نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه

نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه ، آیا از شما خواسته می شود که دفاع از پایان نامه خود را بنویسید؟ آیا برای اولین بار با این اصطلاح برخورد می کنید؟ آیا نمی دانید دفاع از پایان نامه چیست؟ وقت آن است که به خود استرس ندهید زیرا می خواهید حقایق کاملی را در مورد این اصطلاح بدست آورید.

دکتری دانشجویانی که قبلاً انجام پایان نامه خود را تکمیل کرده اند ممکن است با دفاع از انجام پایان نامه نگارشی مواجه شوند. همچنین، اگر دانشجوی مداوم هستید، ممکن است استاد یا استاد راهنما از شما بخواهد که از کار خود دفاع کنید.

همه دانشجویان فارغ التحصیل می دانند که باید پس از تکمیل مقاله خود انجام پایان نامه ارائه دهند. هنگامی که مقاله انجام پایان نامه خود را دارید، مرجع از شما می خواهد که از کار خود دفاع کنید. صحبت به نفع مقاله پایان نامه شما در حضور کمیته چیزی نیست جز «دفاع از پایان نامه». همچنین، می توانید نحوه بیان مجدد پایان نامه را کشف کنید.

نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه
نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

در جلسه دفاع از انجام پایان نامه چه اتفاقی می افتد؟

دانشجویان باید توجه داشته باشند که دفاع از پایان نامه ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. ما در مورد یک چیدمان کلی بحث خواهیم کرد، اما قالب های کار شما معمولا متنوع است. برخی از تغییرات دفاع بسته هستند. همچنین ممکن است تعداد زیادی دفاع عمومی دریافت کنید. همیشه بهتر است در مورد اینکه چه نوع دفاع از انجام پایان نامه را باید دنبال کنید، از اعضای کمیته توضیحاتی دریافت کنید.

نکاتی برای نوشتن دفاع از پایان نامه تاثیرگذار- نکات برتر برای نوشتن دفاع از انجام پایان نامه

دوباره زمانی از سال است که فارغ التحصیلی در راه است، و شما باید از انجام پایان نامه خود دفاع کنید! به عنوان یک دانش آموز فارغ التحصیل، می دانم که آمادگی برای چنین رویداد مهمی چقدر می تواند استرس زا باشد. در اینجا، فرآیند نوشتن دفاع از پایان نامه را مورد بحث قرار می دهیم و نکاتی را ارائه می دهیم که به موفقیت تجربه شما کمک می کند.

تمام سوالات را پوشش دهید

اطمینان حاصل کنید که به تمام سوالات و نکاتی که مشاور انجام پایان نامه شما می خواهد در دفاع از خود بپردازید، پاسخ دهید. این بدان معنی است که یادداشت های آنها و آنچه را که می خواهند پوشش دهند حداقل یک بار دیگر قبل از دفاع بخوانید. در حال حاضر، دانش آموزان اغلب فاقد بهانه موجه برای ترک کلاس هستند. در اینجا بهانه های خوبی برای از دست دادن مدرسه برای کمک آورده شده است.

برخی اطلاعات اضافی

این فکر خوبی است که اطلاعات اضافی در مورد خودتان درج کنید. مانند محل تحصیل شما در مدرسه (از جمله سال)، تعداد واحدهایی که تاکنون برای این مدرک گذرانده اید، و هرگونه تجربه پژوهشی یا انتشارات قبل از شروع برنامه.

بررسی کنید

در صورت امکان از کسی بخواهید کار شما را از قبل تصحیح کند! اگر نه، نسخه‌هایی را چاپ کنید تا در حین ارائه، آن را دوباره بررسی کنند. با دانستن اینکه هنگام ارائه هیچ خطایی روی کاغذ وجود ندارد، احساس بهتری خواهید داشت تا اینکه نگران آنچه روی صفحه است باشید.

سوالات را یادداشت کنید

برای سؤالاتی که ممکن است در حین دفاع شما ظاهر شود آماده شوید و در صورت نیاز چند نمونه آماده به اشتراک بگذارید. هر چند انعطاف پذیر باشید! ممکن است سؤالی مشابه با کسی که قبل از خود دارید دریافت نکنید، بنابراین بهتر است برای گفتن چند حرف مختلف آماده باشید. اگر نمی‌توانید سؤالات کافی دریافت کنید، با کارشناسان وب‌سایت کمک تکلیف تماس بگیرید.

حتی پس از تمرین مکرر، احتمالاً هنوز لحظاتی وجود خواهد داشت که در حین ارائه خود احساس عصبی یا عدم اطمینان نسبت به خود داشته باشید. نکته کلیدی در اینجا این است که با فکر کردن به این که این لحظه “مهم ترین لحظه” زندگی شماست (مگر اینکه درست باشد) زیاد خود را روانی نکنید.

نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه
نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه – تزیسمی

چگونه ارائه دفاع از پایان نامه را شروع کنیم؟- نکات برتر برای نوشتن دفاع از پایان نامه

ارائه های دفاع از انجام پایان نامه باید توسط دانشجو با معرفی مختصری در مورد خود، حوزه تحقیقاتی و در نهایت آنچه در مورد آن صحبت خواهد کرد، معرفی شود. این به دانش‌آموزان کمک می‌کند هنگام صحبت در مقابل مخاطبانی که ممکن است چیز زیادی درباره ارائه‌های دفاع از پایان‌نامه نمی‌دانند، تمرکز کنند.

لحن رسمی

اگر در حال ارائه تحقیقات خود در یک کنفرانس هستید، مقدمه باید رسمی تر و مختصرتر باشد. سخنرانی های دفاع از انجام پایان نامه که در کنفرانس های دانشگاهی ارائه می شود معمولاً بسیار کوتاه هستند (حدود 20 دقیقه).

مخاطبان خود را درگیر کنید

مهم است که توجه داشته باشید که این فقط در مورد سخنرانی نیست، بلکه در مورد تعامل با مخاطب از طریق پاسخ به سؤالات آنها یا رسیدگی به هر گونه نگرانی است. ارائه دفاعی خوب باعث می شود که مخاطبان احساس آگاهی داشته باشند و مشتاق بدانند در مورد آنچه در طول سخنرانی ارائه شده است بیشتر بدانند.

همچنین باید بدانید چرا تحقیقات دانشگاهی مهم است.

آن را به گفتگو تبدیل کنید

وقتی سخنرانی دفاع از پایان نامه را در حضور همسالان خود ارائه می کنید، مهم است که در عین آموزنده بودن، مطالب را مکالمه نگه دارید. مانند در قالب نامه شخصی!

این فقط در مورد سخنرانی نیست. در صورت امکان با پرسیدن سوال از شرکت کنندگان، مطمئن شوید که مردم با آنچه شما می گویید درگیر هستند. پرداختن به نگرانی‌هایی که ممکن است در طول دوره سؤال پس از پایان ارائه شما داشته باشند، مهم است.

چگونه یک پاورپوینت برای دفاع از انجام پایان نامه بسازیم؟

اکثر دانش آموزان این واقعیت را در ذهن خود دارند. برای جلوگیری از اشتباه در دفاع از انجام پایان نامه، دانشجویان باید ساخت اسلاید در ارائه های پاورپوینت را بدانند.

ایده امضای خود را تعریف کنید

شما قطعاً یک هدف یا یک مفهوم اصلی از انجام پایان نامه خود دارید. در اسلاید اول خود باید مفهوم را تعریف کنید. در اینجا می توانید درک تخصصی خود را برای اعضا تقویت کنید.

دانش درباره مخاطب

آیا تا به حال متوجه شده اید که چه مخاطبانی دفاع از انجام پایان نامه را به آنها ارائه می کنید؟ معمولاً، آنها کمیته یا اعضای هیئت علمی برنامه تحصیلات تکمیلی شما خواهند بود. بنابراین، اگر آن را به روشی رسمی طراحی کنید، کمک خواهد کرد.

یک امتیاز برای هر اسلاید

هر اسلایدی که می خواهید در دفاع از انجام پایان نامه خود بسازید باید یک نقطه تمرکز داشته باشد. بله، در هر اسلاید باید یک موضوع واحد وجود داشته باشد.

متن های کمتر

در حالی که اسلاید PPT خود را ایجاد می کنید، از متن زیادی استفاده نمی کنید. نامزد باید علاقه اعضای حاضر را درک کند. آنها می توانند در این بین سوال بپرسند. بنابراین، شما باید با یک پاسخ با کیفیت آماده باشید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *