نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان ، شما وظیفه نوشتن یک پروپوزال را دارید و چیزهای زیادی در خطر است.

الان وقت حدس زدن نیست. چی باید بنویسی؟ چگونه می توانید به عمیق ترین خواسته های مشتری متوسل شوید؟ چگونه انتظارات مشتری را برای صنعت خاص خود برآورده می کنید؟

اکنون زمان آن است که یک روند اثبات شده را دنبال کنید. ما میلیون‌ها پیشنهاد ارسال شده با نرم‌افزار خود را تجزیه و تحلیل کرده‌ایم تا ببینیم کدام نکات و ترفندها واقعاً بر نرخ بسته شدن تأثیر دارند. ما همه اینها و بیشتر را پوشش می دهیم.

به خواندن راهنمای گام به گام ما ادامه دهید که دقیقاً به شما نشان می دهد چگونه یک پروپوزال را صرفاً با سفارشی کردن بخش ها در یکی از الگوهای پیشنهادی ما بنویسید. الگوی مناسب دقیقاً به شما نشان می دهد که چه چیزهایی را باید اضافه کنید و در عین حال به شما کمک می کند ساعت ها در طراحی و قالب بندی صرفه جویی کنید.

نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان
نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان – تزیسمی

فهرست مطالب

پروپوزال چیست؟- نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

پروپوزال سندی است که یک پروژه یا خدمات را برای روشن کردن جزئیات و گرفتن موافقت از همه طرف های درگیر مشخص می کند. پیشنهادها معمولاً شامل رویکرد کلی خدمات، جدول زمانی مهم و تحویل های کلیدی است.

برای بهترین نتیجه، از نرم افزار پروپوزال به جای PDF استفاده کنید. به این ترتیب، ویژگی‌های مهمی برای فروش مانند امضای الکترونیکی، کنترل برند و محتوا، و مشاهده کامل فعالیت‌های مشاهده مشتری را دریافت خواهید کرد.

 

می توانید این مقاله را هم مطالعه کنید: دستورالعمل های جامع برای نگارش پروپوزال پایان نامه دکتری

9 بخش مهم یک پروپوزال- نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

روش های مختلفی برای ساختار یک پروپوزال وجود دارد. از طریق تحقیقات خود در مورد پیشنهادات موفق، متوجه شدیم که اسناد برنده معمولاً شامل این بخش‌های کلیدی است:

1. جلد
2. خلاصه اجرایی
3. رویکرد
4. درباره ما
5. تحویل دادنی ها
6. قیمت گذاری
7. شرایط و ضوابط
8. مطالعات موردی (یا اثبات اجتماعی)

هر پیشنهاد ممکن است این بخش‌های کلیدی را متفاوت نام‌گذاری کند یا آنها را به ترتیب متفاوتی قرار دهد.

صرف نظر از بخش هایی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که فهرست مطالب را درج کرده اید. اگر از Proposify استفاده می کنید، فهرست مطالب به طور خودکار در سمت چپ نشان داده می شود، بنابراین مشتریان می توانند به راحتی در اطراف کلیک کنند تا دوباره بخش های مختلف را مرور کنند. همانطور که ممکن است تصور کنید، بخش قیمت گذاری اغلب قبل از تصمیم گیری چند بار مشاهده می شود.

پیشنهادات در مقابل گزارش
در حالی که یک پروپوزال برای ارائه یک پروژه یا خدمات جدید (به مشتری یا به صورت داخلی برای رئیس شما) استفاده می شود، گزارشی برای به اشتراک گذاشتن جزئیات پروژه ای که قبلاً انجام شده است طراحی شده است. از گزارش ها برای حسابرسی عملیات تجاری یا به اشتراک گذاری موفقیت یک کمپین بازاریابی استفاده کنید.

نحوه نوشتن پروپوزال در 10 مرحله آسان

همانطور که از الگوی پیشنهاد تبلیغاتی خود استفاده می کنیم، روند گام به گام ما را دنبال کنید. در حالی که محتوای نمونه ها مختص تبلیغات است، این الگو به راحتی می تواند متناسب با هر صنعت یا پروژه ای تنظیم شود.

مرحله 1. نیازها و الزامات را کشف کنید

شما نمی توانید یک پیشنهاد عالی بدون یک طرح عالی بنویسید.

وقت بگذارید تا بفهمید مشتری شما به چه چیزهایی نیاز دارد، اهدافش چیست، به چه چیزهایی توجه دارند و به چه نتایجی بیشتر اهمیت می دهند.

اگر پروژه ای را به صورت داخلی راه اندازی می کنید، حتما با ذینفعان و اعضای تیم خود صحبت کنید.

نکاتی برای کشف:

. در طول جلسات کشف، سوالات مناسب را بپرسید تا متوجه شوید که آیا مشتری ارزش وقت شما را دارد یا خیر. آیا آنها متناسب با مشخصات مشتری ایده آل شما هستند؟ آیا آنها آماده اجرای راه حل شما هستند؟ معیارهایی را برای تعیین اینکه آیا این مشتری بالقوه برای دریافت پیشنهاد برای شما آماده است یا خیر تعیین کنید. و مطمئن شوید که معیارهای خود را در طول زمان به روز کنید زیرا در مورد مشتری ایده آل خود اطلاعات بیشتری کسب می کنید.

. به طور فعال ایرادات را کشف و رسیدگی کنید. از مشتری در مورد هر گونه نگرانی، تردید یا زمان هایی که قبلاً توسط ارائه دهندگان خدمات سوزانده شده است، سؤال کنید. به این ترتیب، شما دقیقا می دانید که چه نکاتی را در پروپوزال خود پوشش دهید.

. قبل از ارائه کتبی با یک پیشنهاد، از مشتری در مورد زمین و رویکرد خود توافق شفاهی دریافت کنید.

مرحله 2. صفحه جلد را ایجاد کنید

نوشتن پروپوزال خود را با یک صفحه جلد جذاب (که به عنوان صفحه عنوان نیز شناخته می شود) شروع کنید. جلوه‌های بصری و سبک در اینجا در مرکز توجه قرار می‌گیرند – این اولین برداشت شماست. در مورد متن، شما فقط به عنوان پیشنهاد و جزئیات کلیدی مانند نام شرکت، نام مشتری، تاریخ و اطلاعات تماس خود نیاز دارید.

نمونه پیشنهادی ما دارای طراحی روشن، جسورانه و تمام جزئیاتی است که شما نیاز دارید. تا زمانی که از دستورالعمل های برند خود پیروی می کنید، “یک راه” برای انجام درست این کار وجود ندارد.

نکاتی برای ایجاد صفحات جلد:

. به پروژه خود عنوانی مبتنی بر نتایج بدهید که بلافاصله کل طرح و سرمایه گذاری را در چشم انداز قرار دهد.
. حتماً الگوی پیشنهادی را انتخاب کنید که با سبک برند شما مطابقت داشته باشد، زیرا بعداً تغییر رنگ و متن آسان خواهد بود.

نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان
نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان – تزیسمی

مرحله 3. نامه پوششی را بنویسید

اکنون وقت آن است که نامه پوشش خود را بنویسید. این یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌های پیشنهادی برای نوشتن است زیرا واقعاً لحن را برای بقیه قسمت‌های شما تعیین می‌کند.

نامه پوششی (که به عنوان خلاصه اجرایی نیز شناخته می شود) باید بیش از ارائه یک نمای کلی انجام دهد. این بخش باید به اندازه کافی متقاعد کننده باشد تا مشتری شما را متقاعد کند که بقیه پروپوزال را بخواند.

به خواسته‌های آن‌ها متوسل شوید، به نقاط اصلی دردشان ضربه بزنید و آنها را در مورد تحولی که می‌توانید ایجاد کنید هیجان زده کنید. مطمئن شوید که پیام‌های متقاعدکننده و مرتبط را به طور خاص برای هر خریدار ایجاد می‌کنید.

نکاتی در مورد نوشتن نامه نویسی:

. مطمئن شوید کپی روی مارک باشد. این ممکن است به معنای خنده دار و بی احترامی یا جدی و رسمی باشد.
. بر نتیجه خدمات تمرکز کنید، خواه جذب مشتری، بهبود ایمنی تسهیلات یا یک رویداد به یاد ماندنی باشد.

مرحله 4. یک بیوگرافی شرکت ایجاد کنید

قبل از اینکه به رویکرد پروژه و قیمت گذاری بروید، هوشمندانه است که کمی در مورد شرکت خود به مشتری بالقوه بگویید.

این بخش می‌تواند شامل اطلاعات پایه‌ای مانند تاریخ تاسیس و جایگاهی که روی آن تمرکز می‌کنید، و همچنین حقوق لاف زدن کسب‌وکارهای کوچک، مانند جوایز، نتایج متوسط، یا دسترسی به مخاطبان باشد.

اگر این یک طرح داخلی است، می توانید به جای کل شرکت، درباره تیم خود بنویسید.

در نمونه پیشنهادی ما، یک صفحه برای بیوگرافی شرکت و یک صفحه برای آمار شرکت وجود دارد که برای مشتری بالقوه مهم است.

نکاتی برای نوشتن بایوس شرکت:

. حتی اگر این بخش در مورد شماست، راه هایی را برای ایجاد آن در مورد مشتری احتمالی خود بیابید. جزئیات شرکت را درج کنید که نشان می دهد می توانید نتایجی را که به دنبال آن هستند به دست آورید.
. خلاق باش. آیا می توانید به جای یک دیوار متن، از نمادها یا آمار برای نشان دادن اینکه چه کسی هستید استفاده کنید؟
. اطمینان حاصل کنید که این بخش را به عنوان یک الگو برای استفاده مجدد از آن برای پیشنهادات بعدی ذخیره کنید. لازم نیست این مورد را برای هر مشتری تغییر دهید، اما ممکن است بخواهید بایوس شرکت کمی متفاوت برای خدمات مختلف ایجاد کنید (اگر خدمات بسیار متفاوتی ارائه می دهید).

مرحله 5. اثبات اجتماعی را اضافه کنید

توصیه می کنیم بلافاصله پس از بخش بیوگرافی شرکت خود، اثبات اجتماعی را وارد کنید. به این ترتیب، از کلمات مشتریان قبلی خود برای پشتیبان گیری از چیزهای خوبی که در مورد خودتان گفته اید استفاده می کنید.

اثبات اجتماعی می تواند توصیفات، مطالعات موردی کوچک، بررسی ها و میانگین رتبه بندی ستاره ها باشد.

اگر در حال انجام کارهای خلاقانه یا ساخت و ساز هستید، ممکن است بخواهید چند نمونه نمونه کار را نیز وارد کنید.

نکاتی برای استفاده از اثبات اجتماعی:

. توصیف یا مرور را با زمین تطبیق دهید. بانکی از توصیفات برای انتخاب داشته باشید تا بتوانید همیشه مرتبط ترین آنها را انتخاب کنید.
. مختصر باشد. ممکن است بخواهید توصیفات طولانی را اصلاح یا ویرایش کنید تا هر کدام کمتر از 50 کلمه باشد. در غیر این صورت، مشتریان احتمالی ممکن است آنها را نخوانند.
. به جمع آوری پیشگیرانه مدارک اجتماعی ادامه دهید. از مشتریان خوشحال بخواهید که یک گواهی نامه بنویسند یا شما را به صورت آنلاین بررسی کنند

مرحله 6. روش اصلی را ترسیم کنید

اکنون زمان آن است که خدمات خود را بفروشید. یک بخش رویکرد ایجاد کنید تا آنچه را که می خواهید به مشتری ارائه دهید به نمایش بگذارید.

روش‌های بسیار متفاوتی برای نوشتن این بخش وجود دارد، زیرا واقعاً به آنچه می‌خواهید پیشنهاد می‌کنید بستگی دارد. می‌توانید کار را به دسته‌هایی با نقاط گلوله یا توضیحات برای هر دسته تقسیم کنید. یا، ممکن است چند پاراگراف بنویسید که راه حل پیشنهادی خود را توضیح دهد و چرا فکر می کنید که بهترین راه حل برای مشتری است.

نکاتی برای نوشتن بخش های رویکرد:

. در نظر بگیرید که به این بخش یک نام منحصربفرد بدهید، مانند مسیر پروژه، برنامه ما یا Let’s Get to Work.
. آن را با جزئیات بیشتر تقویت کنید. می‌توانید فهرستی از محصولات قابل تحویل، تفکیک دقیق‌تری از محدوده خدمات، یا تصویر جدول زمانی با نقاط عطف مهم را شامل کنید.
. اگر گزینه های بسته ندارید و فقط یک قیمت درج شده است، این بخش باید بسیار دقیق باشد. اگر گزینه‌های قیمت‌گذاری و خدمات وجود داشته باشد، این بخش ساده‌تر خواهد بود و بخش زیر دارای تفکیک خدمات (گزینه‌های هر بسته) خواهد بود.

مرحله 7. یک جدول قیمت گذاری ایجاد کنید

هنگام نوشتن پیشنهادات، مطمئن شوید که زمان و توجه زیادی به بخش قیمت گذاری اختصاص دهید. تمام جزئیات و گزینه‌هایی که ارائه می‌دهید به مشتریان کمک می‌کند بهتر بفهمند چه چیزی به دست می‌آورند.

توصیه می‌کنیم نام این بخش را «سرمایه‌گذاری شما» بگذارید، زیرا به خریداران بالقوه کمک می‌کند سرمایه‌گذاری‌هایی را که در کسب‌وکارشان انجام می‌دهند یادآوری کنند.

نکاتی در مورد قیمت پیشنهادی:

. در صورت امکان از قیمت گذاری اختیاری استفاده کنید، مانند بسته ها، طول پروژه، یا افزونه ها، زیرا این روش ها به طور مثبت بر نرخ بسته شدن اثر می گذارند.
. اطمینان حاصل کنید که انواع مختلف هزینه‌ها، مانند هزینه‌های ساعتی در مقابل هزینه‌های ثابت برای یک طرح مدیریت رویداد را روشن کنید.

مرحله 8. بایوس را برای اعضای تیم خود بنویسید

در مرحله 4، شما یک بیوگرافی برای شرکت خود ایجاد کردید تا تخصص شرکت خود را بفروشد و ثابت کنید که برای موفقیت در خدماتی که ارائه می کنید، آنچه لازم است دارید.

اکنون زمان آن است که به مشتری خود انسان های واقعی را نشان دهید که اگر تصمیم به همکاری با شما داشته باشند، با آنها کار خواهند کرد. به این به عنوان بخش “شما در دستان خوبی هستید” فکر کنید.

چهره‌هایی را که مشتری با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند، درج کنید، و مطمئن شوید که استعدادهای منحصربه‌فرد تیمتان و آنچه که آنها روی میز آورده‌اند را مشخص کنید.

نکاتی برای نوشتن بیوگرافی تیم:

. فقط بایوس برای حداکثر 6 نفر را شامل شود. می توانید بایوس را برای کل شرکت (برای یک کسب و کار بسیار کوچک)، تیم اجرایی یا افرادی که در صورت برنده شدن پروپوزال حساب را مدیریت می کنند، بنویسید.
. از این بخش برای نشان دادن نه تنها اعتبار، بلکه شخصیت خود استفاده کنید. از آن لذت ببرید، اما مثل همیشه، برند خود را حفظ کنید. یک پیشنهاد رسمی ممکن است از جوک ها صرف نظر کند و فقط به تمجیدها پایبند باشد.

مرحله 9. قرارداد تجاری خود را اضافه کنید

این بخش از پیشنهاد باید شامل جزئیات قراردادی باشد که توافق را رسمی می کند. به این ترتیب، می توانید پیشنهاد تجاری را ارسال کنید، و نیازی به ارسال قرارداد جداگانه ندارید.

ممکن است چندین صفحه از بندهای قانونی یا یک بیانیه کار ساده داشته باشید.

نکاتی برای نوشتن قراردادهای پیشنهادی:

. اگر بیانیه کار قبلاً در متن پیشنهاد مشخص نشده است، حتماً آن را در اینجا درج کنید.
. شامل یک بند در مورد بازپرداخت، لغو، و تغییرات پروژه.
. مطمئن شوید که تیم حقوقی خود به شما در ساخت بخش قرارداد کمک می کند تا بدانید که این بخش الزامات شرکت شما را برآورده می کند.

مرحله 10. امضا کنید و برای امضا ارسال کنید

و در آخر، باید صفحه امضای الکترونیکی خود را بنویسید و یک امضای الکترونیکی برای خود و دیگری برای مشتری خود اضافه کنید.

به محض اینکه مشتری گزینه های قیمت گذاری خود را انتخاب کرد، می تواند پیشنهاد شروع پروژه را امضا کند.

نکاتی برای افزودن امضای الکترونیکی پروپوزال:

. بالای امضا پیامی بنویسید که به مهر معامله کمک می کند. در مورد اینکه چقدر برای شروع کار هیجان زده هستید صحبت کنید و مشخص کنید که مراحل بعدی فوری پس از امضای پیشنهاد چیست.
. همیشه قبل از ارسال پیشنهادات خود را امضا کنید! تحقیقات ما نشان می‌دهد که اگر پیشنهادی را تا زمانی که مشتری باز می‌کند آن را امضا کرده باشید، احتمال بسته شدن آن بیشتر است.
. تجزیه و تحلیل پروپوزال خود را بررسی کنید تا بدانید چگونه با مشتریان پیگیری کنید. برای مثال، اگر مشتری هنوز پیشنهاد را باز نکرده است، به او یادآوری کنید که این کار را انجام دهد. اما اگر چندین بار آن را باز کرده‌اند، از آنها بپرسید که آیا سؤالی دارند یا می‌خواهند پروژه را اصلاح کنند.

دستورالعمل های نوشتن پروپوزال خاص صنعت- نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

هر صنعتی بهترین شیوه های نوشتن پیشنهاد خود را دارد. در اینجا چند نکته برای در نظر گرفتن وجود دارد.

نرم افزار

هنگام نوشتن یک پروپوزال نرم افزاری، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کافی در مورد اینکه چگونه به مشتری در پیاده سازی و استفاده از نرم افزار خود کمک می کنید، درج کنید. این ممکن است مانند جلسات آموزشی کارکنان، ادغام های سفارشی، عرضه آزمایشی و غیره باشد.

ساخت و ساز

در صنعت ساخت و ساز، احتمالاً درخواستی برای پیشنهادات (RFP) از شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی دریافت خواهید کرد. بنابراین مطمئن شوید که جزئیات RFP را بررسی کرده اید تا پیشنهاد درخواستی شما تمام اطلاعات مورد نیاز را پوشش دهد.

شما معمولاً باید یک جدول قیمت و جدول زمانی بسیار دقیق را درج کنید، و ممکن است لازم باشد پایبندی خود را به الزامات ایالتی و شهرستانی، اعم از گواهینامه ها، حفاظت از محیط زیست و غیره نشان دهید.

بازار یابی

بازاریابی همه چیز در مورد نتایج است. شما باید چند فرمت مختلف اثبات اجتماعی، مانند آمار با نتایج مشتری و توصیفات را شامل کنید. بازاریابی همچنین صرف نظر از کانال به خلاقیت زیادی نیاز دارد، بنابراین مطمئن شوید که جنبه خلاقانه شرکت خود را با عناوین پیشنهادی و تصاویر منحصر به فرد به نمایش می گذارید.

مناسبت ها

هنگام نوشتن پیشنهادی برای مدیریت رویداد، پذیرایی یا خدمات دیگر، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اول، مطمئن شوید که از شرکت کنندگان رویداد، نه فقط مشتریان مستقیم خود، توصیه ها را تهیه می کنید. همچنین، بخش قیمت‌گذاری شما باید شامل هزینه‌های ثابت (مانند محل برگزاری) و هزینه‌های متغیر باشد (مانند ساعات کاری تیم شما برای تزئین رویداد یا برگه نوار مکان در پایان شب). برای هر هزینه متغیر، تخمینی ارائه دهید که 10 درصد بیشتر از آنچه واقعاً انتظار دارید باشد.

نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان
نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان – تزیسمی

3 الگوی پیشنهاد- نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

Proposify ده ها الگوی پیشنهادی را برای راهنمایی نوشتن شما و کمک به برنده شدن در معاملات ارائه می دهد. اینجا برخی از علاقه مندی های ما وجود دارد.

1. الگوی پیشنهاد کار ساختمانی

این الگو که برای صنعت ساخت‌وساز آماده است، شامل پروژه‌های قبلی برای خدمت به عنوان نمونه کارها، خلاصه‌ای از پروژه با مواردی است که مشتری انتظار می‌رود ارائه کند، و برنامه زمان‌بندی پروژه.

2. الگوی پیشنهاد حسابداری

در حالی که این الگو برای خدمات حسابداری ایجاد شده است، می توان آن را به راحتی تغییر داد تا متناسب با خدمات مشاوره ای مختلف باشد. بخش های برتر شامل معرفی نامه، صفحه درباره ما، خلاصه پروژه با اهداف و تفکیک خدمات، و برآورد دقیق قیمت است.

3. الگوی پیشنهاد پذیرایی

با استفاده از این الگوی پیشنهاد پذیرایی رویداد، یک صفحه معرفی کوتاه و شیرین، یک بیوگرافی شرکت طولانی تر، یک نمایشگاه غذا، جزئیات رویداد (مناسب برای مدیریت پیشگیرانه هرگونه سردرگمی یا اختلاط)، یک تابلوی تم و یک نمونه منو دریافت خواهید کرد. .

این پیشنهاد می‌تواند برای انواع دیگر کارهای خلاقانه، مانند عکاسی، تزئینات فروشگاه‌های خرده‌فروشی، یا خدمات آرایشی تطبیق داده شود.

مراحل بعدی: پیشنهاد خود را بنویسید- نحوه نوشتن یک پروپوزال در 10 مرحله آسان

برای نوشتن یک پروپوزال موثر، باید با درک کامل نیازهای مشتری شروع کنید. به این ترتیب می توانید نتایج و تحول مورد نظر آنها را جلو و مرکز قرار دهید. نامه پوششی، خلاصه پروژه، بیوگرافی شرکت و جدول قیمت را بنویسید تا مشخص شود مشتری چه چیزی دریافت می کند و در عین حال شرکت شما را به عنوان بهترین ارائه دهنده راه حل می فروشد.

شما به راحتی می توانید با استفاده از الگوهای پروپوزال با جزئیات و به زیبایی طراحی شده، یک پروپوزال بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *