چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟ ، در یک مقاله روایی، پایان نامه شما کمی متفاوت از یک مقاله استدلالی یا توضیحی خواهد بود. یک مقاله روایی اساساً این است که شما یک داستان برای خواننده بنویسید. هدف یک مقاله روایی بیان یک نکته خاص با استفاده از تجربیات شخصی یا رویدادهای زندگی برای انتقال موضوع یا موضوع اصلی شماست. با این حال، درست مانند یک مقاله استاندارد، پایان نامه شما همچنان در مقدمه مقاله روایی شما ظاهر می شود.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

نوشته‌ای است که به‌وسیله داوطلب درجه دانشگاهی، به‌عنوان یکی از شرایط احراز آن، ارائه می‌شود و نویسنده آن دانشجویی است که زیر نظر کلی یک هیأت علمی کار می‌کند. موضوع انتخابی پایان‌نامه، معمولاً، محدود و تخصصی است و تحقیق در مورد آن، زمان مشخص و مبتنی بر روش علمی را طلب می‌کند.

همین ویژگی است که پایان‌نامه را تبدیل به منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای علاقه‌مندان به آن حوزه موضوعی می‌سازد. پایان‌نامه‌ها معمولاً اساس تدوین مقاله‌ها یا کتاب‌های منتشر شده بعدی می‌شوند و تا آن زمان تنها مدرک دسترس‌پذیر آن فعالیت علمی محسوب می‌شوند.

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟ – تزیسمی

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: پنج مرحله یک بیانیه پایان نامه خوب

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

روش 1: بخش 1: آماده سازی برای نوشتن پایان نامه

1. ایده ها را برای پیدا کردن موضوع خود ایده بگیرید. از خود بپرسید چه ایده یا ایده هایی را می خواهید به خوانندگان خود منتقل کنید؟ شاید بخواهید داستانی نشاط آور در مورد دستیابی به اهداف خود بگویید یا شاید بخواهید در مورد تأثیر غم و اندوه بر روان یک فرد صحبت کنید.
. موضوعی را مطرح کنید که برای شما مهم است و احساس می کنید می توانید به صورت شخصی درباره آن صحبت کنید.

2. رویدادی را برای کمک به انتقال موضوع خود انتخاب کنید. عکس‌های قدیمی زندگی‌تان را نگاه کنید، یا مجلات قدیمی‌تان را بخوانید تا به پیدا کردن یک رویداد شخصی مرتبط با موضوعتان کمک کنید.
. راه دیگر برای یافتن یک رویداد شخصی این است که پست های رسانه های اجتماعی قدیمی خود را بررسی کنید، زیرا آنها اغلب رویدادهای مهم یا معنی دار زندگی شما را شرح می دهند.

3. تمام جزئیاتی را که می توانید از آن رویداد به خاطر بسپارید، یادداشت کنید. از حواس پنجگانه خود برای کمک به بیان داستان خود استفاده کنید. چه چیزی دیدی؟ چه بویی گرفتی؟ چه طعمی، شنیدی، چه حسی داشتی؟ تمام این جزئیات در نهایت داستان شما را واضح تر می کند، حتی اگر تک تک جزئیات را درج نکنید.
. به خاطر سپردن جزئیات رویداد از طریق حواس پنج گانه خود نیز به ایجاد جزئیات یا تصاویر دیگری که ممکن است فراموش کرده باشید کمک کند.
. به عنوان مثال، شاید طعم نارگیل را بعد از تشییع جنازه مادربزرگ خود به یاد بیاورید، که به شما کمک می کند به یاد بیاورید که همه شما کیک نارگیلی مورد علاقه مادربزرگ خود را در جمع بعد از مراسم خاکسپاری خورده اید. سپس می توانید سعی کنید آن دستور غذا را پیدا کنید و از آن به عنوان راهی برای دویدن دیگر خاطرات مادربزرگ خود استفاده کنید.

4. یک طرح کلی برای مقاله روایی خود ایجاد کنید. یک ایده تقریبی از نحوه بیان داستان بنویسید. با چه چیزی شروع خواهید کرد؟ چه جزئیات یا صحنه هایی در وسط قرار خواهند گرفت؟ در پایان چه صحنه هایی خواهد بود؟

روش 2: بخش 2: ایجاد پایان نامه شما- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

1. برای هر بخش اصلی از مقاله خود یک عبارت کوتاه بنویسید. به عنوان مثال، اگر در بخش اول درباره مرگ مادربزرگ خود صحبت می کنید، می توانید چیزی مانند: “در مورد بیماری مادربزرگ بحث کنید.”

2. پایان نامه خود را با ایده یا موضوع اصلی که می خواهید در مقاله بیان کنید شروع کنید. یک شروع ممکن ممکن است این باشد: “در این مقاله، موضوع غم و اندوه را مورد بحث قرار خواهم داد.”

3. برای پشتیبانی از موضوع یا ایده اصلی خود، مثال هایی اضافه کنید. با نوشتن ساده ترین و مستقیم ترین پایان نامه شروع کنید و سپس آن را ویرایش کنید.
. به عنوان مثال: “در این مقاله، موضوع غم و اندوه را با بحث در مورد بیماری مادربزرگم، بحث در مورد مرگ مادربزرگم، صحبت در مورد آنچه پس از آن اتفاق افتاد، مورد بحث قرار خواهم داد.”
. اولین تلاش خود را طوری تنظیم کنید که از نظر گرامری صحیح باشد: “در این مقاله، با بحث در مورد بیماری مادربزرگم، مرگ مادربزرگم و آنچه پس از آن اتفاق افتاد، موضوع غم و اندوه را مورد بحث قرار خواهم داد.”

4. پایان نامه خود را اصلاح کنید. هر عبارت یا کلمه تکراری را حذف کنید. “در این مقاله، من موضوع غم و اندوه را با توصیف یکی از تجربیات زندگی شخصی خود، زمانی که مادربزرگم مریض شد و درگذشت و نحوه برخورد من با مرگ او را بیان خواهم کرد.”
. ممکن است بخواهید با حذف عبارت رسمی تر، “من بحث خواهم کرد” پایان نامه ای ایجاد کنید که کمی پیچیده تر و کمتر مستحکم باشد.
. به عنوان مثال: «غم و اندوه در یک نقطه بر زندگی همه تأثیر می گذارد، و قطعاً بر زندگی من تأثیر گذاشته است. وقتی مادربزرگم بیمار شد و از دنیا رفت، باید یاد می‌گرفتم که چگونه با عواقب مرگ او کنار بیایم.»

5. به یاد داشته باشید که پایان نامه شما باید همیشه موضوعات اصلی مقاله شما را پوشش دهد. به این فکر کنید که چگونه می توانید موضوع اصلی مقاله خود و همچنین آنچه را که قصد دارید در هر بخش پوشش دهید، در جمله پایان نامه خود بیان کنید.
. از بسته بندی ایده های زیاد در یک جمله خودداری کنید. پایان نامه شما باید به خواننده کمک کند تا مقاله شما را راحت کند، نه اینکه آنها را گیج کند.

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟ – تزیسمی

چگونه یک مقاله روایی بنویسیم؟- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

انشاهای روایی معمولاً در مقاطع مختلف از طریق مدرسه به قطعات نوشتاری اختصاص داده می شوند. مانند هر داستانی، آنها دارای طرح، درگیری و شخصیت هستند. به طور معمول، تکالیف شامل گفتن داستانی از زندگی خودتان است که با موضوعات کلاس مرتبط است. اگر به درستی به آن بپردازید، نوشتن می تواند یک نوع تکلیف سرگرم کننده باشد. بیاموزید که چگونه یک موضوع خوب انتخاب کنید، یک پیش نویس خشن روی کاغذ بیاورید، و مقاله روایی خود را اصلاح کنید.

بخش 1: انتخاب یک موضوع خوب- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

1. برای الهام گرفتن مقالات روایی بخوانید. آشنایی بیشتر با مقالات روایی راهی عالی برای درک ژانر و ایده گرفتن درباره آنچه می خواهید بنویسید و نحوه سازماندهی آن است. اطمینان حاصل کنید که هر مقاله ای را که معلمتان تعیین کرده است را بخوانید و همچنین می توانید مجموعه ای از انشاهای روایی را بررسی کنید یا در اینترنت به دنبال مقاله های روایی بگردید.

2. داستانی را انتخاب کنید که موضوع یا موضوعی را نشان دهد. به طور کلی، مقالات روایی شامل 2 جزء اصلی است: یک داستان و مقداری تحلیل آن داستان. یک مقاله روایی ممکن است “درباره” یک موضوع، موضوع یا مفهوم خاص باشد، اما از یک داستان شخصی برای نشان دادن آن ایده استفاده می کند.
. در بیشتر مواقع، مقالات روایی شامل هیچ تحقیق یا مرجع خارجی نمی شود. درعوض، شما از داستان شخصی خود برای ارائه شواهدی از نکته ای که می خواهید بیان کنید استفاده خواهید کرد. با این حال، در برخی موارد استفاده از تحقیق ممکن است داستان شما را تقویت کند زیرا به شما امکان می دهد جزئیات بیشتری را ارائه دهید.
. انشاهای روایی یک تکلیف معمول مدرسه هستند که برای آزمایش مهارت های داستان گویی خلاقانه شما و همچنین توانایی شما در ارتباط دادن برخی از عناصر زندگی شخصی خود به موضوعی که ممکن است در کلاس درباره آن بحث کنید استفاده می شود.

3. مطمئن شوید که داستان شما مطابق با درخواست است. اغلب، مقاله‌های روایی، تکالیف مدرسه هستند یا برای درخواست کالج مورد نیاز هستند، و شما از معلم یا موسسه درخواستی دریافت خواهید کرد. حتی اگر داستان دیوانه‌واری در مورد زمانی که از یک جزیره متروک با بالون هوای گرم فرار کرده‌اید، دارید، دستور را از نزدیک بخوانید تا مطمئن شوید که داستان شما با تکلیف مطابقت دارد. موضوعات متداول برای مقالات روایی شامل، اما محدود به توصیف لحظه ای نیست که:
. شما سختی را تجربه کردید و باید بر آن غلبه کردید
. شما شکست خوردید و باید با عواقب آن شکست کنار می آمدید
. شخصیت یا شخصیت شما متحول شد

4. داستانی با طرح قابل مدیریت انتخاب کنید. مقالات روایی خوب داستان های خاصی را بیان می کنند. شما در حال نوشتن رمان نیستید، بنابراین داستان باید نسبتاً حاوی و مختصر باشد. سعی کنید تا آنجا که ممکن است آن را از نظر شخصیت‌ها، محیط و طرح داستان محدود کنید. یک تعطیلات خانوادگی خاص یا آخر هفته با یک دوست؟ تعطیلات فاجعه بار، یا شب در دوران دبیرستان؟ کامل.
. مقالات روایی بد عموماً بسیار گسترده هستند. «سال آخر دبیرستان من» یا «این تابستان» نمونه‌هایی از داستان‌هایی هستند که نمی‌توان آن‌ها را با جزئیات خاصی که یک مقاله روایی خوب نیاز دارد بیان کرد. یک رویداد واحد از تابستان یا یک هفته از سال ارشد خود را انتخاب کنید، نه چیزی که ماه ها طول بکشد تا آشکار شود.
. همچنین خوب است تعداد کاراکترهایی را که معرفی می کنید محدود کنید. فقط کاراکترهای دیگری را که کاملا ضروری هستند شامل شود. نام تک تک دوستان کلاس پنجم شما بسیار زیاد است که نمی توان آنها را پیگیری کرد. یکی را انتخاب کن.

5. داستانی با جزئیات پر جنب و جوش انتخاب کنید. مقالات روایی خوب مملو از جزئیات خاص، تصاویر و زبان خاص هستند که به زنده شدن داستان برای خواننده کمک می کند. مناظر و بوهای موجود در داستان شما باید با جزئیات خاص مورد بحث قرار گیرند. وقتی به داستان‌هایی فکر می‌کنید که ممکن است مقاله‌های خوبی بسازند، مهم است که به داستان‌هایی فکر کنید که سرشار از این نوع جزئیات هستند.
. اجازه دهید تخیل شما شکاف ها را پر کند. وقتی در حال توصیف خانه مادربزرگ خود و تعطیلات آخر هفته خاصی هستید که به یاد دارید در آنجا گذرانده اید، مهم نیست که دقیقاً چه چیزی برای شام در جمعه شب پخته شده است، مگر اینکه این بخش مهمی از داستان باشد. مادربزرگ شما معمولاً چه می پخت؟ معمولا چه بویی می داد؟ این جزئیاتی است که ما به آن نیاز داریم.
. به طور معمول، مقالات روایی “غیر داستانی” هستند، به این معنی که شما نمی توانید فقط یک داستان بسازید. باید واقعاً اتفاق افتاده باشد. خود را مجبور کنید تا حد امکان به داستان مستقیم وفادار بمانید.

قسمت 2: نوشتن پیش نویس- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

1. قبل از شروع طرح کلی طرح کنید. داستان شما از کجا شروع می شود؟ به کجا ختم می شود؟ نوشتن یک لیست سریع از نکات اصلی داستان، راه خوبی برای اطمینان از رسیدن به تمام نقاط اصلی است. هر داستانی به یک شروع، یک میانه و یک پایان نیاز دارد.
. این کمک می کند تا همه چیز را تا حد امکان محدود کنید. اگرچه ممکن است به نظر برسد که ما نیاز به دانستن یک سری جزئیات خاص از سال آخر شما داریم، سعی کنید به یک روز پرفراز و نشیب از آن سال فکر کنید و آن داستان را برای ما تعریف کنید. آن داستان از کجا شروع می شود؟ نه اولین روز مدرسه در آن سال. نقطه شروع بهتری پیدا کنید.
. اگر بخواهید داستان شب پریود خود را بگویید، آیا از زمانی که لباس می پوشید شروع می شود؟ شاید. آیا زمانی شروع می‌شود که قبل از رقص سس اسپاگتی را روی لباستان می‌ریزید؟ در حالی که ممکن است به نظر می رسد اوج داستانی است که می خواهید بگویید، اما ممکن است نقطه شروع بهتری باشد. مستقیم به درام بروید.
. شما نیازی به نوشتن یک طرح کلی برای یک مقاله روایی ندارید، مگر اینکه بخشی از تکلیف باشد یا واقعا به شما در نوشتن کمک کند. فهرست کردن صحنه‌های اصلی که باید بخشی از داستان باشند به شما کمک می‌کند سازماندهی کنید و مکان خوبی برای شروع پیدا کنید.

2. از یک دیدگاه ثابت استفاده کنید. به طور کلی، انشاهای روایی به صورت اول شخص و با استفاده از جملات “من” نوشته می شوند که در مقایسه با سایر تکالیفی که در مدرسه به شما داده می شود کمی غیرعادی است. چه در حال ارائه صحنه هایی با دیالوگ به ما باشید، چه در مورد آنچه در زمان گذشته اتفاق افتاده بحث کنید، استفاده از اول شخص در یک مقاله روایی بسیار خوب است.
. دیدگاه ها را در طول داستان عوض نکنید. این یک تکنیک دشوار و پیشرفته است که می توان از آن استفاده کرد و معمولاً تأثیر بسیار پیچیده ای دارد. فقط باید یک «من» در داستان وجود داشته باشد.
. به طور کلی، مقالات روایی (و داستان های کوتاه برای آن موضوع) نیز باید به زمان گذشته گفته شود. بنابراین، شما می‌نویسید «من و جانی هر پنج‌شنبه به فروشگاه می‌رفتیم» نه «من و جانی به سمت فروشگاه می‌رویم، مثل هر پنجشنبه‌ها».
. ممکن است به شما دستور داده شود که به صورت سوم شخص بنویسید (مانند او، او، آن، آنها، آنها، آنها). اگر چنین است، در طول داستان با ضمایر خود هماهنگ باشید.

3. شخصیت های مهم را توصیف کنید. چه کسی جز خودتان برای داستان مهم است؟ چه کسی دیگری در زمان وقوع داستان حضور داشت. چه کسی بر نتیجه داستان تأثیر گذاشت؟ چه جزئیات خاص و خاصی را می توانید در مورد افراد موجود در داستان به خاطر بسپارید؟ از این ها برای کمک به ساخت شخصیت ها به افراد واقعی استفاده کنید.
. جزئیات خاص مختص شخصیتی است که توصیف می شود. در حالی که ممکن است خاص باشد که بگوییم دوست شما موهای قهوه ای، چشمان سبز، قد 5 فوت (1.5 متر) با بدنی ورزشی دارد، اما این چیزها چیز زیادی در مورد شخصیت به ما نمی گوید. اینکه او فقط پیراهن اژدهای ابریشمی می پوشد؟ حالا این چیز جالبی به ما می دهد.
. سعی کنید یک طرح مختصر از هر شخصیت اصلی در مقاله روایی خود به همراه جزئیات خاصی که در مورد آنها به خاطر دارید بنویسید. چند مورد ضروری را انتخاب کنید.

4. آنتاگونیست و درگیری را پیدا کنید. روایات خوب اغلب دارای یک قهرمان و یک آنتاگونیست هستند که همین باعث ایجاد تضاد می شود. شخصیت اصلی معمولاً شخصیت اصلی (در بیشتر مقالات روایی، شما هستید) است که با چیزی دست و پنجه نرم می کند. ممکن است یک موقعیت، یک شرط یا یک نیرو باشد، اما به هر حال، یک قهرمان داستان چیزی می‌خواهد و خواننده آن را ریشه‌یابی می‌کند. آنتاگونیست چیزی یا شخصی است که قهرمان داستان را از رسیدن به آنچه می خواهد باز می دارد.
. آنتاگونیست داستان شما چه کسی یا چه کسی است؟ برای پاسخ به این سوال، باید بدانید که قهرمان داستان چه می‌خواهد. هدف چیست؟ بهترین سناریو برای قهرمان داستان چیست؟ چه چیزی بر سر راه قهرمان داستان قرار می گیرد؟
. آنتاگونیست لزوما “آدم بد” داستان نیست و هر داستانی یک آنتاگونیست واضح ندارد. همچنین به خاطر داشته باشید که برای برخی از روایت های شخصی خوب، ممکن است خودتان آنتاگونیست باشید.

5. تنظیمات را شرح دهید. به همان اندازه که شخصیت ها و طرح داستان برای یک داستان خوب اهمیت دارند، مکان آن است. داستان کجا اتفاق می افتد؟ در خانه؟ خارج از؟ در شهر یا کشور؟ مکانی که داستان در آن اتفاق می افتد را توصیف کنید و اجازه دهید که محیط بخشی از داستان شما شود.
. درباره مکانی که داستان شما در آن اتفاق می افتد، آزاد بنویسید. در مورد مکان چه می دانید؟ چه چیزی را می توانید به خاطر بسپارید؟ چه چیزی را می توانید بفهمید؟
. اگر برای مقاله روایی خود تحقیقی انجام دهید، احتمالاً اینجا خواهد بود. سعی کنید جزئیات بیشتری در مورد تنظیم داستان خود بیابید یا حافظه خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست است.

6. از جزئیات واضح استفاده کنید. نوشتن خوب در جزئیات است. حتی خسته‌کننده‌ترین محیط اداری یا کسل‌کننده‌ترین شهر را می‌توان با انواع جزئیات مناسب در نوشتار جذاب کرد. به یاد داشته باشید که از جزئیات استفاده کنید – جزییات منحصر به فرد که هیچ چیز دیگری را به جز چیزی که در مورد آن می نویسید توصیف نمی کند، و اجازه دهید این جزئیات واضح داستان را هدایت کنند.
. یک عبارت نوشتاری خلاقانه محبوب به نویسندگان می گوید که «نشان دادن» نه «گفتن». منظور این است که شما باید هر زمان که ممکن است به ما جزئیات بدهید، نه اینکه حقایق را به ما بگویید. ممکن است به ما بگویید: “پدر من آن سال همیشه غمگین بود”، اما اگر بنویسید “پدر وقتی از سر کار به خانه می‌آمد هرگز صحبت نمی‌کرد. ما کامیون او را شنیدیم، سپس شنیدیم که او کلاه کتک خورده‌اش را روی میز آشپزخانه گذاشته بود. بعد شنیدیم که آه عمیقی کشید و لباس کارش را که آغشته به چربی بود در آورد.»

چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟
چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟ – تزیسمی

قسمت 3: تجدید نظر در مقاله شما- چگونه یک پایان نامه برای یک مقاله روایی بنویسیم؟

1. مطمئن شوید که موضوع شما به وضوح در داستان نشان داده شده است. بعد از اینکه پیش نویس خام خود را نوشتید، دوباره آن را با توجه به موضوع خود بخوانید. هدف شما از گفتن داستانی که به ما می گویید هرچه که باشد باید کاملاً روشن باشد. آخرین چیزی که می خواهید این است که خواننده به پایان برسد و بگوید: “داستان خوب است، اما چه کسی اهمیت می دهد؟” قبل از اینکه خواننده فرصت پرسیدن پیدا کند به سوال پاسخ دهید.
. موضوع را در همان ابتدای مقاله وارد کنید. همانطور که یک مقاله استدلال تحقیق شده نیاز به یک بیانیه پایان نامه در چند پاراگراف اول مقاله دارد، یک مقاله روایی نیز برای توضیح ایده اصلی داستان به بیانیه موضوع یا بیانیه پایان نامه نیاز دارد.
. این «غافلگیری» داستان را از بین نمی‌برد، بلکه مضامین و جزئیات مهمی را نشان می‌دهد که باید در طول داستان هنگام گفتن آن متوجه شوید. یک نویسنده خوب در یک مقاله روایی به تعلیق نیاز ندارد. پایان باید اجتناب ناپذیر به نظر برسد.

2. از صحنه ها و تحلیل ها استفاده کنید. همه روایت ها از دو نوع نوشتار ساخته شده اند: صحنه و تحلیل. صحنه‌ها زمانی اتفاق می‌افتند که باید سرعت خود را کم کنید و جزئیات خاصی را در مورد یک لحظه مهم از داستان بگویید. صحنه ها لحظات کوچکی هستند که خواندن آنها کمی طول می کشد. از تحلیل برای روایت زمان بین صحنه ها استفاده می شود. آنها لحظات طولانی تری هستند که با سرعت بیشتری می خوانید.
. صحنه: “در پیاده روی ما به فروشگاه، من و جرد در محوطه چمن خالی ایستادیم تا صحبت کنیم. “مشکل شما اخیراً چیست؟” او در حالی که چشمانش پر از اشک بود، پرسید. از او پرسیدم.”
. تجزیه و تحلیل: “ما راه رفتن به فروشگاه را تمام کردیم و همه چیز را برای شام بزرگ تعطیلات خریدیم. یک بوقلمون، نان ذرت، زغال اخته گرفتیم. کارها. فروشگاه مملو از خریداران تعطیلات شاد بود، اما ما از همه آنها عبور کردیم. هیچ کلمه ای به هم نگفتن. برای همیشه طول کشید تا همه چیز را به خانه ببریم.”

3. دیالوگ را به درستی استفاده و قالب بندی کنید. وقتی در حال نوشتن یک مقاله روایی هستید، معمولاً جایی بین یک داستان کوتاه و یک مقاله معمولی است که ممکن است برای مدرسه بنویسید. شما باید با قراردادهای قالب بندی هر دو نوع نوشتار آشنا باشید، و از آنجایی که بیشتر مقالات روایی شامل دیالوگ هایی هستند، باید قالب بندی صحیح آن دیالوگ را بخشی از فرآیند بازبینی خود قرار دهید.
. هر چیزی که توسط یک شخصیت با صدای بلند صحبت می شود باید در گیومه گنجانده شود و به شخصیتی که آن را صحبت می کند نسبت داد: جیمز گفت: “من هرگز به پاریس نرفته ام.”
. هر بار که یک شخصیت جدید صحبت می کند، باید یک پاراگراف جدید بسازید. اگر کاراکتر یکسانی صحبت کند، چندین نمونه گفتگو می تواند در یک پاراگراف وجود داشته باشد.

4. مقاله خود را اصلاح کنید. بازبینی مهمترین بخش نوشتن است. هیچ‌کس، حتی باتجربه‌ترین نویسندگان، در همان اولین اجرا به درستی متوجه نمی‌شوند. یک پیش نویس را زودتر از موعد به پایان برسانید و به خود فرصت دهید تا با دقت به داستان خود برگردید و دوباره آن را ببینید. چگونه می توان آن را بهبود بخشید؟
. برای وضوح ابتدا تجدید نظر کنید. آیا نکات اصلی شما روشن است؟ اگر نه، با درج جزئیات بیشتر یا روایت در نوشته، آنها را روشن کنید. چکش خانه امتیاز خود را.
. تصمیمی که در مورد محل شروع داستان گرفتید درست بود؟ یا حالا که نوشتی، بهتر است داستان را دیرتر شروع کنیم؟ سوالات سخت را بپرسید.
. تصحیح بخشی از ویرایش است، اما بخش بسیار جزئی است و باید در آخر انجام شود. بررسی علائم نگارشی و املا آخرین چیزی است که باید در مقاله روایی خود نگران آن باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *