5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه ، نوشتن یک نتیجه‌گیری خوب برای موفقیت پایان‌نامه شما بسیار مهم است، زیرا این آخرین چیزی است که خواننده شما خواهد دید و ابزار اصلی برای پایان دادن به استدلال شما است. در این مقاله 5 نکته برای ایجاد یک نتیجه گیری برجسته ارائه می کنیم.

دانش آموزان باید تکالیف مختلف نوشتاری را انجام دهند، و برخی از آنها کاملاً پیچیده هستند. هر تکلیف دارای ایده یا مشکل اصلی است که قرار است در طول کار مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. به آن بیانیه پایان نامه می گویند. هدف اصلی بیانیه این است که برای خوانندگان توضیح دهد که چه چیزی مورد بحث قرار گرفته است و چرا اینقدر مهم است. در نهایت، یک محقق باید نتیجه گیری پایان نامه را تکمیل کند. این راهنمای آموزنده، راهنمایی ها و دانش مفیدی در مورد چگونگی دستیابی به نتیجه مثبت ارائه می دهد.

در بیشتر موارد، دانش آموزان با اظهارات پایان نامه ای از وظایف پیچیده مانند پایان نامه، مطالعه موردی و موارد مشابه گیج می شوند. با این حال، پروژه های ساده تر ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد کنند. بسیاری از دانش آموزان نمی توانند نتیجه گیری خوبی بنویسند و به کمک نیاز دارند. اگر با این کار گیج شده اید، کافی است با ما تماس بگیرید “به من کمک کنید پایان نامه خود را بنویسم” و ما در نوشتن راهنمایی حرفه ای در نظر خواهیم گرفت. با کمک یک شرکت نویسندگی حرفه ای، بر موانع مربوط به نگارش دانشگاهی خود غلبه خواهید کرد.

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه
5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

نتیجه‌گیری چیست؟- 5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

نتیجه‌گیری آخرین بخش از یک مقاله تحقیقاتی یا نوشتار است که کل اثر را خلاصه می‌کند. پاراگراف نتیجه‌گیری باید بیانی مجدد از پایان نامه شما باشد، نظریات اصلی‌ای که در طول اثر در مورد آنها صحبت کرده‌اید را خلاصه کند و برداشت نهایی شما را از موضوع اصلی ارائه دهد.

پایان نامه چیست؟- 5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

پایان نامه به عنوان یک مدرک یا شاهد برای نشان دادن میزان درک و دریافت مفاهیم موضوع پایان نامه توسط شخص پژوهشگر یا دانشجو محسوب می شود. شاید این امر برای دانشجو نگران کننده باشد ولی این عبارت به این معنا است که برای این که یک پایان نامه ارزشمند داشته باشید باید تلاش خود را بیشتر کنید.

پایان نامه پاسخ یک مسئله که در مورد آن تحقیق می کنید را بیان می کند چه موضوع شما یک موضوع تجربی باشد یا یک موضوع مبتنی بر ادبیات. با اینکه هدف پایان نامه شما رسیدن به جواب سؤال و دادن راه حل برای موضوع تحقیق شما است ولی باید بدانید مراحل و روش جمع آوری داده ها در انجام تحقیق شما بسیار مهمتر از نتایج واقعی است حتی اگر هیچ داده ی قابل استفاده ای ایجاد نکنید باز هم پایان نامه شما می تواند در درجه بالایی از موفقیت قرار بگیرد.

پایان نامه در واقع یک نوشته یا مقاله‌ای است که از مسیر تجزیه‌وتحلیل منطقی و تحقیق‌های علمی و پژوهشی است که به پاسخگویی به سؤالات علمی می‌پردازد. دانشجویان در ابتدای دوره‌های تحصیلی با انتخاب استاد راهنما به انتخاب موضوع و انجام تحقیقات برای نگارش پایان نامه می‌پردازند و شروع می‌کنند. زمانی که تمامی مراحل تحقیق و پژوهش کامل شد و دستاوردهای خوبی به دست آمد دانشجو اقدام به نگارش پایان نامه می‌کند که دارای ساختار متفاوت و خاصی است. اگر بخواهیم به طور خلاصه‌وار بگوییم این ساختار شامل موارد عنوان، روش تحقیق، مقدمه، چکیده و ارائه یافته‌ها، نتیجه‌گیری پایان نامه و منابع و نتایج می‌باشد. در آخر هم دانشجو باید در جلسه دفاع پایان نامه یا تز دکتری حضور یافته و از پژوهش و تحقیق یا پایان نامه خود دفاع کند.

5 نکته نتیجه گیری پایان نامه

1. از خلاصه نویسی بیش از حد خودداری کنید

نتیجه گیری شما احتمالاً نیاز به ارائه خلاصه ای از پروژه کلی شما و نحوه اثبات و پشتیبانی استدلال اصلی خود دارد. نتیجه گیری های خوب اغلب حاوی توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر یا تصاویر مختصری از پیامدهای پایان نامه است.

توضیح نحوه اعمال اطلاعات پوشش داده شده در مقاله به همان اندازه مهم است که خلاصه کردن بخش های کلیدی آن. خوانندگان همچنین باید حس وضوح یا بسته بودن را در حین اتمام نتیجه گیری شما تجربه کنند.

2. سعی کنید اطلاعات جدید معرفی نکنید

ممکن است لازم باشد اطلاعات جدیدی را در نتیجه پایان نامه خود معرفی کنید، به خصوص زمانی که می خواهید به خواننده این احساس را بدهید که چگونه می توان تحقیق را به کار برد یا گسترش داد.

با این حال، نتیجه گیری مکان مناسبی برای معرفی داده های جدید یا سایر اشکال شواهد نیست. در حالی که ممکن است سوالاتی را مطرح کنید یا توضیح دهید که چگونه اطلاعات مرتبط هستند، از معرفی نکات اصلی اضافی خودداری کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که نتیجه گیری شما به نتیجه می رسد

ممکن است وسوسه شوید که نکات یا داده هایی را به نتیجه گیری خود اضافه کنید که در جای دیگری درج نکرده اید. اگر این کار را انجام دهید، نتیجه گیری در واقع هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

در عوض، نتیجه گیری شما به سادگی سؤالات بیشتری را ایجاد می کند. اگر در چنین موقعیتی هستید، موضوع شما ممکن است بسیار گسترده باشد و ممکن است لازم باشد پایان نامه خود را محدود کنید.

4. روی نکته اصلی پایان نامه خود متمرکز بمانید

از استفاده از نتیجه گیری خود برای شرکت در بحث های بیش از حد کلی که هدف مقاله شما را از دست می دهند، خودداری کنید. روی پیامدهای بحث اصلی خود متمرکز بمانید و وسوسه نشوید که همه چیز را با کلی گویی جمع کنید.

5. به نمونه های نتیجه گیری پایان نامه مراجعه کنید

اگر گیر کرده اید، به نمونه هایی از نتیجه گیری پایان نامه از نویسندگان دیگر نگاهی بیندازید. پایگاه های اطلاعاتی دانشگاهی هزاران پایان نامه و پایان نامه را در خود جای داده اند که می توانید برای ایده هایی در مورد نحوه نوشتن پایان نامه مشورت کنید.

همچنین می‌توانید با مشاور یا بخش خود تماس بگیرید تا نمونه‌هایی از نتیجه‌گیری پایان‌نامه‌های موفق نوشته شده توسط دانشجویان یا محققین را دریافت کنید.

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه
5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه – تزیسمی

چرا به یک نتیجه گیری قوی نیاز دارید؟- 5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

درست مانند شروع پایان نامه شما و تحقیق پشتیبان یک هدف، یک نتیجه گیری قوی به چندین هدف دست می یابد. در اینجا فقط چند دلیل وجود دارد که شما نیاز به یک نتیجه گیری محکم برای ایجاد یک پایان نامه کامل دارید.
. به سوالات مطرح شده در تحقیق شما پاسخ می دهد
. این نشان می دهد که چگونه به اهداف و اهداف خود دست یافته اید
. هر گونه اهمیتی را برای یافته های شما توضیح می دهد
. این جزئیات سهم مطالعه شما در رشته شما است
. هر گونه محدودیت برای تحقیق شما را توضیح می دهد
. این پایه را برای مطالعه بیشتر می گذارد

نحوه نوشتن نتیجه پایان نامه- 5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

یک پایان نامه (یا مقاله) اغلب نقطه اوج زمان شما به عنوان یک دانشجو است و می تواند یک تعهد بزرگ باشد. در حالی که ممکن است پس از تکمیل پایان نامه خود احساس آرامش داشته باشید، اهمیت نتیجه را دست کم نگیرید! از آنجایی که این آخرین چیزی است که خواننده شما می بیند، باید به یاد ماندنی باشد و باید خواننده شما را با درک روشنی از استنباط یا استدلال اصلی شما رها کند.

به طور معمول، یک نتیجه‌گیری پایان‌نامه آنچه را که یافته‌اید، چرایی ارزشمند بودن آن، نحوه استفاده از آن، و تحقیقات بیشتر را می‌توان بررسی کرد. به خاطر داشته باشید، با این حال، باید دستورالعمل های دانشگاه یا برنامه خود را مرور کنید، زیرا الزامات برای نتیجه گیری جهانی نیستند.

1. پایان نامه خود را مجدداً بیان کنید

شما باید نتیجه گیری خود را با بیان مجدد پایان نامه خود شروع کنید. همه عواملی را که در مقدمه خود بیان کردید درج کنید و در عین حال برای خواننده روشن کنید که آنها به پایان مقاله شما رسیده اند. برای جلوگیری از تکرار، از ساختار جمله و جمله بندی متفاوت استفاده کنید.

2. ایده های کلیدی خود را تجزیه و تحلیل کنید

در مرحله بعد، ایده های کلیدی ارائه شده در بدنه پایان نامه خود را برجسته کنید. شما باید تجزیه و تحلیل کنید که چگونه نکات اصلی شما به هم مرتبط هستند و چگونه آنها با استدلال اصلی شما ارتباط دارند.

اگر نقل قول ها یا آمارهای برجسته ای وجود دارد که ارزش تکرار دارند، می توانید آنها را در نتیجه گیری خود بگنجانید، اما زیاده روی نکنید! نتیجه گیری باید افکار شما را مورد بحث قرار دهد، بنابراین مقدار اطلاعات ذکر شده را محدود کنید.

3. در مورد ارتباط بحث کنید

اطمینان حاصل کنید که نحوه ارتباط پایان نامه خود را با زمینه تحقیق توضیح دهید. در نظر بگیرید که چگونه می توان تحقیق را بر اساس آن انجام داد، آیا این تحقیق نظریه های مرتبط دیگر را تأیید یا به چالش می کشد، و اینکه آیا یافته های شما می تواند در دنیای واقعی اعمال شود یا خیر.

4. هر گونه محدودیتی را در نظر بگیرید

یکی دیگر از مولفه های مهم بحث محدودیت ها یا کاستی هایی است که در تحقیق شما وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است محدودیت‌های زمانی وجود داشته باشد که روش‌شناسی شما را محدود کند، مسائل نمونه‌برداری که تعمیم‌پذیری یافته‌های شما را کاهش دهد، یا محدودیت‌های بودجه‌ای که هر جنبه‌ای از مطالعه را محدود کرده باشد.

مهم است که بدانید همه تحقیقات بدون تضعیف کار شما دارای محدودیت‌هایی هستند. از فرصت استفاده کنید و با وجود هر محدودیتی که ممکن است با آن مواجه شده اید، ارزش تحقیق خود را برجسته کنید.

ده نکته برتر برای نوشتن پایان نامه- 5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

تونی مالمینن، مشاور در هانس اسنلمن، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق، کارشناسی حقوق، و دکترای حقوق از دانشگاه هلسینکی و کارشناسی ارشد حقوق از دانشکده حقوق ییل است و علاوه بر آن در دانشگاه استکهلم و دانشگاه هاروارد تحصیل کرده است. . او همچنین در دانشگاه های مختلف فنلاند و خارج از کشور سخنرانی کرده است. در زیر، برخی از بهترین نکات تونی برای نوشتن پایان نامه را خواهید دید.

1. به خواننده خود فکر کنید

هنگام نوشتن، خواننده احتمالی پایان نامه خود را در نظر داشته باشید. شما باید به استاد راهنما پایان نامه خود بنویسید، نه به مشتری یک شرکت حقوقی، عموم مردم، جامعه علمی یا یک فرد معمولی. سپس به این فکر کنید که چه کاری می توانید انجام دهید تا این خواننده را تحت تاثیر قرار دهید. فهمیدن اینکه برای چه کسی نامه می نویسید می تواند به شما کمک کند ارزیابی کنید که چقدر می توانید انتظار داشته باشید خواننده شما بداند، از چه سبکی استفاده کند، و آیا به دکترین حقوقی پایبند باشد یا نظریه حقوقی را نیز بررسی کند.

2. به کمیت و کیفیت منابع خود توجه کنید

منابع شما نشانگر این است که شما چقدر موضوع خود را می شناسید، اگرچه فهرست کردن بسیاری از منابع صرفاً به خاطر آن چیزی نیست که بتوان آن را هدف قرار داد. شما باید منابع و ادبیات خود را با دقت انتخاب کنید و همه کاره بودن را هدف قرار دهید.

3. در انتقاد سازنده باشید

شما می توانید تفکر انتقادی را به روش های دیگری غیر از انتقاد از سایر علما (یا دادگاه ها یا سایر مراجع) نشان دهید. با این حال، هنگامی که دلیلی برای انتقاد از یک محقق دیگر (با تجربه تر) وجود دارد، به یاد داشته باشید که این کار را به روش دیپلماتیک انجام دهید. در این مرحله، ایمن‌تر است که از آنچه دیگران قبلاً گفته‌اند استفاده کنیم تا اینکه بگوییم تقریباً با همه افراد در این زمینه مخالف هستید. همچنین توصیه می شود هر گونه انتقادی را در رابطه با سؤال اصلی تحقیق خود ارائه دهید، یعنی جایی که به طور کلی باید مشارکت خود را ارائه دهید و خواننده انتظار دارد به هر حال چیز جدیدی یاد بگیرد.

4. هدف سیستماتیک کردن

دو عنصر اصلی تحقیق حقوقی تفسیر و نظام‌بندی هستند. بهترین و بی‌زمان‌ترین مطالعات شامل سیستم‌سازی و تلاش برای توسعه یافته‌های کلی است. این نوع مطالعات بیشتر از مطالعاتی که صرفاً “قانون را توضیح می دهند” جاری می مانند، زیرا با لغو قانون مورد بررسی منقضی می شوند. با این حال، لازم نیست هدف شما به اندازه طرح مفهومی جدید برای مالکیت، بلندپروازانه باشد. در پایان نامه کارشناسی ارشد، این می تواند دسته بندی پدیده های خاص (مانند بندهای غیر رقابتی ممنوع یا مجاز طبق رویه قضایی)، طبقه بندی مفهومی (مانند شکل ضعیف یا قوی یک حق)، گروهی از نمونه های معمولی یا چیزی مشابه باشد. . به طور خلاصه، شما باید ایده‌ای را هدف قرار دهید که حتی با اصلاح قوانین مرتبط باقی بماند.

5. مطالعه خود را به مفاهیم کلی در زمینه مرتبط کنید

یک مطالعه حقوقی باید با مفاهیم و اصول کلی در این زمینه مرتبط باشد. سرپرست شما زمینه تخصصی خود را به خوبی می شناسد. با این حال، پایان نامه کارشناسی ارشد معمولاً بر یک موضوع فعلی بسیار خاص تمرکز می کند که ممکن است قبلاً مطالعه نشده باشد، بنابراین ممکن است استاد راهنما شما آنقدرها با حوزه مورد علاقه شما آشنا نباشد. در بهترین حالت، یک پایان نامه حقوقی موضوع را عمیق تر از هر زمان دیگری بررسی می کند، در حالی که ثابت می کند که موضوع در مقیاس وسیع تری نیز مهم است. برای نشان دادن، می توانید استدلال کنید که یک مفهوم حقوقی، به این ترتیب، به خوبی با چارچوب مرجع فناوری یا اقتصادی جدید مطابقت ندارد.

علاوه بر کارهای مقدماتی تقنینی و رویه قضایی، نکته دیگری که در تفسیر قانون باید مورد توجه و سنجش قرار گیرد، اصل حقوقی است. مفاهیم و اصول هسته تحقیقات حقوقی هستند و بنابراین برای خواننده بدون توجه به این که آیا با سؤالات خاصی که در یک مطالعه خاص به آنها پرداخته شده است یا خیر، مورد توجه هستند.

6. نقطه مقایسه پیدا کنید.

پایان نامه شما نباید سعی کند از یک یادداشت قانونی، قضاوت یا تصمیم مرجع تقلید کند. هدف یک پایان نامه اثبات آنچه می دانید است، به همین دلیل است که بهتر است به پایان نامه های دکترا برای مرجع نگاه کنید. با این حال، تلاش برای انجام تحقیق در سطح مطالعات برتر در این زمینه واقع بینانه نیست و می تواند منجر به بلوک نویسنده شود. به عنوان نقطه شروع، می توانید از پایان نامه ای که در چند سال گذشته در زمینه تحصیلی خود نوشته شده است، استفاده کنید، که استاد راهنما آن را به عنوان laudatur یا eximia درجه بندی کرده است. این یک سطح هدف بلندپروازانه و در عین حال واقع بینانه است که حتی می توان از آن فراتر رفت، بدون اینکه تکمیل پایان نامه شما به تأخیر بیفتد.

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه
5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه – تزیسمی

7. روی مقدمه، نتیجه گیری و فصل اصلی سرمایه گذاری کنید.

مقدمه به عنوان اولین برداشت در مورد کیفیت پایان نامه شما عمل می کند. نتیجه، باز هم چیزی است که خواننده شما از پایان نامه شما به خاطر خواهد آورد. در بهترین حالت، یک نتیجه گیری نشان می دهد که می توانید اهمیت موضوع خود را در مقیاس وسیع تری در نظر بگیرید. بنابراین، نتیجه‌گیری شما نباید فقط خلاصه‌ای از فصل‌های قبلی باشد، بلکه باید خلاصه‌ای همراه با نگاهی به موضوعات فعلی در این زمینه یا چیزهای جدیدی باشد که می‌توانید مطالعه خود را در آن بسط دهید. فصل اصلی، هسته اصلی مطالعه شما است، که در آن باید استدلال های اصلی خود را بگنجانید و در بحث آکادمیک عمیق تری شرکت کنید.

8. آنچه را که می دانید نشان دهید

اومبرتو اکو “چگونه یک پایان نامه بنویسیم” یک کتاب سرگرم کننده و آموزنده در مورد سنت ها و ژانرهای یک پایان نامه دانشگاهی است. به گفته اکو، هدف یک پایان نامه این است که به خواننده آنچه می دانید نشان دهد. بنابراین، در مورد پاورقی ها باید واقعا تلاش کنید. در پاورقی‌ها، می‌توانید مواردی را که به موضوع شما مرتبط است، اما از نظر مطالعه شما ضروری نیستند (بررسی تاریخی، تحلیل حقوقی تطبیقی، توضیح یک پدیده علمی، فنی یا اقتصادی خاص) بحث کنید تا ثابت کنید موضوع خود را به طور کامل مطالعه کرده‌اید. .

9. یک عنصر میان رشته ای اضافه کنید

سعی کنید موضوع خود را به گفتمانی که در یک رشته دیگر (اقتصاد، جامعه شناسی، فلسفه و غیره) که ارتباط طبیعی با موضوع شما دارد مرتبط کنید. به عنوان مثال، می توانید بحث در مورد حفاظت از حریم خصوصی را با مفاهیم میشل فوکو در مورد قدرت خرد و سرکوب، فلسفه اجتماعی لیبرال یا فناوری ترکیب کنید. به این ترتیب، پایان نامه شما چیزی فراتر از یک یادداشت می شود و بیشتر از کسانی که سوالات مشابهی را مطالعه می کنند، برای دیگران جالب خواهد بود.

10. هدف مفهومی باشد تا توصیفی

به جای رویکرد توصیفی، باید رویکرد مفهومی را هدف قرار دهید. اگر در مورد موضوع خاصی در مورد رویه دادگاه عالی بحث می کنید، مطمئن شوید که موارد را به ترتیب زمانی پوشش ندهید. یک رویکرد بهتر، یافتن یک تعارض (ظاهری) است، مانند دو تصمیم متضاد، که طبق آن موارد مختلف را می توان دسته بندی کرد. این نوع رویکرد جالب تر از بررسی موارد به ترتیب زمانی است. پس از این، می توانید سعی کنید ثابت کنید که رویه قضایی واقعاً ناسازگار است یا اینکه عاملی وجود دارد که نتایج مختلف را توضیح می دهد. احتمالاً هنگام مطالعه دستورالعمل های اتحادیه اروپا در مورد یک موضوع خاص یا بیانیه های کمیته قانون اساسی – یا در واقع، هر موضوع آکادمیک دیگری – با تقسیم بین توصیفی و مفهومی روبرو خواهید شد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *