ویرایش پایان نامه چیست؟

ویرایش پایان نامه چیست؟

ویرایش پایان نامه چیست؟ ، نوشتن پایان نامه کار سختی است. ما به عنوان ویراستاران و مصححانی که هر روز پایان نامه ها و پایان نامه ها را مرور می کنیم، به خوبی از تعهد و اشتیاق محققان به کار خود آگاه هستیم. ما مطمئن هستیم که کار تا این مرحله فوق‌العاده است، اما فقط یک گام دیگر تا مسیر یک پروژه بی‌نقص وجود دارد: ویرایش پایان نامه.

حقیقت این است که شما نمی توانید بلافاصله پس از پایان نوشتن چکمه های خود را آویزان کنید. شما مطمئناً اکثر کارها را انجام داده اید، اما اگر می خواهید پایان نامه شما بهترین نسخه از خودش باشد، باید مدتی برای ویرایش پایان نامه سرمایه گذاری کنید. چه بخواهید خودتان این کار را انجام دهید و چه ترجیح می دهید به یک حرفه ای اجازه دهید این کار را به عهده بگیرد، در اینجا همه چیزهایی است که باید قبل از ویرایش پایان نامه خود بدانید.

ویرایش پایان نامه چیست؟
ویرایش پایان نامه چیست؟ – تزیسمی

فهرست مطالب

چرا ویرایش پایان نامه مهم است؟- ویرایش پایان نامه چیست؟

صرف نظر از اینکه چقدر در مورد فرآیند نوشتن خود دقت می کنید، یک دور ویرایش (در واقع چندگانه) کاملاً ضروری است. ممکن است آن را با عجله یا با دقت در طول ماه ها نوشته باشید، اما در هر صورت، ویرایش پایان نامه به شما کمک می کند تا نوشتار خود را اصلاح کنید و اشتباهات زبانی را که ممکن است قبلاً از دست داده اید حذف کنید.

هنگامی که بررسی سطحی خود را انجام دادید، همچنین ایده خوبی است که یک ویرایشگر پایان نامه حرفه ای استخدام کنید تا کار شما را بررسی کند. به عنوان کارشناسان متخصص، ویراستار پایان نامه می تواند بازخورد عمیقی در مورد جریان، انسجام و سبک نگارش پایان نامه شما ارائه دهد و همچنین کار شما را مطابق با استانداردهای دانشگاه تصحیح و قالب بندی کند.

در اصل، فرآیند ویرایش به شما و سردبیرتان این امکان را می‌دهد که یک گام به عقب بردارید تا ببینید آیا پایان‌نامه‌ای نوشته‌اید که به خوبی برای ارزیاب و محققین همکارتان خوانده می‌شود.

یک ویراستار پایان نامه می تواند تفاوت بزرگی در حصول اطمینان از اینکه پایان نامه شما نه تنها برای ارسال آماده است، بلکه به خوبی نوشته شده و درک آن آسان است، ایجاد کند. آنها از تخصص زبان خود استفاده می کنند و به شما کمک می کنند تا پایان نامه ای بسازید که کار دقیق و موثری در ارتباط با نتایج و ارتباط تحقیق شما انجام دهد.

محدوده ویرایش پایان نامه- ویرایش پایان نامه چیست؟

ویرایش پایان نامه به جزئیات نوشتن و همچنین جنبه های بزرگتر و سازمانی کار شما می پردازد. به طور کلی، فرآیند ویرایش و تصحیح جنبه های زیر را پوشش می دهد:

. زبان: این تمرکز اصلی تصحیح است. یک تصحیح پایان نامه یک بررسی خط به خط سند شما را با تمرکز بر مکانیک و جنبه های فنی زبان انجام می دهد. این شامل دستور زبان، نحو، علائم نگارشی، ساختار جمله و املا است. هدف این است که مطمئن شوید نثر شما بدون خطا و خواندن آسان است.
. قالب بندی: یکی از اجزای مهم نوشتن آکادمیک، رعایت و حفظ دستورالعمل های قالب بندی خاص است. دانشگاه شما احتمالاً راهنمای سبک خاصی را تجویز کرده است که باید از آن پیروی کنید، مانند APA، MLA، یا دفترچه راهنمای سبک شیکاگو. یک ویراستار پایان نامه معمولاً در این شیوه نامه های مختلف آگاه است (یا دانش تخصصی در برخی از آنها بر اساس رشته تخصصی خود دارد) و اطمینان حاصل می کند که پایان نامه شما به این سبک پایبند است.
. سبک نوشتن: از آنجایی که نگارش آکادمیک یک شکل تخصصی از نوشتن است، نوشتن آکادمیک با مجموعه ای از قراردادها همراه است که به شما اطمینان می دهد که تحقیقات خود را به گونه ای ارائه کنید که مطابق با استانداردهای دانشگاه شما و تحقیقات تولید شده در این زمینه باشد. یک ویراستار پایان نامه به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که نوشته شما در حد مطلوب است. برای مثال، آنها ممکن است به شما در اصلاح سبک نوشتاری خود کمک کنند تا از رسمی‌تر بودن آن مطمئن شوید: ممکن است از شما بخواهند که انقباضات، عامیانه، عبارات محاوره‌ای و غیره را حذف کنید.
. انسجام و وضوح: تمام کار سختی که در پایان نامه خود انجام داده اید زمانی آشکار می شود که گزارش نهایی در مورد هدف، دامنه و یافته های شما منسجم و روشن باشد. یک ویراستار می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که پایان نامه شما برای هر کسی که آن را می خواند منطقی است. به عنوان متخصص زبان، آنها نه تنها می‌توانند به مکان‌هایی که نوشته یا استدلال‌های شما نامشخص است اشاره کنند، بلکه می‌توانند جایگزین‌ها و راه‌حل‌های سازنده‌ای در مورد نحوه نوشتن به شما ارائه دهند تا پایان نامه خود را برای ارزیاب و جامعه پژوهشی در دسترس‌تر کنید.
. ساختار: علاوه بر زبان و سبک نگارش، یک ویراستار پایان نامه نیز پایان نامه شما را از منظری وسیع تر بررسی می کند. آنها به سند شما نگاه پرنده ای می اندازند و درست مانند اینکه چگونه یک ویرایشگر کتاب به ساختار روایت یک رمان کمک می کند، یک ویراستار پایان نامه به شما کمک می کند انسجام، جریان و سازگاری پایان نامه خود را اصلاح کنید. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که شما ساختار پایان نامه را به ترتیب درست انجام داده اید، که با صفحه عنوان یا چکیده شروع می شود و با فهرست مرجع خاتمه می یابد.
. استنادها و مراجع: هر مقاله دانشگاهی بدون استناد و ارجاع مناسب ناقص است. اما ما همچنین می دانیم که جمع آوری آنها چقدر می تواند خسته کننده باشد. یک ویرایشگر پایان نامه، با استفاده از ترکیبی از تخصص و پشتیبانی هوش مصنوعی، می تواند به شما کمک کند بخش مرجع خود را به سرعت جمع آوری کنید. به عنوان بخشی از فرآیند ویرایش، آنها همچنین بررسی خواهند کرد که هر نقل قول درون متنی در فهرست مرجع مطابقت داشته باشد. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که استنادات شما به درستی قالب بندی شده اند و فهرست مرجع به ترتیب درستی است.

ویرایش پایان نامه چیست؟
ویرایش پایان نامه چیست؟ – تزیسمی

در ویراستار پایان نامه به دنبال چه چیزی باشید؟- ویرایش پایان نامه چیست؟

تفاوت بین دوست شما که یک پایان نامه را ویرایش می کند و یک ویراستار پایان نامه حرفه ای در این است که متخصص دارای تخصص و مهارت های لازم برای اطمینان از ارائه پایان نامه بدون خطا است.

در اینجا چیزی است که باید در یک ویرایشگر پایان نامه حرفه ای به دنبال آن باشید:

. دانش موضوع: در حالی که اکثر ویراستاران دانشگاهی مجهز به ویرایش اسناد در موضوعات مختلف هستند، همیشه بهتر است با فردی کار کنید که دانشی در مورد رشته شما دارد، حتی اگر به طور خاص در حوزه تحقیقاتی شما مهارت کافی نداشته باشد. چندین مزیت برای این وجود دارد: آنها اصطلاحاتی را که استفاده می‌کنید درک می‌کنند، احتمالاً یادداشت‌هایی در مورد اینکه چگونه می‌توانید واژگان و مفاهیم را در دسترس‌تر کنید، دارند، و به احتمال زیاد دانش عمیقی از راهنمای سبکی که شما داشته‌اید دارند. گفت دنبال کن
. دانش راهنماهای سبک: ویراستاران معمولاً با سبک های استنادی رایج آشنا هستند. اگر آنها به طور منظم روی رشته های بسیاری از رشته ها کار کنند، همچنین می دانند که چگونه با سبک های جدید سازگار شوند. به عنوان متخصص زبان، آنها همچنین از آخرین اخبار در مورد راهنماهای سبک دانشگاهی مطلع می شوند. ویراستار پایان نامه ایده آل شما باید به سبک استناد شما مسلط باشد، کسی که بتواند به سرعت در قالب بندی و فهرست مرجع کار کند.
. دانش نوشتن آکادمیک: بسیاری از پژوهشگرانی که برای اولین بار شروع به کار می کنند، اغلب با پایبندی به ماهیت رسمی نوشتار دانشگاهی مشکل دارند. وقتی به سختی زبانی که معمولاً در مقالات تحقیقاتی دیده می‌شود، عادت ندارید، به راحتی وارد نوشته‌های معمولی شوید. همچنین ممکن است در یافتن چگونگی ساختار نوشتار خود مشکل داشته باشید تا استدلال های شما واضح باشد. یک ویرایشگر پایان نامه به شما کمک می کند تا با تمام این چالش ها مقابله کنید و سبک کلی نوشتن خود را بهبود بخشید.
. جایگاه ویرایشی آنها: حتی اگر یک ویراستار دانش موضوعی داشته باشد و با قراردادهای نوشتن رشته شما آشنا باشد، باید روی پایان نامه های رشته شما کار می کرد. جایگاه و نمایه ویرایش آنها باید با شما مطابقت داشته باشد. در ویرایش آکادمیک، ویراستارانی وجود دارند که در سبک های ویرایش مناسب برای رشته های خاص تخصص دارند. به عنوان مثال، یک ویراستار پایان نامه روانشناسی دانش عمیق تری از سبک های استناد APA نسبت به ویرایشگر آمار خواهد داشت، در حالی که دومی در قالب بندی معادلات و نمودارها مهارت بیشتری دارد.
. اثبات تجربه: قبل از اینکه یک ویرایشگر پایان نامه را استخدام کنید، باید مطمئن شوید که مدرکی وجود دارد که آنها می توانند کار را به خوبی انجام دهند. در صورت داشتن نمونه کارها از آنها بخواهید. به دنبال بررسی خدمات آنها باشید، چه در پلتفرم های بررسی یا از طریق افرادی در شبکه شما که ممکن است با کار آنها آشنا باشند. قبل از اینکه آنها را استخدام کنید در مورد سبک کاری آنها بیشتر بدانید.

چگونه یک ویرایشگر پایان نامه حرفه ای انتخاب کنیم؟- ویرایش پایان نامه چیست؟

مجموعه ای از شرکت های ویرایش و تصحیح حرفه ای برای انتخاب وجود دارد. این عوامل می توانند به شما کمک کنند تا انتخاب کنید که چه چیزی برای شما مناسب است.

. قیمت و نرخ ها: اگر ویرایش پایان نامه گران به نظر می رسد، تنها به این دلیل است که ویراستاران شما به تمام جنبه های ویرایش که در بالا ذکر کردیم نگاه می کنند. اگر می دانید که باید برای مدرک خود روی پایان نامه کار کنید، شروع به کنار گذاشتن مقداری پول برای ویرایش کنید. اگر کمبود بودجه دارید، می توانید سطوح ویرایشی را که برای پایان نامه خود نیاز دارید نیز انتخاب کنید. بسیاری از خدمات ویرایش و تصحیح پایان نامه مقرون به صرفه برای انتخاب وجود دارد، و ما لیستی از برخی از بهترین گزینه های شما را در اینجا گردآوری کرده ایم.
. زمان انجام کار: به عنوان یک دانشجوی سال آخر خسته، احتمالاً پایان نامه را با عجله می نویسید. با این همه عجله، احتمالاً روی یک ضرب الاجل بسیار تنگ کار می کنید. بنابراین مطمئن شوید ویراستاری را انتخاب کنید که بتواند کار را به طور کامل انجام دهد و در عین حال پایان نامه را نیز به موقع برگرداند. شرکت‌های ویرایش حرفه‌ای معمولاً زمان‌هایی بین یک روز تا یک هفته ارائه می‌کنند (برخی حتی دو هفته طول می‌کشد). بر اساس بودجه خود و مدت زمانی که در اختیار دارید، زمانی را انتخاب کنید که به سردبیر شما اجازه دهد تا پایان نامه شما را از نزدیک ببیند.
. جایگاه ویراستار: همانطور که قبلاً گفتیم، پیش‌نویس نهایی شما زمانی متمرکزتر، دقیق‌تر و جامع‌تر می‌شود که با ویرایشگری کار می‌کنید که از رشته شما آگاهی دارد. برای مثال، اگر پایان نامه شما معادلات زیادی دارد، می خواهید با فردی کار کنید که با نمادها و قالب هایی که استفاده می کنید آشنا باشد! بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید و ویرایشگر نزدیک به حوزه تحقیقاتی خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید با یک شرکت ویرایش و تصحیح حرفه‌ای کار کنید، ببینید آیا می‌توانید یک ویرایشگر در زمینه خود درخواست کنید.
. بررسی ها و نظرات: با توجه به اهمیت سند پایان نامه شما، قبل از کار با سردبیران باید آنها را بررسی کنید. اگر با یک شرکت ویرایش حرفه‌ای می‌روید، در پلت‌فرم‌های بررسی به دنبال توصیفات بگردید. درباره پیشنهادات خدمات و خط مشی رازداری آنها پرس و جوی کامل انجام دهید. اگر کسی را می شناسید که از خدمات آنها استفاده کرده است، درباره تجربه آنها بیشتر بدانید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *