نحوه نوشتن پروپوزال نامه

نحوه نوشتن پروپوزال نامه

نحوه نوشتن پروپوزال نامه ، پروپوزال نامه یک نامه حرفه ای است که به صورت اختصاری بیان می کند که چرا یک سازمان، موسسه یا شرکت باید از یک سرمایه گذاری حرفه ای شما حمایت کند. شما ممکن است به دلایل مختلفی یک پیشنهاد نامه بنویسید – به ویژه، ممکن است درخواست کمک مالی، درخواست وام تجاری یا درخواست از ناشر ایده کتاب شما را بپذیرد. قالب‌های کلی و استدلال‌های خاصی وجود دارد که باید در هر نمونه ارائه کنید. در اینجا چیزی است که باید شامل شود.

فهرست مطالب

پروپرزال نامه چیست؟- نحوه نوشتن پروپوزال نامه

پروپوزال نامه یک سند حرفه ای است که ایده های تجاری شما را به گیرنده مهمی که نقش تصمیم گیری دارد معرفی می کند. پروپوزال نامه می تواند ایده ای را معرفی کند تا گیرنده را متقاعد کند که یک سند کامل با اطلاعات پشتیبان را بخواند، یا می تواند خود پروپوزال باشد.

نحوه نوشتن پروپوزال نامه
نحوه نوشتن پروپوزال نامه – تزیسمی

چه زمانی از پروپوزال نامه استفاده می کنید؟- نحوه نوشتن پروپوزال نامه

نامه های پیشنهادی را می توان برای تلاش های مختلف، از جمله پروژه های تجاری کوچک، مانند درخواست وام یا پیشنهاد یک برنامه بازاریابی جدید به مدیر خود، مورد استفاده قرار داد. نامه‌های پیشنهادی همچنین می‌توانند به‌عنوان پیش‌روی مختصری برای یک پیشنهاد تجاری بزرگ‌تر و جزئی‌تر، مانند کمک مالی دولتی برای یک پروژه تحقیقاتی، ارسال شوند.

می توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید: نحوه نوشتن پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد

نحوه نوشتن پروپوزال نامه

قسمت 1: قالب بندی نامه

1. آدرس فرستنده را در بالای نامه بنویسید. در گوشه سمت چپ بالای نامه، آدرس خیابان، شهر، ایالت و کد پستی خود را بنویسید. آدرس خیابان باید در یک خط و بقیه آدرس باید در خط زیر و تک فاصله باشد.
. نیازی نیست نام یا عنوان خود را در آدرس برگشت وارد کنید.
. اگر از کاغذی با سربرگ رسمی که قبلاً آدرس را درج کرده است، آدرس برگشتی را در بالای نامه تایپ نکنید.

2. تاریخ جاری را درج کنید. بعد از آدرس برگشتی دو فاصله خالی کنید و تاریخ فعلی را در قالب ماه-روز-سال تایپ کنید. ماه باید املا شود، اما روز و سال باید با مقادیر عددی نشان داده شود.
. تاریخ باید در گوشه سمت چپ بالای نامه ظاهر شود.
. اگر از آدرس برگشتی استفاده نمی کنید، تاریخ باید اولین قسمت از اطلاعات نامه باشد.

3. آدرس گیرنده را تایپ کنید. بعد از تاریخ دو فاصله بگذارید و عنوان، نام و آدرس شخصی گیرنده را تایپ کنید. آدرس خیابان، شهر، ایالت و کد پستی را درج کنید.
. عنوان و نام شخصی در یک خط، آدرس خیابان در خط بعدی، و بقیه آدرس در خط آخر ظاهر می شود. کل بلوک باید تراز چپ و تک فاصله باشد.
. همیشه بهتر است به جای نوشتن نامه ای کلی برای هر کسی که ممکن است آن را بخواند، به یک فرد خاص در یک شرکت با نام نامه بنویسید.

4. یک سلام مناسب بگنجانید. بعد از آدرس گیرنده فاصله بگذارید و سلام “عزیز” و سپس عنوان شخصی و نام خانوادگی گیرنده را تایپ کنید.
. اگر جنسیت گیرنده را نمی دانید، عنوان شخصی را نادیده بگیرید و از نام کامل گیرنده استفاده کنید.
. سلام را با کولون دنبال کنید.

5. متن نامه خود را بنویسید. محتوای دقیق پروپوزال نامه شما ممکن است بسته به نوع پروپوزالی که قصد دارید بنویسید متفاوت باشد. فرمت نامه باید برای هر نوع یکسان باقی بماند.
. هر پاراگراف را تک فاصله و چپ توجیه کنید.
. بین پاراگراف ها یک خط خالی بگذارید.
. خط اول پاراگراف خود را تورفتگی نکنید.

6. از بستن و امضای مناسب استفاده کنید. بعد از پاراگراف آخر متن فاصله بگذارید و یک پایان رسمی و به دنبال آن یک کاما قرار دهید. قبل از تایپ نام کامل و عنوان حرفه ای خود، چهار بار کلید «Enter» را بزنید.
. نام خود را در بالای نسخه تایپ شده در نامه خود و زیر قسمت پایانی امضا کنید.
. بسته های احتمالی برای استفاده عبارتند از:
. متشکرم
. خالصانه
. با احترام
. با احترام
. با وفا

7. هر محفظه ای را ذکر کنید. اگر ضمیمه‌ای را به همراه نامه پیشنهادی خود ارسال می‌کنید، مانند رزومه با پیشنهاد استخدام یا اطلاعات مالی همراه با یک پیشنهاد تجاری، با تایپ کردن “Enclosures” یک خط زیر نام تایپ شده خود، آن را نشان دهید.
. همچنین می‌توانید هر سندی را که می‌خواهید در زیر برچسب “Enclosures” فهرست کنید.

8. در صورت لزوم، حروف اول تایپیست را درج کنید. اگر شخص دیگری نامه را تایپ کرده است، آن حروف اول را در سمت چپ حرف در خط آخر قرار دهید.
. اگر شخص امضاکننده نامه همان شخصی است که نامه را نوشته است، حروف تایپیست را وارد نکنید.

نحوه نوشتن پروپوزال نامه
نحوه نوشتن پروپوزال نامه – تزیسمی

بخش 2: نوشتن نامه پیشنهاد کمک هزینه- نحوه نوشتن پروپوزال نامه

1. دستورالعمل های واجد شرایط بودن را مرور کنید. اکثر سازمان‌های دولتی و خصوصی که کمک‌های مالی برای تحقیقات یا پروژه‌های دیگر صادر می‌کنند، فهرستی از شرایط واجد شرایط بودن دارند. شما باید این الزامات را برآورده کنید و به سازمان مورد نظر اطلاع دهید که شما آن شرایط را نیز برآورده می کنید.
. به جای اینکه یک پاراگراف کامل را به توضیح نحوه برآورده کردن هر یک از الزامات اختصاص دهید، این اطلاعات را در متن نامه خود بگنجانید.
. به عنوان مثال، اگر سازمان دارای الزامات خاصی در مورد انواع پروژه هایی است که می توان از پول برای آنها استفاده کرد و الزامات جداگانه ای در مورد نحوه تخصیص آن پول دارد، به جای تلاش برای جمع کردن همه اطلاعات در یک پاراگراف، این مسائل را در پاراگراف های جداگانه توصیف کنید.

2. سازمان خود را معرفی کنید. اگر به طور منظم با سازمان کمک مالی در تماس نیستید، باید سازمان خود را در اولین پاراگراف متن نامه خود معرفی کنید.
. نام سازمان خود را بیان کنید، چه کاری انجام می دهد، چرا این کار را انجام می دهد و چه کسانی از کار سازمان شما سود می برند.
. اگر قبلاً با آژانس یا سازمان کمک مالی تماس داشته اید، هرگونه تغییر یا پیشرفتی را که سازمان شما از آخرین تماس شما ایجاد کرده است ذکر کنید.

3. توضیح دهید که برای چه چیزی به کمک هزینه نیاز دارید و چرا این مهم است. در پاراگراف بعدی بدن خود، باید توضیح دهید که چه چیزی را می‌خواهید انجام دهید و برای چه کسی می‌خواهید به آن برسید.
. همچنین باید توضیح دهید که چرا تحقیق، تلاش خیریه یا سرمایه گذاری شما مهم است و انتظار دارید چه نوع نتیجه ای داشته باشید.

4. تنظیمی برای پروژه ارائه دهید. در پاراگراف دیگری، باید اطلاعاتی در مورد جدول زمانی که پروژه شما به آن نیاز دارد و در صورت لزوم، مکانی که پروژه در آن انجام می شود را درج کنید.
. زمان شروع پروژه و مدت زمان اجرای آن را بیان کنید.
. برخی از کمک‌های بلاعوض مختص مکان هستند. اگر این در مورد کمک هزینه ای که درخواست می کنید صادق است، باید محل استقرار سازمان شما، منطقه جغرافیایی که در طول پروژه شما مورد مطالعه قرار می گیرد یا منطقه جغرافیایی که از پروژه بهره مند می شود را مشخص کنید.

5. ذکر کنید که پروژه چقدر هزینه دارد و چقدر پول کمک مالی درخواست می کنید. شما باید هزینه کلی پروژه شما را بیان کنید تا سازمان کمک مالی بتواند از اهمیت بودجه خود مطلع شود.
. اگر برای کمک هزینه بدون مبلغ بودجه از پیش تعیین شده درخواست می کنید، باید بنویسید که چه مقدار پول درخواست می کنید.
. تجزیه و تحلیل هزینه و فایده را در برنامه خود بگنجانید.

6. هر گونه اطلاعات اضافی درخواست شده را درج کنید. آژانس یا سازمان کمک هزینه ممکن است به اطلاعات اضافی نیاز نداشته باشد، اما در صورت نیاز به اسناد اضافی، باید آنها را به عنوان ضمیمه درج کنید.
. اسناد اضافی ممکن است شامل بودجه های مالی، سوابق مالی گذشته و سوابق گذشته باشد که نشان دهنده موفقیت پروژه های مشابه انجام شده توسط سازمان شما در گذشته است.

قسمت 3: نوشتن نامه پیشنهادی تامین مالی کسب و کار- نحوه نوشتن پروپوزال نامه

1. به هر تماس قبلی مراجعه کنید. اگر کسب و کار شما از قبل تاسیس شده است و با وام دهنده یا تامین کننده مالی که با آن تماس می گیرید رابطه قبلی داشته است، آن تماس قبلی را ذکر کنید.
. اگر با یک مخاطب خاص در شرکت تعامل داشتید، نام آن فرد را انتخاب کنید.

2. درباره شرکت خود بحث کنید. خلاصه ای کوتاه از کسب و کار خود ارائه دهید تا سرمایه گذار بتواند به خوبی متوجه شود که شما چه کسی هستید و چه می کنید.
. بیانیه ماموریت خود و توضیح کوتاهی از محصولات یا خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد را درج کنید.
. برای متقاعد کردن بیشتر پرونده خود، باید تعداد مشتریان خدمات دهی شده، تعداد کارمندان و اطلاعات مربوط به هر هیئت اداری را نیز درج کنید.

3. میزان بودجه مورد نیاز خود از سرمایه گذار را شرح دهید. توضیح دهید که چرا به کمک مالی از طرف تامین کننده نیاز دارید و چه مقدار بودجه درخواست می کنید.
. ذکر کنید که بودجه به طور خاص برای چه چیزی استفاده خواهد شد.
. ممکن است لازم باشد داده‌های مختصری از بودجه را بگنجانید که نحوه استفاده از وجوه در گذشته و پیش‌بینی‌هایی در مورد نحوه استفاده از وجوه این بار را توضیح دهد. این اطلاعات اضافی ممکن است لازم باشد به عنوان پیوست جداگانه یا در متن نامه گنجانده شود.
. صرف نظر از اینکه چه مقدار اطلاعات را در متن نامه وارد می کنید، همیشه باید کل هزینه پروژه و اینکه چه مقدار از آن هزینه توسط حمایت سرمایه گذار پوشش داده می شود را ذکر کنید.

4. نحوه استفاده از بودجه را توضیح دهید. شما باید اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از وجوه اعطایی شده توسط تامین کننده برای کنجکاوی سرمایه گذار احتمالی ارائه دهید.
. این فقط باید یک خلاصه باشد. با یک پروپوزال در مقیاس کامل، این اطلاعات می تواند صفحاتی را به خود اختصاص دهد. با این حال، هنگام نوشتن یک پیشنهاد نامه کوتاهتر، این اطلاعات نباید بیش از نیم صفحه طول بکشد.

5. پیشنهاد ارائه جزئیات بیشتر. از آنجایی که یک پروپوزال نامه کوتاهتر از یک پروپوزال کامل است، در صورت درخواست باید جزئیات بیشتری را ارائه دهید.
. همچنین می توانید پیشنهاد دهید که شخصاً یا از طریق تلفن با سرمایه گذار ملاقات کنید.

6. شامل هر گونه محفظه لازم. اگر سرمایه‌گذار احتمالی به اسناد اضافی نیاز دارد، آن را به عنوان یک بسته در پاکت قرار دهید.
. اسناد احتمالی شامل لیستی از اعضای هیئت مدیره، کپی اسناد مالیاتی، اسناد مالی و رزومه اعضای کلیدی کارکنان است.

نحوه نوشتن پروپوزال نامه
نحوه نوشتن پروپوزال نامه – تزیسمی

قسمت چهارم: نوشتن نامه پیشنهادی کتاب

1. دستورالعمل های ارسال را بررسی کنید. هر آژانس انتشاراتی و ناشر مجموعه ای از دستورالعمل های ارسال خود را دارد. این موارد را معمولاً می‌توان در وب‌سایت ناشر پیدا کرد، اما در غیر این صورت، باید با شرکت تماس بگیرید یا نامه بنویسید و قبل از ادامه، یک نسخه از آن دستورالعمل‌ها را درخواست کنید.
. دستورالعمل‌های ارسال، انواع کتاب‌هایی را که یک ناشر یا نماینده می‌پذیرد، و همچنین قالبی که نامه پیشنهادی باید در هنگام ارسال باشد، مشخص می‌کند.

2. از ایده خود دفاع کنید. اولین بخش از پیشنهاد کتاب شما نامه پرس و جو است که در آن باید نماینده یا ناشر را متقاعد کنید که رمانی که می خواهید ارسال کنید باید در بازار موفق باشد.
. خلاصه ای کوتاه اما جذاب از کتاب خود در پاراگراف اول بنویسید. در مورد داستان های تخیلی یا غیرداستانی خلاق، روایت خود را ترسیم کنید و شخصیت های اصلی خود را توصیف کنید.

3. بیان کنید که آیا کتاب تمام شده است یا خیر. توجه داشته باشید که برخی از ناشران برای کارهای ناتمام پیشنهادی را نمی پذیرند.
. پاراگراف دومی را بنویسید که در آن موارد ضروری کتاب توضیح داده شود. این شامل ژانر، تعداد کلمات و بازاری است که کتاب باید در آن معرفی شود. همچنین به تصاویری که همراه کتاب است توجه کنید.

4. بازار هدف را شرح دهید. توضیح دهید که بازار هدف شما چه کسی است و آماری در مورد آنچه که بازار هدف در مورد کتاب شما اعمال می شود ارائه دهید.
. به طور کامل جمعیت شناسی کتاب شما را توصیف کنید و مطمئن شوید که آمار شما به آن جمعیت شناسی به طور خاص و نه کلی اشاره می کند.
. تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید. هر کتابی رقیبی دارد. چند رقیب اصلی کتاب خود را فهرست کنید و توضیح دهید که این رقبا در بازار چقدر خوب عمل می کنند و همچنین چرا کتاب شما چیزی را ارائه می دهد که رقبای خود ارائه نمی دهند.

5. ارائه اطلاعات بیوگرافی. خودتان را توصیف کنید و توضیح دهید که چرا شما فرد مناسبی برای نوشتن این کتاب هستید.
. هر تجربه نویسندگی و تجربه انتشاراتی را که دارید ذکر کنید.
. همچنین هر تجربه ای که در مورد موضوعی که کتابتان به آن می پردازد را ذکر کنید. به عنوان مثال، اگر کتابی در مورد مد می نویسید و تجربه ای به عنوان طراح مد دارید، آن را در نامه خود بگنجانید.

6. برنامه بازاریابی خود را خلاصه کنید. پس از انتشار، اطلاعات خاصی در مورد برنامه های خود در مورد تبلیغ کتاب خود ارائه دهید.
. خاص باشید نه کلی آنچه را که مایل به انجام آن هستید بیان نکنید، بلکه آنچه را که انجام خواهید داد.
. اشکال احتمالی بازاریابی شامل وبلاگ های حرفه ای، امضای کتاب و کنفرانس های حرفه ای است.

7. شامل خلاصه. معمولاً باید خلاصه‌ای یک تا دو صفحه‌ای داشته باشید که کتاب خود را با جزئیات کامل توصیف کند. این به عنوان یک ضمیمه گنجانده خواهد شد، نه به عنوان بخشی از بدنه اصلی نامه.
. خلاصه کاملی از کل طرح و هدف کتاب خود ارائه دهید. شامل تمام جزئیات در مورد طرح و قطعات فرعی مهم است.
. خلاصه داستان را به صورت سوم شخص بنویسید.

8. در صورت درخواست، یک نمونه فهرست مطالب را ضمیمه کنید. اگر شما برای کتاب غیرداستانی پیشنهادی ارسال می کنید، برخی ناشران فهرست مطالب را درخواست می کنند.
. اگر فهرستی از مطالب ندارید، ممکن است لازم باشد خلاصه ای مختصر از هر فصل ارائه دهید.

9. در صورت درخواست، یک عصاره را ضمیمه کنید. برخی از ناشران و نمایندگان چند صفحه یا فصل اول کتاب شما را درخواست می کنند. برخی دیگر ممکن است فقط عصاره ای بخواهند بدون اینکه مشخص کنند این عصاره باید از کدام قسمت کتاب استخراج شود.
. صرف نظر از این، عصاره باید نمونه ای از قوی ترین نوشته شما باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *