راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی ، پایان نامه یا نگارش پایان نامه معمولاً یکی از الزامات کلیدی تکمیل برنامه دکترا است. رسیدن به یک دکتری عالی. پایان نامه می تواند چالش برانگیز باشد و دانش آموزان باید بتوانند زمان را مدیریت کنند، بر مهارت های نوشتاری مسلط شوند و متمرکز بمانند. راهنمای زیر روندی را که باید طی کنید تا پایان نامه خود را با موفقیت انجام دهید را پوشش می دهد.

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی
راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

پایان نامه نویسی یکی از اجزای حیاتی آموزش عالی است که دانشجویان را ملزم می کند تا در یک موضوع یا موضوع خاص درگیر تحقیق عمیق و پایدار باشند. به زبان ساده، پایان نامه یک قطعه نوشته آکادمیک گسترده است که یک استدلال یا تحقیق اصلی را در مورد یک موضوع خاص ارائه می دهد. این اوج سال ها تحقیق، تحلیل و تفکر انتقادی است که تسلط دانش آموز را بر حوزه موضوعی خود نشان می دهد. این نیاز به سطحی از دقت، توجه به جزئیات و تسلط بر موضوع دارد که برای موفقیت در هر زمینه ای ضروری است.

تز عبارت، نظریه، استدلال، پیشنهاد یا گزاره ای است که به عنوان مقدمه ای برای حفظ یا اثبات مطرح می شود. موضعی که شخص در مورد یک موضوع اتخاذ می کند و اینکه چگونه شخص قصد دارد موضع خود را توجیه کند را توضیح می دهد. همیشه بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که بتواند به شما کمک حرفه ای کند، موضوعی که از صحبت کردن در مورد آن با هرکسی خوشحال خواهید شد، موضوعی که علاقه و اشتیاق شخصی به آن دارید، زیرا هنگام نوشتن پایان نامه علاقه شخصی ناامیدکننده ای را به دنبال دارد. شادی و اشتیاق همراه با کمک حرفه ای، نوشتن یک پایان نامه عالی آسان تر خواهد بود (شما را از طریق پایان نامه می بینم).

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

1. انتخاب موضوع

اولین قدم در مقطع دکتری. پایان نامه نویسی با موضوعی روبرو می شود که می خواهید در مورد آن تحقیق کنید. به طور کلی، باید با مربی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید موضوعی که انتخاب می‌کنید، موضوعی است که می‌توانید با آن مقابله کنید (به عنوان مثال، آیا داده‌هایی در مورد موضوع مورد نظر شما در دسترس است). هنگامی که هر دوی شما در مورد موضوعی به توافق رسیدید، باید آن را برای تأیید به هیئت بررسی یا کمیته ارسال کنید.

2. توسعه پیشنهاد

پس از تایید کمیته، می توانید از قبل شروع به نوشتن یک پروپوزال کنید که یک نمای کلی از پایان نامه شما ارائه می دهد. پیشنهاد شما باید شامل عنوان و اهداف مقاله شما و همچنین مروری بر ادبیات مرتبط و روش تحقیق شما باشد. علاوه بر این، باید نتایج احتمالی و چارچوب زمانی مطالعه شما را نیز ذکر کند. به طور کلی، پروپوزال شما باید ارتباط موضوع خود را با رشته تحصیلی شما توضیح دهد و برنامه ای برای نحوه جمع آوری موفقیت آمیز داده ها یا شواهد نشان دهد.

3. انجام تحقیقات

هنگامی که پروپوزال شما به طور مقتضی توسط پانل بررسی تایید شد، می توانید مهمترین مرحله در نوشتن مقاله پایان نامه که همان تحقیق است را انجام دهید. تحقیقات شما باید دقیق، سیستماتیک و علمی باشد تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز برای نوشتن مقاله خود را جمع آوری کنید. هنگامی که داده های مورد نیاز خود را دارید، سازماندهی و پردازش آن ها به گونه ای مهم است که موضوع پایان نامه شما را مورد توجه قرار دهد و به راحتی برای مخاطبان قابل درک باشد.

4. نگارش پایان نامه

هنگامی که تمام داده های مورد نیاز خود را در اختیار دارید، گام بعدی این است که نوشتن را به درستی انجام دهید. این کمک خواهد کرد که یک طرح کلی از آنچه باید در مورد آن بنویسید ایجاد کنید. محتوا و ساختار پایان نامه شما مشابه پروپوزال شما است، فقط به این دلیل است که نتایج تحقیق را در دست دارید.

. معرفی. در این بخش، باید هدف مقاله خود و همچنین اهمیت آن را در رشته تحصیلی خود به وضوح مشخص کنید. همچنین می توانید دلیل انتخاب موضوع خاص خود برای تحقیق و همچنین پیش فرض ها و انتظارات اولیه خود از نتیجه را نیز درج کنید. همچنین باید برخی از اصطلاحاتی را که در مقاله خود استفاده کرده اید در این قسمت تعریف کنید.
. بررسی ادبیات مرتبط. در این بخش است که باید به مقالاتی از مجلات یا مطالعات مرتبط با تحقیق خود استناد کنید. این مشارکت تحقیقاتی شما را در زمینه قرار می دهد و نشان می دهد که چگونه پایان نامه شما به این زمینه کمک کرده است.
. روش تحقیق. این بخش از مقاله شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه انجام تحقیقات واقعی که انجام داده اید به محققان آینده ارائه می دهد. این مهم است تا اعضای حوزه بتوانند ارزیابی کنند که آیا تحقیق به درستی انجام شده است یا خیر و تعیین کنند که چقدر در نتایج و همچنین در صورتی که محققان آینده مایل به بازتولید یا گسترش تحقیق شما باشند، چقدر اهمیت دارد. بر اساس روش تحقیق، شما باید در مورد سؤالات تحقیق، محیط و شرکت کنندگان تحقیق خود و همچنین فرآیند جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها بحث کنید.
. یافته ها شما باید نتیجه مطالعه خود را در این بخش ارائه دهید. با استفاده از تحلیل کمی یا کیفی می توانید این کار را با کمک ابزار تحقیق انجام دهید. بنابراین، در این بخش است که می توانید اهمیت کار و پتانسیل تحصیلی آینده خود را به نمایش بگذارید.
. نتیجه. این بخش آنچه را که در تحقیق خود پیدا کرده اید، ارتباط آن با این حوزه و شاید حوزه های تحقیقاتی آتی که منشعب از آن است، برجسته می کند. این به عنوان خلاصه ای از مقاله شما در نظر گرفته می شود، بنابراین، مهم است که بیان کنید چگونه نتیجه تحقیق شما می تواند در جامعه دانشگاهی تفاوت ایجاد کند.
. کتابشناسی. فهرست کتب. این فهرست یا مجموعه ای از تمام منابعی است که در نوشتن مقاله خود استفاده کرده اید. کتابشناسی اغلب در قالب خاصی نوشته می شود.

5. ویرایش و تصحیح

مرحله آخر قبل از تحویل مقاله، تصحیح است تا اطمینان حاصل شود که مقاله شما عاری از هرگونه خطای گرامری یا تایپی است. مؤسسات دانشگاهی همچنین دستورالعمل‌های قالب‌بندی متفاوتی برای نحوه ارسال نسخه خطی برای تأیید نهایی و ضبط دارند. حتی امروزه، نسخه های چاپی اغلب به طور دائم در کتابخانه دانشگاه شما ذخیره می شود.

امروزه می توانید مقاله خود را توسط مصححان خبره ای ارزیابی کنید که خدمات ویرایش پایان نامه را ارائه می دهند که نه تنها شامل تصحیح اشتباهات کوچک است، بلکه اطمینان حاصل می کند که کل مقاله شما به عنوان یک سند منسجم نیز ارائه می شود. تا آنجا که ممکن است، با یک مصحح که در زمینه شما تخصص کافی دارد تماس بگیرید.

تمام مراحل نگارش پایان نامه از زمان شروع به کار تا تکمیل آن در واقع طولانی است. ابتدا باید یک پروپوزال ارائه دهید و پس از تایید آن، باید تحقیقات واقعی خود را انجام دهید. پس از این، می توانید به نوشتن مقاله خود ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که آنچه را که نوشته اید تصحیح کرده اید تا مطمئن شوید که محتوا و قالب بندی آن بی عیب و نقص است. به طور کلی، فقط به خاطر داشته باشید که در حالی که این می تواند چالش برانگیز باشد، کل فرآیند نیز می تواند یک تجربه ارزشمند باشد. کسب آن Ph.D. چیزی است که تا آخر عمر به آن افتخار خواهید کرد.

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی
راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی – تزیسمی

ساختار پایان نامه- راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

لازم به ذکر است که تمام پایان نامه ها مانند پایان نامه دکتری به یک شکل نوشته نمی شوند. همه چیز به رشته، مکان، روش و موضوعی که در مورد آن می نویسید بستگی دارد.

1. صفحه عنوان

2. چکیده: این یک نسخه فشرده از پایان نامه است. برای بیان اهمیت مطالعه در یک خط نوشته شده است. یک چکیده قوی از نظر کمی خوانا، مختصر و به راحتی قابل درک است.

3. فهرست مطالب: در قسمت فهرست مطالب، تمام جنبه های مطالعه باید گنجانده شود. این شامل موارد زیر است: شماره صفحه در عنوان و عنوان فرعی استفاده می شود. عناوین فرعی را می توان تورفتگی کرد.

مقدمه پایان نامه

شما در این بخش از مقاله خود، موضوع، معنا و اهمیت آن را معرفی می کنید و همچنین به خواننده می گویید که در مقاله چه انتظاری داشته باشد. اگر ندانید بدنه مقاله به چه معناست، نمی توانید مقدمه مناسبی بنویسید. این ایده هوشمندانه است که مقدمه را تا زمانی که بقیه مقاله تمام شود بنویسید.

اهمیت یک معرفی موفق پایان نامه را نمی توان اغراق کرد، زیرا سرنوشت مقاله پایان نامه شما را تعیین می کند. با استفاده از سرفصل های فرعی، این بخش را به بخش های منطقی تقسیم کنید.

بحث پایان نامه

این قسمت شامل یک مقاله کوتاه است. در این مرحله است که باید ماهیت و پیامدهای واقعی بحث خود را در رابطه با سؤالات مقاله پایان نامه بررسی کنید. شما باید یافته ها را عمیقا بررسی کنید و روشن کنید که آیا آنها استانداردها را برآورده می کنند یا خیر.

با چند جمله شروع کنید که مهم ترین یافته ها را مشخص می کند. می تواند یک پایان نامه مستقل باشد. برای تأکید بر اینکه چگونه مشاهدات با درک فعلی ادغام می شوند، این موضوع باید برای کارهای علمی نیز اعمال شود.

نتیجه گیری پایان نامه

باید پاسخ های مختصری برای سوالات مطالعه داشته باشد. این باید به گونه ای نوشته شود که خواننده دید خوبی به نکته کلیدی مقاله داشته باشد. در مورد مهم ترین نکته ای که در مقاله خود به آن اشاره کرده اید، نظر گسترده ای بدهید. عواقب گسترده تر کار خود را نیز درج کنید.

به موضوع برگردید و با استفاده از نتیجه‌گیری، استنباط را توضیح دهید، و همچنین تفاسیر و ایده‌های جدیدی را که از کار فعلی به دست آمده است، ترسیم کنید. با این وجود، تکرار چکیده، مقدمه یا موضوع را به طور کامل متوقف کنید.

کمک حرفه ای دریافت کنید

به خاطر داشته باشید که برخلاف اکثر نوشته های علمی، نوشتن پایان نامه نیاز به تلاش زیادی دارد. دانشجویان نیز در این فرآیند گم می شوند و برای کمک به خدمات پایان نامه نویسی مراجعه می کنند. اینجاست که خرید مقالات آکادمیک به شما کمک می کند. نویسنده پایان نامه ما به شما در نوشتن یک مقاله پایان نامه قوی کمک می کند. به سادگی نویسندگان ما را استخدام کنید و بلافاصله از خدمات ما استفاده کنید.

راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی
راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی – تزیسمی

راهنمای عملی در مورد نحوه نوشتن پایان نامه دکتری با کیفیت بالا- راهنمای گام به گام نوشتن یک پایان نامه دکتری عالی

1. پلت فرم نوشتن انتخابی

وقتی صحبت از نوشتن می شود، اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان دکترا و همچنین محققان حرفه ای از Microsoft word به عنوان نرم افزار انتخابی برای ایجاد اسناد و کتاب های پایان نامه دکتری خود استفاده می کنند. در حالی که Microsoft word آسان به نظر می رسد، بصری است و برای مبتدیان کاملاً مناسب است، نرم افزارهای پیشرفته دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید که برتر از Microsoft word هستند. به عنوان مثال، من از Adobe InDesign برای نوشتن پایان نامه خود استفاده کردم. Adobe InDesign به شما کنترل کامل بر تک تک پیکسل های سندتان را می دهد و به شما امکان می دهد سندی با کیفیت بسیار بالا در هر قالبی تولید کنید. علاوه بر این، Adobe InDesign دارای عملکردهایی برای ادغام و تولید استانداردهای بسیار بالایی از تصاویر در سند شما است. اگر هنگام استفاده از آن در ابتدا کاملاً چالش برانگیز بود احساس ناراحتی نکنید، بعداً بسیار آشنا خواهید شد زیرا با پیشروی در روند نوشتن پایان نامه خود به طور منظم از آن استفاده خواهید کرد.

2. محتوای کتاب پایان نامه خود را برنامه ریزی کنید

این مهم ترین مرحله در فرآیند نوشتن پایان نامه شماست. من می دانم که دانشجویان دکترا چیزهای زیادی برای گنجاندن در لیست آرزوهای خود دارند، اما شما نمی خواهید از همان نگاه اول با مطالب بسیار خسته کننده مواجه شوید، فقط به این دلیل که موضوعات نامربوط می توانند زائد باشند و ارزش معناداری ندارند. به هر حال، شما می خواهید کتاب شما تا حد امکان علمی و همچنین هنری باشد.

به عنوان مثال، من در پایان نامه خود برنامه ریزی کرده ام که مهمترین اطلاعات بالینی را به عنوان پایه پایان نامه و فقط به اندازه ای که مشکل تحقیق را برجسته کند، درج کنم. من همچنین قصد داشتم تا نوشته های علمی خود را در مورد جنبه های بیولوژیکی مسئله تحقیق گسترش دهم. این را می توان به نتایج و بخش های بحث گسترش داد، جایی که باید در مورد موضوع کار تحقیقاتی خود بسیار مختصر و مشخص باشید. پیشنهاد می‌کنم ادبیات را جاروبرقی بکشید تا تصویر در مقابل شما واضح باشد، مخصوصاً در بخش بحث پایان نامه. تصاویر خود را با بالاترین کیفیت ممکن نگه دارید و فقط بر روی آن دسته از مطالعاتی که از یافته های شما حمایت می کنند یا در تضاد هستند، ننویسید، بلکه دیدگاه شخصی شما به عنوان یک دانشمند را نیز در بر می گیرد و توضیح می دهد که چرا رویکرد شما قابل قبول است.

در طول نگارش پایان نامه، هنگام اشاره به یافته های خود و هنگام نوشتن این بخش ها، از ضمیر “ما” به عنوان اولین شخص استفاده کنید. با این حال، شما می توانید از ضمیر «من» در قسمت روش شناسی استفاده کنید زیرا شما هستید که کار را انجام داده اید. و در نهایت، اگر می‌خواهید هر افزونه‌ای را به کتاب پایان‌نامه خود اضافه کنید، پیوستی را به پایان‌نامه خود پیوست کنید.

3. پایان نامه خود را به فصل ها و بخش ها تقسیم کنید

گاهی اوقات دشوار است که از قبل برنامه ریزی کنید که چه مقدار محتوایی را می خواهید در پایان نامه خود بگنجانید. یک ترفند اساسی می تواند روز را برای شما نجات دهد. سعی کنید پایان نامه خود را حتی قبل از نوشتن برای طوفان فکری خود به فصل ها و بخش ها تقسیم کنید. شماره و عنوان فصل و بخش هایی را که می خواهید در هر فصل به عنوان سرفصل های راهنما بگنجانید، بنویسید. به این ترتیب نه تنها نوشته های شما را سازماندهی می کند، بلکه به شما امکان می دهد برای مثال، اندازه کتاب پایان نامه خود را در رابطه با محتوا برنامه ریزی کنید. اگر دوست دارید در هر عنوان یک صفحه بنویسید، یک فصل از 7 بخش دارای 7 صفحه خواهد بود.

4. زمان خود را قبل از پایان نامه برنامه ریزی کنید

برای ایجاد فضایی بدون استرس در طول فرآیند نگارش پایان نامه، توصیه می شود قبل از پایان مهلت ارسال پایان نامه برای چاپ و ارزیابی، زمان کافی در پیش داشته باشید. هر چه زمان بیشتری در اختیار داشته باشید، استرس کمتر و فضای بیشتری برای اعمال تاثیر قابل توجه در نگارش پایان نامه خود خواهید داشت. اکیداً توصیه می کنم که حداقل 2 ماه قبل از پایان مهلت ارسال، شروع کنید. از این گذشته، شما نمی خواهید برای نوشتن پایان نامه و آماده شدن برای پایان نامه خود تحت فشار قرار بگیرید. همچنین می توانید با استفاده از پنج نکته اصلی برای مدیریت پایان نامه خود، در مورد چگونگی آماده شدن برای دفاع از پایان نامه خود در وبلاگ قبلی من بیشتر بخوانید.

5. داستان خود را بنویسید

از آنجایی که هر کار تحقیقاتی ممکن است حاوی حجم عظیمی از داده ها و دانش باشد، تنها تعداد کمی از آنها برای ایجاد داستان پایان نامه شما واجد شرایط هستند. داستان باید از زمان معرفی شما شروع و به بحث شما ختم شود، جریان آرامی داشته باشد. رابطه بین فصل های پایان نامه شما باید واضح باشد. سعی کنید نظرات خود را در حین نوشتن توضیح دهید و از تبدیل آن مانند حقایق علمی خشک و ساده خودداری کنید. از عناوین نتایج خود به عنوان عنوان فصل‌های نتیجه خود استفاده کنید و فصل را به عنوان‌های فرعی تقسیم کنید که در آن می‌توانید پیشینه خود و منطق پشت کار را معرفی کنید و جریان داستان خود را در بخش‌های خود فراموش نکنید. پیام باید واضح باشد. شکل زیر را ببینید.!

آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین، این است که قبل از ارسال، تز خود را به صورت اثباتی بخوانید و بازخوردی از سرپرستان، دوستان، خانواده و حتی حیوان خانگی خود دریافت کنید. همیشه چیزهایی ظاهر می شوند که ممکن است آنها را از دست بدهید، اما یک چشم دیگر در کنار آنها می تواند به مرتب کردن آنها کمک کند.

در نهایت، شما نویسنده داستان دکترای خود هستید و تنها کسی هستید که از رازهای پشت کار خود مطلع هستید. خودتان باشید و به عملکرد و دانش خود ایمان داشته باشید و لمس خود را برای ارزشمندترین اثر هنری که در کل زندگی خود خواهید داشت ایجاد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *