نکات پایان نامه نویسی

نکات پایان نامه نویسی ، انجام پایان نامه ها نه تنها تمرین تحقیق و پژوهش برای دانشجویان می باشد بلکه خود یکی از مهمترین روش­ های تولید علم نیز به محسوب می شوند. به همین دلیل در نگارش پایان نامه باید به تمام جوانب آن، از جمله محتوا و شکل صحیح متن توجه ویژه نشان داد. یکی از علل تاکید بر این قضیه این است که ماحصل کار انجام پایان نامه شما بایستی در قالب مقاله منتشر و به دست محققان در نقاط مختلف جهان برسد. هرچه انجام پایان نامه شما پربارتر و با کیفیت تر نوشته شود، بالطبع مقاله خوبی نیز از آن استخراج خواهد شد و در مجلات خوبی نیز پذیرفته و به چاپ خواهد رسید.

نکات پایان نامه نویسی
نکات پایان نامه نویسی – تزیسمی

فهرست مطالب

انجام پایان نامه نویسی چیست؟- نکات پایان نامه نویسی

گزارش یا تحقیقی است که دانشجویان درباره یک موضوع خاص مرتبط به گرایش تحصیلی شان ، برای دریافت مدرک تحصیلی این کار تحقیقی را انجام می دهند. موضوع انجام پایان نامه نه تنها نباید تکراری باشد بلکه باید موضوعات جدید را مورد هدف قرار دهد، پس هر دانشجو موظف به نگارش انجام پایان نامه با موضوع و محتوای جدید هست.

5 چیزی که می توانید از نمونه های انجام پایان نامه خوب انتظار داشته باشید

نمونه های انجام پایان نامه ممکن است خواندن مورد علاقه شما نباشد، اما زمانی که برای آنها صرف می کنید هرگز تلف نمی شود. در اینجا فقط چند مزیت وجود دارد که می توانید از نمونه های خوب دریافت کنید:

1. نکاتی در مورد مکان یافتن اطلاعات لازم

پایان نامه برنده باید دارای کتابشناسی گسترده باشد. اگر موضوع مقاله مشابه موضوع شما باشد، منابع آن ممکن است به تحقیق شما نیز مرتبط باشد. فهرست مرجع را بررسی کنید تا ببینید از کدام یک از این کتاب ها و مقالات می توانید استفاده کنید. در مرحله بعد، بخش روش شناسی را بخوانید تا دریابید که نویسنده (در صورت وجود) داده های اولیه را از کدام منابع به دست آورده است. تحقیقات شما نیز ممکن است از آنها بهره مند شود.

2. مهارت های نوشتاری بهبود یافته است.https://thesisme.com/

با خواندن نمونه های خوب انجام پایان نامه، احساس بهتری از زبان و سبک دانشگاهی ایجاد می کنید. همانطور که استفاده صحیح از اصطلاحات و ساختار جملات ظریف را مشاهده می کنید، عادت به آنها ایجاد می کنید. وقتی شروع به نوشتن کار خود می کنید، احتمالاً لحن مناسبی را اتخاذ خواهید کرد. شما می توانید به راحتی سازه های ناشیانه و ناهنجار را شناسایی کرده و آنها را تعمیر کنید. هیچ راهی برای دانستن تعداد دقیق مقالاتی که برای دریافت این مزایا باید بخوانید وجود ندارد. این به مهارت نوشتاری و توانایی یادگیری فعلی شما بستگی دارد. با این حال، در هر صورت شما باید بیش از یک یا دو نمونه را بخوانید.

3. راهنمایی در مورد نحوه انتقال ایده های خود

پایان نامه های به خوبی نوشته شده شامل استدلال منطقی قوی، ساختار پاراگراف مناسب و انتقال صاف است. ایده اصلی هر پاراگراف را مشخص کنید، سپس تکنیک هایی را که نویسنده برای انتقال آن استفاده می کند. سعی کنید از همین تکنیک برای نقطه نظرات خود استفاده کنید.

4. کمک قالب بندی

اگر انجام پایان نامه ای در سال گذشته در دانشکده شما ارسال شده است، می توانید از آن به عنوان نمونه ای از قالب بندی مناسب استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید به راحتی یک الگوی خودساخته بر اساس این نمونه ایجاد کنید (به شرطی که آن را به صورت فایل .doc یا در هر قالب دیگری که امکان ویرایش را دارد داشته باشید). فایل را با نام جدید ذخیره کنید. به پایین اسکرول کنید، متن زیر عنوان هر بخش را حذف کنید و در عناوین صرفه جویی کنید. در صورت نیاز، عناوین را برای مطابقت با نیازهای مقاله خود مجدداً بنویسید. نام خود، عنوان انجام پایان نامه و نام استاد راهنما را در صفحه عنوان وارد کنید. الگویی که از این طریق دریافت می کنید از هر چیزی که در وب می توانید پیدا کنید قابل اعتمادتر است و هیچ هزینه ای ندارد!

5. گسترش دانش شما

یک انجام پایان نامه خوب همیشه چیزی را به شما می گوید که قبلاً نمی دانستید، چه شواهد تحقیقاتی قبلی در این زمینه یا نتایج آزمایشی که نویسنده برای آزمایش یک فرضیه خاص انجام داده است.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *