چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟ ، پایان نامه لیسانس در مقطع لیسانس، یک تکه نوشتاری آکادمیک طولانی است که نیاز به تحقیقات گسترده در مورد موضوع انتخاب شده دارد. به طور کلی در طول ترم آخر دوره کارشناسی اختصاص داده می شود. انتخاب موضوع به علایق زبان آموز و رشته ای که انتخاب می کند بستگی دارد. با توجه به پیچیدگی های موجود، اغلب به عنوان یک کار سخت تلقی می شود. ما چند نکته و دستورالعمل را جمع آوری کرده ایم که کار شما را آسان تر می کند.

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟– چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟

پایان نامه به عنوان یک مدرک یا شاهد برای نشان دادن میزان درک و دریافت مفاهیم موضوع پایان نامه توسط شخص پژوهشگر یا دانشجو محسوب می شود. شاید این امر برای دانشجو نگران کننده باشد ولی این عبارت به این معنا است که برای این که یک پایان نامه ارزشمند داشته باشید باید تلاش خود را بیشتر کنید.

پایان نامه پاسخ یک مسئله که در مورد آن تحقیق می کنید را بیان می کند چه موضوع شما یک موضوع تجربی باشد یا یک موضوع مبتنی بر ادبیات. با اینکه هدف پایان نامه شما رسیدن به جواب سؤال و دادن راه حل برای موضوع تحقیق شما است ولی باید بدانید مراحل و روش جمع آوری داده ها در انجام تحقیق شما بسیار مهمتر از نتایج واقعی است حتی اگر هیچ داده ی قابل استفاده ای ایجاد نکنید باز هم پایان نامه شما می تواند در درجه بالایی از موفقیت قرار بگیرد.

پایان نامه در واقع یک نوشته یا مقاله‌ای است که از مسیر تجزیه‌وتحلیل منطقی و تحقیق‌های علمی و پژوهشی است که به پاسخگویی به سؤالات علمی می‌پردازد. دانشجویان در ابتدای دوره‌های تحصیلی با انتخاب استاد راهنما به انتخاب موضوع و انجام تحقیقات برای نگارش پایان نامه می‌پردازند و شروع می‌کنند. زمانی که تمامی مراحل تحقیق و پژوهش کامل شد و دستاوردهای خوبی به دست آمد دانشجو اقدام به نگارش پایان نامه می‌کند که دارای ساختار متفاوت و خاصی است. اگر بخواهیم به طور خلاصه‌وار بگوییم این ساختار شامل موارد عنوان، روش تحقیق، مقدمه، چکیده و ارائه یافته‌ها، نتیجه‌گیری پایان نامه و منابع و نتایج می‌باشد. در آخر هم دانشجو باید در جلسه دفاع پایان نامه یا تز دکتری حضور یافته و از پژوهش و تحقیق یا پایان نامه خود دفاع کند.

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟ دستورالعمل های کارشناسان؟

1. تفاوت بین پایان نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را درک کنید

پایان نامه در مقطع کارشناسی کمتر از 10000 کلمه است، در حالی که یک مقاله در سطح کارشناسی ارشد معمولاً حدود 15000 کلمه است. پایان نامه کارشناسی ارشد شما معمولاً به شما نیاز دارد: یک موضوع تحقیقاتی را بیابید و دانش عمیق دانش فعلی را در حوزه های مرتبط با موضوع تحقیق خود تأیید کنید.

یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه بین پایان نامه برنامه های کارشناسی این است که شما را با مهارت ها و استعدادهای عمومی در رشته انتخابی خود آماده می کند. از سوی دیگر، تحصیلات تکمیلی به شما دانش پیشرفته ای در یک زمینه خاص می دهد.

به عنوان مثال، در حالی که مدرک لیسانس در ادبیات انگلیسی به شما کمک می کند تا ادبیات انگلیسی را در یک محیط جامع و گسترده تفسیر کنید، دوره کارشناسی ارشد در ادبیات انگلیسی مهارت های پیشرفته ای را در یک زمینه خاص به شما می دهد.

2. موضوع جالبی را انتخاب کنید

اگر انتخاب موضوع دشوار است، فهرست‌های موضوعی متمایز با بیش از 100 انتخاب وجود دارد. تمام مهارت هایی را که در طول تحصیل خود به دست آورده اید را با هم ترکیب کنید و ببینید کدام موضوع بازتاب می یابد. پایان نامه در سطح کارشناسی در کالج فرصت مناسبی را برای شما فراهم می کند تا به یک محقق واقعی تبدیل شوید. اگر با این کار مشکل دارید، به دنبال کمک متخصص باشید. از پایان نامه گرفته تا مقاله، متخصصان می توانند همه چیز را حل کنند. اگر به دنبال راه حل های مقاله نویسی هستید، فقط با نوشتن درخواست آنلاین مقاله من بیایید.

3. با کار زودتر شروع کنید- چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟

اگر دیر شروع می کنید، باید به خاطر داشته باشید که باید ضرب الاجل را رعایت کنید. می توانید موضوعی را پیشنهاد دهید و پروپوزال پایان نامه خود را سریع و سریع آغاز کنید. وقتی موضوع را انتخاب می کنید، باید پیشنهادی را به ارزیاب ارائه دهید تا آن را تایید کند. بهترین پایان نامه یا بهترین مقاله نویسی در انگلستان را برای دستیابی به اهداف دانشگاهی خود استخدام کنید.

4. سوالات خود را حل کنید

در حل شبهات خود دریغ نکنید. این را می توان با طرح سوال انجام داد. اطلاعات کلی برای پیش نویس پیشنهاد کافی نیست. موارد زیادی از جمله طرح کلی، بحث، سبک نگارش، قالب و غیره وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

برای حل ابهامات و سوالات خود از اساتید، همتایان و منابع آنلاین کمک بگیرید. در مورد حقایقی مانند نحوه نقل قول از منابع، منابع مناسب، نحوه ساختاربندی و پیوست کردن بخش های مختلف و غیره با آنها صحبت کنید. برای بهترین راه حل ها و رویکرد روشمند به کار از نویسندگان متخصص کمک بگیرید. فقط کافی است مقاله من را بصورت آنلاین بنویسید و کار را به موقع ارسال کنید.

با رهنمودهای گسترده ای که در بالا ذکر شد، می توانید به تنهایی پیش بروید و پایان نامه کارشناسی خود را بنویسید. اگر هنوز گیج هستید، از نویسندگان متخصص کمک بگیرید.

راهنمای پایان نامه بریتانیا راه حل های نهایی نگارش پایان نامه را در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. چه به کمک و پشتیبانی فوری از متخصصان نیاز داشته باشید یا فقط به تصحیح کاری که نوشته اید نیاز داشته باشید، همه چیز را به آنها بسپارید. لیست کامل خدمات ما را مرور کنید و طبق راحتی خود انتخاب کنید.

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟ – تزیسمی

10 گام برای سریع تر نوشتن پایان نامه- چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟

قدم‌هایی که باعث سریع‌تر نوشتن پایان نامه می شود

1. نوشتن سر فصل ها

بهتر است قبل نوشتن، عنوان فصل های پایان نامه خود را مشخص کنید. به طور معمول یک پایان نامه از پنج فصل تشکیل می شود. فصل اول معرفی پژوهش، فصل دوم ادبیات پژوهش، فصل سوم مراحل انجام پژوهش،فصل چهارم یافته های پژوهش و فصل پنجم تحلیل و نتیجه گیری است. شما موضوع پایان نامه خود را بر این اساس فصل بندی کنید و در واقع هدف خود را تعیین کنید تا موجب سر درگمی تان نشود.

2. جمع آوری داده ها

لازم است داده های سه فصل اول را جمع کنید آن ها را دسته بندی کنید. داده ها بایستی دارای منابع معتبر باشند و مرجع آن ها نیز در پایان نامه نیز قید شود. مطلبی که باید در این جا بگویم این است که منابع غیر لازم که از هر جا جمع آوری و احتمالا یک درایو از رایانه اتان را اشغال کرده را حذف کنید و خود را با آن ها سرگرم نسازید. برخی از منابع فقط وقت شما را می گیرند به و دردی نمی خورند. پس یک خانه تکانی اساسی داشته باشید.

3. نظم در نوشتن

یکی از شرایط اساسی در نوشتن پایان نامه نظم است. در صورتی که بخواهید مثلا در یک روز 6 ساعت بنویسد و سپس آن را به مدت یک ماه رها کنید ممکن است به علت دور ماندن از فضای نوشتن شروع مجدد آن سخت شود. پس به صورت منظم بنویسید و آن را برای روزهای پایانی موکول نکنید.

4. ارتباط با استاد راهنما

اگر خلبانی که هواپیما را هدایت می کند به اندازه چند درجه سر هواپیما را منحرف کند در یک ساعت بعد آنقدر این زاویه بیشتر خواهد شد که ممکن است سر از کشور دیگری در بیاورد. این مثال برای دانشجویانی هست که از استاد راهنما فاصله گرفته اند و بعد از چند ماه آنقدر از موضوع فاصله می گیرند که جای بازگشتی برای آنها باقی نمی ماند. حتما با استاد خود به هر نحوی که می توانید ارتباط داشته باشید. حتی چند راهنمایی کوچک نیز می تواند بسیار در وقت شما صرفه جویی شود و مزیت دیگر این است که وقتی استاد در جریان کار شما باشد در جلسه دفاع بهتر می تواند در مواقع ضروری به شما کمک کند.

5. تنظیمات نرم افزار

یکی از مواردی که شاید وقت اغلب دانشجویان را می گیرد این است که به صورت کامل با توانمندی های نرم افزار مخصوصا word آشنایی ندارند و برای کاری که به راحتی می توان با آن انجام داد ساعت ها وقت خود را صرف آن می کنند. به عنوان مثال گاهی بعد نوشتن فهرست و اتمام کار لازم است یک صفحه به وسط پایان نامه اضافه شود واین باعث به هم ریختگی کل شماره گذاری در فهرست می شود و در صورتی که چند باراین اتفاق بیافتد باید ساعت ها وقت صرف شماره گذاری مجدد شود؛ درصورتی که با امکانی که در این نرم افزار هست و با تنظیمات اولیه در چند ثانیه می توان فهرستی از کل متن ساخت و حتی در صورتی که شما نیز متن را تغییر دهید فهرست و تمام شماره گذاری ها به صورت کاملا خودکار فهرست را به روز رسانی خواهد کرد. پس با امکانات و تنظیمات این نرم افزار حتما آشنا شوید.

6. انرژی بگیرید

ممکن است شما در مدت زمانی که در حال تحقیق، آزمایش یا نوشتن پایان نامه هستید، گاهی اوقات احساس خستگی کنید و فکر کنید که در کارتان کم آورده اید. خب این تا حدی طبیعی و برای هر فردی ممکن است رخ دهد. در این زمان کمی از کار دور شوید و به خود استراحت دهید و یا به گردش چند ساعته بروید. پس از آن خواهید دید که دوباره افکار نابی به ذهنتان خواهد رسد و می توانید با سرعت بیشتری پیش بروید.

7. زمان بندی

پس از نوشتن فصل های پایان نامه برای هر کدام از آن ها زمان بندی و تعیین وقت انجام دهید و خود را ملزم به انجام آن کنید. توجه داشته باشید که منظور از نوشتن پایان نامه این نیست که تمامی فصل ها را در چند ماه بنویسم چون فصل چهارم باید بعد از نتیجه گرفتن شما نوشته شود بلکه منطور این است که برای نوشتن فصل اول و یا دوم که مطالب عمومی مثل تاریخچه، هدف شما و … است دست به کار شوید تا عقب نیافتید.

چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه لیسانس بنویسیم؟ – تزیسمی

8. تمرکز در زمان پایان نامه نویسی

در هر کاری که شما بتوانید تمرکز داشته باشید به نتایج فوق العاده ای خواهید رسید. هر چه بتوانید روی تنها یک موضوع تمرکزکنید بهتر به نتیجه خواهید رسید. به عنوان مثال شما در مرحله اول بر روی کل موضوع باید تمرکز بگیرید و از کارهای جانبی که ارتباطی به نوشتن پایان نامه ندارند مثلا تماشای فیلم و… دوری کنید در مرحله دوم باید بر روی یک فصل تمرکز داشته باشید و نگران فصل های بعد نباشید. در مرحله سوم می بایست فقط به این فکر کنید که چطور می توانید مثلا یک مقدمه خوب بنویسید. اگر به این صورت تمرکز داشته باشید در هر بخش بهترین نتیجه و در کل یک پایان نامه خیلی خوب خواهید داشت. پس پراکنده کار نکنید اگر این کار را انجام دهید کیفیت کار شما پایین خواهد آمد.

9. بازنگری متن پایان نامه

پس از نوشتن لازم است چند بار متن را بازنگری کنید. بهتر است یک بار خودتان و در بار دوم به استاد راهنما بسپارید و حتی از یکی از دوستانتان بخواهید که برایتان این کار را انجام دهد.

در هنگام بازنگری موارد نگارشی، فنی، محتوایی و… را در نظر بگیرید.

10. پرهیز از امروز و فردا کردن

یک آفت بزرگی که همه به نحوی درگیر آن هستند وعده دادن به خود است. با خودتان رو راست باشید. بالاخره شما باید این کار را تمام کنید. هر چه شما زمان را طولانی کنید انگیزه این کار برایتان کمتر خواهد شد. کارتان را به بخش های کوچک تقسیم کنید و منظم و با پشتکار آن را ادامه دهید.

در پایان امیدوارم که با به کارگیری این نکات بتوانید نگارش پایان نامه خود را با کیفیت و سرعت بالاتری انجام دهید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *