ویرایش حرفه ای پایان نامه

ویرایش حرفه ای پایان نامه

ویرایش حرفه ای پایان نامه ، نویسندگان ایده ها و کارهای تحقیقاتی خود را در یک سند دانشگاهی که به عنوان پایان نامه شناخته می شود، متبلور می کنند. نوشتن پایان نامه اهداف متعددی دارد: دستیابی به مدرک تحصیلی، تأمین بودجه، واجد شرایط بودن برای یک برنامه تحقیقاتی و غیره. اما اگر پایان نامه کیفیت زبان لازم را نداشته باشد یا دستورالعمل های ارسال را برآورده نکند، ممکن است به طور کامل رد شود. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، نویسندگان بر ویرایش پایان نامه تکیه می کنند.

ویرایش حرفه ای پایان نامه
ویرایش حرفه ای پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

ویرایش پایان نامه چیست؟- ویرایش حرفه ای پایان نامه

ویرایش پایان نامه کیفیت کلی پایان نامه را افزایش می دهد تا شانس پذیرش آن را افزایش دهد. جنبه های زیر را پوشش می دهد.

. ساختار: یک پایان نامه از اجزای متعددی مانند مرور ادبیات، بیان مسئله، فهرست مطالب، روش تحقیق، نتیجه گیری، مقالات مرجع و غیره تشکیل شده است. ویرایش پایان نامه، پایان نامه را برای جریان مناسب و نمایش واضح بازسازی می کند.
. قالب: فرآیند ویرایش پایان نامه شامل دستورالعمل های قالب بندی اجباری مانند انتخاب فونت های Times New Roman یا Arial است که معمولاً پذیرفته شده اند، اطمینان از فاصله خطوط 1.5 برای متن، استفاده از اعداد برای اعداد بین 1 تا 10، خط خطی کردن صفت های ترکیبی، سمت چپ. تراز کردن جداول و موارد دیگر.
. سبک: پایان نامه، بر اساس حوزه موضوعی، باید با راهنمای سبک مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، یک پایان نامه در مورد تحقیقات پزشکی باید مطابق با راهنمای سبک AMA (انجمن پزشکی آمریکا) باشد. ویرایش پایان نامه، سبک نگارش را برای تطبیق با راهنماهای سبک خاص اصلاح می کند.
. زبان: ویرایش پایان نامه کیفیت کلی زبان را بهبود می بخشد و اشتباهات املایی، علائم نگارشی و دستور زبان را اصلاح می کند. همچنین تکرار، ابهام، تعصب و افزونگی را از بین می برد. این زبان را صیقل می دهد و آن را برای برجسته کردن عناصر اساسی پایان نامه اصلاح می کند.
. تصحیح: این مرحله نهایی ویرایش پایان نامه است. پیش نویس نهایی برای شناسایی و حذف اشتباهات در زبان، استناد، لینک سازی و غیره تصحیح می شود. تصحیح تضمین می کند که پایان نامه عاری از خطاهای زبانی باشد و تمام عناصر لازم برای ارسال موفقیت آمیز را داشته باشد.

سرویس ویرایش پایان نامه چیست؟- ویرایش حرفه ای پایان نامه

خدمات ویرایش پایان نامه توسط یک سازمان یا شرکتی ارائه می شود که بر ویرایش پایان نامه ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی متمرکز است. چنین شرکتی مجهز به تیمی از کارشناسان خبره و باسواد است که دارای مهارت های لازم برای ویرایش پایان نامه هستند. ویراستاران باید با هر دو زبان انگلیسی انگلیسی و آمریکایی آشنا باشند. کلمه “ویرایش” کاری را که این متخصصان انجام می دهند ساده می کند. یک سرویس ویرایش پایان نامه وظیفه دارد کارهای نوشتاری را که انجام داده اید اصلاح کند.

این سرویس مفید است زیرا احتمال اشتباه هنگام نوشتن پایان نامه بسیار زیاد است. از این رو این ارائه دهندگان خدمات خواندن و دقت فنی را هنگام بررسی پایان نامه شما اعمال می کنند. این کار برای اطمینان از اینکه خطاهای احتمالی در قالب گرامر، نقطه گذاری، تایپوگرافی، قالب بندی، املا و نحو کلی شناسایی، بررسی و تصحیح می شوند انجام می شود.

اکنون، به عنوان یک دانشجو، نمی خواهید پایان نامه گرانبهای خود را فقط به کسی برای ویرایش بدهید. به همین دلیل است که اکثر این ارائه دهندگان خدمات ویرایش فقط افرادی را استخدام می کنند که شرایط آموزشی را برآورده می کنند. حداقل شرط لازم برای ویراستار پایان نامه، مدرک کارشناسی ارشد در زبان انگلیسی یا دوره ای مرتبط با آن است. بنابراین، می توان با اطمینان گفت که پایان نامه شما در دستان تصفیه شده است.

ضرورت ویرایش پایان نامه- ویرایش حرفه ای پایان نامه

شما برای نگارش پایان‌نامه خود زحمت زیادی کشیده‌اید و پایان نگارش آن به معنای به ثمر نشستن تمام تلاش‌های شما در طول دوران تحصیل است. پایان‌نامه شما توسط اساتید مختلف و هیئت‌داوران بازبینی می‌شود و اگر اشتباهات زیادی در متن پایان‌نامه شما وجود داشته باشد، مجبور خواهید شد که بارها پایان‌نامه خود را برای بازبینی مجدد به اساتید ارائه کنید. بدین ترتیب علاوه بر از دست دادن زمان، وجهه علمی شما نیز خدشه‌دار خواهد شد. بنابراین منطقی است که بخواهید پایان‌نامه خود را به بهترین شکل ممکن آماده کنید. بدین منظور لازم است که پس از پایان نگارش پایان‌نامه، متن آن را ویرایش کنید.

انواع ویرایش که در پایان نامه باید انجام شود- ویرایش حرفه ای پایان نامه

عموماً دانشگاه‌های مختلف، پَروَنجا را به‌عنوان دستورالعمل نگارش پایان‌نامه، شیوه‌نامه نگارش و یا عناوین مشابه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این آیین‌نامه نگارشی پایان‌نامه برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و برای یکدست شدن پایان‌نامه‌های دانشگاهی، آراستگی ظاهری متن و جلوگیری از اشتباه در فصل‌بندی پایان‌نامه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد بنابراین قبل از ارسال پایان‌نامه، ویرایش آن از اهمیت زیادی برخوردار است. با ویرایش صحیح و اصولی در نظر ارزیاب‌ها این تصور ایجاد می‌شود که آن‌ها در شرف خواندن متنی باکیفیت بالا هستند. البته، در اینکه محتوا هم باید درجه‌یک باشد شکی نیست اما بااین‌حال، ارائه پایان‌نامه‌ای که به‌صورت تخصصی و بدون هیچ‌گونه ایراد نگارشی و محتوایی است در تشویق ارزیابان برای اینکه بخواهند اوج تحقیقات شمارا ارزیابی کنند معجزه می‌کند. اگر مهارت ویرایش و تصحیح رادارید، خودتان دست‌به‌کار شوید در غیر این صورت لازم است پایان‌نامه خود را به دست ویراستاران متخصص بسپارید. ویراستاران از انواع مختلف ویرایش برای پایان‌نامه استفاده می‌کنند؛ که در زیر به آن‌ها اشاره‌شده است:

1- ویرایش چیدمان صفحات پایان نامه

که در ویرایش چیدمان صفحات پایان نامه، موارد ذیل مورد بررسی قرار می گیرند:

. حاشیه بندی صفحات، فاصله گذاری کلمات، فصل بندی، بخش بندی، صفحه بندی، پاراگراف بندی

. تنظیم فونت متن، کنترل اندازه و قلم تیترها ، فونت متن انگلیسی و فارسی پایان نامه و …

. فهرست نویسی دقیق و ایجاد فهرست خودکار مطالب، اتوماتیک کردن فهرست شکل ها، لیست جدول ها و نمودارها

. شماره گذاری صفحات، ویرایش و تنظیم صفحات ابتدایی فصل ها و صفحات پایانی پایان نامه

. ویرایش پانویس، زیرنویس و پاورقی فارسی و لاتین

. شماره بندی خودکار عناوین تیترهای اصلی و فرعی، فرمول ها، روابط ریاضی، زیرنویس تصاویر، اشکال، جداول و نمودارها

2- ویرایش فنی و ساختاری پایان‌نامه

در ویرایش ساختاری پایان‌نامه، موارد ذیل موردبررسی قرار می‌گیرند:

. اصلاح غلط املایی

. کنترل پاراگراف‌بندی و برقرار بودن ارتباط محتوایی بین جملاتی که در یک پاراگراف قرارگرفته‌اند

. اصلاح و اعمال نشانه‌گذاری‌های متن

. یکدست کردن ضبط اعلام، اصطلاحات و …

. اعمال قواعد عددنویسی

. مشخص کردن حدود نقل‌قول‌ها

. وارسی ارجاعات، پانوشت‌ها و یادداشت‌ها

. بررسی نمایه‌ها و جدول‌ها و …

. کنترل اندازه و قلم حروف در بدنه متن و عنوان‌ها

. اصلاح نیم‌فاصله‌ها

3- ویرایش زبانی پایان‌نامه

در ویرایش زبانی پایان‌نامه موارد ذیل موردبررسی قرار می‌گیرند

. رفع خطاهای دستوری و ساختاری و جمله‌بندی

. اصلاح انحراف از زبان معیار و یکدست کردن زبان نوشته

. ابهام‌زدایی از عبارات نارسا و مبهم

. انتخاب کلمات مترادف مناسب برای واژگان غیرفارسی

. کوتاه کردن جمله‌های طولانی، ساده و روان‌سازی متن ازنظر جمله‌بندی

4- ویرایش علمی پایان نامه

در ویرایش علمی پایان‌نامه موارد ذیل موردبررسی قرار می‌گیرد

. حذف، کاهش یا تلخیص مطالب تکراری یا غیرضروری

. تنظیم و جابجایی مطالب برای انسجام و یکدستی نوشتار

. افزایش برخی نکات فراموش‌شده در متن یا در پاورقی

. مقابله متن با اصل در متون ترجمه یا تصحیح متون کلاسیک

. توضیح و یادآوری و پیشنهاد ضروری در پاورقی

. بازبینی و تصحیح مطالب نادرست و غیرعلمی

ویرایش حرفه ای پایان نامه
ویرایش حرفه ای پایان نامه – تزیسمی

ویراستار پایان نامه چه کاری انجام می دهد؟- ویرایش حرفه ای پایان نامه

ویرایشگر پایان نامه اشتباهات دستوری، املایی و نقطه گذاری را تصحیح می کند، نحو را بهبود می بخشد، وضوح و انسجام متن را تضمین می کند و ثبات فونت، سبک و قالب را حفظ می کند. علاوه بر این، ویرایشگر همچنین بررسی می کند که آیا پایان نامه با راهنماهای سبک لازم و پروتکل های ارسال مطابقت دارد یا خیر. به زبان ساده؛ ویراستار پایان نامه را برای ارسال آماده می کند.

ویراستار پایان نامه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

. تجربه ویرایش: نویسندگان باید برای ویرایش پایان نامه به ویراستاران بسیار با تجربه مراجعه کنند. این تجربه ویراستاران را قادر می سازد تا به راحتی با دامنه پایان نامه هماهنگ شوند و میزان پیشرفت مورد نیاز برای آماده سازی پایان نامه را درک کنند.
. تضمین کیفیت: یک نویسنده باید بعد از ویرایش به تفاوت کیفیت کلی پایان نامه توجه کند. بسیار مهم است که ویراستاری را انتخاب کنید که برای ارائه بهترین کیفیت ویرایش پایان نامه و آماده کردن آن برای ارسال، مورد توجه باشد.
. تخصص موضوع: انتخاب یک ویراستار پایان نامه با شرایط، تجربه و دانش عمیق در مورد موضوع نویسندگان ضروری است. به عنوان مثال، ویراستاری که در فیزیک مهارت دارد، پایان نامه ای را در مورد بیوشیمی به طور موثر ویرایش نمی کند. بنابراین، تطبیق پایان نامه با تخصص موضوعی برای دستیابی به ویرایش پایان نامه با کیفیت بالا همیشه قابل اجرا است.
. تحویل به موقع: زمان بندی ارسال پایان نامه بسیار محدود است. نویسنده باید قبل از تحویل پایان نامه برای ویرایش، توانایی ویراستار را برای ارائه در بازه های زمانی تعیین شده در نظر بگیرد. مهم نیست که پایان نامه چقدر خوب ویرایش شده باشد، تاخیر در تحویل باعث می شود نویسنده مهلت ارسال را از دست بدهد و هدف از نگارش پایان نامه را زیر پا بگذارد.
. مهارت با دستورالعمل های لازم: ویراستار باید با دستورالعمل های ارسالی ماهر باشد زیرا ویرایش پایان نامه فقط به افزایش کیفیت زبان محدود نمی شود. همچنین شامل همسویی پایان نامه با دستورالعمل های ارسال برای جلوگیری از احتمال رد شدن است.
. توجه به جزئیات: نویسندگان به دنبال خدمات ویرایش حرفه ای برای دریافت پایان نامه ای هستند که بدون نقص و آماده ارسال است. بنابراین، ویراستار باید بتواند تمام ناهماهنگی ها و اکثر اشتباهات جزئی را که کیفیت پایان نامه را مختل می کند، تشخیص دهد.

محدوده ویرایش پایان نامه

ویرایش پایان نامه به همه چیز می پردازد، از جنبه های جزئی نوشتن گرفته تا جنبه های بزرگتر و سازمانی کار شما. ویراستاران حرفه ای پایان نامه شما را برای تصحیح خطاهای مقیاس کوچک در املا و دستور زبان و همچنین خطاهای مقیاس بزرگ در ساختار و قالب بندی انجام می دهند. فرآیند ویرایش و تصحیح جنبه های زیر را پوشش می دهد:

1. ساختار

به غیر از زبان و سبک نگارش، یک ویراستار پایان نامه نیز پایان نامه شما را از منظری وسیع تر بررسی می کند. آنها از دید پرنده استفاده می کنند و هر گونه خطا و ناهماهنگی ساختاری را اصلاح می کنند.

ویراستار پایان نامه به شما کمک می کند تا انسجام، جریان و سازگاری پایان نامه خود را اصلاح کنید. آنها همچنین مطمئن خواهند شد که پایان نامه را به ترتیب درستی ساختار داده اید.

2. انسجام و وضوح

تمام کار سختی که در پایان نامه خود انجام داده اید زمانی آشکار می شود که گزارش نهایی در مورد هدف، دامنه و یافته های آن منسجم و روشن باشد. یک ویراستار می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که پایان نامه شما برای هر کسی که آن را می خواند منطقی است.

به‌عنوان متخصص زبان، نه تنها می‌توانند به مکان‌هایی که نوشته‌ها یا استدلال‌های شما نامشخص است اشاره کنند، بلکه می‌توانند جایگزین‌ها و راه‌حل‌های سازنده‌ای به شما ارائه دهند. آنها راهنمایی هایی را برای دستیابی به پایان نامه شما برای ارزیاب و جامعه پژوهشی ارائه می دهند.

3. سبک نوشتن

از آنجایی که این یک شکل تخصصی از نوشتن است، نوشتن آکادمیک با مجموعه ای از قراردادها همراه است که توسط دانشگاه ها پذیرفته شده است. یک ویراستار اطمینان حاصل می کند که پایان نامه شما از این مجموعه قوانین یا قراردادها پیروی می کند.

آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که نوشته شما در حد مطلوب است. به عنوان مثال، آنها ممکن است به شما کمک کنند تا سبک نوشتاری خود را با رسمی تر کردن آن اصلاح کنید. این شامل ارائه پیشنهادهایی برای حذف انقباضات، عامیانه و غیره است.

4. قالب بندی

یکی از اجزای مهم نوشتن آکادمیک، رعایت و حفظ دستورالعمل‌های قالب‌بندی خاص است. دانشگاه شما یک راهنمای سبک خاص را تجویز کرده است که باید از آن پیروی کنید، مانند APA، MLA، یا دفترچه راهنمای سبک شیکاگو.

یک ویراستار پایان نامه معمولاً در شیوه نامه های مختلف دانش دارد و اطمینان حاصل می کند که پایان نامه شما به این سبک پایبند است. چندین مصحح متخصص وجود دارند که در زمینه های مختلف تحصیلی متخصص موضوع هستند.

آنها با اصطلاحات مورد استفاده و همچنین دستورالعمل های قالب بندی یک موضوع خاص به خوبی آشنا هستند. شرکت‌های تصحیح چندین متخصص از این دست را استخدام می‌کنند که مجهز به ویرایش و تصحیح پایان‌نامه‌های رشته‌های مختلف هستند.

5. زبان

یک ویرایشگر پایان نامه یک بررسی خط به خط سند شما را انجام می دهد و بر جنبه های مکانیکی و فنی زبان تمرکز می کند. این شامل دستور زبان، نحو، علائم نگارشی، ساختار جمله و املا است.

اهمیت این مرحله این است که مطمئن شوید کار شما بدون خطا و خواندن آسان است. این آخرین مرحله از فرآیند ویرایش است که پس از قالب بندی و تایپ کار شما انجام می شود.

در ویراستار پایان نامه به دنبال چه چیزی باشید؟

تفاوت قابل توجهی بین دوست شما که پایان نامه شما را بررسی می کند و یک حرفه ای که آن را بررسی می کند وجود دارد. حرفه ای ها تخصص، تجربه و مهارت های مربوطه را برای درخشش پایان نامه شما دارند.

اما هنگام کار با یک ویرایشگر باید به چه ویژگی های دیگری توجه کنید؟

بیا یک نگاهی بیندازیم!

1. دانش موضوعی

در حالی که اکثر ویراستاران دانشگاهی برای ویرایش اسناد در موضوعات مختلف مجهز هستند، بهتر است با فردی کار کنید که دانش رشته شما را دارد. آنها همچنین باید تجربه کافی در کار با پایان نامه ها را داشته باشند و نمایه ویرایش آنها باید با مشخصات شما مطابقت داشته باشد. چندین مزیت برای این وجود دارد:

. متخصصان موضوع اصطلاحی را که شما استفاده می کنید درک می کنند.
. آنها احتمالاً یادداشت هایی در مورد چگونگی دسترسی بیشتر به واژگان و مفاهیم دارند.
. آنها همچنین دانش عمیقی از راهنمای سبکی دارند که به شما گفته شده است که دنبال کنید.

در ویرایش آکادمیک، ویراستارانی وجود دارند که در سبک های ویرایش مناسب برای رشته های خاص تخصص دارند. به عنوان مثال، یک ویرایشگر پایان نامه روانشناسی در مقایسه با یک ویرایشگر آمار، دانش عمیق تری از سبک های استناد APA خواهد داشت. اما، دومی در قالب‌بندی معادلات و نمودارها تسلط بیشتری خواهد داشت.

2. دانش راهنماهای سبک

ویراستاران معمولاً با سبک های رایج استناد آشنا هستند. اگر آنها به طور منظم روی چندین رشته کار کنند، همچنین می دانند که چگونه با سبک های جدید سازگار شوند.

به عنوان متخصص زبان، آنها همچنین از آخرین اخبار در مورد راهنماهای سبک دانشگاهی مطلع می شوند. ویراستار پایان نامه ایده آل شما باید شخصی باشد که سریع و کارآمد کار کند و همچنین در سبک استناد شما به خوبی تسلط داشته باشد.

3. دانش نوشتن آکادمیک

بسیاری از محققینی که برای اولین بار انجام می‌دهند، اغلب با پایبندی به ماهیت رسمی نوشتار دانشگاهی مشکل دارند. وقتی به سختی زبانی که معمولاً در مقالات تحقیقاتی دیده می‌شود، عادت ندارید، به راحتی وارد نوشته‌های معمولی شوید.

همچنین ممکن است در یافتن چگونگی ساختار نوشتار خود مشکل داشته باشید تا استدلال های شما واضح باشد. یک ویرایشگر پایان نامه به شما کمک می کند تا با تمام این چالش ها مقابله کنید و سبک کلی نوشتن خود را بهبود بخشید.

4. اثبات تجربه

قبل از انتخاب یک ویرایشگر پایان نامه، اطمینان حاصل کنید که آنها دارای کالیبر، گواهینامه ها و صلاحیت های لازم هستند. در صورت داشتن نمونه کارها، می توانید این کار را با درخواست نمونه کارها انجام دهید.

همچنین می‌توانید به دنبال بررسی خدمات آن‌ها، چه در پلتفرم‌های آنلاین یا از طریق توصیه‌های سایر دانش‌آموزان باشید.

ویرایش حرفه ای پایان نامه
ویرایش حرفه ای پایان نامه – تزیسمی

چگونه یک ویرایشگر پایان نامه حرفه ای انتخاب کنیم؟

پیدا کردن یک متخصص متناسب با نیازهای شما کار آسانی نیست. مجموعه ای از شرکت های ویرایش و تصحیح حرفه ای برای انتخاب وجود دارد.

با این حال، همه این شرکت ها نیازهای شما را برآورده نمی کنند. این عوامل می توانند به شما کمک کنند تا انتخاب کنید که چه چیزی برای شما مناسب است.

1. قیمت و نرخ

اگر ویرایش پایان نامه گران به نظر می رسد، تنها به این دلیل است که ویراستاران شما به تمام جنبه های ویرایشی که در بالا ذکر کردیم نگاه می کنند. اگر می دانید که باید برای مدرک خود روی پایان نامه کار کنید، شروع به کنار گذاشتن مقداری پول برای ویرایش کنید.

اگر کمبود بودجه دارید، می توانید سطوح ویرایشی را که برای پایان نامه خود نیاز دارید نیز انتخاب کنید. متخصصان مختلف نیز معیارهای متفاوتی برای محاسبه پایان نامه شما دارند. به عنوان مثال، برخی از سردبیران بر اساس صفحه، برخی دیگر بر اساس کلمه، و برخی دیگر بر اساس ساعت هزینه دریافت می کنند. ایده خوبی است که گزینه ای را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارد.

2. زمان چرخش

به عنوان یک دانشجوی سال آخر خسته، احتمالاً در حال نوشتن پایان نامه با عجله هستید. با این همه عجله، احتمالاً روی یک ضرب الاجل بسیار تنگ کار می کنید. بنابراین مطمئن شوید ویراستاری را انتخاب کنید که بتواند کار را به طور کامل انجام دهد و در عین حال پایان نامه را به موقع برگرداند.

حرفه ای ها معمولاً زمان هایی را بین یک روز تا یک هفته ارائه می دهند (برخی حتی دو هفته طول می کشد). بر اساس بودجه و مدت زمانی که در اختیار دارید، زمانی را انتخاب کنید که به سردبیر شما اجازه می دهد پایان نامه شما را بررسی کند.

3. بررسی ها و توصیفات

با توجه به اهمیت سند پایان نامه شما، باید ویراستاران را قبل از کار با آنها بررسی کنید. اگر با یک شرکت ویرایش حرفه‌ای می‌روید، در پلت‌فرم‌های بررسی به دنبال توصیفات بگردید.

درباره پیشنهادات خدمات و خط مشی رازداری آنها پرس و جوی کامل انجام دهید. اگر کسی را می شناسید که از خدمات آنها استفاده کرده است، درباره تجربه آنها بیشتر بدانید.

4. ویرایش های نمونه

هنگامی که تعدادی از ویراستاران بالقوه را به فهرست نهایی انتخاب کردید، ایده خوبی است که مهارت های آنها را آزمایش کنید و قبل از تصمیم گیری نظر خود را شکل دهید. چندین حرفه ای گزینه ای را برای ویرایش نمونه رایگان ارائه می دهند که می توانید بر اساس آن قضاوت کنید.

این نه تنها پیش نمایشی از مهارت ویرایشگر به شما می دهد، بلکه خلاصه ای از چگونگی کار با آنها را نیز به شما نشان می دهد. همچنین می توانید بسنجید که آیا حرفه ای در زمینه تحصیلی یا رشته تحصیلی شما به خوبی تسلط دارد یا خیر.

یک ویراستار پایان نامه چه ویژگی باید داشته باشد؟

ویراستار پایان‌نامه کسی است که به بخش‌های مختلف ویرایش می‌پردازد و خطاهای فنی، ناهماهنگی‌ها، غلط‌های نگارشی، املای کلمات و خطاهای محتوایی را اصلاح می‌کند و اهدافی چون ارتباط منطقی درون‌متنی، ثبات و هماهنگی در متن و وضوح و صحت آن را دنبال می‌کند. کسی که می‌خواهد ویراستاری کند باید از یکسری توانمندی‌های خاص برخوردار باشد. ازجمله‌ی این توانمندی‌هایی که یک ویراستار پایان‌نامه باید داشته باشد عبارت هست از:

. نظرات تخصصی بدهد.

. به جزئیات توجه داشته باشد.

. صبور باشد.

. روح اصلی متن را حفظ کند.

. به عنوان یک خواننده نقد کند نه نویسنده.

. برای تغییراتی که اعمال می‌کند دلیل منطقی بیاورد.

. قابل اعتماد باشد.

. اهل مطالعه و کتاب باشد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *