هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه

هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه

هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه ، مدارک تحصیلی بالاتر از شرکت در کلاس ها، انجام تکالیف و قبولی در امتحانات بیشتر است. برای دریافت مدرک تحصیلات تکمیلی خود، باید زمان زیادی را صرف نوشتن انجام پایان نامه خود کنید. فراتر از آن، قبل از پذیرفته شدن، باید در دفاع از پایان نامه در مقابل گروهی از متخصصان که تنها قصد دارند اطمینان حاصل کنند که مطالب خود را می دانید، شرکت کنید. شخصی نیست آنها قصد ندارند شما را بدنام کنند. اما شما باید بتوانید قبل از گرفتن مدرک خود از انجام پایان نامه خود در برابر سؤالات عمیق آنها دفاع کنید.

از آنجایی که شما قبلاً سال‌ها برای آماده سازی پایان‌نامه‌تان و یادگیری تمام مطالب در حوزه موضوعی خاص خود وقت گذاشته‌اید، جنبه دانش بخش سختی نیست. مطمئناً، شما می خواهید موضوعاتی را که مدتی است به آنها دست نزده اید، تقویت کنید، اما به طور کلی، احتمالاً در آن زمان یکی از متخصصان برجسته در زمینه خلاقانه ترین و به روزترین مفاهیم در آن منطقه هستید. تو داری دفاع میکنی اما قبل از اینکه به دفاع از انجام پایان نامه خود بپردازید، این افکار را در نظر بگیرید تا بدانید چه انتظاراتی باید داشته باشید.

هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه
هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

دفاع از انجام پایان نامه چیست؟- هنگام آماده شدن برای دفاع از پایان نامه

دانشجویان فارغ التحصیل با درک این موضوع که باید تحقیق کنند، در دوره‌های آموزشی شرکت کنند و آزمایش‌هایی انجام دهند که آنها را به سمت نوشتن یک پایان نامه عمیق قبل از گرفتن مدرک سوق دهد، وارد سال‌های دانشگاهی خود می‌شوند. اما معمولاً تا پایان انجام پایان نامه نزدیکتر نیست که دانش دفاع از انجام پایان نامه کاملاً آشکار می شود.

دفاع از پایان نامه جلسه ای است بین شما و کمیته ای متشکل از دو یا چند استاد که در برنامه ای که در آن شرکت می کنید حضور دارند. پنل کمیته همچنین ممکن است افرادی از موسسات یا صنایع دیگر در زمینه انجام پایان نامه شما داشته باشد. افرادی که متخصص به حساب می آیند و می توانند تشخیص دهند که آیا دانشی را که ادعا می کنید دارید و آیا مقدمات پایان نامه شما معتبر و مشروع است یا خیر.

زمانی که در این جلسه می گذرانید شامل سوال و پاسخگویی به مشکلاتی است که توسط پانل پیش روی شما قرار داده شده است. آنها به توضیحات دقیق و کاملی در مورد سؤالات خود که مربوط به انجام پایان نامه شما است نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که موضوع را می دانید. این سوالات معمولاً باز هستند و برای تفکر انتقادی مفید هستند. اگرچه شما از دانش خود در مورد موضوع دفاع می کنید، مقاله شما قبلاً مورد ارزیابی نهایی قرار گرفته است. دفاع آخرین مرحله ای است که قبل از گرفتن مدرک از شما لازم است.

هنگام آماده شدن برای دفاع خود، مواردی را که باید در نظر بگیرید

الزامات انجام پایان نامه شما مشروط به نوع برنامه ای است که می خواهید و رویه های موسسه شما. وقتی زمان دفاع فرا می رسد، می تواند بین بیست دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. این زمان صرف ارائه و سوالات شما می شود.

همانطور که در حال آماده شدن هستید، این نکات را در نظر داشته باشید:

● برخی از دفاع از پایان نامه برای عموم بسته است، اما دفاع شما ممکن است باز باشد. از قبل با موسسه خود چک کنید.

● پایان نامه خود را دوباره بخوانید و سعی کنید سؤالاتی را که ممکن است از شما پرسیده شود، به دست آورید. فیلمنامه ای ننویسید – این صداها تکرار می شوند و سعی می کنید آنها را به خاطر بسپارید. اما قسمت های مهم پاسخ ها را مرور کنید تا حافظه خود را تازه کنید.

● ظاهر در دفاع از پایان نامه مهم است. این یک موقعیت رسمی است که ممکن است کل بخش آنجا باشد. طوری لباس بپوشید که انگار در یک مصاحبه شغلی جذاب شرکت می کنید.

● کارهایی را که باید قبل از انجام پایان نامه انجام دهید، فهرست کنید، مانند برداشتن خشکشویی یا تنظیم اتاق برای ارائه خود. تا جایی که می توانید کمک بگیرید تا استرس خود را محدود کنید.

● فقط به تکنولوژی تکیه نکنید. حتی با بهترین برنامه ریزی ها، ممکن است تجهیزاتی که برای انجام ارائه خود نیاز دارید معیوب باشد. برنامه دیگری برای ارائه اطلاعات خود در صورت امکان داشته باشید.

● برای سؤالاتی که از آنها مطمئن نیستید، یک پاسخ پیش فرض داشته باشید. اگر همه پاسخ ها را نمی دانید نگران نباشید. نکته این است که ببینید چگونه با تفکر انتقادی و چالش ها پاسخ می دهید.

● عصبی بودن خود را بپذیرید و آن را کنترل کنید. شما اولین کسی نیستید که در دفاع از انجام پایان نامه خود پر از اضطراب قدم گذاشته اید. بپذیرید که عصبی خواهید شد و ممتحنان نگرانی شما را درک کرده و مایل به کمک هستند.

دفاع شما آخرین گیلاس در بستنی مدرک تحصیلی شماست. شما قبلاً همه کارها را انجام داده اید و دانش آن را دارید. بیش از حد به آن فکر نکنید، اما از آمادگی کامل نیز خودداری کنید. از این نکات استفاده کنید تا مطمئن شوید که برای هر چیزی که در این جلسه پیش می آید آماده هستید!

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *