چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟

چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟

چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟ ، از یک دانش آموز خواسته می شود در طول دوران تحصیل خود در کالج مقالات زیادی بنویسد. با این حال، پایان نامه نهایی و مهم ترین مقاله ای است که قرار است بنویسند. خیلی به پایان نامه آنها بستگی دارد. قبل از گرفتن مدرک به عنوان مقاله نهایی آنها به حساب می آید. متخصصان زیادی هستند که بر اهمیت نوشتن یک پایان نامه خوب تاکید می کنند. آنها تمایل زیادی به تمرکز روی ادبیات و قالب کلی دارند. فصل نتیجه گیری پایان نامه و فصل توصیه، کم ارزش ترین فصل ها هستند. تقریباً هیچ بحثی در مورد آنها وجود ندارد. با این حال، آنها به همان اندازه مهم هستند. نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه از اهمیت بالایی برخوردار است. آنها بسیار مهم هستند و تأثیری ماندگار در ذهن خوانندگان می گذارند. به همین دلیل بسیار مهم است که فصل نتیجه گیری پایان نامه و توصیه بسیار خوب نوشته شده باشد.

اجازه دهید درک بهتری از نحوه نوشتن فصل نتیجه گیری و توصیه پایان نامه داشته باشیم. اما قبل از رسیدن به آن، باید اطلاعات بیشتری از فصل نتیجه گیری پایان نامه داشته باشیم.

چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟
چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه چیست؟

فصل نتیجه گیری پایان نامه مانند نتیجه گیری بقیه مقالات دانشگاهی که می نویسید نیست. برخلاف اکثر نتیجه گیری ها، فصل نتیجه گیری پایان نامه شامل خلاصه کلی ادبیات شما می شود. هر چه در ادبیات خود بنویسید، در نتیجه گیری به صورت مختصر نوشته شده است. یک نتیجه گیری خوب پایان نامه ترکیبی از تمام واقعیت هایی است که در متن اصلی خود نوشته اید. خلاصه ای کوتاه از آنچه در متن اصلی خود نوشته اید به شما ارائه می دهد. یک نتیجه گیری خوب می تواند کل اصل پایان نامه شما را بدون حذف هیچ واقعیت یا رقم اصلی توضیح دهد.

از سوی دیگر، توصیه ها شامل تمام توصیه هایی است که شما می کنید. این توصیه ها می تواند عمدتاً برای تحقیقات آینده، ادارات دولتی یا حتی دفاتر شرکتی باشد.

چگونه یک پایان نامه خوب بنویسیم؟

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام نوشتن فصل‌های نتیجه‌گیری پایان نامه و توصیه‌ها در نظر داشته باشید.

به سوال بچسبید

به خاطر داشته باشید که در فصل نتیجه گیری خود به مشکلات تحقیق خود پاسخ دهید. تمام مشکلاتی که در طول تحقیق خود برجسته کرده اید را توضیح دهید. اطمینان حاصل کنید که پاسخ این سوالات را با توجه به تحقیق خود در اختیار خوانندگان قرار می دهید. این کار خوانندگان را راضی می کند و احساس کامل بودن را در آنها ایجاد می کند.

فرضیه

باید در نظر داشته باشید که در فصل نتیجه گیری پایان نامه به فرضیه خود بپردازید. همیشه یک فرضیه وجود دارد که دانشجو هنگام نوشتن پایان نامه با آن شروع می کند. اطمینان حاصل کنید که یا آن فرضیه را تأیید می کنید یا آن را در فصل نتیجه گیری خود رد می کنید. شما باید در نتیجه گیری خود حکم صادر کنید. این تمام نکته پشت نوشتن آن است. اگر حکمی صادر نکنید، کل تحقیق شما بیهوده است.

اطلاعات

باید در نظر داشته باشید که نتیجه گیری شما خلاصه ادبیات شماست. شما نباید هیچ اطلاعات جدیدی را در پایان نامه خود وارد کنید. این همه خوانندگان شما را کاملاً گیج می کند زیرا آنها منتظر حکمی در مورد فرضیه شما هستند، نه یک نظریه جدید. نه تنها این، بلکه تأثیر بدی نیز در ذهن آنها خواهد گذاشت.

به مثال ها نه بگویید

همانطور که در مرحله آخر ذکر کردیم، نباید هیچ حقایق و اطلاعات جدیدی را در نتیجه گیری خود معرفی کنید. معرفی حقایق جدید در نتیجه گیری فقط خوانندگان شما را سردرگم می کند.

بدون اول شخص

زیرا نتیجه گیری شما همه در مورد خلاصه کردن تمام حقایق ذکر شده قبلی است. باید مطمئن شوید که هنگام نوشتن از اول شخص استفاده نکنید. شما صرفاً با توجه به تمام حقایقی که در متن اصلی خود ذکر کرده اید، نتیجه می گیرید و حکم می دهید. جایی برای نظرات شخصی وجود ندارد. به همین دلیل است که نباید از اول شخص استفاده کنید.

تفاوت بین نتیجه گیری و نتیجه را بدانید

مهم است که تفاوت بین نتیجه گیری و نتیجه را درک کنید. تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد. نتیجه خود را در نتیجه کپی نکنید. در بخش نتیجه، آنچه را که در حین انجام تحقیقات خود پیدا کرده اید، می نویسید. از طرفی در نتیجه گیری نتیجه خود را مورد بحث قرار می دهید و حکم می دهید.

منابع خود را تایید کنید

هنگام توصیه، باید مطمئن شوید که منابع شما معتبر و معتبر هستند. فقط منابع و ادبیات واقعی را توصیه کنید. در غیر این صورت ممکن است تاثیر بدی بر خوانندگان بگذارد.

چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟
چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

چگونه یک فصل نتیجه گیری برای پایان نامه بنویسیم؟

نتیجه گیری نوشتن

پایان نامه شما با نتیجه گیری به پایان می رسد. اهداف اصلی آن شامل پرداختن به سؤال اصلی تحقیق، خلاصه کردن و تکرار مطالعه، ارائه توصیه‌های مطالعات آینده، و به تصویر کشیدن دانش جدید مشارکت شما است. بنابراین، این بخش باید مختصر و جذاب باشد. پس از مطالعه، خواننده باید ایده دقیق تری از استدلال اصلی شما و چگونگی پیشرفت تحقیق شما داشته باشد. در فصل بحث، ارتباط، معنا و حیات نتایج خود را توضیح داده و مجدداً تکرار می‌کنید. از این رو، تمرکز بر آنچه کشف کرده‌اید و توضیح و ارزیابی اینکه چگونه یافته‌های شما با بررسی ادبیات و سؤالات تحقیق مرتبط است یا رد می‌شود، حیاتی است.

علاوه بر این، باید پایه و اساس بخش نتیجه گیری شما را حفظ و ایجاد کند. راه های مختلفی برای ساختار بخش بحث وجود دارد. با این وجود، در اینجا چند نکته مفید وجود دارد.

1) روی آنچه نتایج شما نشان می دهد تمرکز کنید و به صراحت معنای آنها را فاش کنید.

2) مفاهیم را ارائه دهید و بر سرزندگی آنها تمرکز کنید.

3) خواننده را در مورد محدودیت های مطالعه خود آگاه کنید زیرا آنها آنچه را که نتایج شما نشان نمی دهد بیان می کنند.

4) توصیه هایی را ارائه دهید زیرا می توانند برای محققان الهام بخش باشند تا بتوانند به لطف شما تحقیقات جدید را دنبال کنند.

فرض کنید از ساختار ایده آل مطالعه مطمئن نیستید. بخش‌های بحث و نتیجه‌گیری ممکن است گهگاه با هم همپوشانی داشته باشند و برخی پایان‌نامه‌ها ممکن است به جای دو فصل متفاوت، یک فصل واحد داشته باشند. در این صورت، مشاوره با استاد راهنما یا تحقیق در مورد پایان نامه ها یا پایان نامه های نمونه از پایگاه های داده مربوطه ممکن است بسیار مفید باشد.

بحث در مقابل نتیجه گیری

بخش نتیجه گیری و بحث ممکن است عناصر مشابهی داشته باشند، و گاهی اوقات این دو بخش با هم هستند (به ویژه در مقالات کوتاهتر و مقالات مجلات). با این حال، یک پایان نامه در درجه اول آنها را جداگانه دارد، و بسیار معمول است که شامل یک فصل پایانی باشد که تجسم تحقیق شما است و آخرین برداشت مطالعه شما را به خواننده ارائه می دهد.

فصل نتیجه گیری کوتاه تر از این دو است. به جای توضیح در مورد نتایج خاص و اظهار نظر در مورد داده ها با جزئیات، توصیه می شود اظهارات گسترده ای ارائه شود که مرتبط ترین بینش های تحقیق را خلاصه کند. بنابراین، نتیجه گیری نمی تواند داده ها، نظرات یا استدلال های جدیدی داشته باشد.

طول نتیجه گیری چقدر باید باشد؟

حتی اگر در درجه اول به نوع پایان نامه بستگی دارد، نتیجه گیری در حالت ایده آل باید حدود 5 تا 7 درصد از کل کار شما باشد. یک مطالعه علمی تجربی با یافته ها و توصیه های ضروری می تواند نتیجه کوتاهی داشته باشد. در مقابل، یک پایان نامه در زمینه اجتماعی ممکن است فضای بیشتری را برای نتیجه گیری تحلیل و ارتباط با تمام فصول به عنوان بخشی از بحث کلی طلب کند.

آیا برای بخش نتیجه گیری پایان نامه خود به تصحیح یا ویرایش نیاز دارید؟

ویرایش و تصحیح بخش نتیجه گیری شما ضروری است. خدمات ویرایش و تصحیح حرفه ای با کارشناسان آموزش دیده و مجرب دارای مدرک دکتری. در زمینه های خود پایان نامه یا نتیجه پایان نامه شما را با جزئیات ویرایش می کند. بخش نتیجه گیری به لطف تجربه گسترده آنها خواناتر و کاربردی تر خواهد بود.

پرداختن به سوال تحقیق

سوال اصلی باید در ابتدای پایان پایان نامه یا پایان نامه شما باشد. شما این شانس را دارید که نشان دهید آنچه را که بیان کرده اید انجام داده اید. بنابراین، مطمئن شوید که خواننده را با پاسخ روشن و مختصر خطاب می کنید. از تکرار تمام نتایج بحث شده خودداری کنید. در عوض، پیامی ترکیبی و به یاد ماندنی را به خواننده ارائه دهید.

تجسم و تکرار مطالعه شما

نتیجه‌گیری به شما امکان می‌دهد به خواننده یادآوری کنید که چه چیزی شما را وادار به اتخاذ رویکرد انتخابی کرده است، چه چیزی را پیش‌بینی می‌کنید، و اینکه نتایج و انتظارات شما چقدر همسو هستند.

نوشته شما باید کاملاً دقیق باشد، و به جای نوشتن خلاصه ای از هر فصل، نوشته شما باید به شدت بازتابنده باشد. می‌توانید اثربخشی روش‌های خود را در پرداختن به سؤالات تحقیقی خود ارزیابی کنید و در مورد سؤالات جدید یا بینش غیرمنتظره در روند مناسب توضیح دهید. ذکر هر گونه محدودیت تحقیق شما ممکن است در اینجا مرتبط باشد. با این حال، از بحث مفصل در مورد آنها خودداری کنید. در عوض، روی جنبه های مثبت مطالعه خود تمرکز کنید.

ارائه توصیه ها

بحث شما ممکن است توصیه هایی را برای تحقیقات آینده ارائه کرده باشد. با این حال، نتیجه‌گیری می‌تواند برای عمیق‌تر رفتن و نگاه کردن به آینده ایده‌آل باشد و پیامدهای یافته‌های نظری و عملی شما را پوشش دهد. با این وجود، باید در مورد اغراق آمیز بودن کاربرد تحقیقات آنها محتاط بود. فرض کنید توصیه هایی برای سیاست، کسب و کار یا سایر پیاده سازی های عملی ارائه می کنید. در این صورت، بهتر است به جای دستور، آنها را به عنوان پیشنهاد در نظر بگیرید. باید به خاطر داشت که هدف پژوهش دانشگاهی اطلاع رسانی، بیان و جستجو است نه آموزش.

اگر توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر می کنید، مطمئن شوید که مطالعه خود را ضعیف نمی کنید. مطالعات آینده ممکن است نتایج شما را تأیید، ایجاد یا تقویت کنند، اما لزوماً آنها را کامل نمی کنند.

تاکید بر مشارکت شما

اطمینان از اینکه خواننده شما برداشت محکمی از آنچه تحقیقات شما به دانش در زمینه شما اضافه کرده است، دارد ضروری است. شما می توانید با استفاده از استراتژی های زیر به آن دست پیدا کنید:

. بیان مشکل خود را تکرار کنید تا بیان کنید چگونه مطالعه شما به حل مشکل کمک کرده است.
. به بررسی ادبیات خود برگردید و به تصویر بکشید که چگونه شکافی را در ادبیات موجود پر کرده اید.
. در مورد یافته های خود مشورت کنید و یک نظریه یا فرضیه موجود را تأیید یا رد کنید.

شما باید بسیار دقیق باشید و از تکرار آنچه قبلاً به آن اشاره کرده اید اجتناب کنید. یک رویکرد ایده آل ممکن است شامل خلاصه کردن و بسط بحرانی ترین نقاط به یک زمینه وسیع تر باشد.

چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟
چگونه فصل نتیجه گیری و پیشنهاد پایان نامه بنویسیم؟ – تزیسمی

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

1. از خلاصه نویسی بیش از حد خودداری کنید

نتیجه گیری شما احتمالاً نیاز به ارائه خلاصه ای از پروژه کلی شما و نحوه اثبات و پشتیبانی استدلال اصلی خود دارد. نتیجه گیری های خوب اغلب حاوی توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر یا تصاویر مختصری از مفاهیم پایان نامه هستند.

توضیح نحوه اعمال اطلاعات پوشش داده شده در مقاله به همان اندازه مهم است که خلاصه کردن بخش های کلیدی آن. خوانندگان همچنین باید حس وضوح یا بسته بودن را در حین اتمام نتیجه گیری شما تجربه کنند.

2. سعی کنید اطلاعات جدید معرفی نکنید

ممکن است لازم باشد اطلاعات جدیدی را در نتیجه گیری پایان نامه خود معرفی کنید، به خصوص زمانی که می خواهید به خواننده این احساس را بدهید که چگونه می توان تحقیق را بکار برد یا گسترش داد.

با این حال، نتیجه گیری مکان مناسبی برای معرفی داده های جدید یا سایر اشکال شواهد نیست. در حالی که ممکن است سوالاتی را مطرح کنید یا توضیح دهید که چگونه اطلاعات مرتبط هستند، از معرفی نکات اصلی اضافی خودداری کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که نتیجه گیری شما به نتیجه می رسد

ممکن است وسوسه شوید که نکات یا داده هایی را به نتیجه گیری خود اضافه کنید که در جای دیگری درج نکرده اید. اگر این کار را انجام دهید، نتیجه گیری در واقع هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

در عوض، نتیجه گیری شما به سادگی سؤالات بیشتری را ایجاد می کند. اگر در چنین موقعیتی هستید، موضوع شما ممکن است بسیار گسترده باشد و ممکن است لازم باشد پایان نامه خود را محدود کنید.

4. روی نکته اصلی پایان نامه خود متمرکز بمانید

از استفاده از نتیجه گیری خود برای شرکت در بحث های بیش از حد کلی که هدف مقاله شما را از دست می دهند، خودداری کنید. روی پیامدهای بحث اصلی خود متمرکز بمانید و وسوسه نشوید که همه چیز را با کلی گویی جمع کنید.

5. به نمونه های نتیجه گیری پایان نامه مراجعه کنید

اگر گیر کرده اید، به نمونه هایی از نتیجه گیری پایان نامه از نویسندگان دیگر نگاهی بیندازید. پایگاه های اطلاعاتی دانشگاهی هزاران پایان نامه و پایان نامه را در خود جای داده اند که می توانید برای ایده هایی در مورد نحوه نوشتن پایان نامه مشورت کنید.

اکنون که تمام نکات را فهمیده اید، می توانید فصل نتیجه گیری و توصیه خوبی بنویسید. اگر هنوز به کمک یا راهنمایی حرفه ای نیاز دارید، همیشه می توانید thesisme را انتخاب کنید. ما یک تیم بسیار آموزش دیده و مجهز داریم که آماده کمک به شما در تمامی نوشته های دانشگاهی شماست.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *