چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟

چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟

چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟ ، پایان نامه یا مقاله پژوهشی تمرینی است که نام آن در ذهن بسیاری از دانشجویان به صدا در می آید. این یک گام بزرگ در برنامه آموزش عالی یک دانشجو است تا بتواند با موفقیت یک مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را به پایان برساند و در نتیجه دیپلم بگیرد. همچنین فرصتی برای دانش آموز است تا درک خود را از تدریس دریافت شده به نمایش بگذارد.

پایان نامه یا تحقیق مقاله اغلب یک فرآیند یک ساله است، بنابراین ما شما را تشویق می کنیم که سازماندهی کنید و آن را به موقع بنویسید.

چه در حال نوشتن یک پایان نامه، دکترا، تحقیق مقاله یا پایان نامه هستید، در اینجا مراحل ضروری برای کار تحقیقاتی شما وجود دارد.

چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟
چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

هدف از پایان نامه چیست؟- چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟

پایان نامه کالج یک ارزیابی است، اما بر خلاف سایر ارزیابی های ماژول، یک پروژه یادگیری مستقل است. به عبارت دیگر، به هر دانش آموز این فرصت داده می شود که یافته های خود را در پاسخ به یک پیشنهاد/سوال پژوهشی مورد نظر خود ارائه دهد. در عمل، دانشجویان از مشاوران دکتری خود کمک می گیرند، اما ورودی مدرس یا استاد راهنما به صراحت به نقش راهنمایی محدود می شود.

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای پایان نامه کالج به دانشجویان نیاز دارد که از یک رویکرد ساختاریافته پیروی کنند. این شامل تعریف واضح سوال یا هدف تحقیق، انجام یک بررسی کامل ادبیات، تشریح روش تحقیق، توصیف نتایج یا فرضیه های مورد انتظار، و بحث در مورد اهمیت و پیامدهای بالقوه مطالعه است. علاوه بر این، دانش آموزان باید به دستورالعمل های قالب بندی و شیوه نگارش ارائه شده توسط موسسه خود توجه کنند. با پیروی از این مراحل، دانشجویان می توانند یک پروپوزال تحقیقاتی جامع و ساختار یافته برای پایان نامه کالج خود ایجاد کنند.

چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟

مرحله 1: موضوع تحقیقی را تعریف کنید که به شما انگیزه دهد

تمام دانشجویانی که مایل به نوشتن پایان نامه دانشگاهی هستند این مرحله اولیه یعنی جستجوی موضوع پایان نامه را پشت سر می گذارند.

در برخی از دانشگاه ها موضوعاتی به شما ارائه می شود. هنگام انتخاب، موضوعی را ترجیح دهید که بیشتر از همه به شما الهام می‌بخشد و با جاه‌طلبی‌های حرفه‌ای شما مرتبط است.

یک نکته: به خاطر داشته باشید که برای بحث در مورد موضوع انتخابی خود با استاد مسئول پایان نامه تماس بگیرید. او ممکن است بتواند به شما مشاوره و راهنمایی های تحقیقاتی ارائه دهد.

در موارد دیگر، در اینجا لیستی از معیارهایی وجود دارد که باید به شما کمک کند تا موضوع خود را پیدا کنید:

. قابل دسترس: موضوعی را انتخاب کنید که فکر می کنید از نظر توانایی ها/دانش/خواسته های شما در دسترس ترین، کمترین پیچیدگی است.
. دست یافتنی: موضوعی را انتخاب کنید که دسترسی به اسناد و مصاحبه شوندگان آسان تر باشد
. مرتبط: برای برجسته کردن دوره هایی که می گذرانید و/یا جاه طلبی های حرفه ای شما
. قابل قبول: موضوع مقاله را توسط موسسه خود اعتبارسنجی کنید
. الهام بخش: انتخاب موضوعی که الهام بخش شما باشد یکی از کلیدهای موفقیت و انگیزه شما خواهد بود

مرحله 2: یک سرپرست در دسترس و حمایت کننده انتخاب کنید

در برنامه کارشناسی ارشد، پس از انتخاب موضوع، شما مسئول انتخاب استاد راهنما پایان نامه هستید.

وظایف اصلی سوپروایزر کمک به شما، راهنمایی و مشاوره در مورد ارتباط موضوع است. او امکان‌سنجی موضوع شما را با شما ارزیابی می‌کند، راه‌های دیگری را پیشنهاد می‌کند و به شما در تعریف موضوع کمک می‌کند.

برای انتخاب عضو تیم خود برای این پروژه دانشگاهی، باید با بررسی اینکه آیا او قبلاً دانش‌آموزان زیادی برای نظارت ندارد، در دسترس بودن او برای نظارت بر خود را در نظر بگیرید. همچنین باید به تخصص آنها علاقه مند باشید و از نزدیک بودن آن به حوزه موضوعی خود اطمینان حاصل کنید.

در نهایت، سرپرستی را انتخاب کنید که با او ارتباط خوبی دارید. به غرایز خود اعتماد کنید. شما سوالات خود، پیشرفت خود در این پروژه و گاهی اوقات لحظات شک و تردید خود را به اشتراک خواهید گذاشت. مشاور شما یک پشتیبان واقعی در این کار تحقیقاتی است.

به خاطر داشته باشید که مشاور شما آنجاست تا شما را راهنمایی کند نه اینکه کار را برای شما انجام دهد، بنابراین این شما هستید که باید سوالاتی را که می خواهید بپرسید آماده کنید.

مرحله 3: مشکل خود و محدودیت های موضوع خود را فرموله کنید

برای نگارش یک پایان نامه خوب و یا حتی عالی، انتخاب مسئله دار نقش اساسی دارد. مشکل، سؤال اصلی است که پایان نامه شما به آن پاسخ می دهد. بنابراین، پایان نامه را ساختار می دهد و رشته راهنما را تشکیل می دهد. این سؤال است که مسائل موضوع را مطرح می کند. مشکل نتیجه تفکر شماست، نشان می دهد که چگونه با موضوع برخورد خواهید کرد.

با این اوصاف، اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که تحقیقات مقدماتی را انجام دهید تا یک دید کلی از موضوع داشته باشید و اسنادی را که خوانده‌اید تجزیه و تحلیل کنید تا یک بازتاب شخصی ایجاد کنید. به این ترتیب مهم ترین و مرتبط ترین مسائل رشته تحصیلی خود را شناسایی خواهید کرد. از این همه تأمل، سؤال بزرگ شما به طور طبیعی نتیجه می‌گیرد: مشکل‌ساز.

برای اطمینان از اینکه موضوع را از همه جهات تعریف کرده اید، 5 سوال W و H موثر است. به آن روش نقشه ذهنی نیز می گویند. با پاسخ دادن به سوالات چگونه، چه، چه کسی، چه مقدار، کجا، چه زمانی و چرا، شما قادر خواهید بود تعداد زیادی از ایده ها را توسعه دهید و سپس درمان انتخابی را تعریف کنید.

به طور دقیق، نحوه انجام آن و پاسخ سوالات فوق به این صورت است:

. چگونه؟ مضامین و موضوعات فرعی موضوع خود را فهرست کنید
. چی؟ زمینه های مربوط به موضوع را تعریف کنید: فیزیک، اقتصاد، جامعه شناسی و غیره.
. سازمان بهداشت جهانی؟ نوع جمعیت مورد نظر خود را در مقاله خود توضیح دهید
. چند تا؟ شاخص های کمی و کیفی را که باید برای حمایت از مقاله خود در نظر گرفته شوند، تعیین کنید
. جایی که؟ موضوع خود را در یک منطقه جغرافیایی قرار دهید
. چه زمانی؟ موضوع خود را به موقع مشخص کنید
. چرا؟ علل مربوط به ذکر را تعیین کنید

چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟
چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟ – تزیسمی

مرحله 4: یک طرح دقیق بسازید- چگونه گام به گام پایان نامه دانشگاه بنویسیم؟

ساخت این طرح بر اساس یک منطق دقیق است. مستقیماً به مشکل شما مرتبط است. توصیه می شود پس از تنظیم طرح با استاد راهنمای پایان نامه خود تماس بگیرید تا او بتواند آن را تأیید کند یا در مورد اصلاحاتی که باید انجام شود به شما توصیه می کند.

طرح شما به تدریج به سوال اصلی که مشکل شماست پاسخ می دهد. همچنین توالی بین پاراگراف ها طبیعی است.

طرح پایان نامه شما چگونه باید ساختار یابد؟

شما چندین روش دارید، این شما هستید که انتخاب کنید که در رابطه با موضوع شما منطقی باشد:

. با یک ایده ساده شروع کنید و به سمت پیچیدگی آن کار کنید.
. بیان یک موضوع کلی و ادامه به یک مثال.
. “بله” را در پاسخ به مشکل، سپس “نه” و در نهایت ترکیبی از این دو را توسعه دهید.

دو نکته: یک برنامه خوب یک برنامه متعادل است. هر یک از عناوین شما به مسئله پاسخ می دهد و اطلاعاتی را ارائه می دهد.

اگر سرفصل ها به درستی در Google doc یا Word به عنوان “هدینگ 2″، “هدینگ 3” شناسایی شده اند… می توانید به راحتی طرح خود را تجسم کنید و در صورت لزوم اصلاحاتی را انجام دهید.

مرحله 5: جستجوی اطلاعات مرتبط

در این مرحله شما کلاه یک محقق را بر سر می گذارید. این کار مستلزم آن است که انواع مختلفی از اسناد و مدارک را بررسی کرده و مصاحبه انجام دهید. وظیفه شما یافتن اطلاعات مرتبط و قابل اعتماد، به ویژه با بررسی منابع است.

برای جلوگیری از افتادن در infobesity (اطلاعات بیش از حد)، تحقیق دقیق انجام دهید و فقط اطلاعات مربوط به مشکل خود را نگه دارید.

اگر اطلاعات جالبی پیدا کردید اما به سوال شما پاسخ نمی دهد، می توانید همیشه آن را در پیوست های خود ذکر کنید.

در طول تحقیقات اسنادی خود، توصیه می شود اطلاعات را تجزیه و تحلیل و طبقه بندی کنید و منابع را با دقت ثبت کنید. این مرحله تحقیقاتی مهم است زیرا کیفیت کار تحقیقاتی شما تا حد زیادی به ارتباط داده های جمع آوری شده و همچنین به تجزیه و تحلیل دقیق بستگی دارد.

برای جلوگیری از از دست دادن منابعی که هنگام جستجوی اطلاعات استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که در حین پیش رفتن آنها را یادداشت کنید. این همچنین نوشتن کتابنامه شما را آسان تر می کند.

مرحله 6: پایان نامه خود را بنویسید و ساختار دهید

ساختار طرح ممکن است بسته به موسسه شما متفاوت باشد. اما به عنوان مثال و برای روشن تر شدن آن، در اینجا یک ساختار معمولی وجود دارد:

جلد یا صفحه عنوان
صفحه اول گزارش تحصیلی شما همچنین اولین برداشت خواننده از کار شما است. معمولاً شامل:

. نام موسسه دانشگاهی شما،
. شهر دانشگاه شما،
. سال تحصیلی شما،
. رشته شما در برنامه آکادمیک،
. عنوان کار پژوهشی،
. نام و نام خانوادگی شما،
. نام و نام خانوادگی مدیر پایان نامه شما،
. نام و نام خانوادگی اعضای هیئت داوران
. نام و نشان شرکتی که این مطالعه را برای آن انجام داده اید (در صورت متناوب).

صفحه متشکرم
این صفحه ای است که در آن از افرادی که در تحقق کار شما کمک کردند (مدیر پایان نامه، معلمان و مخاطبین حرفه ای خود) تشکر می کنید.

فهرست مطالب
همچنین “خلاصه” یا “طرح تفصیلی” نامیده می شود:

. عناوین بخش های مقاله پژوهشی شما،
. عناوین بخش های فرعی،
. تعداد صفحات مربوطه،
. پیوند به این صفحات (در صورت نسخه دیجیتال).

واژه نامه
اختصارات، کلمات علمی یا خاص گاهی نیاز به توضیح دارند. هدف این صفحه فهرست کردن و تعریف آنها برای درک شرایط پایان نامه شماست. این صفحه اجباری نیست

معرفی
مقدمه پایان نامه به ارائه موضوع شما، مشکل شما و نحوه پاسخگویی به آن اختصاص دارد. فرصتی است برای برانگیختن علاقه خواننده.

بدنه مقاله پژوهشی
مقالات پژوهشی عموماً در 3 یا 4 قسمت تنظیم می شوند. پاراگراف ها متعادل هستند. هر زمان که ایده تغییر کند، خط شکست در نظر گرفته می شود.

نتیجه
با ایجاد خلاصه‌ای کوچک از هر بخش توسعه‌یافته به مشکل پاسخ می‌دهد و بازتابی را به سمت گسترش در مسیرهای تحقیقاتی دیگر باز می‌کند.

مرحله 7: خلاصه خود را بررسی و تنظیم کنید

هنگامی که پایان نامه شما به طور کامل با پیوست ها و منابع کتابشناختی به درستی ارجاع داده شد، توصیه می کنیم آن را تصحیح کنید. حتی بهتر است که این کار را در طول مسیر انجام دهید تا از ناهماهنگی، اشتباهات املایی، دستوری و نحوی جلوگیری کنید.

علاوه بر این، چیدمان دقیق، خواندن را برای مصحح شما آسان‌تر می‌کند. به عبارت دقیق، شما به یکنواختی فونت، به پررنگ بودن کلمات کلیدی، به زیبایی کار تحقیقاتی ارزشمند خود توجه می کنید… از استفاده از رنگ و تصاویر برای لذت بخشیدن به پایان نامه خود دریغ نکنید.

مشاور پایان نامه شما نیز نقشی در تصحیح کار آکادمیک شما دارد.

مرحله 8: ارائه شفاهی را آماده کنید

وقتی این کار انجام شد، ممکن است فرد بخواهد نفسی بکشد. با این حال، هنوز آخرین مرحله برای برداشتن وجود دارد، که به اندازه نوشتن پایان نامه مهم است: ارائه شفاهی.

این ارائه شفاهی لحظه ای است که می توانید از کارهای انجام شده خود در طول سال دفاع کنید. هیئت داوران عموماً از مدیر پایان نامه شما و یک یا چند مهمان از دنیای دانشگاهی (مثلاً استادان) تشکیل می شود.

این ارائه شفاهی به طور کلی حدود 30 دقیقه طول می کشد و نیازی به پرداختن به جزئیات پایان نامه شما نیست، زیرا اعضای هیئت داوران از قبل آن را خوانده اند. به خاطر داشته باشید که هدف، توضیح انتخاب موضوع، مشکل و روشی است که برای پاسخ به آن اقدام کرده اید. در نهایت، در مورد نتایجی که به دست آورده اید بحث خواهید کرد.

ممکن است جالب باشد که در مورد مشکلاتی که در طول کار با آن مواجه شدید و نحوه غلبه بر آنها صحبت کنید. شما باید به عقب برگردید و انتقادی فکر کنید.

در نهایت به سوالات اعضای هیئت داوران پاسخ خواهید داد. آنها همچنین انتقادات خود را از پایان نامه شما به شما ارائه می دهند.

شما باید یک ارائه بصری (نوع Power Point یا Google Slide) تهیه کنید.

برای آسان کردن این ارائه، از:

. کلمات کلیدی (نه جملات)
. تصاویر (با ارجاعات آنها)،
. نمودارها (با ارجاعات آنها)،
. ارقام (به همراه ارجاعات آنها)،
. انیمیشن های سبک بین اسلایدها.

سپس، هیئت منصفه از شما چند سوال می پرسد. می توانید سعی کنید آنها را پیش بینی کنید تا راحت تر به آنها پاسخ دهید.

به طور خلاصه، نوشتن پایان نامه گام مهمی در اعتبار بخشیدن به دانش شماست. ساختن به زمان نیاز دارد، بنابراین بهتر است سازماندهی شود. اما ارزش آن را دارد زیرا کار تحقیقاتی به شما امکان می دهد دوره دانشگاه خود را تأیید کنید. قلب خود را در تحقیق و نوشتن خود بگذارید، معتبر باشید و ارزش کاری را که انجام می دهید قدر بدانید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *