5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق ، به عنوان یک محقق، شما اغلب با چالش تأمین بودجه برای حمایت از کار خود روبرو هستید. در حالی که این بودجه می تواند از منابع مختلفی تامین شود، روند درخواست برای آن شامل همان کار دلهره آور است: نوشتن یک پروپوزال.

بسیاری از محققان به طور رسمی برای نوشتن پروپوزال آموزش ندیده اند. آنها با تقلید از کمک های مالی که خوانده اند، در سمینارهای نویسندگی شرکت می کنند، و امیدوارند که ایده های عالی آنها به پیشنهاد آنها از بقیه متمایز شود، یاد می گیرند.

اما این کافی نیست پیشنهاد شما باید با دقت برنامه ریزی شده و کامل باشد. باید مرتبط و قابل توجه باشد. باید مفید و مؤثر باشد.

برای انجام آن وظایف، به سوالات زیر در پروپوزال خود با دقت و مختصر پاسخ دهید. سپس آن محتوا را با نوشتن واضح و مؤثر تکمیل کنید تا نظر منتقدان خود را جلب کنید.

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق
5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق – تزیسمی

فهرست مطالب

پروپوزال چیست؟- 5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

پروپوزال یک سند مکتوب است که با هدف ترغیب سازمان به پذیرش یک اقدام خاص یا تأمین بودجه برای یک پروژه خاص به سازمان ارائه می شود. یک پروپوزال می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد، اما اغلب به شکل یک پیشنهاد تجاری است. این نوع پیشنهاد معمولاً توسط مشاغلی ارائه می شود که به دنبال سرمایه گذاری از سرمایه گذاران خطرپذیر هستند یا به دنبال تضمین قراردادها از سازمان های دولتی هستند.

پروپوزال سندی است که یک برنامه اقدام یا یک دوره درمانی را مشخص می کند. این طرحی است که برای چیزی پیشنهاد می شود، مانند یک سرمایه گذاری تجاری جدید، محصول یا خدمات. یک پروپوزال معمولاً در پاسخ به درخواست پیشنهاد (RFP) ارائه می شود که درخواستی از سوی مشتریان یا مشتریان بالقوه است.

یک پروپوزال معمولاً شامل یک خلاصه اجرایی است که یک نمای کلی از پروپوزال ارائه می دهد. به دنبال آن شرحی از مشکل یا فرصت؛ اهداف و اهداف؛ رویکرد یا راه حل؛ مزایا و هزینه ها؛ و در نهایت جدول زمانی پروژه

هدف از طرح پیشنهادی متقاعد کردن خواننده برای تایید طرح اقدام پیشنهادی است. بنابراین، مهم است که پیشنهاد به خوبی نوشته، واضح و مختصر باشد.

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

1. مبانی را پوشش دهید

این سوالات به بخش های اساسی پیشنهاد شما می پردازد. اگرچه ممکن است جزئی به نظر برسند، اما در برخی از دلایل رایج رد شدن پیشنهادها نقش دارند.

آیا دستورالعمل ها را دقیقا رعایت کردید؟
برخی از محققان فکر می‌کنند که می‌توانند با استفاده از فونت کوچک‌تر یا حاشیه‌های باریک‌تر، داوران را فریب دهند تا کمی فضای نوشتاری بیشتر به دست آورند. در عوض، آنها خود را فریب می دهند تا فکر کنند این تاکتیک کارساز خواهد بود. بازبین ها کمک های مالی زیادی را در یک زمان مطالعه می کنند و متوجه می شوند که آیا فونت یا حاشیه های شما با سایر برنامه ها متفاوت است.

به دستورالعمل ها پایبند باشید. دقیقا. از حاشیه ها، فاصله ها و فونت های مورد نیاز سرمایه گذار استفاده کنید. تمام اطلاعات پشتیبانی را که آنها درخواست می کنند ارائه دهید. و دستورالعمل های ارسال را دنبال کنید، حتی اگر به این معنی باشد که باید کمک هزینه خود را به اداره پست تحویل دهید (بله، هنوز هم اتفاق می افتد).

آیا بودجه شما در حد منابع ارائه شده توسط سرمایه گذار است؟
تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از محققین فکر می کنند که اگر یک ایده واقعا عالی ارائه دهند، ممکن است سرمایه گذار پول بیشتری نسبت به تبلیغ به آنها بدهد. در حالی که این ممکن است اتفاق بیفتد، نادر است.

اطمینان حاصل کنید که بودجه شما با منابع تامین کننده مطابقت دارد. ممکن است لازم باشد تمرکز پروژه خود را برای این فرصت محدود کنید، اما می توانید برای ایجاد بودجه اضافی برای ساخت پروژه در آینده درخواست دهید.

آیا پیشنهاد شما به خوبی سازماندهی شده و به راحتی قابل پیگیری است؟
به یاد داشته باشید که اصل شماره یک در نوشتن این است که کار خواننده خود را آسان کنید. ایده های خود را به شیوه ای منطقی ارائه دهید. مرورگر خود را با عنوان و زیرعنوان از طریق متن هدایت کنید. و فضای خالی زیادی در نظر بگیرید تا به بازبین خود در حین خواندن مکث و وقفه بدهد.

آیا نوشته شما عاری از اصطلاحات و کلمات اختصاری غیر ضروری است؟
اصطلاحات و کلمات اختصاری غیر ضروری می توانند مفید باشند اگر بدانید خواننده شما با آنها آشنایی دارد. در غیر این صورت، این اصطلاحات می تواند گیج کننده باشد. اگر مجبورید از اصطلاحات فنی استفاده کنید، به یاد داشته باشید زمانی که ممکن است برای خواننده شما ناآشنا باشد، آنها را معرفی و تعریف کنید.

آیا نوشته شما عاری از اشتباهات املایی و دستوری است؟
در حالی که چند اشتباه تایپی تقریباً اجتناب ناپذیر است، اشتباهات بیش از حد اعتبار شما را از بین می برد و باعث شک و تردید در نظر دهنده شما می شود.

نوشتار خود را برای اشتباهات املایی و دستوری بررسی کنید. از همکاران، همتایان یا یک ویرایشگر حرفه ای بخواهید که پیشنهاد شما را بررسی کنند. نوشته شما همیشه می تواند از یک جفت چشم دیگر بهره مند شود.

آیا اطلاعات ارائه شده در پروپوزال از نظر واقعیات صحیح است؟
داوران اغلب در زمینه شما متخصص هستند. آنها حقایق را می دانند یا حداقل از کجا می توانند آنها را پیدا کنند.

مطمئن شوید که اطلاعات پیشنهادی شما دقیق است. اگر نیاز به حدس و گمان یا تخمین دارید، از زبانی استفاده کنید که به وضوح این تمایز را ایجاد کند و داده ها یا منطق را به عنوان پشتیبانی ارائه دهید.

2. ارتباط را شرح دهید- 5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

یک سرمایه‌گذار می‌خواهد بداند که پروژه شما چگونه با مأموریت و چشم‌انداز او همسو می‌شود. آنها می خواهند احساس اطمینان کنند که پروژه شما به آنها و هدفی که آنها حمایت می کنند کمک خواهد کرد.

برای جلب نظر سرمایه گذار، می خواهید به وضوح توضیح دهید که چگونه پروژه شما با نیازها، نتایج و پشتوانه مالی آنها مطابقت دارد.

چگونه هدف پروژه شما با هدف سرمایه گذار مطابقت دارد؟
اهداف شما باید با اهداف سرمایه گذار مطابقت داشته باشد. هدف پروژه شما باید برآورده کردن نیاز یا حل مشکلی باشد که سرمایه‌گذار می‌خواهد به آن رسیدگی کند. در پروپوزال خود، به وضوح توضیح دهید که چگونه اهداف شما برای رسیدن به همان چشم انداز هماهنگ هستند.

پروژه شما چگونه در محدوده تماس سرمایه گذار قرار می گیرد؟
مشابه اهداف، شما می خواهید اهداف شما با اهداف تامین کننده مطابقت داشته باشد. اگر متوجه شدید که اهداف شما کمی متفاوت است، ممکن است بتوانید جهت پروژه خود را تغییر دهید. و اگر پروژه شما یک تعهد بزرگتر از آن چیزی است که سرمایه گذار آن را پشتیبانی می کند، می توانید دامنه آن را کاهش دهید.

چرا درخواست بودجه می کنید؟
سرمایه‌گذار می‌خواهد بداند چرا به بودجه نیاز دارید. آیا نیاز به خرید تجهیزات یا معرف دارید؟ آیا نیاز به استخدام کارکنان دارید یا فضای آزمایشگاهی بیشتری را ایمن کنید؟ در مورد نحوه خرج کردن جایزه روشن باشید.

هنگام ایجاد بودجه، نحوه خرج کردن جایزه را مشخص کنید. و مطمئن شوید که تامین کننده از نحوه برنامه ریزی شما برای استفاده از جایزه پشتیبانی می کند. برخی از جوایز فقط مواردی مانند خرید تجهیزات را پوشش می دهند. دیگران از حقوق یا هزینه های سربار پشتیبانی نمی کنند.

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق
5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق – تزیسمی

3. بر اهمیت آن تاکید کنید- 5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

می دانید که کار شما مهم است. اما بسیاری از داوران ارزش پروژه شما را درک نمی کنند مگر اینکه شما آن را توضیح دهید.

به داور خود بیاموزید که چرا پروژه شما مهم است. و ارزش آن را در سراسر پیشنهاد خود تکرار کنید.

مشکل یا نیازی که می خواهید به آن بپردازید چیست؟
در ابتدای پیشنهاد خود، مشکل یا نیازی را که می خواهید به آن بپردازید و چرا باید حل شود توضیح دهید. در حالی که ممکن است بازبین از قبل این جزئیات را بداند، توضیحات شما فرصتی برای نشان دادن تخصص و بینش شما در مورد یک موضوع مهم است.

ارزشی که با حل آن مشکل یا نیاز به دست می آید چیست؟
به طور مشابه، بازبین احتمالاً ارزش حل مشکل یا نیاز را خواهد دانست. اما با توضیح آن به زبان خودتان، می توانید به بازبین خود نشان دهید که مزایای پرداختن به آن مشکل یا نیاز را درک می کنید.

پروژه شما چگونه به حل آن مشکل یا نیاز کمک خواهد کرد؟
در پروپوزال خود، می خواهید به وضوح بیان کنید که چگونه پروژه شما به رفع نیازی که در حال رفع آن هستید کمک می کند. به خاطر داشته باشید که پروژه شما نیازی به حل کامل مشکل ندارد. اما باید به حل آن کمک کند. در این مورد، شما هنوز هم می خواهید دامنه کامل دیدگاه خود را توضیح دهید، که به بازبینی کننده نشان می دهد که جدی، سازماندهی شده و احتمالاً موفق خواهید شد.

پروژه شما چگونه به حوزه کاری شما کمک خواهد کرد؟
پروژه شما باید به حوزه کاری شما کمک کند. آیا فناوری جدیدی ایجاد خواهید کرد که سایر محققان بتوانند از آن استفاده کنند؟ آیا استاندارد مراقبت از بیماران را تغییر خواهید داد؟ آیا برنامه ای ایجاد خواهید کرد که دانش آموزان را در معرض مشاغل علمی و پزشکی قرار دهد؟

این جزئیات را برای داور توضیح دهید. به اشتراک بگذارید که چگونه کار شما می تواند به یک هدف بزرگتر کمک کند.

4. رویکرد را توضیح دهید- 5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

این سوالات بر روی پروپوزال شما تاثیر می گذارد. در اولین مجموعه سوالات، دلیل اهمیت پروژه خود را توضیح می دهید. در اینجا، به نحوه تکمیل آن پروژه می پردازید.

رویکرد شما برای رسیدگی به مشکل یا نیاز چیست؟
بخش کلیدی پروپوزال شما توضیح این است که چگونه با اهداف پروژه خود مقابله خواهید کرد. از چه روش هایی استفاده خواهید کرد؟ چه زمانی از آنها استفاده خواهید کرد؟ چه کسی از آنها استفاده خواهد کرد؟ کجا مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟

خاص باشید. جزئیات بیشتری از آنچه فکر می کنید نیاز دارید ارائه دهید. اگر پیشنهاد شما خیلی طولانی شد، می توانید اطلاعات غیر ضروری را در پیش نویس های بعدی حذف کنید.

همه عناصر کلیدی رویکرد شما چگونه کار می کنند؟
با توضیح نحوه کار روش های خود، می توانید دو کار مهم را انجام دهید. ابتدا، اگر بازبین با روش هایی که شما استفاده خواهید کرد آشنا نیست، می توانید نحوه کار آنها را به او آموزش دهید. دوم، می توانید به بازبین خود نشان دهید که در مورد روش های خود به دقت فکر کرده اید. به این ترتیب، دانش و مهارت‌های خود را برجسته می‌کنید و باعث می‌شوید که داور شما مطمئن‌تر از موفقیت پروژه شما باشد.

برای اجرای رویکرد خود به چه چیزی نیاز دارید؟
همراه با توضیح اینکه چرا به بودجه نیاز دارید، همچنین می خواهید آنچه را که برای تکمیل پروژه خود نیاز دارید، توضیح دهید. آیا نیاز به ایجاد یک خط سلولی جدید دارید؟ آیا نیاز به ایجاد نظرسنجی دارید؟ آیا نیاز به کار با یک جمعیت بیمار خاص دارید؟

این نیازها را مشخص کنید و نحوه دستیابی به آنها را شرح دهید. نامه های پشتیبانی از همکاران یا سازمان هایی که به شما در برآوردن این نیازها کمک می کنند، دریافت کنید. این جزئیات به داور شما نشان می دهد که پروژه شما به خوبی برنامه ریزی شده است و احتمال موفقیت آن بیشتر است.

کیفیت رویکرد شما چیست؟
بازبین می خواهد بداند که رویکرد شما شامل روش های کیفی است. آیا از آخرین تکنولوژی استفاده خواهید کرد؟ آیا از این روش در پروژه های موفق دیگری نیز استفاده شده است؟

دلیل انتخاب روش خود را توضیح دهید. استدلال خود را با شواهدی (مثلاً ادبیات، منطق، نامه های پشتیبانی) که نشان می دهد رویکرد شما مؤثر است، پشتیبانی کنید.

امکان اجرای رویکرد شما چیست؟
آیا تجهیزات مناسبی دارید؟ آیا پرسنل کافی دارید؟ سرمایه‌گذار می‌خواهد بداند که شما منابع لازم برای تکمیل پروژه خود را دارید، یا اینکه بودجه او به شما کمک می‌کند تا این منابع را دریافت کنید.

سرمایه گذاران می توانند برخی از این اطلاعات را از طریق اسناد فرعی در درخواست شما به دست آورند. اما می‌توانید پیشنهاد خود را با نامه‌های پشتیبانی از هر کسی که ممکن است در پروژه شما کمک کند، مانند یک همکار یا مرکز اصلی تکمیل کنید.

چگونه نتایج و موفقیت را اندازه گیری می کنید؟
نتایج پروژه شما باید قابل اندازه گیری باشد. شما نیاز به یک راه ملموس دارید تا نشان دهید که پروژه شما موفق است.

در پروپوزال خود دقیقاً آنچه را که اندازه گیری می کنید مشخص کنید. مشخص باشید و توضیح دهید که چگونه این اندازه گیری ها به شما در دستیابی به اهداف و اهدافتان کمک می کند.

5. تخصص را برجسته کنید- 5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق

اگرچه این آخرین دسته است، اما یک دسته مهم است. این موضوعات باید در پیشنهاد شما نفوذ کند و تکرار کند که پروژه شما – و شما – موفق خواهید بود.

چگونه برای تکمیل پروژه واجد شرایط هستید؟
داور شما باید مطمئن باشد که شما قادر به تکمیل این پروژه هستید. آیا آموزش مناسبی دارید؟ آیا تجربه لازم را دارید؟ آیا پروژه هایی با دامنه مشابه را با موفقیت به پایان رسانده اید؟

اگر شما یک محقق با سابقه هستید، سرمایه گذاران اغلب می توانند این اطلاعات را در CV شما بیابند. با این حال، اگر در رشته خود تازه کار هستید، ممکن است نیاز داشته باشید که مدارک خود را با برخی پشتیبانی های اضافی تقویت کنید. آموزش های کامل در مورد رویکردهایی که در پروژه خود استفاده خواهید کرد. کارکنانی را استخدام کنید که در تکنیک های مورد استفاده شما متخصص باشند. همکارانی را بیابید که سابقه موفقی دارند. این موارد به بازبین شما کمک می کند تا متوجه شود که شما جدی و متعهد هستید.

چه کسی به پروژه شما کمک خواهد کرد؟
سرمایه‌گذار می‌خواهد همه کسانی را که در پروژه شما مشارکت می‌کنند بداند، چه کاری انجام خواهند داد و چگونه برای انجام آن واجد شرایط هستند.

تمام کارکنان و همکارانی که روی پروژه کار خواهند کرد را توصیف کنید. شامل نامه های پشتیبانی و رزومه برای پرسنل کلیدی. اگر نیاز به استخدام کارکنان دارید، شرح کارهایی که آنها انجام خواهند داد و چه صلاحیت هایی نیاز دارند را پیش نویس کنید.

چه ادبیات یا کار مقدماتی پروژه شما را پشتیبانی می کند؟
مطمئن شوید که به ادبیات مربوط به پروژه خود به خوبی مسلط هستید. تحقیقاتی را که از تمام جنبه های پروژه شما پشتیبانی می کند شامل کنید: پیشینه، اهمیت، منطق شما، رویکرد شما.

تحقیق کن از گفتن جملاتی مانند: «تا آنجا که می دانیم، هیچ کس قبلاً این کار را نکرده است» خودداری کنید. این زبان نشان می دهد که ممکن است در زمینه خود به روز نباشید یا کاملاً آگاه نباشید، که باعث ایجاد شک در ذهن داور شما می شود. شما می خواهید که داور شما مطمئن باشد که در زمینه کاری خود متخصص هستید.

5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق
5 ویژگی یک پروپوزال تحقیقاتی موفق – تزیسمی

7 عنصر کلیدی یک پروپوزال تحقیق

در حالی که تهیه یک پروپوزال تحقیق مفصل و جامع نیاز به برنامه ریزی زیاد، توجه به جزئیات و مهارت های نوشتاری دانشگاهی دارد، درک عناصر اصلی مقاله اولین گام برای پذیرش پروپوزال شما است.

بنابراین در اینجا عناصری هستند که باید در پروپوزال تحقیق خود بگنجانید.

1. عنوان

زمانی که می گوییم پروپوزال تحقیق شما با عنوانی است تا حدودی واضح به نظر می رسد. حداقل می توان گفت، شما از قبل می دانید که باید.

اما شاید رایج‌ترین اشتباهی که بسیاری از دانش‌آموزان مرتکب می‌شوند نوشتن عناوین کلی بدون تمرکز باشد.

به جای نوشتن یک عنوان طولانی که خواندن آن سخت است یا عنوان کوتاهی که نمی تواند موضوع تحقیق شما را برجسته کند، یک عنوان واضح و مختصر بنویسید که در نگاه اول به خواننده شما بگوید پیشنهاد تحقیق شما در مورد چیست.

2. مقدمه

پاراگراف شروع یک پروژه تحقیقاتی یکی از عناصر یک پروپوزال تحقیقاتی خوب است زیرا موضوعی را که می خواهید به آن بپردازید یا یک مشکل تحقیقاتی را که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید، معرفی می کند.

از آنجایی که مقدمه یک پروپوزال تحقیقاتی همان چیزی است که لحن را برای بقیه مقاله تعیین می کند، مهم است که با یک قلاب شروع کنید و سپس افکار خود را به شیوه ای منطقی و منظم سازماندهی کنید.

مقدمه پروپوزال تحقیق شما باید اطلاعات زمینه ای را ارائه دهد و توضیح دهد که چرا فکر می کنید یک سوال تحقیق ارزش بررسی دارد. در حالی که اجباری نیست، می توانید روش های خود را به طور خلاصه در مقدمه توضیح دهید و سپس آنها را در ادامه گسترش دهید.

مقدمه شما باید واضح و مختصر باشد. اطمینان حاصل کنید که فقط مرتبط ترین اطلاعات را در این بخش قرار داده اید تا بی مورد آن را طولانی نکنید.

3. بررسی ادبیات

اگرچه یک پروپوزال تحقیقاتی شامل بررسی ادبیات کامل نمی شود، مهم است که مروری بر مهمترین مطالعات در زمینه خود داشته باشید.

این بخش باید دارای شواهد و داده های آماری باشد تا اهمیت تحقیق شما را نشان دهد.

از طریق بررسی ادبیات، می توانید به راحتی توجه خواننده خود را به تحقیقات موجود جلب کنید، شکاف های موجود در مطالعات موجود را شناسایی کنید و به خواننده خود بفهمانید که پیشنهاد شما چگونه به تحقیقات موجود کمک می کند.

4. اهداف و مقاصد

اهداف و مقاصد آن چیزی است که شما می خواهید پروپوزال تحقیقاتی شما محقق شود. اهداف شما نتیجه کلی شما یا آنچه می خواهید تحقیق به دست آورد خواهد بود.

اهداف محدودتر و متمرکزتر هستند. بیشتر اوقات، باید برای هر یک از اهداف خود توضیحی ارائه دهید تا نشان دهید چگونه به اهداف مطالعه شما کمک می کند.

مگر اینکه لازم باشد، واقعاً لازم نیست فرضیه‌ای بگنجانید که پروپوزال تحقیقاتی شما منتظر آزمایش است.

5. روش تحقیق

روش‌شناسی‌ها صرفاً روش‌های تحقیقی هستند که برای انجام مطالعه خود استفاده می‌کنید و چه در حال انجام یک تحقیق تجربی هستید یا نه، باید در پروپوزال تحقیق شما ظاهر شوند.

این روش ها شامل تجهیزات تکنیک های تجزیه و تحلیل و نمونه گیری، رویکردهای پژوهشی و نگرانی های اخلاقی است.

اطمینان حاصل کنید که توضیح شما برای هر متدولوژی واضح و دقیق است. این کمک می کند تا دلیل استفاده از روشی خاص را به جای جایگزین انتخاب کنید. این کار تا حد زیادی نشان می‌دهد که قبل از انتخاب روش‌های خود، وقت خود را صرف فکر کردن در مورد روش‌های خود کرده‌اید.

توضیح نحوه جمع‌آوری داده‌ها، حجم نمونه‌ای که قصد دارید برای تحقیقات پژوهشی خود در نظر بگیرید و تکنیک‌هایی که برای تجزیه و تحلیل داده‌ها مناسب‌ترین می‌دانید، مهم است.

6. محدوده تحقیق

از آنجایی که شما با زمان و منابع محدودی کار خواهید کرد، منطقی است که بخشی از محدوده تحقیق را در پروپوزال خود بگنجانید. به عبارت دیگر، شما باید به خواننده خود نشان دهید که می توانید تحقیقات خود را در چارچوب محدودیت های این دو منبع شروع و تکمیل کنید.

به یاد داشته باشید که تحقیقات شما به احتمال زیاد دارای محدودیت هایی خواهد بود و پرداختن به آنها در این بخش نه تنها نشان می دهد که شما به آنها فکر کرده اید بلکه پروپوزال تحقیق شما را قوی و معتبر می کند.

فقط روی چالش هایی که احتمالاً در طول تحصیل با آنها مواجه خواهید شد، تمرکز نکنید. شما همچنین باید راه حل های جایگزینی را که می توانید از آنها استفاده کنید و چرا ممکن است کمک کنند، پیشنهاد دهید.

7. طرح کلی و جدول زمانی

استاد شما انتظار دارد که یک طرح کلی و یک جدول زمانی در پروپوزال تحقیق شما ببیند، بنابراین مهم است که آنها را در پروپوزال تحقیق خود بگنجانید.

هدف از طرح کلی این است که نشان دهد چگونه می خواهید ساختار پایان نامه خود را طراحی کنید. به طور خلاصه توجه کنید که هر بخش چه چیزی را پوشش می دهد و توضیح دهید که چگونه همه آن ها در استدلال پروژه تحقیقاتی شما قرار می گیرند.

هدف جدول زمانی این است که نشان دهد چقدر زمان برای تکمیل تحقیقات خود نیاز دارید. به ویژه، باید مطمئن شوید که دقیقاً مدت زمانی که انتظار دارید هر مرحله از مطالعه شما طول بکشد را ذکر کنید.

فقط به مدت زمان فرآیند تحقیق اشاره نکنید. اطمینان حاصل کنید که مدت زمانی را که برای گردآوری تحقیق خود نیاز دارید را نیز مشخص کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *