پنج نکته قبل از نوشتن پایان نامه

پنج نکته قبل از نوشتن پایان نامه

پنج نکته قبل از نوشتن پایان نامه ، یک مقاله پایان نامه چیزی بیش از یک مقاله است – می تواند به عنوان میراث یک دانش آموز دیده شود. پایان نامه به تعریف نحوه تجزیه و تحلیل، تفسیر و انتقال اطلاعات توسط دانش آموز کمک می کند و به شکل گیری دستاوردهای آینده او کمک می کند. اهمیت مقالات پایان نامه فراتر از آموزش رسمی است، زیرا می توان آنها را بارها و بارها در نامه ها و رزومه ها یا به عنوان نمونه نگارش برای کارفرمایان بالقوه ارجاع داد.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

پنج نکته قبل از نوشتن پایان نامه
پنج نکته قبل از نوشتن پایان نامه – تزیسمی

پنج نکته ای که قبل از نوشتن پایان نامه باید به خاطر بسپارید

موضوعی را انتخاب کنید که جالب باشد

وقتی موضوعی را انتخاب می کنید که واقعاً مورد علاقه است، پایان نامه شما همان احساسات را منعکس می کند و مربیان و همتایان می توانند صحت کار شما را تشخیص دهند. موضوع همچنین باید با اهداف شخصی یا حرفه ای شما مرتبط باشد و پایه و اساس تلاش های آینده شما را ایجاد کند.

بیانیه پایان نامه خود را بر اساس یک موضوع اصلی بسازید

پاراگراف مقدماتی و بیانیه پایان نامه شما باید به وضوح توضیح دهد که مقاله در تلاش است تا چه کاری انجام دهد. به عبارت دیگر: مقاله شما در صدد پاسخ دادن به چه چیزی است؟ موضوع همچنین باید از نظر دامنه محدود باشد – اگر موضوع خیلی گسترده باشد، ممکن است مقاله از هم گسیخته شود و هدف مورد نظر خود را از دست بدهد.

به طور منطقی افکار خود را ترتیب دهید

مقاله پایان نامه شما باید به بخش های منطقی مجزا تقسیم شود و به بیان روند فکری شما کمک کند. مقدمه شما استدلال را ارائه می کند و هر پاراگراف بعدی بر اساس شواهدی است که بیانیه اصلی شما را تأیید می کند. استفاده از مثال های عینی، مانند مطالعات موردی، اعتبار بیشتری را ایجاد می کند.

قبولی در سه آزمون: چگونه؟ چرا؟ پس چی؟

به سادگی اظهارات را بدون پشتوانه ادعاهای خود مطرح نکنید. چگونگی و چرایی همه استدلال های خود را توضیح دهید. هنگامی که از یک همکار یا همکار خود می‌خواهید که مقاله خود را مرور کند، مطمئن شوید که از آنها بپرسید که آیا می‌توانند “برنامه اولیه” را درک کنند. اگر لحظه ای اتفاق افتاد، سعی کنید با ایجاد یک رابطه یا اتصال به یک موضوع بزرگتر، بیانیه خود را بهتر روشن کنید.

مقاله خود را تصحیح کنید.. و دوباره تصحیح کنید

اگرچه به ظاهر بدیهی است، این مرحله نهایی در فرآیند نگارش پایان نامه از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از پرداختن به همه مطالب دیگر و نیازهای ویرایشی، مطمئن شوید که پایان نامه شما حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز (به عنوان مثال: نام، کلاس و غیره) و عاری از هرگونه خطای گرامری است.

یک پایان نامه به خوبی نوشته شده می تواند تاثیر قابل توجهی در شغل شما به عنوان یک دانشجو و حرفه ای داشته باشد. پایان نامه نه تنها جنبه مهمی در اوج تحصیل رسمی شماست، بلکه زمینه ای برای موفقیت های بعدی حرفه ای شما نیز فراهم می کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *