8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی ، پروپوزال پایان نامه اطلاعیه قصد انجام تحقیق است. دانشجویان با دوره های تحقیقاتی پروپوزال پایان نامه را در ترم قبل آماده می کنند. آنها در صورت احراز معیارهای لازم، تأییدیه انجام تحقیق را دریافت می کنند. معلمی که دریافت می کنید مسئول توصیه اصلاحات در صورت وجود خطا خواهد بود.

انجام تحقیق می تواند یک کار دلهره آور باشد و حکم می کند که دانش آموز باید به اندازه کافی خوب آماده شود. عینیت تحقیق با چگونگی تهیه و ارائه پروپوزال مشخص می شود. این فرآیند می تواند برای بسیاری از دانش آموزان، به ویژه آنهایی که برای اولین بار تحقیق می کنند، کاملاً چالش برانگیز باشد.

پروپوزال نویسی عالی مستلزم این است که بدانید پروپوزال پایان نامه نه مقاله است و نه یک پایان نامه کوچک. ایجاد این تمایز شما را قادر می سازد تا نوشته خود را بهبود بخشید و آن را به عنوان کار حرفه ای به اشتراک بگذارید.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه نوشتن یک پروپوزال پایان نامه عالی آورده شده است. این نکات را دنبال کنید و در راه نوشتن یک پایان نامه عالی خواهید بود.

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی
8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی – تزیسمی

فهرست مطالب

پروپوزال پایان نامه چیست؟- 8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

پروپوزال پایان نامه سندی است که موضوع پایان نامه را تشریح می کند، موضوعاتی را که پایان نامه به آنها می پردازد را تعریف می کند و توضیح می دهد که چرا موضوع مستلزم تحقیقات بیشتر است. باید یک مشکل را شناسایی کند و راه حل پیشنهادی برای آن مشکل ارائه دهد.

چرا نیاز به نوشتن یک پایان نامه / پروپوزال دارید؟- 8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

انتخاب موضوع برای شروع پایان نامه یا پایان نامه کافی نیست. ممکن است ایده خوبی برای پایان نامه/پایان نامه داشته باشید. با این حال، هنگامی که واقعاً شروع به خواندن ادبیات و تدوین روش خود کنید، متوجه خواهید شد که منابع مناسب را ندارید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید متوجه شوید که سؤال اصلی تحقیق شما با دانستن بیشتر در مورد موضوع واقعاً منطقی نیست. ممکن است متوجه شوید که شخص دیگری قبلاً مقاله ای را که می خواهید بنویسید نوشته است. حتی ممکن است به جنبه دیگری از همان موضوع علاقه بیشتری پیدا کنید و تصمیم بگیرید تمرکز خود را تغییر دهید. به طور خلاصه، نگارش پایان نامه/پایان نامه فرآیندی برای اصلاح مداوم ایده های شماست و پروپوزال پایان نامه/پایان نامه اولین گام برای اصلاح سوال و فرضیه تحقیق شماست.

این پیشنهاد همچنین به شما این فرصت را می دهد که ایده های خود را به سرپرست خود ارائه دهید و بازخورد خود را در مورد واقعی بودن پروژه پیشنهادی خود دریافت کنید. ما به مشاوران خود متکی هستیم تا ما را در طول پایان نامه / پایان نامه به دلیل تجربه آنها راهنمایی کنند. نوشتن یک پروپوزال پایان نامه / پایان نامه شروعی عالی برای سفر گفتگوهای مداوم با مشاور شما در مورد تحقیق پایان نامه / پایان نامه است.

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

شناسایی روش تحقیق

اولین قدم شما باید شناسایی نحوه انجام تحقیق باشد. شما باید درک کاملی از متغیرهای درگیر داشته باشید. اگر با هم قاطی شوید، مسیر را از دست خواهید داد و تحقیقات شما شکست خواهد خورد. انتخاب روشی که درک آن دشوار است منجر به شکست شما در رسیدن به اهدافتان می شود. اگر ایده ای از نحوه کارکرد روش های مختلف تحقیق در دسترس نداشته باشید، نمی توانید به نتایج دلخواه برسید.

شما انتخاب می کنید که با توجه به نحوه طراحی تحقیق و اهدافی که می خواهید به آن برسید، از چه روش هایی در تحقیق خود استفاده کنید. عاقلانه است که از روش های ساده برای تحقیقات با طرح های ساده و اهداف کم استفاده کنید. طرح های پیچیده با چندین هدف به روش های پیچیده نیاز دارند و در مواقعی ممکن است به ترکیبی از دو روش نیاز داشته باشند.

پروپوزال های پایان نامه عالی به وضوح روش های مورد استفاده و منطق پشت انتخاب را نیز نشان می دهد. این نشان می دهد که شما درک می کنید که چه اتفاقی می افتد و چه کاری انجام می دهید.

نرم افزار تجزیه و تحلیل را درک کنید

تحقیقات شما پس از تجزیه و تحلیل یافته ها و پردازش به اطلاعات معنی دار معنا پیدا می کند. اگر تحقیقات پیچیده ای انجام داده اید و به قالب بندی و برنامه های تخصصی نیاز دارید، لازم است آنها را به خوبی درک کنید.

برخی از برنامه های کاربردی برای این منظور توسعه یافته است. برخی از تحقیقات تخصصی نیاز به توسعه نرم افزارهای سفارشی دارند، اما برخی از نمونه های اساسی عبارتند از SPSS، SAS، Minitab، Matlab و E-Views.

این نرم افزارها نیاز به سطحی از آموزش و درک کارایی خود دارند. اگر نمی دانید که چگونه نرم افزار را در تحقیق خود به کار ببرید، کیفیت آن می تواند تا حدی به خطر بیفتد. اما این بدان معنا نیست که تحقیقات شما شکست خواهد خورد. می توانید فردی را استخدام کنید که تجزیه و تحلیل داده ها را برای شما انجام دهد.

برای تایید پایان نامه شما، باید مشخص کنید که از کدام نرم افزار برای تجزیه و تحلیل داده های خود استفاده می کنید. با توجه به طراحی تحقیق خود کارآمدترین نرم افزار را انتخاب کنید. همچنین، همیشه برنامه‌ای را انتخاب کنید که راحت‌تر از آن استفاده می‌کنید یا برنامه‌ای را که بهترین درک از آن دارید. انتخاب یک چیز دشوار منجر به کاهش کارایی می شود.

به نمونه های آنلاین نگاهی بیندازید

اینترنت نمونه های بی پایانی از قالب های تحقیقاتی مختلف را ارائه می دهد. جدا از مراجع و مشاوره های کتاب، می توانید منابع آنلاین را نیز بررسی کنید. نمونه‌هایی وجود دارند که قبلاً تأیید شده‌اند، و اینها بهترین منابع برای مرجع هستند زیرا درک درستی از ساختار سند شما ارائه می‌دهند.

برای هر پیشنهادی که می خواهید تهیه کنید، مجموعه های مختلفی از مقررات به شما ارائه می شود. ارجاع به پیشنهادی که قبلاً تأیید شده است می‌تواند به شما نشان دهد که چه نوع انعطاف‌پذیری می‌توانید در پروپوزال خود بپذیرید و اجرا کنید. به دنبال نمونه هایی با نرخ ها و رتبه های بالا و همچنین نمونه هایی از افراد معتبر باشید.

با دانش آموزان و همکاران خود در مورد اینکه کجا می توانید بهترین پیوندها را به بهترین نمونه ها دریافت کنید، مشورت کنید. قبل از رد کردن یا از دست دادن آنها، باید همه پیوندهایی را که به شما داده شده است بررسی کنید.

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی
8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی – تزیسمی

خلاق باش

پیشنهاد شما یکی از بسیاری است. در دفاتر آژانس های پذیرش و سازمان های تامین مالی، صدها پیشنهاد وجود دارد. پیشنهاد شما باید برجسته باشد تا مورد توجه قرار گیرد.

با حذف سرقت ادبی از اصل بودن کار خود مطمئن شوید. کار سرقت ادبی می تواند منجر به رد صلاحیت و توقف شود. شما باید از چک‌کننده‌های سرقت علمی آنلاین مانند Copyscape یا تابع بررسی سرقت ادبی در Grammarly استفاده کنید. بالاتر از این، باید اطمینان حاصل کنید که بر میزان خلاقیت، مدبر و نوآور بودن خود تأکید کرده اید. اینها نکات و ویژگی هایی هستند که شانس تایید پروپوزال شما را افزایش می دهند. در صورت امکان، چند جزئیات را وارد کنید تا پروپوزال خود را جذاب کنید.

پروپوزال های پایان نامه عالی باید تلاشی را که نویسنده برای کار انجام می دهد به تصویر بکشد. پیشنهادی که به نظر می رسد از جای دیگری برداشته شده باشد، تمام شانس های شما را برای تحت تاثیر قرار دادن خواننده از بین می برد.

طرح- 8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

انجام موفقیت آمیز هر کاری که به شما ارائه می شود برنامه ریزی زیادی می طلبد. این نیاز به شناسایی آنچه باید انجام شود، تعیین یک چارچوب زمانی و در نهایت، دانستن اینکه چه منابعی در اختیار شما هستند. همین امر در مورد نوشتن پروپوزال پایان نامه شما نیز صدق می کند.

نوشتن پروپوزال کاری نیست که فقط بیدار شوید و انجام دهید. شما باید به دقت نقشه ای از نحوه نوشتن پروپوزال خود را ترسیم کنید. وقت گذاشتن برای برنامه ریزی دقیق کار، راهی موثر برای به حداقل رساندن احتمال کنار گذاشتن مطالب مهم است. برنامه ریزی به دانستن زمان انجام چه کاری کمک می کند. به عنوان یک مزیت، می توانید از عجله لحظه آخری برای انجام پیشنهاد خود جلوگیری کنید. هنگام برنامه ریزی، می توانید ضرب الاجل هایی را برای تکمیل بخش های مختلف پایان نامه خود تعیین کنید. در این مرحله است که می توانید بخش های مختلفی را که پایان نامه شما را تشکیل می دهند شناسایی کنید.

تهیه یک پایان نامه عالی به میزان برنامه ریزی و اجرای آن بستگی دارد. همه ما یک ارائه خوب را دوست داریم. هیچ کس طرفدار کار نیمه تمام نیست. بنابراین، با کوچکترین جزئیات برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که چیزی را کنار نمی گذارید.

با سرپرست خود مشورت کنید

هنگام تهیه پروپوزال پایان نامه، زمانی را برای مشاوره با استاد راهنما اختصاص دهید. سرپرست شما مطمئناً تجربه بیشتری از شما دارد. این فرصت را به نفع خود کاوش کنید. ناظران قرار است شما را راهنمایی کنند و در صورت اشتباه و غیره اصلاح کنند. اگر چیزی که واقعاً به دنبال آن هستید برتری است، به تمام کمک هایی که می توانید دریافت کنید نیاز خواهید داشت. نقش سرپرست شما این نیست که زندگی شما را سخت کند، بلکه این است که آن را قابل تحمل تر کند. احمقانه است که از این فرصت استفاده نکنیم.

در زندگی، همه ما به آن مربی یا راهنما نیاز داریم تا در مواقعی که سرگردان هستیم یا در مشکل هستیم یا فقط نیاز به الهام داریم، به ما کمک کند. موفقیت در تمام کارهایی که انجام می دهید نیازمند تلاش تیمی است. ممکن است هنوز آن را ندیده باشید، اما در هر کاری که انجام داده اید، به هر طریقی کمک گرفته اید، مهم نیست چقدر کوچک به نظر می رسد. بنابراین، زمانی که قصد انجام پروپوزال پایان نامه خود را دارید، آماده دریافت تمام کمک های ممکن باشید. سرپرست شما در تیم شما حضور دارد و برای تهیه یک سند عالی به کمک آنها نیاز خواهید داشت.

کار خود را تصحیح کنید

برای انجام کامل کارتان وقت بگذارید. هنگام تهیه سند خود، ممکن است اشتباهاتی مرتکب شده باشید – به همین دلیل است که همیشه باید یک پیش نویس خام و یک سند نهایی داشته باشید. پیش نویس خام شما کار خام و بدون ویرایش است، به این معنی که ممکن است دارای اشتباهات املایی و گرامری، فونت ها و فاصله های مختلف و به طور کلی هر گونه اشتباهی باشد که ممکن است در یک سند انتظار داشته باشید. خلاص شدن از شر این اشتباهات بسیار ساده است، کافی است پس از اتمام کار خود را بخوانید و دوباره بخوانید. تصحیح تصویر به عنوان یک فرآیند پالایش. هیچ چیز بهتر از پیشنهادی که عاری از اشتباه باشد و جریان داشته باشد، نیست. خواندن چنین سندی لذت بخش است.

انجام تصحیح آسان شده است. همه به لطف اینترنت است که تعداد زیادی ابزار و پلتفرم آنلاین ارائه می دهد که خدمات تصحیح را ارائه می دهد. این ابزارها می توانند طیف وسیعی از خدمات از جمله بررسی سرقت ادبی، بررسی دستور زبان و املا و بررسی جریان جمله را ارائه دهند. این ابزارها برای شما صرفه جویی در زمان هستند.

به طور گسترده تحقیق کنید

شما باید از مطالبی که در مورد آن می نویسید آگاهی کافی داشته باشید. آگاه باشید. بهترین راه برای انجام این کار، انجام تحقیقات کامل و گسترده قبل از شروع نوشتن است. تمام اطلاعاتی را که به کار شما مرتبط است، دریافت کنید. ارائه اطلاعات نادرست در پروپوزال پایان نامه بسیار ناامید کننده است.

برای دفاع از کار خود آماده باشید. این تحقیق به شما کمک می کند تا تمام اطلاعات مرتبط را در اختیار داشته باشید. اگر هر چیزی که در پروپوزال می گذارید به چالش کشیده شود، مشکلی برای دفاع از آن نخواهید داشت. تحقیق به شما کمک می‌کند اطلاعاتی را وارد کنید که به‌روز و دقیق باشد. اینکه چقدر به محتوای خود تسلط دارید اعتماد به نفس را القا می کند و باعث می شود حتی بهتر بنویسید.

8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی
8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی – تزیسمی

مراحل نگارش پروپوزال تحقیقاتی خوب و پایان نامه / پایان نامه با کیفیت- 8 نکته برای یک پروپوزال پایان نامه عالی

1. خودتان را بشناسید: حوزه تخصص خود را بشناسید، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را بدانید. با نقاط قوت خود بازی کنید، نه با نقاط ضعف خود. اگر می‌خواهید وارد یک حوزه تحقیقاتی جدید شوید، قبل از نوشتن پروپوزال، چیزی در مورد آن منطقه بیاموزید. تحقیق در مورد کارهای قبلی عالم باش

2. برنامه ای را که از آن حمایت می خواهید بشناسید: شما مسئول یافتن برنامه مناسب برای حمایت از تحقیقات خود هستید.

3. اطلاعیه برنامه را بخوانید: برنامه ها و فعالیت های ویژه دارای اهداف مشخص و الزامات خاصی هستند. اگر آن اهداف و الزامات را برآورده نکنید، شانس موفقیت خود را از دست داده اید. اعلامیه را برای آنچه می گوید بخوانید، نه برای آنچه می خواهید بیان کند. اگر تحقیقات شما به راحتی در محدوده موضوعات مطرح شده قرار نگیرد، شانس موفقیت شما صفر است.

4. تدوین یک هدف تحقیقی مناسب: پروپوزال تحقیق پیشنهادی برای انجام تحقیق است، نه انجام توسعه یا طراحی یا فعالیت دیگری. تحقیق فرآیندی روشمند برای ایجاد دانش قبلی برای استخراج یا کشف دانش جدید است، یعنی چیزی که قبل از انجام تحقیق شناخته شده نیست.

5. یک طرح تحقیقاتی قابل اجرا بسازید: یک طرح تحقیقاتی قابل اجرا، طرحی است برای دستیابی به هدف تحقیق شما که احتمال موفقیت آن غیر صفر است. تمرکز طرح باید دستیابی به هدف تحقیق باشد.

6. هدف تحقیق خود را به وضوح در پروپوزال خود بیان کنید: یک پروپوزال تحقیق خوب شامل بیان واضحی از هدف تحقیق است. اوایل پروپوزال بهتر از مراحل بعدی پروپوزال است. جمله اول پیشنهاد جای خوبی است. اولین جمله خوب ممکن است این باشد: “هدف پژوهشی این پیشنهاد…” در بیان هدف تحقیق خود از کلمه “توسعه” استفاده نکنید.

7. پروژه خود را حول کار دیگران تنظیم کنید: به یاد داشته باشید که تحقیقات بر پایه دانش موجود، یعنی بر کار دیگران استوار است. مطمئن شوید که پروژه خود را به درستی چارچوب بندی کنید، محدودیت های فعلی دانش را تأیید کنید و سهم خود را در گسترش این محدودیت ها مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که ارجاعاتی به آثار باقی مانده از دیگران درج می کنید.

8. گرامر و تعداد املا: پیشنهادها از نظر دستور زبان درجه بندی نمی شوند. اما اگر گرامر کامل نباشد، نتیجه ابهاماتی است که به داور واگذار می شود تا حل کند. ابهامات، خواندن پروپوزال را دشوار و اغلب درک آن را غیرممکن می کند و اغلب منجر به امتیازات پایین می شود. مطمئن شوید که گرامر شما کامل است.

9. فرمت و مختصر بودن مهم است: احساس نکنید که پروپوزال شما بر اساس وزن آن رتبه بندی می شود. از فونت های 12 نقطه ای استفاده کنید، از فونت های خوانا استفاده کنید و از حاشیه های سخاوتمندانه استفاده کنید. به نظر منتقدان رحم کنید. پیشنهاد خود را به یک تجربه خواندنی دلپذیر تبدیل کنید که مفاهیم مهم را در سرلوحه قرار می دهد و آنها را روشن می کند. از شکل ها به طور مناسب برای ایجاد و روشن کردن نکات استفاده کنید، اما نه به عنوان پرکننده.

10. فرآیند بررسی را بشناسید: بدانید که چگونه پیشنهاد شما قبل از نوشتن آن بررسی می شود. پیشنهادهایی که توسط پانل‌ها بررسی می‌شوند باید برای مخاطبان وسیع‌تری نسبت به پیشنهادهایی که از طریق پست بررسی می‌شوند نوشته شوند. بررسی ایمیل می تواند به دنبال بازبینانی با تخصص بسیار خاص در رشته های بسیار محدود باشد.

11. اثبات خواندن پروپوزال شما قبل از ارسال: بسیاری از پروپوزال ها با اشتباهات احمقانه، حذفیات و انواع اشتباهات ارسال می شوند. پیشنهادها با حذف فهرست منابع و با مراجعی ارائه نشده است. پیشنهادها به برنامه اشتباهی ارسال شده است. پیشنهادات با غلط املایی در عنوان ارسال شده است. این پیشنهادات موفقیت آمیز نبود. چیزهای احمقانه ای مثل این یک پیشنهاد را می کشد. گرفتن آنها با یک خواندن ساده، اما دقیق، آسان است. شش یا هشت هفته را صرف نوشتن یک پیشنهاد صرف نکنید تا آن را با اشتباهات احمقانه ای که به راحتی قابل پیشگیری هستند، از بین ببرید.

12. پیشنهاد خود را به موقع ارسال کنید: خوب؟ چرا دو ماه روی یک پروپوزال کار کنید تا به دلیل تاخیر رد صلاحیت شود؟ به یاد داشته باشید، انصاف حکم می کند که قوانین ارسال پیشنهاد باید برای همه اعمال شود. این به صلاحدید افسر برنامه نیست که به شما در مهلت‌ها معافیت بدهد.

نتیجه

فرضی که اکثر مردم دارند این است که نوشتن پروپوزال پایان نامه کار دشواری است. اما همانطور که می بینید، واقعاً اینطور نیست. برنامه ریزی کلید تهیه یک پیشنهاد عالی است. رایج ترین اشتباهی که همه ما مرتکب می شویم این است که نوشتن را پیش از موعد شروع می کنیم. پس از اتمام کار خود را با تحقیق و صرف زمان برای تصحیح کار خود آماده کنید. و لطفاً سرپرست خود را نادیده نگیرید، آنها نقش مهمی در موفقیت پروپوزال شما دارند.

اینترنت پر از مطالب بی شماری است که می توانید از آنها برای بهبود کیفیت پروپوزال پایان نامه خود استفاده کنید. قبل از شروع کار، می‌توانید وب را برای نمونه‌هایی بررسی کنید تا بفهمید از شما چه انتظاری می‌رود. خدمات نوشتن سفارشی نیز در دسترس است! از تمام منابعی که در اختیار دارید – زمان، اینترنت، سرپرست و توانایی هایتان بهره برداری کنید. تعالی زمانی قابل دستیابی است که برای رسیدن به آن وقف داشته باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *