پیشنهاد و دفاع از پایان نامه

پیشنهاد و دفاع از پایان نامه

پیشنهاد و دفاع از پایان نامه ، پایان نامه دکتری باید بر اساس تحقیقات گسترده در منابع اولیه باشد، کمکی اصیل به دانش داشته باشد و به شکل علمی قابل قبول ارائه شود. دانشجویانی که با مدرک MFA وارد این برنامه می شوند، می توانند با تایید مدیر برنامه علوم انسانی و کمیته مشورتی دانشجو، کار استودیویی را به عنوان جزئی از برنامه مطالعاتی و پروژه پایان نامه خود بگنجانند.

فهرست مطالب

پروپوزال پایان نامه چیست؟

پروپوزال پایان نامه نوعی خلاصه و طرح کلی از کار تحقیقاتی شما است. این یک طرح در مورد چگونگی تبدیل یک ایده شکل نیافته به یک مفهوم کاملاً تحقیق شده ارائه می دهد.

علاوه بر این، مشکل، سؤالات و روش هایی را که در پایان نامه خود استفاده خواهید کرد را نیز مشخص می کند. تمامی دانش آموزان موظفند این نقشه ذهنی را به استاد راهنما ارسال کنند. به این ترتیب آنها یک ایده جامع از سفر تحقیقاتی به دست خواهند آورد.

یک پروپوزال خوب ثابت می کند که پایان نامه یا پایان نامه شما مرتبط و مهم است. به طور مشابه، نشان می دهد که شما رویکرد و ابزار مناسبی را برای حل مشکل اتخاذ کرده اید.

 

درباره پروپوزال پایان نامه

پروپوزال پایان نامه در ترم پس از نگارش آزمون های میدانی جامع ارائه و دفاع می شود. دانشجویان برای کاندیداتوری Ph.D پذیرفته می شوند. پس از پذیرش پیشنهاد پایان نامه کتبی توسط کمیته مشورتی آنها و دفاع شفاهی موفق آن.

پروپوزال پایان نامه تقریباً 25 صفحه (دو فاصله) است و شامل:

. ارائه اساسی سوال پایان نامه
. مروری کوتاه بر ادبیات
. یک کتابشناسی
. مروری بر ساختار پیشنهادی (فصل به فصل) پایان نامه. این باید یک تجدید نظر اساسی در پیشنهاد تحقیق اولیه باشد.

دفاع از پروپوزال پایان نامه

دفاع از پروپوزال پایان نامه به ویژه در مواردی که اجزای پایان نامه غیر کاغذی در نظر گرفته می شود، اهمیت دارد. کمیته نظارت دانشجو با همکاری مدیر علوم انسانی باید ماهیت رابطه بین اجزای پایان نامه و مناسب بودن رسانه انتخابی را ارزیابی و تأیید کند. کمیته باید شایستگی دانش آموز را برای کار با رسانه انتخابی مشخص کند.

اگر دانشجویی در دفاع از پروپوزال پایان نامه رد شود، می تواند برای دومین (و آخرین) تلاش درخواست کند، دفاع مکرر پس از یک دوره حداقل سه ماهه از تاریخ دفاع اصلی و حداکثر یک سال انجام شود. پس از تاریخ دفاع اصلی

مراحل تکمیل پروپوزال پایان نامه

1. دانشجو پروپوزال را با مشورت استاد ناظر میدانی اصلی و با نظر مشاوران میدانی کوچک تهیه می کند.
2. دانشجو پروپوزال پایان نامه را به سه نفر از اعضای کمیته مشورتی خود ارائه می کند و در صورت رضایت از آماده بودن پروپوزال پایان نامه برای دفاع، فرم ارسال پروپوزال پایان نامه را تکمیل و امضا می کنند.
3. پروپوزال پایان نامه به همراه فرم ارسال پروپوزال پایان نامه تکمیل شده و امضا شده برای تایید بیشتر به مدیر برنامه علوم انسانی ارائه می شود.
4. پس از تایید مدیر، استاد راهنما رشته اصلی دانشجو زمانی را برای دفاع از پروپوزال پایان نامه هماهنگ می کند. هر سه عضو کمیته مشورتی دانشجو در دفاع از پروپوزال پایان نامه که به ریاست مدیر علوم انسانی و معمولاً در اتاق کنفرانس علوم انسانی برگزار می شود، شرکت می کنند.
5. دفاع تقریباً دو ساعت طول می کشد و شامل عناصر زیر است:
. دانشجو خلاصه شفاهی مختصری از پروپوزال ارائه می دهد.
. اعضای کمیته دانشجو را در بحث در مورد جنبه‌های پروپوزال و فراتر از پایان‌نامه دکتری پیش‌بینی‌شده، لمس موضوعاتی مانند چارچوب نظری و روش‌شناسی مورد استفاده، ساختار پایان‌نامه، برنامه زمان‌بندی تکمیل آن و غیره درگیر می‌کنند.
. در طول بحث، اعضای کمیته ممکن است سوالاتی در مورد امتحانات رشته های جامع بپرسند، به خصوص که موضوعات امتحانی مربوط به پروژه پایان نامه دانشجو است.
6. پس از دفاع رسمی، کمیته مشورتی با مدیر علوم انسانی عملکرد دانش آموز را در دوربین ارزیابی می کند و در مورد نمره قبولی یا مردودی تصمیم می گیرد.
7. برگه نمرات پروپوزال پایان نامه برای پروپوزال پایان نامه با دفاع به مشاور رشته اصلی دانشجو ارائه می شود که آن را تکمیل، امضا و به بخش، S-LB 689.01 ارسال می کند. کمیته همچنین ممکن است در یک مقاله جداگانه نشان دهد که آیا نگرانی هایی وجود دارد که دانشجو باید در حین کار بر روی پایان نامه دکتری خود در نظر داشته باشد و آن را به فرم نمره پیوست کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *