پایان نامه دکتری چیست؟

پایان نامه دکتری چیست؟

پایان نامه دکتری چیست؟ ، این صفحه توضیح می‌دهد که پایان‌نامه دکترا چیست و توصیه‌هایی در مورد نحوه نوشتن یک پایان‌نامه خوب، از تشریح ساختار معمولی تا راهنمایی شما از طریق ارجاع، ارائه می‌دهد. خلاصه ای از این صفحه به شرح زیر است:

. پایان نامه دکترا یک بخش متمرکز از تحقیقات اصلی است که باید توسط همه دانشجویان دکترا انجام شود تا بتوانند مدرک دکتری خود را با موفقیت کسب کنند.
. هدف اساسی پایان نامه تبیین نتیجه ای است که در نتیجه انجام پروژه تحقیقاتی به دست آمده است.
. ساختار پایان نامه دکتری معمولی شامل چهار فصل از کار اصلی است که بین یک فصل بررسی ادبیات و یک فصل پایانی قرار گرفته است.
. هیچ قانون جهانی برای طول پایان نامه وجود ندارد، اما دستورالعمل های کلی تعداد کلمات را بین 70000 تا 100000 کلمه تعیین می کند.

پایان نامه دکتری چیست؟
پایان نامه دکتری چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟ – پایان نامه دکتری چیست؟

پایان نامه خروجی اصلی یک دکترا است زیرا گردش کار شما را در رسیدن به نتایجی که در انجام پروژه تحقیقاتی به آن رسیده اید توضیح می دهد. در نتیجه، بسیاری از محتوای پایان نامه شما بر اساس فصل های کار اصلی شما خواهد بود.

برای موفقیت پایان نامه شما، باید به اندازه کافی از استدلال شما دفاع کند و بینشی منحصر به فرد یا افزایش یافته در زمینه رشته شما ارائه دهد که قبلاً در دسترس نبوده است. به این ترتیب، نمی توانید برای تولید پایان نامه خود به ایده ها یا نتایج دیگری تکیه کنید. باید یک قطعه متن اصلی باشد که متعلق به شما و تنها شما باشد.

پایان نامه باید شامل چه مواردی باشد؟- پایان نامه دکتری چیست؟

اگرچه هر پایان نامه منحصر به فرد خواهد بود، اما همه آنها از یک قالب کلی پیروی می کنند. برای نشان دادن این موضوع، ساختار نمونه ای از پایان نامه دکتری را گردآوری کرده ایم و توضیح داده ایم که در هر بخش زیر چه چیزی باید بگنجانید.

سپاسگزاریها

این یک بخش شخصی است که ممکن است انتخاب کنید یا نه. اکثریت قریب به اتفاق دانش‌آموزان شامل آن می‌شوند و از سرپرست، دانشگاه، حامی مالی/حمایت‌کننده و هرکس دیگری که در این راه از آنها حمایت کرده است تشکر و قدردانی می‌کند.

1. معرفی
یک نمای کلی از دلایل خود برای انجام پروژه تحقیقاتی خود و آنچه که امیدوارید با انجام آن به دست آورید، ارائه دهید. پس از این، ساختار پایان نامه خود را توضیح دهید تا به خواننده برای آنچه که می خواهد بخواند، توضیح دهید.

2. بررسی ادبیات
زمینه تحقیق خود را با توضیح پایه و اساس آنچه در حال حاضر در حوزه تحقیق شما شناخته شده است، پیشرفت های اخیر و کجای شکاف های دانش تنظیم کنید. شما باید مرور ادبیات را با تشریح اهداف و اهداف کلی پروژه تحقیقاتی به پایان برسانید.

3. بدنه اصلی
این بخش بر توضیح تمام جنبه های تحقیق اصلی شما متمرکز است و بنابراین بخش عمده پایان نامه شما را تشکیل می دهد. به طور معمول، این بخش شامل چهار فصل است که موارد زیر را پوشش می دهد:

1. روش های تحقیق/جمع آوری داده های شما،
2. نتایج شما،
3. تجزیه و تحلیل جامع از نتایج خود،
4. بحث مفصل درباره یافته های خود.
بسته به پروژه شما، هر یک از فصل های شما ممکن است به طور مستقل شامل ساختار ذکر شده در بالا باشد یا در برخی از پروژه ها، هر فصل می تواند کاملاً بر یک جنبه متمرکز شود (به عنوان مثال یک فصل نتایج مستقل). در حالت ایده‌آل، هر یک از این فصل‌ها باید طوری فرم‌بندی شوند که بتوان آن‌ها را به مقالاتی برای ارسال به مجلات معتبر ترجمه کرد. بنابراین، پس از دکتری خود، باید بتوانید با استفاده مجدد از محتوایی که قبلاً تولید کرده اید، مقالاتی را برای بررسی همتا ارسال کنید.

4. نتیجه گیری

نتیجه‌گیری، خلاصه‌ای از یافته‌های کلیدی شما با تأکید بر مشارکت‌های جدیدی است که در زمینه خود انجام داده‌اید.

هنگام تولید نتیجه‌گیری، ضروری است که آن را با اهداف، اهداف و فرضیه‌های تحقیق اصلی خود مرتبط کنید. مطمئن شوید که به سوال اصلی خود پاسخ داده اید.

پایان نامه دکتری چند کلمه است؟

یک سوال متداول که از دانشجویان دریافت می کنیم این است که “مدت پایان نامه من چقدر باید باشد؟”.

هر دانشگاهی دستورالعمل‌های متفاوتی در این مورد دارد، بنابراین با دانشگاه خود مشورت کنید تا از نیازهای کامل آنها مطلع شوید. به طور کلی، اکثر سرپرستان چیزی بین 70000 تا 100000 کلمه را پیشنهاد می کنند. این معمولاً بین 250 تا 350 صفحه مطابقت دارد.

ما باید تاکید کنیم که این انعطاف پذیر است و مهم است که صرفاً روی طول پایان نامه خود تمرکز نکنید، بلکه بر کیفیت آن تمرکز کنید.

چگونه پایان نامه خود را منتشر کنم؟

متأسفانه، شما نمی توانید نامه خود را به طور کامل در یک مجله منتشر کنید. با این حال، دانشگاه ها می توانند آن را در اختیار دیگران قرار دهند تا از طریق سیستم کتابخانه خود مطالعه کنند.

اگر کار خود را در یک مجله ارسال کنید، باید آن را به یک یا چند مقاله با داوری همتا تبدیل کنید. این تا حد زیادی شامل قالب بندی مجدد، فشرده سازی و تنظیم آن برای مطابقت با استانداردهای مجله مورد نظر شما می شود.

4 دیدگاه دربارهٔ «پایان نامه دکتری چیست؟»

  1. بازتاب: بهترین نوع پایان نامه دکتری برای تحقیق شما چیست؟ - تزیسمی

  2. بازتاب: نکات حرفه ای برای نوشتن پایان نامه دکتری - تزیسمی

  3. بازتاب: چگونه یک پایان نامه دکتری بنویسیم و همزمان کار کنیم؟ - تزیسمی

  4. بازتاب: چگونه چکیده پایان نامه بنویسیم؟ راهنمای گام به گام - تزیسمی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *