پایان نامه در ادبیات چیست؟

پایان نامه در ادبیات چیست؟

پایان نامه در ادبیات چیست؟ ، پایان نامه اصلی ترین ادعا یا نکته ای است که نویسنده در یک اثر نوشتاری بیان می کند. بیانیه پایان نامه جمله ای است در ترکیبی که استدلال اصلی یا دیدگاه اصلی را معرفی می کند. ایده اصلی نوشته زیر را معرفی می کند.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

عبارات پایان نامه را می توان در همه انواع نوشتار یافت و توسط نویسنده برای معرفی موضوع مورد نظر برای تمرکز استفاده می شود. یک پایان نامه به یک اثر جهت نوشتن می دهد و به خواننده نشان می دهد که چه چیزی قرار است مورد بحث، حمایت یا توسعه قرار گیرد.

از آنجایی که عبارات پایان نامه به متن زیر کمک می کند، آنها در ابتدای یک ترکیب یافت می شوند – معمولاً در پاراگراف اول.

به عنوان مثال، در یک مقاله در مورد یک اثر ادبی، یک بیانیه پایان نامه چیزی شبیه به این است:

. در دگردیسی های اوید، داستان های دگرگونی به منظور حمایت از باور شخصی اووید بیان می شود که هنر و هنر به تنهایی به انسان اجازه می دهد تا از رنج فراتر رود.

پایان نامه در ادبیات چیست؟
پایان نامه در ادبیات چیست؟ – تزیسمی

اهمیت بیانیه پایان نامه

بدون بیان پایان نامه برای هدایت آن، یک مقاله، داستان روایی یا هر نوع نوشته دیگری ممکن است فاقد جهت باشد. بدون پایان نامه مشخص، خوانندگان می توانند در درک و دنبال کردن آنچه نویسنده قصد توضیح و توسعه آن را دارد مشکل داشته باشند.

در یک مقاله، یک بیانیه پایان نامه هدف یا استدلال اصلی نویسنده را معرفی می کند تا خواننده بفهمد که در مورد چه چیزی قرار است بحث شود. یک ساختار و منبع جهت در بیانیه پایان نامه موفق زمانی که در پاراگراف اول معرفی می شود توسعه می یابد. سپس بقیه مقاله آنچه را که پایان نامه به وضوح بیان کرده است دنبال می کند.

در داستان نویسی یا داستان نویسی، یک پایان نامه روایی نیز با دادن اطلاعاتی به خواننده که به تنظیم زمینه کمک می کند، نقطه جهشی برای داستان فراهم می کند. تزهای روایی می توانند ظاهری یا ضمنی و یا پنهان باشند. در هر صورت، پایان نامه داستان را به سمت توسعه و هدف کلی آن هدایت می کند.

اهمیت پایان نامه در ادبیات

در ادبیات، پایان نامه به عنوان منبع اولیه اطلاعات در مورد نوع داستانی که قرار است گفته شود عمل می کند. نویسندگان می توانند پایان نامه را به طور کامل در یک اثر ادبی بیان کنند، یا می توانند پایان نامه را پنهان کنند تا با آغاز داستان درآمیخته شود.

هدف اصلی پایان نامه در هر نوع ادبیات، اعم از داستانی یا مقاله ای/آکادمیک، ترسیم خلاصه مطالب نوشته شده است. کارکرد این است که خوانندگان را با مفهوم روشنی از نوع مطالبی که می خواهند بخوانند، ارائه دهد.

به عنوان مثال، در یک مقاله استدلالی، پایان نامه به وضوح استدلال و چگونگی حمایت از آن را بیان می کند. در بیانیه پایان نامه روایی، زمینه ای به داستان داده می شود. این می تواند شامل نکاتی در مورد تنظیمات، کاراکترها و لحن یا سبک باشد.

نحوه استفاده از پایان نامه ها در ادبیات

مثال‌های زیر نشان می‌دهند که چگونه از پایان‌نامه به طرق مختلف در آثار ادبی کلاسیک استفاده شده است:

در صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، این پایان نامه در خدمت چارچوب کلی داستانی است که قرار است دنبال شود:

. سال ها بعد، سرهنگ اورلیانا بوئندیا، در حالی که با جوخه تیراندازی روبرو می شد، قرار بود آن بعد از ظهر دور را به یاد بیاورد که پدرش او را برای کشف یخ برد.
آنا کارنینا نوشته لئو تولستوی با اطلاع دادن به خواننده از خواندن داستانی در مورد آزمایشات و مصائب یک خانواده ناراضی، کار مشابهی را انجام می دهد:

. خانواده های خوشبخت همه شبیه هم هستند. هر خانواده ناراضی در نوع خود ناراضی است.
کتاب خاطرات معاصر بسیار محبوب وحشی توسط شریل استرید از پایان نامه برای ارائه چارچوبی استفاده می کند و همچنین طرح را به حرکت در می آورد:

. پیاده روی انفرادی سه ماهه من در Pacific Crest Trail آغازهای زیادی داشت. اولین تصمیم متحرک برای انجام آن، به دنبال آن دومین تصمیم جدی تر برای انجام آن، و سپس سومین شروع طولانی، متشکل از هفته ها خرید و بسته بندی و آماده شدن برای انجام آن بود.

خلاصه: پایان نامه در ادبیات چیست؟

پایان نامه ابزاری است که برای ارائه زمینه ای در ابتدای کار نوشتاری استفاده می شود که به خواننده کمک می کند تا ایده ای در مورد آنچه قرار است بحث شود، آشکار شود یا توسعه یابد، به دست آورد. بیانیه های پایان نامه برای ارائه ساختار و جهت برای خواننده ضروری هستند و نوشتن خوب بیانیه پایان نامه را در کل قطعه حفظ می کند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *