نگارش تقدیرنامه پایان نامه

نگارش تقدیرنامه پایان نامه

نگارش تقدیرنامه پایان نامه ، اگر روی پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری خود کار می کنید، احتمالاً در مورد تقدیرنامه پایان نامه شنیده اید. البته اکثر دانش آموزان نمی دانند اینها چیست. آیا تاییدیه لازم است؟ آیا اگر یکی را ننویسید جریمه می شوید؟ اما شاید مهم ترین سوالی که در ذهن هر دانش آموزی وجود دارد این است که “چگونه برای پایان نامه تقدیرنامه بنویسیم؟”
مهم نیست که چقدر سؤال دارید، ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که در صفحه درستی هستید. نمی دانید چگونه برای پایان نامه تشکر بنویسید؟ در این پست وبلاگ به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد. ما نه تنها به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک بخش قدردانی عالی بنویسید، بلکه در اینجا مثالی نیز برای شما ارائه می دهیم.

نگارش تقدیرنامه پایان نامه
نگارش تقدیرنامه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

قدردانی پایان نامه چیست؟- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

بیایید از ابتدا شروع کنیم. بخش قدردانی پایان نامه چیست؟ اساساً، این بخشی از مقاله شما است که در آن از همه کسانی که در طول تحصیل کمک کرده اند یا از شما حمایت کرده اند تشکر می کنید. شما می توانید هر شخص یا موسسه ای را ذکر کنید البته. این شامل اساتید، خانواده شما، مدرسه و غیره می شود. در بیشتر موارد، نوشتن یک تصدیق اجباری نیست. در واقع، بسیاری از دانش آموزان آن را اتلاف وقت خود می دانند. با این حال، ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که اینطور نیست. حتی اگر یک تایید پایان نامه زیبا امتیاز شما را دریافت نکند، به کمیته نشان می دهد که برای اعتبار دادن به جایی که باید اعتبار داشته باشید، وقت گذاشته اید. این نشان می دهد که شما مقداری از زمان خود را برای تشکر از افرادی که تفاوت ایجاد کرده اند صرف کرده اید.

 

این مقاله را هم مطالعه کنید: توصیه هایی در پایان نامه شما

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه برای پایان نامه بنویسید؟- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

بنابراین، شما تصمیم گرفته اید که می خواهید یک بخش قدردانی بنویسید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید. البته در بخش بعدی نمونه ای از تقدیرنامه پایان نامه را به شما نشان خواهیم داد. با این حال، باید یاد بگیرید که چگونه خودتان به سرعت یکی بنویسید. آنقدرها هم سخت نیست، ما می توانیم به شما اطمینان دهیم. در اینجا مراحل اولیه نوشتن یک تاییدیه برای پایان نامه در 10 دقیقه یا کمتر آمده است:

1. با فکر کردن به مهم ترین افراد یا مؤسساتی که به شما در نوشتن پایان نامه یا رساله کمک کرده اند، شروع کنید. بدیهی است که نباید از همه کسانی که با آنها در تماس بوده اید نام ببرید. به افرادی فکر کنید که واقعاً تفاوت ایجاد کردند. افرادی که بدون آنها نمی توانستید مقاله بنویسید.
2. هر شخص یا موسسه را در یک پاراگراف ذکر کنید. شما باید حدود 5-6 پاراگراف داشته باشید، که نباید بیش از یک صفحه شما را ببرد. نام کامل شخص یا مؤسسه را فهرست کنید و سپس توضیح مختصری در مورد اینکه چرا انتخاب کردید که شخص/موسسه را در بخش قدردانی خود قرار دهید، ارائه دهید.
3. در صورت تمایل، یک نتیجه گیری کوتاه در انتهای صفحه قرار دهید. می توانید از عبارات جذاب، جوک ها و نقل قول ها استفاده کنید. این کاملاً به شما بستگی دارد که چگونه بخش قدردانی خود را بسازید، اما مطمئن شوید که خوب به نظر می رسد و برای خواننده ارزش ایجاد می کند. یک بخش بد نوشته شده بر افرادی که مقاله شما را می خوانند تأثیر منفی خواهد داشت.

یک نمونه قدردانی از پایان نامه خوب برای شروع- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

ما متوجه شدیم که شما ممکن است ندانید که چگونه در پایان نامه تصدیق نامه بنویسید. به هر حال، این احتمالاً اولین پایان نامه شما است و شما بسیار مشغول تلاش برای کشف چیزهای مهم تر هستید (مثلاً بخش روش شناسی یا بررسی ادبیات). چه در حال نوشتن یک پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکترا باشید، می توانید به سرعت با دنبال کردن یک مثال خوب، یک صفحه قدردانی خوب بنویسید. و از آنجایی که همه ما به دنبال کمک به دانشجویان همکار در انجام بهترین کار ممکن در مقالات دانشگاهی خود هستیم، از نویسندگان پایان نامه ماهر خود خواسته ایم که نمونه ای را در اختیار شما قرار دهند. در اینجا این است که چگونه یک بخش تصدیق می تواند شبیه باشد (نمونه کوتاهی از تصدیق در پایان نامه):

خودشه. یک پایان نامه قدردانی خوب با استاد راهنما شروع می شود. این صفحه قدردانی است که نویسندگان پایان نامه می توانند در حدود 5 دقیقه تکمیل کنند. به شما توصیه می کنیم 5 دقیقه از زمان خود را برای نوشتن این بخش اختصاص دهید. اما به یاد داشته باشید، اگر پیشگفتاری دارید، تصدیق نامه ننویسید. اطلاعات تکراری خواهد بود و ممکن است جریمه شوید.

نکات و ترفندها- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

نوشتن بهترین تقدیرنامه برای پایان نامه کارشناسی ارشد دشوار نیست، اما باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

. ابتدا، می‌خواهیم کاملاً واضح بگوییم که اگر قبلاً پیشگفتاری دارید، نباید تقدیرنامه‌ها را بنویسید. ما می‌دانیم که قبلاً این را به شما گفته‌ایم، اما می‌خواهیم مطمئن شویم که جریمه بی‌ضروری نمی‌شوید.
. می توانید هر شخص یا موسسه ای را که فکرش را بکنید ذکر کنید. این شامل پرسنل فنی، سرپرست، خانواده، دوستان، رئیس جمهور ایالات متحده و غیره می شود.
. از عبارات جذاب استفاده کنید. برخی از نمونه‌ها عبارتند از: مدیون هستم، می‌خواهم به رسمیت بشناسم، باید احترام ویژه‌ای داشته باشم، صمیمانه‌ترین سپاس‌گزاری من، تشکر فراوان برای کمک‌های ارزشمند و غیره.
. بخش قدردانی را حرفه ای کنید. باید مطمئن شوید که به زبان انگلیسی کامل نوشته شده است و هیچ گونه اشتباه تایپی یا گرامری ندارد.
. همیشه از مهم ترین افراد شروع کنید. در بیشتر موارد، شما با استاد راهنمای پایان نامه شروع می کنید.
. می توانید از هر فرمتی که دوست دارید استفاده کنید. می‌توانید از قالب فهرست یا نثر ساده برای تشکر از همه کسانی که به شما کمک و حمایت کرده‌اند استفاده کنید.
. کار خود را تصحیح کنید. برای داشتن بخش قدردانی امتیاز جایزه دریافت نخواهید کرد، اما برای انگلیسی ضعیف جریمه خواهید شد.

نگارش تقدیرنامه پایان نامه
نگارش تقدیرنامه پایان نامه – تزیسمی

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: حفظ پایان نامه دکتری خود

چگونه یک تقدیرنامه تحصیلی بنویسیم؟- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

اطمینان حاصل کنید که از لحن و فرمی استفاده می کنید که با متن نوشتار شما مطابقت دارد. تعداد کمی از پایان نامه ها و مقالات دانشگاهی بدون صفحه تقدیرنامه خواهید دید. بزرگ‌ترین مشکل این است که دانش‌آموزان نمی‌دانند چگونه نیاز به نوشتن شخصی‌شده در صفحه قدردانی را با زبان تحصیلی خشکی که در طول پروژه استفاده می‌شود، متعادل کنند. ممکن است هنگام نوشتن چیزی مانند “مادر من گاهی اوقات از بیرون بردن من خنده دار بود تا نگاهی تازه به چیزها به من بدهد و پیشرفت یادگیری من را سرعت بخشد.” خیلی صمیمی است! با این حال، اینجاست و باید اینجا باشد. بنابراین، آماده باشید تا در نوشتن برتر باشید!

شما آزاد هستید که صفحه قدردانی خود را به صورت یک پاراگراف یا یک صفحه جداگانه طراحی کنید که شامل یک داستان کامل از زندگی شماست و اینکه چگونه دید شما را نسبت به چیزهای اطرافتان تغییر داده است. اگر نمی خواهید داستان مفصلی درج کنید، کافی است بگویید: «ممنون پروفسور واینستین، که بهترین جهت را در این کار نشان دادید!» همچنین ممکن است بخواهید همه کسانی را که فکر می کنید پشت سر موفقیت شما در این پروژه هستند فهرست کنید. سپس، درست است که بگوییم، “من می خواهم از پروفسور واینستین برای کمک به من در مورد موضوع و پروفسور زلینسکی برای پیگیری های منظم تشکر کنم.” در عین حال، اگر فکر می‌کنید که افراد زیادی در نوشتن به شما کمک کرده‌اند و نمی‌خواهید از کسی نام ببرید و شخص دیگری را نادیده بگیرید، از یک عبارت کلی استفاده کنید یا همه این افراد را به ترتیب حروف الفبا فهرست کنید.

بهتر است تصدیق خود را با مهم ترین افراد لیست خود شروع کنید. در اغلب موارد، دانشجویان از فرصت های قدردانی خود برای تشکر از اساتید و سرپرستان پایان نامه خود استفاده می کنند، زیرا این افراد قطعاً مهمترین افراد در تحصیلات دانشگاهی شما هستند. سپس می‌توانید افرادی را که در پروژه شما شرکت کرده‌اند، مانند هم‌دانشجویان یا هر استاد دیگری که فرآیند نوشتن را هدایت کرده‌اند، فهرست کنید.

شما نباید افراد یا افراد کمک کننده دیگر را فراموش کنید. برای مثال، می‌توانید از دستیاران آزمایشگاهی که در حین انجام آزمایش‌هایتان با شما بودند تشکر ویژه کنید. همچنین می‌توانید از سایر دانش‌آموزانی که پیش‌نویس شما را بررسی کردند یا توصیه‌های ارزشمندی برای جلوگیری از رایج‌ترین اشتباهات به شما ارائه کردند، تشکر کنید.

اگر هنگام کار بر روی پروژه خود هر نوع حمایت مالی دریافت کرده اید، مطمئن شوید که این افراد را لیست کرده و از آنها نیز تشکر کنید. کمک های مالی می تواند به صورت بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه از یک سازمان غیرانتفاعی باشد. در هر صورت، این وظیفه اخلاقی شماست که به کسانی اشاره کنید که پروژه شما را ممکن ساخته اند. در صورتی که حمایت مالی ارائه شده محدود به بورسیه تحصیلی نبود، باید اسامی سازمان های ارائه دهنده کمک مالی به ترتیب حروف الفبا ذکر شود.

صمیمانه ترین و شخصی ترین تشکرها را در پایان قطعه قدردانی بگذارید. مثلاً طبیعی است که بخواهید از مادرتان تشکر کنید که در سخت ترین لحظات کنار شما بوده است. ممکن است بخواهید از خواهران و برادران خود برای ارائه حمایت عاطفی فوری تشکر کنید، در حالی که فکر می کنید هرگز نمی توانید پروژه خود را به موقع به پایان برسانید. ممکن است بخواهید از هم تیمی های فوتبال خود برای تشویق شما به ادامه تحصیل یاد کنید. با این حال، شما باید تمام مزایا و معایب را برای صمیمی‌تر کردن تصدیق خود در نظر بگیرید. زندگی تغییر می کند، تعهدات و دوستی های شما نیز تغییر می کند. شما باید مطمئن باشید که هیچ وقت در آینده از اینکه نام آخرین علاقه خود را در صفحه پایان نامه خود قرار دهید پشیمان نخواهید شد.

در عین حال، صفحه تایید خود را خیلی شخصی نکنید. در حالی که برخی از تشکرهای شخصی مناسب هستند، شما نمی خواهید کل ارائه خود را به روایتی از زندگی آکادمیک و شخصی خود تبدیل کنید. شما نمی خواهید خوانندگان شما بدانند که بهترین ایده های بیان شده در مقاله شما زمانی به ذهن شما رسیده است که با دستیار آزمایشگاه مشروب می خوردید. بنابراین، بهتر است بگوییم «از جین ادیسون برای به اشتراک گذاشتن ایده‌های تحقیقاتی در طول یک استراحت قهوه تشکر ویژه می‌کنم» تا «متشکرم جین برای خماری عظیمی که چشمانم را به موضوع تحقیق باز کرد».

شما می توانید یک سخنرانی تشکر ایجاد کنید- نگارش تقدیرنامه پایان نامه

سخنرانی شما نباید بیش از دو دقیقه طول بکشد. خود را روی صحنه تصور کنید، جایی که برای دستاوردهایتان جایزه ای به شما تعلق می گیرد و وظیفه شما این است که به دیگران اطلاع دهید که چگونه برخی از افراد مهم زندگی شما در پروژه شما به شما کمک کرده اند. سخنرانی تشکر و قدردانی خود را با نام افرادی که در بین حاضران حضور دارند آغاز کنید. می‌توانید داستان جالبی در مورد چگونگی پیشرفت همکاری‌تان و تبدیل آن به پروژه به اشتراک بگذارید که در نهایت برای شما شهرت علمی به ارمغان آورد. با این حال، آن را مختصر و مختصر نگه دارید. بهتر است داستان بسیار جالبی را انتخاب کنید که در زمینه ارائه شما قرار می گیرد. با این حال، آن را به هزینه نوشتن دانشگاهی خود به بحث درباره تجربیات شخصی خود تبدیل نکنید. فکر نکنید که مخاطب می خواهد به داستان های شما گوش دهد. بلکه مردم می خواهند پیام دانشگاهی شما را ببینند و بشنوند. این یک تئاتر نیست و شما بازیگر آن نیستید.

می توانید کمی طنز به داستان خود اضافه کنید، اما سعی نکنید افرادی را که فکر می کنید به شما کمک کرده اند تا پروژه را به موقع به پایان برسانید، مسخره نکنید. باز هم، شما یک کمدین نیستید، و یاران شما آنجا نیستند که مورد تمسخر قرار گیرند. اگر می‌خواهید داستانی را با عموم به اشتراک بگذارید، بهتر است آن را با همه شرکت‌کنندگان در فهرست سپاسگزاری خود به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید، یک بار مایکل جردن به دلیل استفاده نکردن از لحن مناسب در سخنرانی تالار مشاهیر مورد انتقاد قرار گرفت. همین اشتباه را نکنید!

نگارش تقدیرنامه پایان نامه
نگارش تقدیرنامه پایان نامه – تزیسمی

پرداختن به سایر قدردانی ها

اگر بخواهید چنین تقدیرنامه هایی را برای شخص دیگری بنویسید، می توانید با قدردانی های خود بسیار تمرین کنید. به عنوان مثال، اگر به شما وظیفه داده شد که کتابی از آثار دانش آموزان را سازماندهی و منتشر کنید، می توانید سعی کنید برای آنها تشکر بنویسید. همچنین می‌توانید کتاب‌ها یا آثار آکادمیک دیگری را برای مشاهده نحوه قالب‌بندی صفحات تأیید آن‌ها استفاده کنید. متوجه خواهید شد که در بیشتر موارد از آدرس های رسمی استفاده می شود و به دنبال آن از تشکر شخصی استفاده می شود.

فراموش نکنید که از کسانی که به اندازه کافی سخاوتمند بودند و در حین کار بر روی پروژه خود به شما حمایت مالی کردند، تشکر نکنید. به نوشتن زیاد ادامه دهید تا مهارت های نوشتاری آکادمیک خود را اصلاح کنید. به این ترتیب می توانید قدردانی های خلاقانه شگفت انگیزی ایجاد کنید که انگیزه شما را افزایش می دهد و قلب شما را برای دیگران باز نگه می دارد. اگر این یک پروژه آکادمیک نیست، بلکه واقعاً سرگرم کننده و خلاقانه است، پس شما فرصت های زیادی دارید و آزادی کافی برای انجام آنچه می خواهید با قدردانی های خود دارید. به عنوان مثال، برخی از نویسندگان و نوازندگان مشهور از صفحات سی دی خود برای فهرست کردن کسانی که از نظر مالی و عاطفی در آلبوم آنها مشارکت داشته اند استفاده کردند. به این ترتیب می توانید قدردانی و درک خود را از کسانی که در هنگام انجام چالش برانگیزترین ماموریت در کنار شما بودند نشان دهید.

در عین حال، همیشه ایده خوبی است که از دیگران بپرسید که آیا می خواهند به طور خصوصی یا عمومی تایید شوند. چرا یک یادداشت شخصی برای اساتید خود یا سازمانی که بودجه تحقیقات شما را تامین کرده است، ننویسید؟ ممکن است اتفاق بیفتد که مردم نخواهند موضوع بحث عمومی شوند. آنها حاضر نیستند نام خود را در کتاب شما منتشر کنند. این همه در مورد اخلاق و حریم خصوصی است، بنابراین نمی توانید به سادگی از کسی بدون درخواست اجازه از او تشکر کنید. چنین یادداشت‌ها یا نامه‌های خصوصی باید حاوی برخی اطلاعات اولیه درباره شما باشد (فقط در صورتی که اعضای سازمان به خاطر نیاورند شما کی هستید)، یک یادداشت سپاسگزاری مختصر برای کمک‌های دریافتی، و یک درخواست مودبانه برای تأیید اینکه می‌توانید مشارکت آنها را تأیید کنید. در نوشتار. به احتمال زیاد با آن مشکلی نخواهید داشت.

فهرست کسانی را که می خواهید از آنها تشکر کنید مرور کنید. دقیق و دقیق باشید. تلفظ و املا را بررسی کنید. در غیر این صورت، کسانی که در لیست شما هستند ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشند یا حتی از شما به خاطر سهل انگاری شما انتقاد کنند. تصدیق خود را به عنوان بخش مهمی از کار آکادمیک خود در نظر بگیرید که بدون آن هرگز کامل نخواهد شد. مطمئن شوید که زمان کافی برای نوشتن قدردانی های خود دارید. ارزش آنها را دست کم نگیرید!

ما می توانیم کمک کنیم

با این اطلاعات، نمونه، نکات و ترفندها، اکنون باید بدانید که چگونه برای یک پایان نامه تشکر بنویسید. با این حال، متوجه می شویم که برخی از دانش آموزان می خواهند مطمئن شوند که بخش آنها واقعاً می درخشد. البته ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. اگر می خواهید بهترین تقدیرنامه را برای پایان نامه بنویسید، به نویسندگان آکادمیک مجرب و ویراستاران حرفه ای ما نیاز دارید. شما یک صفحه عالی (البته 100٪ محتوای اصلی) را در کمترین زمان، حتی در نیمه های شب دریافت خواهید کرد. شما حتی نیازی به سرمایه گذاری در آن ندارید. ما برای شما اینجا هستیم گرفتن یک تاییدیه پایان نامه عالی آسان است: لیست افراد و سازمان هایی را که می خواهید از آنها تشکر کنید برای ما ارسال کنید و ما آن را انجام خواهیم داد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *