پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی

پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی

پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی ، فارغ التحصیلان ترینیتی با اعضای هیئت علمی در دوره ها، آزمایشگاه های دوره، مطالعات مستقل، دستیاران تحقیقاتی، تحقیقات تابستانی، برنامه علمی بین رشته ای (ISP – برنامه سال اول) و پایان نامه های ارشد تحقیقات انجام می دهند. تحقیقات انجام شده در طول سال تحصیلی در جلسه پوستر سمپوزیوم تحقیقاتی تمام دانشکده در اوایل ماه مه ارائه شده است. تحقیقات تابستانی در سپتامبر ارائه شده است.

پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی
پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی دانشجویی

نوشتاری است که دانشجویان در موضوعی خاص مربوط به رشتهٔ تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی می‌نویسند. در پایان‌نامهٔ دانشجویان موضوع یا سؤالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل یا تجارب عملی یا آزمایشی به آن پاسخ می‌دهند. به بیان دیگر پایان‌نامه شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان نگارش و تدوین می‌شود.

جزوه سوالات متداول پایان نامه ارشد

1. پایان نامه ارشد چیست و چه تفاوتی با سمینار ارشد دارد؟

پایان نامه ارشد (برای روانشناسی) یک پروژه تحقیقاتی یک ساله است که شامل جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها، نوشتن یک مقاله تحقیقاتی گسترده و ارائه در پاییز و بهار است. دانش آموزی با ایده ای روبرو می شود که علاقه مند به تحقیق است یا آن را بر اساس تحقیقات قبلی که ممکن است در مدت حضور در ترینیتی در آن شرکت داشته است، استوار کند. پایان نامه ارشد بسیار درگیر است و برای تکمیل آن زمان، انرژی و تعهد زیادی صرف می شود. به همین دلیل است که تحقیق در مورد چیزی که برای شما جالب و/یا مهم است ضروری است. سمینار ارشد کلاسی است که برای یک ترم برگزار می شود، حجم کار مشابهی با هر کلاس روانشناسی پیشرفته دارد و حول یک موضوع طراحی شده است تا به شما کمک کند دیدگاه های مختلف و یافته های پژوهشی را در روانشناسی ادغام کنید.

2. مزایای فرآیند پایان نامه ارشد چیست؟

کار بر روی پایان نامه ارشد فرصتی منحصر به فرد برای پیگیری علایق تحصیلی خود، ایجاد پیوند قوی با مشاور خود، به دست آوردن استقلال فکری، انجام تحقیقات تجربی و افزایش اعتماد به نفس خود در توانایی های گفتاری، نوشتن و تحقیق است. این می تواند به عنوان نقطه اوج تمام تجربیات شما در روانشناسی و به عنوان راهی برای ارائه مهارت هایی که در طول دوره کارشناسی خود آموخته اید در نظر گرفته شود. مزیت دیگر کسب تجربه برای تحصیلات تکمیلی یا موقعیت های دستیار پژوهشی پس از فارغ التحصیلی است. این یک رزومه ساز عالی و یک کیفیت جذاب برای کارفرمایان بالقوه است، به خصوص اگر شغل آینده خود را در یک زمینه پژوهش محور یا رشته پزشکی دنبال کنید. دلیل دیگری که باعث می شود دانشجویان ممکن است پایان نامه ارشد را دنبال کنند، فارغ التحصیلی با ممتاز در رشته روانشناسی است.

3. اگر پروژه پایان نامه ارشد را انجام دهم به چه چیزی متعهد هستم؟

در نوشتن پایان نامه ارشد، باید با تحقیقات قبلی در مورد موضوع خود درگیر باشید، حدود 8 تا 10 ساعت در هفته را به بررسی متون و نگارش اختصاص دهید و به تجزیه و تحلیل داده ها علاقه داشته باشید. مهلت های مشخصی برای بخش های مختلف پایان نامه وجود دارد و مشاور شما با شما همکاری خواهد کرد تا آنها را برآورده کنید. شما همچنین ملزم به شرکت در کنفرانس پایان نامه ارشد هستید که در هر ترم پاییز و بهار چهار بار تشکیل می شود.

4. آیا قبل از شروع پایان نامه نیاز به تحقیق در بخش روانشناسی داشتم؟ انواع مختلف پروژه های پایان نامه ای که می توانم دنبال کنم چیست؟

نه، لازم نیست قبل از شروع پایان نامه درگیر تحقیقات روانشناسی باشید. چند نوع پروژه پایان نامه وجود دارد که می توانید دنبال کنید. برای شروع، اگر تحقیقاتی در پردیس ترینیتی در حال انجام است که شما در آن مشارکت دارید یا می توانید در آن مشارکت داشته باشید (مانند دستیار پژوهشی)، می توانید یک پروژه پایان نامه بر اساس آن انجام دهید. در قلمرو پروژه‌ها، می‌توانید تحقیقات کمی یا کیفی (یا ترکیبی از این دو) را انتخاب کنید. کمی بیشتر با اعداد و آمار سروکار دارد در حالی که کیفی با کلمات و معانی بیشتری سروکار دارد. اگر به انجام مصاحبه یا گروه های متمرکز علاقه مند بودید، این نمونه ای از تحقیقات کیفی خواهد بود. درگیر بودن با تحقیقات روانشناختی قبل از شروع پایان نامه می تواند انتخاب موضوع مورد علاقه خود را آسان تر کند و به شما این امکان را می دهد که ساخت پوشه Zotero خود را با مطالعات تحقیقاتی مشابه آغاز کنید. جمع‌آوری داده‌ها ممکن است زودتر شروع شود و طراحی و روش ممکن است قبلاً تنظیم شده باشد. با این حال، اگر درگیر تحقیق نباشید، احتمالات بی‌پایانی وجود دارد که می‌توانید پایان‌نامه خود را روی آن بنویسید. برخی از دانش آموزان کارهای کلاسی را دنبال می کنند که آنها را با موضوعی آشنا کرده است که مشتاق دنبال کردن آن هستند. برخی از دانش‌آموزان نسبت به ایده‌های خود در مورد یک موضوع بسیار مشتاق می‌شوند و مشاوری را پیدا می‌کنند که مایل است مطالعه را با آنها دنبال کند. سایر دانشجویان خوشحال هستند که مطالعه ای را که توسط یکی از اعضای هیئت علمی پیشنهاد شده است دنبال کنند. اساتید/مشاوران روانشناسی خوشحال هستند که در این فرآیند کمک کنند.

5. چگونه می توانم یک موضوع تحقیق را انتخاب کنم یا یک سوال تحقیق را توسعه دهم؟ چگونه می توانم یک مشاور برای پایان نامه خود پیدا کنم؟

از نظر انتخاب موضوع تحقیق، طوفان فکری فهرستی از حوزه ها/ قلمروهای خاص روانشناسی یا علوم اعصاب مورد علاقه شما می تواند مفید باشد، چه اعتیاد، سلامت روان، روانشناسی اجتماعی و غیره. مرحله بعدی ممکن است محدود کردن بیشتر باشد. سوالات یا ایده های خاصی در هر یک از آن حوزه ها که فکر می کنید می تواند برای تحقیق جالب باشد. هنگامی که یک ایده/سوال گسترده دارید، ملاقات با مشاور خود، هر استاد روانشناسی یا رئیس دپارتمان (پروفسور آنسلمی) بسیار مفید است. همانطور که می توانید در مورد این ایده صحبت کنید و آنها می توانند به شما کمک کنند تا با استادی که بیشترین تخصص را در زمینه مورد علاقه شما دارد جفت شود. .

6. وقتی برای پایان نامه ثبت نام کردم، پس چه؟ چه زمانی باید پروژه / تحقیقات اولیه را شروع کنم؟

شروع یک مرور ادبیات (از Zotero) در طول تابستان بین سال‌های راهنمایی و ارشد بسیار مفید است، زیرا به شما کمک می‌کند در پاییز زمانی که کارهای دیگری در رابطه با پایان‌نامه‌تان انجام دهید، در وقت خود صرفه‌جویی کنید. همچنین می تواند به هدایت و هدایت پایان نامه شما در ایجاد فرضیه ها/سوالات پژوهشی بالقوه کمک کند. هنگامی که یک مشاور پایان نامه دارید، می خواهید با آنها در مورد یک جدول زمانی خاص برای شروع پروژه پایان نامه خود صحبت کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *