نکاتی در مورد نوشتن بیانیه پایان نامه

نکاتی در مورد نوشتن بیانیه پایان نامه

نکاتی در مورد نوشتن بیانیه پایان نامه ، پایان نامه نویسی یکی از کارهای اضطراب آور برای هر فارغ التحصیلی است. پژوهش‌ها انجام شده و متن مقاله آماده است ولی این تازه شروع کار است. اگر در ابتدای پایان نامه، بیانیه پایان‌نامه مناسب را تهیه نکنید، هیچ وقت خوانده نمی‌شود و مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.

بیانیه انجام پایان‌نامه طرحی کلی و کوتاه است که مقاله را برای خواننده قابل‌درک می‌کند. قبل از اینکه انجام پایان‌نامه را بنویسید لازم است تا یک پاراگراف و یا یک جمله با مفهوم در مورد کلیات مقاله بنویسید. بیانیه انجام پایان‌نامه باید بتواند انگیزه کافی را برای خواندن ادامه مقاله به خواننده بدهد.

نکاتی در مورد نوشتن بیانیه پایان نامه
نکاتی در مورد نوشتن بیانیه پایان نامه – تزیسمی

فهرست مطالب

بیانیه پایان نامه چیست؟- نکاتی در مورد نوشتن بیانیه انجام پایان نامه

بیانیه پایان نامه جمله ای است که ایده اصلی یک تکلیف نوشتاری را بیان می کند و به کنترل ایده های درون مقاله کمک می کند. صرفاً یک موضوع نیست. اغلب منعکس کننده عقیده یا قضاوتی است که نویسنده در مورد مطالعه یا تجربه شخصی انجام داده است. به عنوان مثال: توکویل معتقد بود که نقش خانگی اکثر زنان در آمریکا نقشی است که به آنها بیشترین قدرت را می دهد، ایده ای که امروزه بسیاری با آن مخالفت می کنند.

چه چیزی یک بیانیه انجام پایان نامه قوی را ایجاد می کند؟

. یک بیانیه انجام پایان نامه قوی به مقاله جهت می دهد و آنچه را که باید در مورد آن بنویسید محدود می کند. همچنین برای اطلاع خوانندگان شما از آنچه در متن مقاله بحث خواهید کرد، عمل می کند. تمام پاراگراف های مقاله باید پایان نامه شما را توضیح دهند، حمایت کنند یا با آن استدلال کنند.
. یک بیانیه تز قوی نیاز به اثبات دارد. این صرفا یک بیان واقعیت نیست. شما باید بیانیه انجام پایان نامه خود را با شواهدی که خوانندگان شما را علاقه مند می کند و آنها را برای ادامه خواندن مقاله تشویق می کند، پشتیبانی کنید.
. گاهی اوقات ذکر نکات حمایتی در انجام پایان نامه مفید است. یک مثال از این می‌تواند این باشد: «به من اعتماد کن» جان آپدایک رمانی ارزشمند برای برنامه درسی دانشگاه است، زیرا به خواننده اجازه می‌دهد با نوشته‌های او آشنا شود و مضامینی را ارائه می‌دهد که به راحتی با آثار دیگر مرتبط می‌شوند. در متن مقاله خود، می توانید یک یا دو پاراگراف در مورد هر ایده پشتیبان بنویسید. اگر بیانیه انجام پایان نامه ای مانند این بنویسید، اغلب به شما کمک می کند تا کنترل ایده های خود را حفظ کنید.

بیانیه پایان نامه کجا می رود؟

یک تمرین خوب این است که بیانیه انجام پایان نامه را در انتهای مقدمه خود قرار دهید تا بتوانید از آن برای هدایت به متن مقاله خود استفاده کنید. این به شما به عنوان نویسنده این امکان را می دهد که به جای فرو رفتن مستقیم در موضوع، به بیانیه پایان نامه منجر شوید. اگر بیانیه انجام پایان نامه را در ابتدا قرار دهید، خواننده شما ممکن است تا پایان مقدمه ایده اصلی را فراموش کند یا در مورد آن سردرگم شود. به یاد داشته باشید، یک مقدمه خوب بیانیه پایان نامه را مفهوم سازی و پیش بینی می کند.

نکاتی برای نوشتن/پیش نویسی بیانیه انجام پایان نامه

. موضوع را بدانید. موضوع باید چیزی باشد که شما می دانید یا می توانید در مورد آن بیاموزید. نوشتن یک بیانیه انجام پایان نامه، چه رسد به مقاله، در مورد موضوعی که شما هیچ چیز در مورد آن نمی دانید، دشوار است. تأمل در تجربه شخصی و/یا تحقیق به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع خود بدانید.
. موضوع خود را محدود کنید. بر اساس آنچه می دانید و طول مورد نیاز مقاله نهایی خود، موضوع خود را به یک منطقه خاص محدود کنید. یک دامنه وسیع عموماً به مقاله طولانی تری نیاز دارد، در حالی که یک دامنه باریک به اندازه کافی با یک مقاله کوتاهتر اثبات می شود.
. ایده پردازی. اگر در شروع مقاله یا نوشتن انجام پایان نامه خود با مشکل مواجه هستید، یک تکه کاغذ بردارید و هر چیزی که در مورد موضوع خود به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. آیا ایده یا ارتباط جدیدی کشف کردید؟ آیا می توانید هر یک از مواردی را که یادداشت کرده اید به دسته بندی جدا کنید؟ آیا به تم هایی توجه می کنید؟ در مورد استفاده از ایده های تولید شده در طول این فرآیند برای شکل دادن به بیانیه انجام پایان نامه و مقاله خود فکر کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *