اید، چکیده خلاصه 300 کلمه ای است که در ابتدای پایان نامه گنجانده شده است که انگیزه مطالعه شما را به طور خلاصه توضیح می دهد (یعنی چرا این تحقیق مورد نیاز بوده است)، که اصلی ترین آن است. کاری که انجام دادید (یعنی تمرکز هر فصل)، آنچه پیدا کردید (نتایج) و نتیجه گیری از اینکه چگونه مطالعه تحقیقاتی شما به دانش جدید در حوزه شما کمک کرده است.

نکته اینجاست که صحبت کردن بدون پایان در مورد موضوعی که در مورد آن چیزهای زیادی می‌دانید آسان‌تر از جمع‌کردن نکات کلیدی در یک سخنرانی 10 دقیقه‌ای است. همین امر برای یک چکیده نیز صدق می کند. سیصد کلمه کلمات زیادی نیستند و این امر باعث می‌شود که خلاصه کردن سه (یا بیشتر) سال تحقیق در یک داستان منسجم و جالب دشوارتر شود.

راهنمای نگارش چکیده پایان نامه- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

چکیده پایان نامه (همان چکیده پایان نامه) به سوالات اصلی یک مقاله پاسخ می دهد. این خلاصه کوتاه یک صفحه متن است. نیاز به نشان دادن روش های کلیدی مورد استفاده در یک کار، تجزیه و تحلیل مشکلات و جمع آوری نتایج یک کار تحقیقاتی پیچیده دارد. این نوع تکالیف تحصیلی نیاز به دانش عمیق دارد. افرادی که چکیده‌ها را می‌خوانند، خلاصه‌هایی را ترجیح می‌دهند که کوتاه، اما بسیار آموزنده، با محدودیت‌های ارائه‌شده در تحقیق و نتایج مطالعه واضح باشند.

چگونه چکیده پایان نامه بنویسیم؟ چکیده پایان نامه نسخه کوچکی از پایان نامه یا پایان نامه شماست. این توصیف کوچک درک بهتری از کل مقاله را تضمین می کند، شرایط فعلی مشکلات تحلیل شده را کشف می کند، اهداف اصلی را متمایز می کند و انتظارات موجود را تعیین می کند. تحلیل عمیق یک سوال اصلی درخواست می شود. چکیده باید کمتر از پنج درصد پایان نامه باشد. دانش آموزان چکیده پایان نامه را با طول مناسب می نویسند، با استفاده از اطلاعات پس زمینه شخصی خود، دانش و نتایج تجزیه و تحلیل، اطلاعاتی را برای خلاصه به دست می آورند.

چکیده پایان نامه شامل اهداف اصلی تحلیل شده، سؤالات تحقیق مرکب، بیان مسئله، روش شناسی مفصل پایان نامه و نتیجه گیری است. چکیده باید شامل منابع منبع و کلمات اختصاری باشد. این امکان توصیف نقطه بالای مقاله پایان نامه را فراهم می کند که درک خوبی از موضوعات مورد مطالعه و کشف نتایج متعددی ارائه می دهد. نظریه ها و فرضیه های کلیدی بخش های درخواستی هستند. آنها فرم انتزاعی پایان نامه مورد نیاز را به ارمغان می آورند و باعث صرفه جویی در زمان برای تکمیل بی عیب و نقص این بخش ضروری می شوند.

چه چیزی یک چکیده پایان نامه دکتری خوب را می سازد؟- نحوه نوشتن چکیده پایان نامه

در حالی که چکیده یکی از اولین بخش‌های پایان‌نامه دکتری شما است، اما احتمالاً آخرین جنبه‌ای است که قبل از ارسال سند برای چاپ به نوشتن آن می‌پردازید. دلیل آن این است که تا زمانی که کار را انجام ندهید، نمی توانید خلاصه ای در مورد آنچه انجام داده اید، آنچه پیدا کرده اید و معنی آن بنویسید.

چکیده خوب، چکیده ای است که بتواند در 300 کلمه به وضوح برای خواننده توضیح دهد:

. زمینه تحقیق شما در واقع چیست،
. چه شکافی در دانش در رشته شما وجود داشت،
. هدف و اهداف کلی دکتری شما در پاسخ به این شکاف ها،
. چه روش هایی را برای رسیدن به این موارد به کار گرفتید،
. شما نتایج و یافته های کلیدی،
. چگونه کار شما به دانش بیشتر در زمینه تحصیلی شما افزوده است.

راه دیگری برای فکر کردن به این ساختار این است:

1. معرفی،
2. اهداف و مقاصد،
3. مواد و روش ها،
4. نتایج،
5. بحث،
6. نتیجه.

پیروی از این رویکرد «فرمولی» برای نوشتن چکیده، امیدواریم نوشتن را کمی آسان‌تر کند، اما می‌توانید در اینجا ببینید که اطلاعات زیادی برای انتقال در تعداد بسیار محدودی از کلمات وجود دارد.

چگونه یک چکیده پایان نامه دکتری خوب بنویسید؟

بزرگترین چالشی که با آن روبرو خواهید شد این است که تمام 6 امتیاز ذکر شده در بالا را در چکیده خود در حد 300 کلمه به دست آورید. دانشگاه خاص شما ممکن است برای بیان چند کلمه در این مورد قدری آزادی عمل بدهد، اما تمرین خوبی است که این را رعایت کنید. هنر انتقال مختصر اطلاعات خود برای یک محقق مهارت مهمی است و از شما خواسته می‌شود که به طور منظم از آن هنگام نوشتن مقالات برای بررسی همتایان استفاده کنید.

آن را مختصر نگه دارید

هر کلمه در چکیده مهم است، بنابراین مطمئن شوید که فقط بر روی عناصر کلیدی تحقیق خود و نتایج اصلی و اهمیت پروژه خود تمرکز می کنید که می خواهید خواننده درباره آن بداند. ممکن است در طول تحقیق خود به یافته‌های تصادفی برخورد کرده باشید که می‌تواند جالب باشد، اما این نباید به صورت انتزاعی اتفاق بیفتد زیرا شما به سادگی کلمات کافی ندارید. علاوه بر این، مطمئن شوید که هر آنچه در پایان نامه خود در مورد آن صحبت می کنید، در پایان نامه اصلی توضیح داده شده است.

هر جمله یک نقطه منحصر به فرد ایجاد کنید

جملات را کوتاه و دقیق نگه دارید. هر جمله باید اطلاعات جدید و مفیدی در مورد تحقیق شما به خواننده بدهد تا دیگر نیازی به نوشتن عنوان پروژه شما نباشد. یک یا دو جمله برای معرفی حوزه موضوعی خود و تعیین زمینه پروژه خود به خودتان بگویید. سپس یکی دو جمله دیگر برای توضیح شکاف در دانش; هیچ نیاز یا انتظاری از شما برای گنجاندن منابع در چکیده وجود ندارد.

تحقیق خود را توضیح دهید

برخی از افراد ترجیح می‌دهند هدف کلی خود را بنویسند، در حالی که برخی دیگر سؤالات پژوهشی خود را همانطور که با ساختار فصل‌های پایان نامه‌شان مطابقت دارد، مطرح می‌کنند. رویکردی که استفاده می کنید به شما بستگی دارد، تا زمانی که خواننده بتواند بفهمد که پایان نامه یا پایان نامه شما برای رسیدن به چه هدفی بوده است. دانستن این موضوع به خواننده کمک می کند تا بهتر بفهمد که آیا نتایج شما به پاسخگویی به سؤالات تحقیق کمک می کند یا به کار بیشتری نیاز است.

آن را واقعی نگه دارید

محتوای انتزاعی را واقعی نگه دارید. به این معنا که باید از وارد کردن بیش از حد یا هر گونه نظری در آن خودداری کنید، که به ناچار باعث می شود نوشته در مواردی که می خواهید به آنها برسید مبهم و حتی فاقد ساختار به نظر برسد.

بنویسید، ویرایش کنید و سپس بازنویسی کنید

زمان مناسبی را صرف ویرایش متن خود کنید و در صورت لزوم آن را به طور کامل بازنویسی کنید. چکیده را به دیگران نشان دهید و از آنها بخواهید آنچه را که در مورد تحقیق شما می‌دانند توضیح دهند – آیا می‌توانند هر یک از ۶ نکته ساختاری، از جمله چرایی پروژه شما، سؤالات و نتایج تحقیق و تأثیر آن را برای شما توضیح دهند. در زمینه تحقیقاتی شما؟ مهم است که بتوانید دانش جدیدی را که در زمینه کاری خود ارائه کرده اید، منتقل کنید، اما هنگام نوشتن چکیده خود به این نکته توجه داشته باشید که به طور ناخواسته در مورد نتیجه گیری، تأثیر و اهمیت کار خود اغراق نکنید.

نحوه نوشتن چکیده پایان نامه
نحوه نوشتن چکیده پایان نامه – تزیسمی

نمونه های چکیده پایان نامه و پایان نامه

شاید بهترین راه برای درک چگونگی نوشتن چکیده پایان نامه این باشد که به نمونه هایی از آنچه که یک چکیده خوب و بد را می سازد نگاه کنید.

نمونه ای از یک چکیده بد

بیایید با مثالی از یک چکیده پایان نامه بد شروع کنیم:

در این پروژه با عنوان “تجزیه و تحلیل یکپارچگی ساختاری پلیمرهای چاپ شده سه بعدی برای استفاده در هواپیما”، تحقیق من به این موضوع پرداخت که چگونه پرینت سه بعدی مواد می تواند به صنعت هوانوردی در ساخت هواپیما کمک کند. قطعات هواپیما را می توان با هزینه کمتری با استفاده از پرینت سه بعدی ساخت و سبک تر از اجزای سنتی ساخت. این پروژه یکپارچگی ساختاری قطعات تولید شده EBM را بررسی کرد که می تواند صنعت هوانوردی را متحول کند.

چه چیزی این را یک چکیده بد می کند

امیدواریم برخی از دلایلی را پیدا کرده باشید که این یک چکیده ضعیف در نظر گرفته می شود، به ویژه به این دلیل که نویسنده از کلمات ارزشمندی با تکرار عنوان طولانی پروژه در چکیده استفاده کرده است.

بررسی چک لیست ما از 6 نکته کلیدی که می خواهید به خواننده منتقل کنید:

1. تلاشی برای معرفی حوزه تحقیقاتی انجام شده است، البته در نیمه راه چکیده، اما مشخص نیست که آیا این یک پروژه علم مواد در مورد چاپ سه بعدی است یا در مورد طراحی هواپیما است.
2. هیچ توضیحی در مورد این شکاف در دانشی که این پروژه سعی در رفع آن دارد، وجود ندارد.
3. می بینیم که این پروژه بر موضوع یکپارچگی ساختاری مواد در هواپیما متمرکز شده است اما اهداف یا اهداف تحقیق واقعی تعریف نشده است.
4. هیچ اشاره ای به آنچه که نویسنده در واقع برای بررسی یکپارچگی ساختاری انجام داده است وجود ندارد. به عنوان مثال، این یک مطالعه تجربی بود که شامل هواپیماهای واقعی، یا چیزی در آزمایشگاه، شبیه سازی های کامپیوتری و غیره بود.
5. نویسنده همچنین یک نتیجه از تحقیقات خود را به ما نمی گوید، چه رسد به یافته های کلیدی!
6. در جمله آخر چکیده ادعای جسورانه ای وجود دارد که این پروژه می تواند صنعت هوانوردی را متحول کند، و ممکن است چنین باشد، اما تنها بر اساس چکیده، هیچ مدرکی برای تأیید این موضوع وجود ندارد زیرا حتی مشخص نیست نویسنده چه کرده است.

این یک مثال افراطی است اما راه خوبی برای نشان دادن این است که یک چکیده ضعیف نوشته چقدر می تواند مفید نباشد. با تنها ۷۱ کلمه، قطعاً حجم اطلاعاتی را که می‌توان ارائه کرد به حداکثر رسانده است و آنچه ارائه کرده‌اند فاقد وضوح و ساختار است.

نکته پایانی که باید به آن توجه کرد، استفاده از مخفف EBM است که مخفف عبارت Electron Beam Melting در زمینه چاپ سه بعدی است. این یک مخفف خاص برای نویسنده است که فرض کند خواننده معنای آن را می داند. بهتر است از کلمات اختصاری در چکیده خود دوری کنید، حتی اگر چیزی باشد که ممکن است انتظار داشته باشید بیشتر مردم درباره آن بدانند، مگر اینکه ابتدا معنی را به طور خاص تعریف کنید.

نمونه ای از یک چکیده خوب

با مشاهده نمونه ای از یک چکیده پایان نامه بد، اکنون به نمونه ای از یک چکیده پایان نامه دکتری خوب که در مورد همان پروژه (تخیلی) نوشته شده است نگاه می کنیم:

ساخت افزودنی (AM) آلیاژهای تیتانیوم این پتانسیل را دارد که اجزای ارزان‌تر و سبک‌تر را با طرح‌های سفارشی برای استفاده در موتورهای هواپیما تولید کند. در حالی که اثبات مفهوم این موارد امیدوارکننده بوده است، یکپارچگی ساختاری قطعات موتور AM در پاسخ به رانش کامل و تغییرات دما مشخص نیست.

هدف اولیه این پروژه تعیین حالت‌های شکست و مکانیسم اجزای AM طراحی‌شده برای استفاده در موتورهای بوئینگ 747 بود. برای رسیدن به این هدف، یک مدل المان محدود صریح (FE) برای شبیه‌سازی محیط و پارامترهایی که موتور در طول پرواز در معرض آن قرار می‌گیرد، توسعه داده شد. مدل FE با استفاده از داده های تجربی که پارامترهای محیطی را در یک محیط آزمایشگاهی با استفاده از ده جزء موتور AM ارائه شده توسط حامی صنعت، تکرار می کند، تأیید شد. سپس از مدل FE معتبر برای بررسی میزان شروع و انتشار ترک به عنوان پارامترهای محیطی استفاده شد.

این پروژه برای اولین بار به بررسی الگوهای شکست در اجزای تیتانیوم AM مورد استفاده در موتورهای هواپیما پرداخت. یافته‌های کلیدی این بود که وجود حفره‌های درون سازه‌ها به دلیل خطا در فرآیند چاپ، خطر شکستگی را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. ثانیاً، شبیه‌سازی‌ها نشان داد که ترک‌های ایجاد شده در قطعات AM در مقایسه با قطعات معمولی، احتمال بدتر شدن و منجر به خرابی قطعات در دمای زیر صفر بیشتر است. این یک نگرانی ایمنی مهم را نشان داده است که باید قبل از استفاده از قطعات AM در هواپیماهای تجاری مورد توجه قرار گیرد.

چه چیزی این را به یک چکیده خوب تبدیل می کند

پس از خواندن این “چکیده خوب” باید درک بهتری در مورد موضوع موضوع، جایی که شکاف در دانش وجود دارد، هدف پروژه، روش های مورد استفاده، نتایج کلیدی و در نهایت اهمیت این موارد داشته باشید. نتایج. برای تفکیک بیشتر این نکات، از این چکیده خوب، اکنون می دانیم که:

1. حوزه تحقیق حول محور تولید افزودنی (یعنی چاپ سه بعدی) مواد برای استفاده در هواپیما است.
2. شکاف در دانش این بود که چگونه این مواد هنگام استفاده در موتورهای هواپیما از نظر ساختاری رفتار خواهند کرد.
3. هدف به طور خاص بررسی چگونگی شکستن اجزا بود.
4. روش‌های مورد استفاده برای بررسی این موضوع ترکیبی از مدل‌سازی تجربی محاسباتی و آزمایشگاهی بود.
5. یافته های کلیدی افزایش خطر شکستگی این قطعات به دلیل نحوه ساخت آنها بود.
6. اهمیت این یافته ها این بود که خطر بالقوه خرابی قطعات را نشان می داد که می تواند ایمنی مسافران و خدمه هواپیما را در برگیرد.

متن انتزاعی از طریق این نقاط مختلف در نحوه نگارش جریان بسیار واضح تری دارد و از تعداد کلمات موجود استفاده بهتری کرده است. کلمات اختصاری حتی دو بار در این چکیده خوب استفاده شده است، اما در اولین باری که در متن معرفی شدند به وضوح مشخص شدند تا در معنای آنها سردرگمی وجود نداشته باشد.

نتیجه

چکیده ای که برای پایان نامه یا پایان نامه خود می نویسید باید به طور خلاصه برای خواننده توضیح دهد که چرا کار تحقیق شما مورد نیاز بوده است، چه کاری انجام داده اید، چه چیزی پیدا کرده اید و معنی آن چیست. اکثر افرادی که با پایان نامه شما مواجه می شوند، از جمله هر کارفرمای آینده، احتمالاً فقط چکیده شما را می خوانند. حتی فقط به همین دلیل، بسیار مهم است که بهترین چکیده ای را که می توانید بنویسید. این نه تنها تحقیقات شما را به طور موثر منتقل می کند، بلکه شما را به عنوان یک محقق در بهترین حالت ممکن قرار می دهد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *