شماره تماس: 09387894096 

چاپ مقاله - تزیسمی

چاپ مقاله

یکی از بزرگترین مشکلاتی که دانشجوها با آن در ارتباط هستند چاپ مقاله است. معمولا پس از انجام مقاله دانشجو بدنبال چاپ کردن آن است. پروسه آن زمان بر بوده و سعی شده در این مسیر سنگ اندازی هایی هم صورت می گیرد. امتیاز انتشار مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی برای دانشجویان و اساتید امری اثبات‌شده و غیرقابل‌انکار است. به‌طورکلی یک پژوهشگر هرچقدر هم که برای تحقیق و نگارش مقاله خود تلاش کند تا هنگامی‌که نتیجه زحمات خود را به‌صورت چاپ مقاله علمی دریک مجله معتبر مشاهده نکند. نمی‌تواند از امتیاز انتشار مقاله علمی و افتخار آن بهره‌مند شود.

اهمیت نگارش و چاپ مقاله و امتیازهای آن

بهتر است که کمی دقیق‌تر وارد این حوزه شویم و از مزایایی بگوییم که نوشتن مقاله و انتشار آن برایتان به همراه خواهد داشت.

اغلب پژوهشگران دوست دارند تا نتایج کار علمی آن­ها در یک مجله چاپ شده و از این طریق به سمع و نظر دیگران برسد. چاپ مقاله در یک مجله خوب و معتبر یکی از مهم­ ترین مراحل فعالیت­ های پژوهشی یک فرد است که می­ تواند در رزومه علمی و کاری وی نیز نقش مهمی ایفا کند و وزنه سنگینی در آن باشد.

ژورنال‌های علمی مختلف با مختصات حرفه‌ای گوناگونی برای هر رشته و زمینه علمی وجود دارند که نگارش اثر برای آنها باید توأم با رعایت اصولی خاص باشد. اگر بخواهیم مزایا و اهمیت نگارش و چاپ مقاله را عنوان کنیم به موارد زیر می‌رسیم:

 • دانشجویان مقطع دکتری برای دفاع از تِز خود نیاز به پذیرش یک مقاله علمی‌-پژوهشی دارند؛
 • اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با داشتن مقالات علمی پژوهشی منتشر شده در نشریات داخلی، امکان ارتقا درجه پیدا می‌کنند؛
 • داشتن مقالات علمی معتبر در استخدام متقاضیان برای هیأت علمی نقش مهمی دارد؛
 • چاپ مقالات علمی پژوهشی معتبر، نگارنده را در دسته‌بندی نخبگان قرار می‌دهد و نخبگان از خدماتی مانند دریافت وام‌های دانش‌بنیان و معافیت سربازی و… بهره‌مند می‌شوند؛
 • دانشگاه‌های خارجی برای پذیرش افراد به رزومه آنها و مقالات معتبری که به چاپ رسانده‌اند هم دقت زیادی دارند؛
 • برای پذیرش در مصاحبه دکتری و قبولی در این مقطع، مقالات علمی می‌توانند نظر هیأت داوران اساتید را نسبت به دانشجو مثبت کنند و برای او امتیازی در فرایند پذیرش محسوب شوند؛
 • با وجود ارائه نتایج پژوهش‌های خود در نشریات معتبر و بین‌المللی، امکان جذب سرمایه‌گذار و استخدام در شرکت‌های بزرگ به وجود می‌آید؛
 • و… .

پذیرش و چاپ مقاله isi

اگر به دنبال پذیرش و چاپ مقاله isi در یکی از ژورنال های ایندکس شده در پایگاه علمی مجلات علمی لیست شده در ای اس ای هستید، بهتر است سعی کنید با توجه به ایمپکت فاکتور ژورنال های ایندکس شده اقدام به انتخاب یکی از این مجلات نموده و در صورت نیاز پس از مشورت با دیگران مقالات خود را برای چاپ به ژورنال تخصصی مورد نظر ارسال نمایید.

اگر چه در مواردی دیده می شود عده ای از نویسندگان مقالات خود را در مجلات فاقد ایمپکت فاکتور به چاپ می رسانند. اما با در نظر گرفتن این موضوع که ایمپکت فاکتور ژورنال های علمی بسیار مهم بوده و در دانشگاه های معتبر تاکید زیادی روی آن می شود بهتر است توجه بیشتری به این موضوع داشته باشید.

همان طور که در ادامه خواهیم گفت موسسه علمی پژوهشی تزیسمی آماده است تا در صورت نیاز به پذیرش مقالات شما و چاپ آن ها در هر یک از ژورنال های ایندکس شده در پایگاه علمی ای اس ای خدمات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد.

پذیرش و چاپ مقاله isi با ایمپکت فاکتور

Impact factor که در فارسی با نام ایمپکت فاکتور از آن یاد می شود معیاری برای رتبه بندی بسیاری از ژورنال های علمی در دنیا می باشد. شاید شما هم مانند تعداد زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا حدودی با این عبارت آشنایی داشته باشند.

در صورتی که قصد پذیرش و چاپ مقاله isi در یکی از ژورنال های ای اس ای که دارای ایمپکت فاکتور بالایی هستند را داشته باشید باید تلاش بیشتری برای نگارش آن به عمل آورده و پژوهش ها و شبیه سازی های کاربردی تری را انجام داده باشید.

نتایج آزمایشات و یا مشاهدات علمی شما باید به گونه ای باشد که یک مجله دارای ایمپکت فاکتور بالا بتواند مقاله شما را به عنوان بک مقاله غنی و دارای نتایج ارزشمند معرفی نموده و به پذیرش و چاپ آن در ژورنال های علمی معتبر کمک بنماید.

پذیرش و چاپ مقاله isi در مجلات فاقد ایمپکت فاکتور

برای پذیرش مقاله در یکی از مجلاتی که دارای ایمپکت فاکتور نیستند نیازی به دست یافتن به نتایج علمی خیره کننده نیست و مقالات شما در صورت داشتن معیارهای مشخص که قابل حصول هستند، امکان چاپ پس از دریافت هزینه مشخص شده توسط ژورنال مربوطه را خواهند داشت.

شما می توانید برای انتخاب هر یک از ژورنال های تخصصی، سعی کنید با صرف کمی وقت نسبت به تصمیم گیری بهتر برای انتخاب مجله علمی متناسب با سطح مقاله خود اقدام کنید.

چرا برای پذیرش و چاپ مقاله isi باید دقت بیشتری نمود؟

هر پژوهشگری که قصد انتشار مقالات خود را داشته باشد در صورتی که با ژورنال های علمی آشنایی داشته باشد ممکن است برای مدتی درگیر انتخاب بهترین آن ها متناسب با مقاصد خود باشد.

برای همین است که بسیاری هستند برای پذیرش مقالات خود در هر یک از ژورنال های خارجی نیازمند هستند تا مدت زمان کوتاهی را صبر و مطالعه کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. زیرا که اگر چه می توان به راحتی عدد ایمپکت فاکتور یک مجله علمی را یافت، اما انتخاب یک ژورنال معتبر و یا متناسب با نیاز شما کار سختی خواهد بود.

در بسیاری از کشورهای خارجی نیز محققان برای چاپ مقالات خود در مورد ایمپکت فاکتور مجلات لیست شده در ای اس ای گاهی دچار سردرگمی می شوند و به خوبی امکان تصمیم گیری در مدت زمان کوتاه را ندارند.

انواع مقاله علمی داخلی و خارج چیست؟ با انواع مجلات آشنا هستید؟

مقالات علمی دارای انواع مختلفی هستند که باید با شناخت دقیق آنها و دستاوردی که می‌توانند برایتان داشته باشند، اقدام به نگارش و ارسالشان کنید. اجازه بدهید در یک دسته‌بندی کلی به شما بگوییم که دو دسته مقاله داریم؛ مقالات ژورنالی و مقالات کنفرانسی.

تقسیم‌بندی کلی مقالات:

 • ژورنالی (Journal Paper)
 • کنفرانسی (Conference Paper)

هر یک از این مقالات به دسته‌بندی‌های جداگانه‌ای تقسیم می‌شوند. اجازه بدهید که در ابتدا به سراغ دسته نخست یعنی مقالات ژورنالی برویم:

مقالات ژورنالی

مقالات ژورنالی یعنی مقالاتی که در ژورنال‌ها یا همان مجلات علمی و تخصصی مختلف به چاپ می‌رسند. مقالاتی که در این تقسیم‌بندی قرار دارند باید برای چاپ در نشریات معتبر علمی با اصول آنها نگارش شوند و بعد از اینکه استانداردهای لازم در نگارش رعایت شد برای هیأت داوران مجله ارسال شوند. در بررسی‌هایی که هیأت داوری انجام می‌دهد، برای پذیرش یا عدم پذیرش مطلب، تصمیم‌گیری می‌شود.

 مجلات و ژورنال‌های علمی هم بدیهتا به دو دسته داخلی و بین‌المللی یا همان خارجی تقسیم می‌شوند. در کنار این دو دسته طبقه‌بندی، یک طبقه‌بندی دیگر هم زیرمجموعه مقالات ژورنالی قرار می‌گیرد و آن، گروه و دسته مجلات جهان اسلام (ISC) است.

حالا به شرح هر یک از این دسته‌بندی‌ها می‌پردازیم. پس تا اینجا گفته شد که مقالات ژورنالی دارای سه زیرمجموعه هستند:

 • مقالات داخلی؛
 • مقالات خارجی؛
 • مقالات دنیای اسلام.

مقالات داخلی

مقالات داخلی، مقالاتی هستند که در نشریات داخل کشور به چاپ می‌رسند. اینها هم دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را به شکل زیر دارند:

مقالات علمی-ترویجی:

مقالات علمی‌-ترویجی از نامشان هم پیداست که با چه هدفی نوشته می‌شوند. هدف این دسته از مقالات، ترویج دانش درباره یک موضوع ویژه علمی است.

آشنا کردن مخاطبان با یک حیطه علمی و موضوعی تخصصی بر عهده نویسنده خواهد بود و او می‌تواند چنین اثری را در قالب ترجمه یا تألیف بنویسد. به عبارت دیگر، برای نوشتن مقاله علمی-ترویجی لزوما نباید به سراغ مطرح کردن نکاتی جدید رفت.

بلکه امکان استفاده از نتایج و بررسی‌های مقالات دیگر در قالبی منسجم هم وجود دارد. البته امکان اینکه مقالات قبلی در اثر تازه شما تحلیل شوند هم هست.

مقالات علمی-ترویجی کمک می‌کنند تا موضوعاتی که قبلا مطرح شده‌اند، شفاف‌تر بیان شوند و توجه بیشتری از سوی مخاطب هم به کارهای قبلی معطوف شود. مقالات علمی-ترویجی در قالب مقالات مروری، تحلیلی و ترجمه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند.

در حقیقت، نگارنده برای نوشتن مقاله‌ علمی-ترویجی، دست به تدوین و گرداوری اطلاعات مقالات دیگر درخصوص یک موضوع می‌زند. مقالات علمی-ترویجی دارای مجوز و تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند.

مقالات علمی-تخصصی:

هدف از انتشار این مقالات، ارتقای دانش در یک حیطه تخصصی است و دارای مجوز و تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیستند. مثلا مقالات مجله علمی و تخصصی رشد که از سوی آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد و سازمان دولتی فعالیت می‌کند از جمله مقالاتی هستند که در این گروه قرار می‌گیرند.

مقالات علمی-پژوهشی:

مقالات علمی-پژوهشی که در میان مقالات داخلی از بالاترین ارزش و امتیاز برخوردارند باید به ارائه پژوهش و عنوان نو و تازه بپردازند. یعنی اگر بناست که مقاله‌ای از این نوع بنویسید باید موضوعتان تازه باشد و کسی قبلا به آن نپرداخته باشد و ضمنا با مطالعه‌ای نظام‌مند و ساختاریافته دست به انتشار راه‌کارها و نتایجی تازه در یک حوزه علمی و تخصصی بزنید.

همان‌طور که از نام این نوع از مقالات هم برمی‌آید، نقش و وظیفه آنها، ارائه نتایج پژوهش و ابداعی است که از سوی نویسنده صورت گرفته و باید موضوع و راهکاری نو در آستین داشته باشند.

یا مثلا استدلالی تازه و جدید درباره یک مسأله را بیان کنند. در مقالات علمی-پژوهشی بخشی به عنوان مرور ادبیات(literature review) وجود دارد که بینش و نگاه تازه نویسنده به یک مسأله را ارائه می‌دهد.

مقالات علمی-پژوهشی فقط افراد متخصص در حوزه علمی و تخصصی را مخاطب قرار می‌دهند و خواندن آنها برای عموم کاربردی در پی نخواهد داشت. در واقع، نگاه تخصصیِ پشت آنها دانشجویان، اساتید، متخصصان و پژوهشگران را هدف می‌گیرد.

مقالات آی.اس.آی(ISI):

در سال ۱۹۶۰ میلادی، موسسه‌ای علمی برای نشر مقالات علمی از سوی فردی به نام یوجین گارفیلد راه‌اندازی شد که بعدها یعنی در سال ۱۹۹۲ از سوی موسسه علمی موسوم به موسسه تامسون خریداری شد.

موسسه تامسون دست به امتیازدهی مقالاتی می‌زند که از سوی اساتید خبره در مجلات علمی معتبر بررسی و پذیرفته می‌شوند و در تلاش است تا نتایج علمی، معتبر و البته قابل‌استناد پژوهش‌های محققان مختلف را در پایگاه خود نشر دهد.

در واقع، ISI پایگاهی جامع از مقالات علمی است که داده‌های مرتبط با مقالات استاندارد و مهم را که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر تولید شده‌اند در خود به عنوان یک پایگاه داده ذخیره می‌کند. مقالاتی که استانداردهای لازم را داشته باشند و در مجلاتی معتبر به چاپ رسیده باشند در پایگاه آی.اس‌.آی قرار می‌گیرند.

این پایگاه، رتبه علمی مقالات را در اختیار عموم قرار می‌دهد و تعداد ارجاعاتی را که به آنها می‌شود هم اعلام می‌کند. برای دسترسی به مقالات در پایگاه ISI، پایگاه وب آو ساینس. آی.اس.آی (web of science ISI) وجود دارد.

سالانه هزاران مجله مورد بررسی قرار می‌گیرند تا در صورت داشتن استانداردهای لازم بتوانند به ISI اضافه شوند. البته در این میان فقط عده اندکی شاید در حدود ۱۰ درصد موفق به گذر از دروازه این پایگاه می‌شوند.

در بخش‌های بعدی بیشتر درباره ISI برایتان خواهیم گفت. تا اینجا با نوع مقالاتی که عنوان ISI را یدک می‌کشند، آشنا شدید.

مقالات پاب‌مد(Pubmed):

پاب‌مد هم یک پایگاه علمی معتبر در حوزه پزشکی است. در این پایگاه داده می‌توانید شاهد حضور مقالات و مجلات پزشکی باشید. این موتور جستجو به کاربران کمک می‌کند تا با تحقیقات مختلفی که در حوزه پزشکی صورت می‌گیرد به راحتی آشنا شوند.

نیاز به، به‌روز‌ رسانی در دنیای پزشکی معمولا مهم‌تر از حیطه‌های دیگر است. به این خاطر که دستاوردهای پزشکی به سرعت تغییر می‌کنند. از همین روی، وجود منبع و پایگاهی که مقالاتی معتبر را در حیطه‌های مختلف پزشکی به مخاطبان ارائه کند بسیار ضروری است.

به مقالاتی که از سوی این پایگاه پذیرفته می‌شوند و در آن نمایش پیدا می‌کنند، مقالات پاب‌مد گفته می‌شود. اصلی‌ترین پایگاه داده پاب‌مد هم مِدلاین نام دارد و می‌توان از طریق آن به اطلاعات خوبی درباره مقالات پزشکی دست پیدا کرد.

مقالات اسکوپوس (Scopus):

مقالاتی که عنوان اسکوپوس را یدک می‌کشند، مقالاتی هستند که از سوی موسسه الزیویر به چاپ می‌رسند. این پایگاه بسیار متنوع است و رشته‌های علمی مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

دیگر مانند پاب‌مد فقط در حیطه موضوعات پزشکی فعالیت نمی‌کند بلکه علوم انسانی، ریاضیات، علوم فنی، پزشکی و… هم در دسته مقالات اسکوپوس قرار می‌گیرند.

مقالات جهان اسلام (ISC)

مقالات جهان اسلام هم دسته‌بندی نوعی از مقالات است که در مجموعه ISC منتشر می‌شوند. این مجموعه در ایران واقع شده و هدف آن، ارتقای دانش در سطح بین‌المللی برای دانشمندان و محققان مسلمان است.

استانداردهای دقیقی برای پذیرش مقالات و مجلات در این پایگاه به کار گرفته می‌شود. ISC از سوی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری شیراز راه‌اندازی شده است. در این پایگاه، مجلات علمی کشورهای مسلمان به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند. حدود ۸۰۰ مجله در ISC ثبت شده‌اند و محققان کشورهای اسلامی می‌توانند با نگارش مقالات برای مجلات حاضر در این پایگاه به ارتقای رتبه علمی و جایگاه تخصصی‌شان کمک کنند.

بعد از ISI و اسکوپوس، ISC در رتبه سوم پایگاه‌هایی قرار می‌گیرد که مجلات علمی معتبر را رتبه‌بندی و معرفی می‌کنند.

مقالات کنفرانسی

مقالات کنفرانسی، مقالاتی هستند که در کنفرانس‌های مختلف ارائه می‌شوند. رویدادهایی مانند همایش‌ها و کنگره‌های مختلف هم پذیرای مقالاتی هستند که در قالب پوستر یا سخنرانی از سوی محققان و پژوهشگران ارائه می‌شوند.

در بعضی از این کنفرانس‌ها و رویدادها، مقالات برجسته منتخب برای چاپ، راهی مجلات معتبر می‌شوند. کنفرانس‌ها هم می‌توانند در سطوح مختلفی برگزار شوند. طبقه‌بندی زیر را برای ابعاد مختلف برگزاری یک کنفرانس بشناسید:

 • کنفرانس‌های منطقه‌ای؛
 • کنفرنس‌های دانشجویی؛
 • کنفرانس‌های ملی؛
 • کنفرانس‌های بین‌المللی.

انواع مجلات

ابتدا ما شما را با مفهوم مجلات اوپن اکسس (Open Access) و کلوز اکسس (Close Access) آشنا می‌‌کنیم تا بهتر بدانید مقاله‌‌تان را به چه مجله‌‌ای ارسال کنید.

مجلات کلوز اکسس (Close Access)

در واقع آن دسته از مجلاتی هستند که اجازه دسترسی آزاد به مقالات آنها وجود ندارد، در نتیجه خوانندگان یا کتابخانه‌ها باید برای دسترسی داشتن به مقالات این مجلات حق آبونمان مجلات را پرداخت کنند.

همچنین در این مجلات، بین مولفین مقاله و مجله قرارداد کپی رایت امضا می‌شود و مجله حقوق اشتراک گذاری و تکثیر محتوای مقاله را به عهده می‌گیرد. به طور کل می‌توان گفت مجلات کلوز اکسس مجلات پولی هستند.

مجلات اوپن اکسس (Open Access)

آن دسته مجلاتی هستند که دسترسی به مقالات آن‌ها به صورت آنلاین و بدون پرداخت هزینه وجود دارد و خوانندگان به راحتی می‌توانند مقاله مورد نظرشان را از روی سایت دانلود کنند. در این مجلات معمولا هزینه چاپ و انتشار مقاله از مولفین گرفته می‌شود تا خوانندگان بتوانند بدون پرداخت هزینه به محتوای مقاله دسترسی پیدا کنند.

یعنی برعکس مجلات کلوز اکسس این بار مولفین باید برای اینکه مقاله‌شان در اختیار خوانندگان قرار بگیرد پول پرداخت کنند و این مجلات برای خوانندگان رایگان هستند.

یکی از سوالاتی که برای مولفین هنگام چاپ مقاله در مجلات اوپن اکسس بوجود می‌آید این است که چه زمانی باید وجه را پرداخت کنند. به طور معمول، مجلات اوپن اکسس قبل از ارسال نامه پذیرش از پژوهشگر می‌خواهند که مبلغ مورد نظر برای چاپ مقاله را به حساب مجله واریز کند.

اما به دلیل روال مخربی که برخی از پژوهشگران طی کرده‌اند، مثلا مقاله خود را برای چند مجله ارسال کرده‌اند و در نهایت در یکی از آن‌ها اقدام به چاپ مقاله کرده‌اند بنابراین سایر مجلات زمان و داوری که صرف مقاله کرده بودند بی ثمر مانده، برخی از مجلات برای اجتناب از چنین مشکلاتی تصمیم گرفتند برای پژوهشگران برخی از کشورها هزینه‌های چاپ را قبل از ارسال نامه پذیرش دریافت کنند.

برخی از مجلات با توجه به ماهیت خود مقالات را روی وب سایت منتشر می‌کنند اما برخی دیگر آن‌ها را به صورت هاردکپی در کتابچه‌ای پرینت می‌کنند. همین مساله اهمیت چکیده نویسی هنگام نگارش مقاله را مشخص می کند.

هر یک از انواع مقالاتی که گفته شد در دسته‌بندی‌های مجلاتی به همین عناوین به چاپ می‌رسند. در قسمت قبلی به ابعاد این مجلات و مقالات به تفصیل پرداخته شد. لازم است که نکاتی را درباره مجلات ISI در میان بگذاریم.

پایگاه ISI دارای زیرمجموعه‌ای به نام وب‌.آو.ساینس (web of science)  است. این زیرمجموعه در واقع نمایه‌ای استنادی علمی به شمار می‌رود که جستجوی استنادی را برای پژوهشگران فراهم می‌سازد.

اصطلاحا به مقالاتی که در این پایگاه نمایه می‌شوند، ISI می‌گویند. پایگاه WOS یا همان وب‌.آو ساینس دارای دو نوع مجله است. یعنی مقالات دو نوع از مجلات در آن نمایه می‌شوند؛ مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور یا ضریب تأثیر هستند و مجلاتی که فاقد آنند.

چه کار کنیم تا مقالات ما در مجلات ISI اکسپت و چاپ شود؟

آماده سازی و ارسال مقاله پروسه ای است که هر قدر در انجام آن دقت به خرج دهید احتمال ریجکت مقاله تان کاهش پیدا خواهد کرد. پس بنابراین یا خودتان باید توانایی لازم برای انجام آن را داشته باشید و یا اینکه آن را به متخصصان این کار بسپارید. در ذیل به توضیح هر یک از مراحل میپردازیم:

ویرایش تخصصی مقاله

ویرایش مقاله، ابعاد و زوایای مختلفی دارد که در نگاه اول وقتی کلمه ویرایش به ذهنمان می آید، اصلاح غلط های املایی و همچنین علایم نگارشی را به یاد می آوریم. اما اگر بخواهیم به طور دقیق به معنای ویرایش اشاره کنیم می توان گفت ویرایش مقاله یعنی نوشته ای که از جهات مختلفی مثل زبان، آؤاستگی متن، انسجام متن، محتوا، رعایت نشانه گذاری ها و همچنین بازبینی دقیق متن از زوایای گوناگون. ویراستاری مقاله به سه نوع: ویرایش ساختاری، ویرایش فنی و ویرایش محتوایی تقسیم بندی میشود:

 • ویرایش ساختاری: اگر شما مقاله خود را از لحاظ دستوری و گرامری ویراستاری کنید، درواقع وارد حوزه ویرایش ساختاری شده اید. در این نوع ویرایش باید به ساختار جملات، نحوه قرار گیری افعال، ساختار زبانی و مواردی از این قبیل توجه و ایردات موجود را اصلاح کنید.
 • ویرایش فنی: اگر ویراستاری مقاله شما درمورد قواعد رسم الخطی، اصلاح جدوال و تصاویر، تنظیم صفحه عنوان و فهرست، اعراب گذاری های مربوطه، مشخص کردن عناوین و واژه ها و… باشد درواقع شما وارد حوزه ویرایش فنی شده اید.
 • ویرایش محتوایی: این نوع ویرایش نیز مربوط به اصلاح معایب موجود در حوزه علمی و فنی مقاله می باشد. میتوان گفت این نوع ویرایش، یک نوع ویراستاری تخصصی به حساب می آید و باید بوسیله متخصصان این حوزه انجام گیرد.

رفع سرقت ادبی

استفاده از مطالب و نوشته های سایر نویسندگان نه تنها ایراد نیست بلکه بسیار باعث ارزشمند شدن مقاله شما میشود زیرا نشان دهنده گسترده بودن مطالب و تحقیقات شما در حوزه تخصصی خودتان می باشد.

اگر درصد مشابهت و هم پوشانی سایر مقالات در مقاله شما زیاد باشد مستلزم به رفع سرقت ادبی هستید.

این کار با یک تکنیک موثر به نام پارافریز مقاله امکان پذیر است. پارافریز و بازنویسی تخصصی یکی از مهم‌ ترین توانایی‌ ها و مهارت‌ ها در دنیای نویسندگی است. این اصطلاح به معنای تغییر واژه‌ها و عبارات یک متن است.

به عبارت دیگر وقتی شما نوشته دیگران را می خوانید و آن را با لحن خود و با استفاده از کلمات خود بازنویسی کرده و به رشته تحریر در می آورید پارافریزنویسی کرده اید. اگر درصد تشابهات مقاله شما کاهش نیابد مقاله تان ریجکت خواهد شد. پس به این امر مهم باید توجه ویژه ای داشت.

 

انتخاب مجله مناسب

انتخاب مجله مرتبط با مقاله شما بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این مرحله، انتخاب را بر اساس سطح موضوع مقاله پژوهشی خود انجام دهید. برای مثال فرض کنید مقاله‌تان را در حد عالی و با سطح علمی بسیار خوب نوشته باشید ولی آن را به یک مجله با سطح علمی پایین ارسال کنید و اتفاقاً آن مجله هم اقدام به چاپ مقاله شما کند با این کار درست است مقاله شما چاپ‌شده است ولی ارزش و اعتبار آن را پایین آورده‌اید.

 • بررسی اعتبار و کیفیت مجله
 • ضریب تاثیر (میانگین تعداد ارجاعات به یک‌مورد قابل استناد)
 • اهداف و حوزه موضوعی مجله
 • بررسی نرخ پذیرش مقاله
 • بررسی محدودیت ­های مجله انتخابی
 

 

ترجمه تخصصی مقاله

برای ارسال مقاله خود به مجلات ISI باید یک ترجمه اصولی و تخصصی از مقاله خود ارائه دهید.

مقالات زیادی وجود دارد که علیرغم داشتن محتوای خوب به دلیل عدم ترجمه تخصصی مناسب، مشکلات نگارشی زبان انگلیسی، عدم رعایت چارچوب قوانین ریجکت شده‌اند. ترجمه مقالات علمی می‌بایست از لحاظ گرامری کاملاً صحیح و بدون کوچک ترین مشکل نگارشی باشد.

 خدمات مرتبط با اکسپت و انتشار مقاله آی اس آی مورد نیاز شما:

 1.  نگاش مقاله ISI
 2. ترجمه تخصصی مقاله ISI
 3. ویرایش نیتیو مقاله ISI
 4. استخراج مقاله ISI از پایان نامه
 5. بازنویسی و ویرایش محتوایی مقاله ISI
 6. سابمیت، ارسال و ثبت مقاله ISI
 7. ارتقاء و به روز رسانی رفرنس های مقاله ISI
 8. حروف چینی و صفحه آرایی و فرمت بندی مقاله ISI

انجام پایان نامه

به منظور داشتن رسالت علمی سعی کردم همیشه با دانشجویان طوری رفیق باشم که کم و کاستی های علمی خودشان را با من در میان بگذراند. در اینجا نیز سعی خوهم کرد به عنوان یک مشاور در انجام پایان نامه در کنارشان باشم. انجام مقاله و انجام پایان نامه در دوره دکتری و ارشد در رشته مدیریت و سایر رشته ها مهم است و دانشجویان را با مشکلات زیادی روبرو می کنند. سعی شده است در اینجا آموزش هایی در این زمینه و مشاوره در زمینه پایان نامه نویسی، مقاله نویسی انجام شود.

تزیسمی موسسه انجام پایان نامه