پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب

پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب

پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب ، نوشتن یک بیانیه پایان نامه می تواند ترسناک باشد، مطمئنا، اما لازم نیست سخت باشد. بیانیه پایان‌نامه طرحی کلی و کوتاه است که مقاله را برای خواننده قابل‌درک می‌کند. قبل از اینکه پایان‌نامه را بنویسید لازم است تا یک پاراگراف و یا یک جمله با مفهوم در مورد کلیات مقاله بنویسید. بیانیه پایان‌نامه باید بتواند انگیزه کافی را برای خواندن ادامه مقاله به خواننده بدهد.

در زیر، ما به پنج مرحله می پردازیم که می تواند به شما در نوشتن یک بیانیه پایان نامه موثر کمک کند.

پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب
پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟

بیانیه پایان نامه جمله ای است که در انتهای پاراگراف مقدمه (معمولاً آخرین جمله) یافت می شود که به طور خلاصه و در عین حال به طور کامل ایده یا نکته اصلی بقیه متن شما را توضیح می دهد. نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب ضروری است زیرا به خوانندگان شما کمک می کند تا از همان ابتدا هدف شما را درک کنند – هیچ بازی حدس و گمانی وجود ندارد. یک بیانیه پایان نامه موثر همچنین با نشان دادن اینکه چرا موضوع شما ارزش خواندن (و نوشتن) را دارد، خوانندگان را به سمت خود جذب می کند.

چگونه یک بیانیه پایان نامه موثر بنویسیم؟

1. موضوعی را انتخاب کنید.

قبل از نوشتن یک بیانیه پایان نامه خوب، باید تصمیم بگیرید که در مورد چه چیزی می نویسید. این مرحله نیاز به تفکر زیادی دارد زیرا می‌خواهید موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، اما می‌تواند با مخاطبان گسترده‌ای هم طنین‌انداز شود.

2. هدف خود را تعیین کنید.

در مرحله بعد از خود بپرسید که هدف شما چیست؟ این در راستای تصمیم گیری در مورد نوع متنی است که می نویسید – تشریحی، متقاعدکننده، روایی، و غیره. همیشه مهم است که به آنچه می نویسید اعتقاد داشته باشید. این ممکن است مشکل باشد، به خصوص اگر موضوع برای شما انتخاب شده باشد، اما همیشه می توانید سعی کنید زاویه ای را پیدا کنید که بتوانید از صمیم قلب حمایت کنید.

3. نکته اصلی متن خود را در کمترین کلمه ممکن درج کنید.

اکنون زمان نوشتن بیانیه پایان نامه است. به یاد داشته باشید، یک بیانیه پایان نامه، کل متن شما را خلاصه می کند. این به عنوان نوعی راهنما برای خوانندگان شما کار می کند، بنابراین آنها می دانند که چه انتظاری دارند. از خود بپرسید: “چگونه می توانم ماهیت اصلی نوشتارم را در یک جمله بیان کنم؟” و این را در حین نوشتن آن به خاطر داشته باشید: یک بیانیه پایان نامه موثر توضیح می دهد که در مورد چه چیزی می نویسید و دیدگاه شما را در مورد آن بیان می کند.

4. اشتباهات املایی و دستوری را بررسی کنید.

احتمالاً شنیده اید که قرار نیست هنگام نوشتن ویرایش کنید، که در بسیاری از موارد درست است. اما از آنجایی که بیانیه پایان نامه لحن را برای بقیه نوشته های شما تعیین می کند، ممکن است نخواهید که اشتباهات املایی و دستور زبانی داشته باشید. قبل از ادامه نوشتن، اشتباهات بیانیه پایان نامه خود را بررسی کنید. اگر کمک بیشتری می‌خواهید، همیشه می‌توانید از LanguageTool به عنوان دستیار نوشتن خود استفاده کنید، بنابراین تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید نوشتن است. این ویرایشگر متن چند زبانه می تواند برای اطمینان از متن بی عیب و نقص شما را بررسی کند.

5. در صورت لزوم پایان نامه خود را تجدید نظر کنید.

روند نوشتن می تواند روشنگر باشد. گاهی اوقات ممکن است دیدگاه شما نسبت به چیزی تغییر کند، زیرا در حین نوشتن در مورد آن به درک جدیدی دست می یابید. اگر این اتفاق بیفتد مشکلی نیست، فقط مطمئن شوید که بیانیه پایان نامه شما با بقیه نوشته های شما مطابقت دارد.

نوشتن بیانیه پایان نامه

در اینجا نمونه ای از یک بیانیه پایان نامه به خوبی نوشته شده است:

داشتن یک حیوان خانگی نه تنها به شما کمک می کند تا احساس همراهی داشته باشید، بلکه مزایای زیادی برای سلامت جسمی و روانی ارائه می دهد که من به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهم کرد.
. به یاد داشته باشید: هنگام طوفان فکری بیانیه پایان نامه خود، از خود بپرسید، “در مورد چه چیزی می نویسید، و چه برداشتی از آن دارید؟”
. این سؤالی است که بیانیه پایان نامه شما باید در طول نوشتن خود به آن پاسخ دهد و باید در نتیجه گیری تکرار شود.
. عبارات پایان نامه مهم هستند، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی برای نوشتن یک مقاله قدرتمند اختصاص داده اید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *