هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید

هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید

هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید ، چکیده پایان نامه اغلب در پایان مطالعه تحقیقاتی شما برای تحصیل در مقطع لیسانس به عنوان نوعی خلاصه از کل کار نوشته می شود. توسط دیگران به عنوان راهی برای درک اینکه کار شما در مورد چیست و چه نتایجی ارائه می دهد استفاده می شود. تفاوت بین چکیده و پایان نامه در این است که توسط خوانندگان برای اسکن سریع و تعیین اینکه آیا کار شما با مطالعات آنها مرتبط است یا خیر استفاده می شود.

از این نظر، با مقدمه متفاوت است، زیرا بسیار فشرده است و هیچ نظری ارائه نمی دهد. این فقط جزئیات اساسی را ارائه می دهد که فرد باید بداند تا کل اثر را بخواند یا نه. در این مقاله در مورد نحوه نوشتن یک چکیده خوب برای پایان نامه، به وضوح اجزای اصلی آن را تعریف می کنیم و روشی سریع برای نوشتن آن را به شما نشان می دهیم.

درست مانند تریلر یا تیزر فیلم، چکیده ای که به خوبی نوشته شده باشد می تواند خوانندگان را به پایان نامه شما چسباند. در درجه اول قرار می گیرد زیرا نقش اصلی آن این است که خوانندگان شما را جلب کند تا توجه آنها را جلب کند و در عین حال آنها را با اطلاعات مختصر در مورد پایان نامه شما تغذیه کند.

در واقع، بیشتر افراد وقت و توجه کافی را ندارند تا قبل از رسیدن به آنچه می‌خواهند، مقالات مختلف را مرور کنند. بنابراین اولین و مهمترین، چکیده خود را بخوانید تا ببینید آیا شبیه آنچه آنها می خواهند است یا خیر. سپس، آنها برای خواندن پایان نامه شما بیشتر می روند.

چکیده چیزی بیش از خلاصه ای از کار شماست. این یک ابزار کپی رایتینگ برای جذب خوانندگان است. با عنوان پایان نامه کار می کند در حالی که به تنهایی در ظرفیت کامل ایستاده است. به عبارت دیگر، پایان نامه یا چکیده پایان نامه شما باید بتواند نمایانگر پایان نامه شما باشد. باید بتواند برای پایان نامه شما ایستادگی کند. در حک کردن چکیده برای پایان نامه خود، باید همه اینها را به طور مشابه تحمل کنید.

هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید
هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید – تزیسمی

فهرست مطالب

چکیده پایان نامه چیست؟- هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید

چکیده پایان نامه بخش مهمی از کار شما برای کار کارشناسی برای کسب مدرک است. چکیده پایان نامه در ابتدای سند شما ارائه می شود و اغلب به عنوان اولین مؤلفه مهم مطالعه شما در نظر گرفته می شود که توسط سایر دانشجویان، دانشگاهیان و محققان خوانده می شود. هنگام نوشتن چکیده خود، اساساً خلاصه ای از کار خود را ارائه می دهید. این شانس شماست که انتظارات معقولی داشته باشید.

این همه عناصر اصلی مطالعه تحقیقاتی شما را در یک پاراگراف فشرده شامل 250 تا 300 کلمه بلافاصله پس از صفحه عنوان شما و با استفاده از چندین کلمه کلیدی برای کمک به جستجوهای رایانه ای برای یافتن اطلاعات مرتبط از مطالعه شما ارائه می دهد. این به خوانندگان کمک می کند تا ماهیت و اهمیت مطالعه تحقیقاتی شما را درک کنند تا بتوانند در مورد اینکه آیا کار شما می تواند به آنها در مطالعاتشان کمک کند یا نه، قضاوت کنند.

اگر وقت داشته باشید که نمونه های انتزاعی پایان نامه را بررسی کنید، متوجه می شوید که این بخش تنها در چند جمله توجه خواننده را به خود جلب می کند. یک مقدمه، بدنه و نتیجه گیری خواهد داشت که همگی در یک پاراگراف کاملاً ساختاریافته و مختصر برگزار می شوند. این یک نمای کلی ارائه می دهد، اما خواننده را جذب می کند تا کار شما را به طور قانونی مورد توجه قرار دهد. در حالی که اکثر مردم تمایلی به خواندن کامل پایان نامه ندارند، چکیده ای که به خوبی نوشته شده است، نکات کلیدی را خلاصه می کند که خواننده برای ادامه دادن به آن نیاز دارد.

علاوه بر این، چکیده پایان نامه شما باید یک خلاصه ساختار یافته از نکات حیاتی باشد. این باید شامل بخشی از همه چیزهایی باشد که پایان نامه شما مستلزم آن است. بنابراین، هنگام نوشتن چکیده خود باید روش شناسی، نتایج، بحث و حتی نتیجه را در نظر داشته باشید. این یک مرور کلی اما دقیق و مختصر از پایان نامه شما است و شما باید با آن به این شکل رفتار کنید.

هدف از یک چکیده برای پایان نامه چیست؟- هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید

هدف از پایان نامه کارشناسی ارشد انتزاعی باید پاسخ به پنج سوال مهم باشد:
. چرا تصمیم به انجام این مطالعه تحقیقاتی خاص گرفتید؟
. مطالعه پژوهشی را چگونه انجام دادید؟
. نتایج یا اکتشافات این مطالعه چه بود؟
. چرا مطالعه و نتایج/اکتشافات مهم است؟
. چرا کسی باید تمام پایان نامه را بخواند؟

دانشجویان اغلب از خود می پرسند که “آیا چکیده حاوی پایان نامه است”. شما باید مسئله (سوالاتی) را که حل می کنید توضیح دهید و فرضیه ای را که مطرح کردید ارائه دهید. همچنین باید روش های خود را با ارائه یک نمای کلی روشن از نحوه انجام مطالعه تحقیقاتی خود به طور خلاصه توضیح دهید. ایده خوبی است که برای شناسایی هر یک از پنج سوالی که در بالا به آنها پاسخ داده شده است به یک چکیده نمونه برای پایان نامه مراجعه کنید تا بتوانید ساختار اصلی این بخش را به طور دقیق تقلید کنید.

قبل از اینکه نمونه‌های چکیده پایان‌نامه را بخوانید، می‌خواهیم برخی از مشکلاتی را که در نوشتن چکیده‌تان اجتناب کنید، به شما نشان دهیم.

. نه نوشتن آن به عنوان خلاصه ای از کل پایان نامه
. توضیح ندادن نتایج شما
. تاکید بیش از حد بر روش
. تاکید بیش از حد بر پس زمینه
. افزودن اطلاعاتی که بخشی از پایان نامه نیست
. عدم افزودن کلمات کلیدی

دام های بسیار بیشتری وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. اینها فقط برای کمک به هوشیار ماندن و راهنمایی شما برای نوشتن چکیده ای مناسب انتخاب شده اند.

هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید
هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید – تزیسمی

مثال چکیده پایان نامه

اطمینان حاصل کنید که چکیده خود را مرتب نگه دارید و مطمئن باشید که در محدوده 300 کلمه باقی می‌مانید. ممکن است بخواهید به پروپوزال پایان نامه ای که قبل از شروع مطالعه تحقیقاتی خود نوشته اید مراجعه کنید. در حالی که این دو سند متفاوت هستند، پروپوزال ممکن است به عنوان یک نمونه انتزاعی پایان نامه باشد که می توانید بررسی کنید که ترتیب مهم ترین عناصر به همین صورت است.

به خاطر داشته باشید که چکیده باید خواننده را از قبل برای متن کامل آماده کند. آنها ممکن است هرگز پایان نامه را کامل نخوانند، اما می توانند به کار در کتابشناسی مراجعه کنند. رایج ترین خطا در این بخش فراموشی قرار دادن سوالات تحقیق و نتایج مطالعه است. اطمینان حاصل کنید که یک چک لیست از تمام عناصر مهم پایان نامه ایجاد کرده اید. این به شما کمک می کند تا آنچه را که باید به صورت انتزاعی انجام دهید را به یاد بیاورید و در عین حال در محدوده کلمات مورد نیاز باقی بمانید.

 

چگونه چکیده پایان نامه بنویسیم؟

اگر نمی دانید چگونه چکیده پایان نامه را در مدت کوتاهی بنویسید وحشت نکنید. به یاد داشته باشید که این فقط یک خلاصه مستقل از مطالعه ای است که انجام داده اید تا به خواننده یک نمای کلی از اجزای اساسی آن ارائه دهید. چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد دقیقاً آنچه را که در مطالعه تحقیقاتی خود انجام داده اید در چند جمله توضیح می دهد که معمولاً از 350 کلمه فراتر نمی رود. برای میزان دقیق نحوه نوشتن چکیده برای پایان نامه برای مدرسه و رشته خود، همیشه باید با گروه خود چک کنید یا نمونه ای از چکیده را در مقاله پایان نامه دریافت کنید.

1. آن را ساده نگه دارید. ابتدا پایان نامه خود را بنویسید

در حال حاضر باید دریافت کنید که چکیده در ابتدای پایان نامه می رود، اما به این معنی نیست که ابتدا باید آن را بنویسید. درست همانطور که در آخر نوشتن مقدمه یک استراتژی عالی بوده است، باید به طور مشابه به چکیده نیز نزدیک شوید. این خلاصه ای از کل کار است و مهم ترین اجزای آن را فهرست می کند. قبل از اقدام به چکیده، ابتدا هسته پایان نامه را بنویسید.

2. دو بار بررسی الزامات برای چکیده

پایان نامه ای که می نویسید احتمالاً فهرستی از الزاماتی دارد که باید رعایت کنید. اینها معمولاً با هر دپارتمانی که مدرک دریافت می‌کنید تعیین می‌شوند. همیشه می‌توانید چکیده‌ای نمونه برای مقاله پایان‌نامه را مستقیماً از دفتر دپارتمان مشاهده کنید یا یک نسخه از آن را از مشاور خود درخواست کنید. بررسی مجدد الزامات تضمین می کند که اشتباهات جزئی که می تواند نمره شما را کاهش دهد، مرتکب نمی شوید.

3. هنگام نوشتن، مخاطب خود را در نظر داشته باشید

به خاطر داشته باشید که نوشتن چکیده برای پایان نامه هدف بسیار مهمی را دنبال می کند: این روشی است که به خوانندگان شما اجازه می دهد کاری را پیدا کنند که می توانند برای اطلاعات مربوط به مطالعات تحقیقاتی خود استفاده کنند. محققان، دانشگاهیان و دانشجویان برای ایجاد کار خود بر پایان نامه های قبلی تکیه می کنند. چکیده باید به آنها کمک کند تا سریعاً انتخاب کنند که آیا کار شما می تواند به آنها کمک کند یا خیر.

4. نوع چکیده مورد نیاز خود را تعیین کنید

چکیده پایان نامه باید همان چیزی را انجام دهد که به خواننده بگوید یک پایان نامه در مورد چیست، دو سبک مختلف وجود دارد که دانشجو می تواند برای انجام این کار از آن استفاده کند: توصیفی و آموزنده. اطمینان حاصل کنید که به تمام الزامات بخش که دارید پایبند هستید و همیشه با مشاور خود چک کنید. این تضمین می کند که شما رویکرد صحیح را اعمال کنید.

5. مطمئن شوید که نوشته شما موجز است

ممکن است فکر کنید که نوشتن فقط چند صد کلمه در مقایسه با هزاران کلمه ای که قبلاً در پایان نامه کامل نوشته اید آسان خواهد بود. اما محدودیت کلمه 250 تا 300 دقیقاً چیزی است که این تمرین را بسیار چالش برانگیز می کند. باید مطمئن شوید که واضح و مختصر می نویسید. عبارات طولانی را جایگزین کلمات مستقیم نکنید. این به شما این امکان را می‌دهد که همه مهم‌ترین اطلاعات را بدون فراتر رفتن از محدودیت کلمات درج کنید.

هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید
هر آنچه در مورد نوشتن چکیده پایان نامه باید بدانید – تزیسمی

منابع چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد

یکی از بهترین مکان ها برای یافتن نمونه چکیده برای پایان نامه یا مقاله علمی، کتابخانه کالج یا دانشگاه است. هر کدام از این مکان ها هزاران مدرک تکمیل شده را در خود جای داده اند که در آن می توانید مدرک دکترا را پیدا کنید. چکیده پایان نامه را می توانید به عنوان راهنمای نوشتن مقاله خود استفاده کنید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، با یک کتابدار مرجع صحبت کنید تا در جستجوی خود کمک بگیرید. توصیه می شود نمونه های انتزاعی را پیدا کنید که ارتباط نزدیکی با موضوع شما دارند. این به هر سوالی در مورد نحوه نگارش چکیده در رشته شما کمک می کند. یکی دیگر از گزینه های واقعا خوب این است که یک سرویس نویسندگی حرفه ای را استخدام کنید تا یک الگوی خلاصه پایان نامه یا پایان نامه را به شما ارائه دهد تا از آن برای اعمال در کار خود استفاده کنید.

از طرف دیگر، می توانید با ما تماس بگیرید تا به شما در نوشتن چکیده کمک کنیم.

از کجا می توان نمونه چکیده پایان نامه را دریافت کرد

باز هم چکیده پایان نامه باید به درستی نوشته شود. اگر نه، نقش خود را ایفا نمی کند. شما مجبور نیستید شب‌های بی‌خوابی و حملات سردرد را پشت سر بگذارید تا به یک چکیده مناسب برسید. ما در کنار شما هستیم – فقط با یک تماس.

بنابراین، اگر برای نوشتن یک چکیده برای پایان نامه یا پایان نامه به کمک بیشتری نیاز دارید یا باید نمونه های چکیده مقاله تحقیقاتی خوب را به دست آورید، با کارشناسان پشتیبانی مشتری ما تماس بگیرید. ما 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال در دسترس هستیم و همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم، منابع عالی را به شما معرفی می کنیم و شما را در ارتباط با یک متخصص دانشگاهی قرار می دهیم که می تواند به شما در انجام این کار و سایر تکالیف تحصیلی کمک کند. نوشتن چکیده پایان نامه می تواند مشکل باشد، بنابراین مطمئن شوید که در صورت نیاز به کمک کمک بگیرید. ما خوشحالیم که در خدمت هستیم و قول می دهیم بهترین خدمات ممکن را ارائه دهیم.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *