چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟ ، کشف کنید که چگونه این کار عمیق می تواند نوشتن شما را توسعه دهد و موفقیت و فرصت های کاری بالقوه را برای شما ایجاد کند.

پایان نامه مقاله یک قطعه دانشگاهی است که موقعیت نویسنده را در مورد یک موضوع خاص نشان می دهد. آنچه در مورد آن می نویسید بستگی به برنامه یا مدرسه ای دارد که در آن ثبت نام کرده اید، اما همیشه برای فارغ التحصیلی الزامی نیست. برخی از دانشگاه ها گزینه هایی مانند کار میدانی را به جای پایان نامه مقاله ارائه می دهند.

مقاله را می توان یک مقاله توسعه یافته با تعداد کلمات 10000 کلمه و بیشتر در نظر گرفت. این برهانی با تحقیقات گسترده برای حمایت از ایده های نویسنده متمرکز است. اجزای حیاتی آن شامل مقدمه، بررسی ادبیات، روش شناسی، نتایج و نتیجه گیری است. یک راه عالی برای جلوگیری از فرسودگی کار جامعی که نوشتن پایان نامه نیاز دارد، انتخاب موضوعی است که با آن آشنا یا علاقه مند هستید.

چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟
چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

پایان نامه به عنوان یک مدرک یا شاهد برای نشان دادن میزان درک و دریافت مفاهیم موضوع پایان نامه توسط شخص پژوهشگر یا دانشجو محسوب می شود. شاید این امر برای دانشجو نگران کننده باشد ولی این عبارت به این معنا است که برای این که یک پایان نامه ارزشمند داشته باشید باید تلاش خود را بیشتر کنید.

پایان نامه پاسخ یک مسئله که در مورد آن تحقیق می کنید را بیان می کند چه موضوع شما یک موضوع تجربی باشد یا یک موضوع مبتنی بر ادبیات. با اینکه هدف پایان نامه شما رسیدن به جواب سؤال و دادن راه حل برای موضوع تحقیق شما است ولی باید بدانید مراحل و روش جمع آوری داده ها در انجام تحقیق شما بسیار مهمتر از نتایج واقعی است حتی اگر هیچ داده ی قابل استفاده ای ایجاد نکنید باز هم پایان نامه شما می تواند در درجه بالایی از موفقیت قرار بگیرد.

پایان نامه در واقع یک نوشته یا مقاله‌ای است که از مسیر تجزیه‌وتحلیل منطقی و تحقیق‌های علمی و پژوهشی است که به پاسخگویی به سؤالات علمی می‌پردازد. دانشجویان در ابتدای دوره‌های تحصیلی با انتخاب استاد راهنما به انتخاب موضوع و انجام تحقیقات برای نگارش پایان نامه می‌پردازند و شروع می‌کنند. زمانی که تمامی مراحل تحقیق و پژوهش کامل شد و دستاوردهای خوبی به دست آمد دانشجو اقدام به نگارش پایان نامه می‌کند که دارای ساختار متفاوت و خاصی است. اگر بخواهیم به طور خلاصه‌وار بگوییم این ساختار شامل موارد عنوان، روش تحقیق، مقدمه، چکیده و ارائه یافته‌ها، نتیجه‌گیری پایان نامه و منابع و نتایج می‌باشد. در آخر هم دانشجو باید در جلسه دفاع پایان نامه یا تز دکتری حضور یافته و از پژوهش و تحقیق یا پایان نامه خود دفاع کند.

9 انگیزه برتر برای نوشتن اولین پایان نامه مقاله- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

1. برای فارغ التحصیلی، کسب افتخارات، و یک محقق

پایان نامه بسته به سیاست کالج درجه بندی می شود. با این حال، در درجه اول بر اساس توانایی داوطلبان برای انجام تحقیقات کامل و ارائه یافته های خود به طور واضح و قانع کننده است.

در برنامه‌هایی که از دانشجویان درخواست پایان نامه می‌کنند، ارائه یک کار نمونه فرصتی برای دریافت اعتبارنامه ممتاز است. پایان نامه بسته به سیاست کالج درجه بندی می شود. با این حال، اساساً بر اساس توانایی داوطلبان برای انجام تحقیقات کامل و ارائه یافته های خود به طور واضح و متقاعدکننده است.

به عنوان مثال، بخش مطالعات اجتماعی در دانشگاه هاروارد از درس، پایان نامه و نمرات امتحان شفاهی برای ارزیابی و به عنوان مبنایی برای توصیه افتخارات و واجد شرایط بودن برای فارغ التحصیلی استفاده می کند.

2. برای پیگیری علایق خود

برخی از مشاوران به دانش آموزان اجازه می دهند موضوع خود را در نگارش پایان نامه انتخاب یا ایجاد کنند. این فرصتی است برای انتخاب موضوعی برای نوشتن و کاوش. با انجام این کار، می توانید به موضوعاتی بپردازید که مورد علاقه شما هستند و شاید کشف جدیدی در این زمینه داشته باشید.

نوشتن پایان نامه همچنین به بیان ایده ها یا استدلال ها از طریق بررسی دقیق حقایق و داده های مربوط کمک می کند. شما یاد می گیرید که پس زمینه های قابل اعتماد را از اطلاعات بی اساس تشخیص دهید و فقط قسمت های اساسی را انتخاب کنید.

3. برای توسعه مهارت های زندگی ارزشمند- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

نوشتن پایان نامه حداقل چند ماه طول می کشد. این امر بیشتر وقت، تلاش و انرژی دانش آموز را مصرف می کند. با این حال، نامزدها تنها با پایان نامه خود در آن دوره سروکار ندارند.

شما یاد خواهید گرفت که زمان خود را مدیریت کنید و به طور موثر در مورد برنامه پایان نامه خود برنامه ریزی کنید. جدا از مدیریت زمان و تفکر انتقادی، شما همچنین مهارت های ارتباطی و روابط بین فردی خود را با ارائه و دفاع از کار خود در مقابل پانل ها توسعه خواهید داد. علاوه بر این، کار بر روی پایان نامه اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، خودآگاهی ایجاد می کند و به شما یاد می دهد که چگونه با استرس کنار بیایید.

4. آن را منتشر کنید

بخش‌های دولتی و خصوصی نیز گاهی به دنبال یک پایان‌نامه درجه یک به عنوان مبنای تصمیم‌گیری‌های مهم هستند.
اگر مدرسه شما اجازه می دهد، پایان نامه مقاله خود را منتشر کنید. اگر کار شما با مسائل معاصر سر و کار داشته باشد، می تواند تأثیر اجتماعی، اجتماعی یا اقتصادی داشته باشد. همچنین می توانید به سایر محققانی که مستقیماً به پایان نامه شما مراجعه می کنند کمک کنید. بخش‌های دولتی و خصوصی نیز گاهی به دنبال یک پایان‌نامه درجه یک به عنوان مبنای تصمیم‌گیری‌های مهم هستند.

با این حال، مقالات پایان نامه ای وجود دارد که منتشر نشده و متعلق به مدرسه است. اینها در کتابخانه نگهداری می شوند تا سایر دانش آموزان بتوانند از آنها بخوانند و یاد بگیرند. این که آیا می توانید پایان نامه خود را منتشر کنید یا نه، بدانید که این پایان نامه تنها توسط شما و اعضای میزگرد خوانده نمی شود. نامزدهای آینده ممکن است از کار شما به عنوان پایه مقالات علمی خود استفاده کنند. بنابراین، بدانید که تلاش شما در پایان پایان نامه بیهوده نخواهد بود.

5. قابل مشاهده بودن برای کارفرمایان

زمانی که شغل آکادمیک را دنبال می کنید، کارفرمای بالقوه شما می تواند پایان نامه شما را از طریق یک نشریه آنلاین یا آفلاین بخواند. به همین دلیل است که انتخاب موضوعی که به آن علاقه دارید یا مرتبط با حرفه خود هستید بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر موضوعی را تحت عنوان گردشگری محیطی انتخاب کنید، کارفرمایان در این زمینه که به مقاله شما علاقه مند هستند به دنبال شما خواهند بود. همچنین ممکن است حتی قبل از فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. کارفرمایان می دانند که برای اتمام یک پایان نامه مقاله چقدر کار سخت و فداکاری لازم است، بنابراین هنگام خواندن مقاله شما، مهارت ها و دانش صنعت شما را تشخیص می دهند.

6. تشکیل یک استاد راهنمای دانشجویی- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

مدارسی که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند با اعضای هیئت علمی کار کنند، نه تنها مقالات آکادمیک را راهنمایی می‌کنند، بلکه تجارب و ارتباطات مربی را نیز ارائه می‌دهند. مربیگری دانشکده شامل جلسات منظم برای بحث درباره ایده ها، ایجاد طرح کلی و ارائه مشاوره برای اطمینان از پایان نامه با کیفیت بالا است.

علاوه بر این، مشاوران شما مرجع بسیار خوبی هستند که می توانید هنگام درخواست برای دوره های کارآموزی، تحصیلات تکمیلی و استخدام به رزومه خود اضافه کنید. مربی شما حتی می تواند شما را به افراد برجسته در این زمینه مرتبط کند که ممکن است به کار شما علاقه مند باشند. این فرصت یک بار در زندگی، تجربه خسته کننده نوشتن پایان نامه را به یک ملاقات فراموش نشدنی تبدیل می کند. شما حتی می توانید زمانی که با عضو هیئت علمی ارتباط برقرار می کنید، یک مربی مادام العمر داشته باشید.

7. برای بهبود مهارت های خواندن، درک مطلب و نوشتن

در نوشتن یک پایان نامه مقاله، شما باید آنچه را که در مقاله خود خوانده اید و درک کرده اید، مرور، تجزیه و تحلیل و خلاصه کنید.

چالش واقعی در نوشتن پایان نامه مقاله انجام تحقیق است. در تحقیق در مورد موضوع خود، باید کتاب ها، مقاله ها، آمار و مطالعات بی شماری را از منابع مختلف بخوانید. سپس آنچه را که در مقاله خود خوانده و فهمیده اید مرور، تجزیه و تحلیل و خلاصه می کنید. همه این وظایف به بهبود سواد شما کمک می کند.

وقتی نوبت به مهارت های نوشتاری می رسد، یک پایان نامه مقاله می تواند به شما کمک کند دقیق تر، واقعی تر و مستقیم تر به اصل مطلب برسید. این مهارت در همه انواع نوشتن ارزشمند است. اظهارات شما برای ایجاد ایمان و نشان دادن تخصص باید صریح باشد. شما همچنین نوشته های اخلاقی خود را اصلاح خواهید کرد و از سرقت ادبی اجتناب خواهید کرد.

سرقت ادبی مشکلی است که همه باید جدی بگیرند. هنگام نوشتن یک پایان نامه مقاله، می توانید نقل قول یا نقل قول قرار دهید، اما آن را کپی نکنید یا تکرار نکنید. به یاد داشته باشید که فقط می توانید داده ها یا کلمات مهم را تکرار کنید تا نظر خود را ثابت کنید و گفته های خود را تقویت کنید.

چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟
چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟ – تزیسمی

8. یک محقق عالی باشید- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

نوشتن پایان نامه مقاله چیزی بیشتر از تایپ سوالات در نوار جستجوی گوگل است. از آنجایی که موضوعات اغلب پیچیده هستند، باید از طریق تحقیقات فشرده و روش‌های اضافی، مانند پرسشنامه‌های نظرسنجی و مقالات تحقیقاتی، پاسخ‌ها را بیابید.

استفاده از اطلاعات واقعی از منابع قابل اعتماد بسیار مهم است، و قبل از تصمیم گیری در مورد مواردی که در مقاله خود بگنجانید، باید تمام منابع ممکن را بررسی کنید. اگر موضوع شما مربوط به فردی است که باید نظر او را در مورد یک موضوع یا ترجیحات و تجربیات او بدانید، به سراغ پرسشنامه بروید.

یکی دیگر از روش های رایج تحقیق، مصاحبه است. برای اطمینان از ارائه اطلاعات صحیح، باید افرادی را پیدا کنید که موضوع شما را درک کنند. این رویه ها به شما می آموزد که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

9. راهنمایی در مورد آنچه که باید انجام دهید

تکمیل پایان نامه مقاله شما رضایت شما را به ارمغان می آورد. کنجکاوی که شما را به انجام تحقیقات عمیق برای پاسخ به سوالات پیچیده سوق می دهد، شما را به مرحله بعدی می برد. دانش آموزانی که نمرات بالا و بازخورد خوب می گیرند تشویق می شوند که به کار خود ادامه دهند. این می تواند با توضیح پایان نامه یا رفتن به موضوع مرتبط دیگری باشد. در همین حال، برخی متوجه می شوند که نوشتن پایان نامه برای آنها در لحظه خروج از اتاق دفاع مناسب نیست.

نحوه نگارش پایان نامه: 8 مرحله- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

پایان نامه به احتمال زیاد طولانی ترین و دشوارترین کار دانشجویی است که تا به حال انجام داده است. با این حال، این می تواند یک کار واقعاً رضایت بخش باشد، زیرا برخلاف انشا و سایر تکالیف، دانش آموز می تواند یک موضوع مورد علاقه خاص را انتخاب کند و به طور مستقل کار کند.

اگر دانشجو به وضوح تصویر بزرگ نحوه نوشتن پایان نامه یا تهیه پایان نامه را درک کند، سفر تحقیقاتی بسیار روان تر خواهد بود. در اینجا چند نکته برای ترسیم تصویر کلی از نحوه نوشتن یک پایان نامه با کیفیت بالا بدون از دست دادن ذهن خود در این فرآیند وجود دارد.

مرحله 1: بفهمید پایان نامه چیست

بنابراین، پایان نامه دقیقا چیست؟

به بیان ساده، پایان نامه یک تحقیق رسمی است که روش تحقیق معمولی را منعکس می کند. این یک بخش نظر نیست، و همچنین مکانی برای پیشبرد برنامه شما یا متقاعد کردن کسی برای موافقت با شما نیست. حال، روش معمول تحقیق چیست؟ چهار مرحله اصلی وجود دارد:

. سوالی بپرسید که بسیار خاص و به خوبی بیان شده باشد (موضوع تحقیق شما)
. بررسی کنید که سایر محققان در مورد آن چه می گویند
. اگر آنها به درستی پاسخ نداده اند، داده های خود را به روشی دقیق علمی جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید.
. بر اساس نتایج تحقیق خود به سؤال(های) اولیه خود پاسخ دهید

مرحله 2: یک موضوع منحصر به فرد و ارزشمند انتخاب کنید

همانطور که بحث شد، پرسیدن یک سوال روشن و به خوبی بیان شده اولین گام در فرآیند تحقیق است. به بیان دیگر، باید موضوع مطالعه ای را مطرح کنید که یک سؤال یا یک سری سؤالات خاص را مطرح می کند (به این سؤالات تحقیق می گویند).

چند ویژگی کلیدی یک موضوع پایان نامه خوب در زیر آورده شده است:

1. پاک کردن
موضوع تحقیق شما باید در مورد آنچه که می خواهید تحقیق کنید، چه چیزی را می خواهید یاد بگیرید و چگونه آن را یاد می گیرید بسیار خاص باشد. در مورد موضوع تحقیق شما نباید ابهام یا عدم اطمینان وجود داشته باشد.

2. منحصر بفرد
تحقیق شما باید به سؤال یا مجموعه‌ای از سؤالات بپردازد که قبلاً به آنها پرداخته نشده است یا در زمینه خاصی (مثلاً در یک کشور یا صنعت خاص) به آن پرداخته نشده است.

3. مهم
فقط پرسیدن یک پرسش منحصر به فرد یا اصلی کافی نیست. پرس و جو باید ارزش اضافه کند. به عبارت دیگر، پاسخ صحیح به سؤالات پژوهشی شما باید به حوزه پژوهش یا صنعت ارزش افزوده باشد.

مرحله 3: یک پیشنهاد تحقیقاتی قانع کننده ارائه دهید

هنگامی که یک موضوع تحقیقاتی خوب پیدا کردید، گام زیر این است که دانشگاه خود را متقاعد کنید که به شما اجازه دهد در مورد آن تحقیق کنید. مهم نیست که چقدر فکر می کنید موضوع شما فوق العاده است، قبل از اینکه بتوانید به تحقیق خود ادامه دهید، ابتدا باید تأیید شود. پیشنهاد تحقیق می تواند به عنوان ابزاری برای انجام این کار استفاده شود.

بنابراین، یک پروپوزال تحقیق دقیقاً شامل چه چیزی است؟
. شما یک موضوع خوب، متمایز و قابل توجه دارید (ممکن است مشابه به نظر برسد…)
. شما تحقیقات اولیه ای را در مورد ادبیات موجود در مورد انجام داده اید. مشکل شما (یعنی بررسی ادبیات)
. برای نحوه جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها (به عنوان مثال روش‌شناسی) برنامه‌ای کلی دارید.

مرحله 4: یک فصل مقدمه قوی بنویسید- چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟

پس از تایید پروپوزال شما، زمان شروع نگارش پایان نامه است

پیشنهاد شما به عنوان پایه ای برای سه فصل اول شما خواهد بود – مقدمه، بررسی ادبیات و روش.

هدف از فصل آغازین چیست؟
به طور کلی شامل موارد زیر خواهد بود:

. مروری کوتاه بر زمینه مطالعه، از جمله توضیح تمرکز اصلی تحقیق
. بیان مسئله ای که موضوع را با وضعیت فعلی تحقیق توصیف می کند (به عبارت دیگر، جایی که شکاف دانش وجود دارد)
. سؤالات تحقیق شما – سؤالات دقیقی که تحقیق شما سعی در حل آنها دارد (بر اساس شکاف دانش)
. اهمیت تحقیق شما – به عبارت دیگر، چرا حیاتی است و چگونه یافته‌ها برای جهان مفید است

مرحله 5: بررسی عمیق ادبیات را انجام دهید

شما باید در مراحل 2 و 3 ارزیابی اولیه را انجام دهید تا شکاف تحقیقاتی خود را بیابید و یک پیشنهاد تحقیقاتی متقاعد کننده ایجاد کنید – اما این فقط شروع است. هنگامی که به مرحله بررسی ادبیات پایان نامه خود می رسید، باید حتی بیشتر به تحقیق فعلی بپردازید و یک فصل بررسی ادبیات کامل ایجاد کنید. دو مرحله اصلی وجود دارد:

1. در حال خواندن
اولین قدم این است که یک بررسی کامل از ادبیات موجود (مقالات ژورنالی، فصل‌های کتاب درسی، گزارش‌های صنعتی و غیره) انجام دهید تا درک کاملی از وضعیت فعلی تحقیق در مورد موضوع خود به دست آورید. خواندن و هضم ادبیات لازم، کاری زمان بر و سخت است. بسیاری از دانش‌آموزان میزان تلاشی را که برای این مرحله انجام می‌شود دست کم می‌گیرند، بنابراین هنگام برنامه‌ریزی مطالعه خود، زمان کافی برای آن اختصاص دهید.

2. نوشتن
پس از خواندن و هضم همه مطالب، باید فصل بررسی ادبیات خود را بنویسید. برای نوشتن یک فصل مرور ادبیات موفق، حداقل باید سه کار را انجام دهید:

. شما باید تحقیقات موجود را به جای خلاصه کردن ساده ترکیب کنید. به عبارت دیگر، شما باید نشان دهید که چگونه بخش‌های مختلف نظریه با هم تطبیق می‌یابند، و همچنین چه چیزی مورد توافق و چه چیزی مورد توافق محققان نیست.
. شما باید یک شکاف تحقیقاتی را شناسایی کنید که مطالعه شما به آن رسیدگی خواهد کرد. به بیان دیگر، باید مشکل را توضیح دهید تا موضوع تحقیق شما راه حلی را ارائه دهد.
. شما باید روش شناسی و رویکرد خود را به طرح تحقیق خود بر اساس تحقیقات قبلی قرار دهید.

چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟
چگونه از پایان نامه مقاله بنویسیم؟ – تزیسمی

مرحله 6: تحقیقات خود را انجام دهید

هنگامی که ارزیابی ادبیات خود را کامل کردید و درک کاملی از تحقیقات موجود داشتید، زمان آن رسیده است که مطالعه خود را توسعه دهید (در نهایت!) شما این مطالعه را با هدف کشف پاسخ به موضوع تحقیق خاص خود انجام خواهید داد.

اولین قدم این است که استراتژی تحقیق خود را برنامه ریزی کنید و بخش روش شناسی را پیش نویس کنید.

1. یک استراتژی تحقیق ایجاد کنید
طراحی استراتژی تحقیق و نوشتن فصل روش شناسی اولین گام است. به روشی دیگر، این فصل “چگونگی” تحقیق شما را توضیح می دهد. «چی» و «چرا» در فصل‌های مقدمه و بررسی ادبیات مورد بررسی قرار گرفت، بنابراین طبیعی است که «چگونه» بعداً مورد بحث قرار گیرد – این همان چیزی است که فصل روش‌شناسی درباره آن است.

2. اجرا: داده های خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید.
شما ایده تحقیقاتی خود را عملی می‌کنید و پس از نهایی کردن آن، شروع به جمع‌آوری داده‌ها خواهید کرد. این می تواند شامل انجام مصاحبه، اجرای یک نظرسنجی آنلاین یا استفاده از هر روش دیگر جمع آوری داده باشد. جمع‌آوری داده‌ها می‌تواند زمان زیادی طول بکشد (مخصوصاً اگر مصاحبه‌های حضوری انجام می‌دهید)، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی در برنامه پروژه خود برای آن در نظر گرفته‌اید. کارها همیشه آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی روند (مثلاً به اندازه ای که انتظار داشتید پاسخ های نظرسنجی دریافت نمی کنید)، بنابراین زمان اضافی را در بودجه خود در نظر بگیرید.

پس از اینکه داده های خود را جمع آوری کردید، باید قبل از وارد شدن به تجزیه و تحلیل، آماده سازی داده ها را انجام دهید.

مرحله 7: یافته های خود را ارائه دهید

سرانجام زمان آن رسیده است که یافته های خود را پس از پایان تجزیه و تحلیل خود به اشتراک بگذارید. شما معمولاً یافته های خود را در دو فصل در یک پایان نامه یا پایان نامه ارائه می کنید: فصل نتایج و فصل بحث.

تفاوت فصل های نتایج و بحث
در حالی که نتایج و فصل های بحث یکسان هستند، فصل نتایج به سادگی داده های پردازش شده را به طور منظم و واضح و بدون تفسیر ارائه می کند، در حالی که فصل بحث داستانی را که داده ها بیان می کنند مورد بحث قرار می دهد – به عبارت دیگر، تفسیر شما از نتایج را ارائه می دهد.

بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی، این دو فصل (نتایج و بحث) گهگاه در یک فصل ادغام می شوند. بنابراین مطمئن شوید که با موسسه خود تأیید کنید. این بخش در مورد ارائه نتایج تحقیق شما به روشی ساده و قابل درک بدون توجه به ترتیب فصل است.

مرحله 8: نتیجه گیری کنید و در مورد عواقب آن صحبت کنید

شما تحقیقات خود را در این فصل با برجسته کردن مهمترین یافته ها و بحث در مورد پیامدهای آن اکتشافات به پایان می رسانید.

مهم ترین یافته ها چیست؟ اکتشافات کلیدی آنهایی هستند که ارتباط مستقیمی با سؤالات تحقیق اصلی و اهداف کلی مطالعه شما دارند (که در فصل مقدمه خود در مورد آنها صحبت کردید). از طرف دیگر، پیامدها توصیف می‌کنند که یافته‌های شما برای صنعت یا تحقیقات در زمینه شما چه معنایی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *