پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه

پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه

پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه ، نوشتن پایان نامه ممکن است سخت ترین کاری باشد که در طول سفر تحصیلی خود انجام می دهید. خبر خوب؟ از آنجایی که ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، بسیاری از ابزارها و منابع شگفت انگیز به معنای واقعی کلمه در دسترس شما هستند. در اینجا پنج مورد از موارد مورد علاقه ما هستند.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه
پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه – تزیسمی

پنج ابزار برتر نگارش پایان نامه

1. Docear

اگر مانند اکثر دانشجویان فارغ التحصیل هستید، احتمالاً در کاغذ غرق شده اید. مبارزه برای سازماندهی این مطالب در یک سیستم ساده و قابل فهم می تواند مانع از روند نوشتن و پیشرفت شما شود. Docear را وارد کنید. این ابزار منحصر به فرد مدیریت ادبیات که به طور خاص برای دانشگاهیان طراحی شده است، ممکن است بهترین دوست جدید شما در کشف، سازماندهی و در نهایت ایجاد ادبیات دانشگاهی باشد.

راه حل سه قسمتی Docear شامل یک رابط کاربری تک بخش است که به شما امکان می دهد اسناد و حاشیه نویسی را مرتب کنید و به طور همزمان چندین حاشیه نویسی چندین سند را مشاهده کنید. یک “مفهوم مجموعه ادبیات” شامل ابزارهای مختلف – از مدیریت pdf تا نقشه برداری ذهنی – در یک برنامه واحد. و یک سیستم توصیه‌کننده که کاربران را با ادبیات جدید متناسب با حوزه تحقیقاتی خاص آنها مرتبط می‌کند.

بهترین قسمت؟ Docear رایگان، متن باز و برای پلتفرم های مختلف در دسترس است. یکی از کاربران این ابزار را اینگونه توصیف کرد: «دقیقا همان چیزی که به آن نیاز داشتم، واقعاً باورنکردنی! اکنون می توانم دید جهانی روشنی از ادبیات داشته باشم و می توانم خیلی سریعتر از قبل کار کنم. علاوه بر این، Docear با بسیاری از نرم افزارهای دیگر سازگار است. این یک صرفه جویی در زمان باورنکردنی است.» کلمات دیگری که در بحث Docear استفاده می شود؟ «نابغه»، «شگفت انگیز»، «فوق العاده» و «انقلابی».

2. SpellCheckPlus

همه ما با نسخه‌ای از ضرب المثل آشنا هستیم که می‌گوید: «به مردی ماهی بدهید تا یک روز به او غذا بدهید. به یک مرد ماهیگیری بیاموز تا یک عمر به او غذا بدهی.» SpellCheckPlus همان مفهوم را در فرآیند نوشتن اعمال می کند. به جای اینکه اشتباهات شما را به سادگی تصحیح کند، آنها را در دسته بندی های مجزا خلاصه می کند. در نسخه رایگان و همچنین در گزینه ارتقا یافته “Pro” موجود است که شامل ویژگی های اضافی است. SpellCheckPlus بازخوردی را ارائه می دهد که نه تنها پروژه فعلی شما را بهبود می بخشد، بلکه نوشتن و گرامر شما را در کل بهبود می بخشد.

به عبارت دیگر، SpellCheckPlus ابزار ویرایش صرف نیست. بلکه یک ابزار آموزشی است. و همانطور که حتی بهترین نویسندگان هم می دانند، در مورد نحوه ارائه پیام خود همیشه جایی برای پیشرفت وجود دارد.

3. BibMe

کتابشناسی ها آفت وجود بسیاری از محققین است. اکنون دنیایی را تصور کنید که در آن تولید نقل قول و ایجاد آثار استناد شده به طور کامل خودکار بود. خوب، آن دنیا به لطف BibMe کاملاً در دسترس است. فقط APA، MLA یا Chicago/Turabian را انتخاب کنید، منبع خود را از یک پایگاه داده میلیون‌ها جستجو کنید، روی «افزودن» کلیک کنید و پس از پایان کار دانلود کنید. وویلا! ساختن کتابشناسی هرگز آسان نبوده است.

در حالی که خدمات ارائه شده توسط BibMe ممکن است برای دانشگاهیان غرق در پیچیدگی های مدیریت استنادها قیمتی به نظر برسد، این منبع کتابشناسی یک مرحله ای کاملا رایگان است.

4. MindMup

آیا تا به حال آن لحظه لامپ را داشته اید که ناگهان همه چیز برای شما کاملاً منطقی باشد و فقط بعداً موضوع را دوباره مرور کنید و نتوانید آن رشته فکر را به خاطر بیاورید؟ نوشتن پایان نامه می تواند کمی شبیه به دنبال کردن یک خرگوش سفید مرموز در یک سوراخ تاریک باشد. ممکن است در نهایت در انواع مکان‌هایی قرار بگیرید که ذهن شما را باز می‌کند، اما پیگیری آنها و نحوه تناسب آنها با هم می‌تواند بسیار دشوار باشد. MindMup که به دلیل شهودی بودن و کاربر پسند بودن آن اعلام شده است، به عنوان یک بوم نقشه برداری ذهن آنلاین مناسب برای نمایش ایده ها و مفاهیم به صورت بصری عمل می کند. آیا می خواهید افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ MindMup همچنین یک ابزار همکاری فوق العاده است.

5. iA Writer

iA Writer که توسط گاردین به‌عنوان «زیبا و ساده» و نیویورک تایمز به‌عنوان «هوشمند» شناخته می‌شود، محیطی متمرکز و مناسب برای نوشتن و عاری از حواس‌پرتی‌های نوع «زنگ و سوت» فراهم می‌کند.

این بدان معنا نیست که این ویرایشگر متن ساده فاقد ابزارهایی است که هدفشان لذت بخش تر کردن و کارآمد کردن فرآیند نوشتن است. در واقع، iA Writer به لطف ویژگی‌هایی مانند «حالت فوکوس»، کنترل نسخه، پشتیبانی از ابر و معیارهای دقیق، به زیبایی طراحی شده است تا دقیقاً همین کار را انجام دهد.

با وضوح، یک نیاز کلی برای تمام نوشتارهای پیشرفته، نویسنده iA تمرکز را در جایی که باید باشد حفظ می کند: روی خود متن. جای تعجب نیست که این ابزار “ساده آور شاد” زاییده فکر دو طراح سوئیسی باشد.

فقط به این دلیل که پایان نامه شما تا حد زیادی یک تلاش انفرادی است، به این معنی نیست که باید همه آن را به تنهایی انجام دهید. این پنج ابزار می توانند به بهبود فرآیندهای تحقیق و نوشتن شما کمک کنند – هم برای یک نتیجه بهتر و هم برای یک تجربه مثبت و سازنده تر در طول مسیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *