نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا ، به عنوان بخشی از درخواست خود برای هر یک از برنامه های تحقیقاتی دکترا/کارشناسی ارشد در مدرسه بازرگانی DCU، شما ملزم به تکمیل پروپوزال تحقیقاتی هستید. در این پروپوزال، تحقیقاتی را که قصد انجام آن را دارید توضیح می دهید. به این ترتیب، بخش مهمی از روند درخواست شما است.

پروپوزال تحقیق مستلزم آماده سازی قابل توجهی است. از شما انتظار می رود که ایده های تحقیق اولیه خود را از طریق تجزیه و تحلیل انتقادی برخی از ادبیات دانشگاهی مرتبط با موضوع خود اصلاح کنید. همچنین از شما انتظار می رود که ماهیت تحقیق پیشنهادی خود و تأثیر آن را بازتاب دهید. در این سند، ما مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را ارائه می‌دهیم تا به شما نشان دهیم در نوشتن یک پروپوزال تحقیق چه چیزی درگیر است و به شما کمک می‌کند پروپوزال تحقیقاتی خود را به طور مؤثر ساختار دهید.

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا
نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا – تزیسمی

فهرست مطالب

پروپوزال تحقیق چیست؟- نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

یک پروپوزال تحقیق جزئیاتی از جهت گیری تحقیقات آینده شما را ارائه می دهد که معمولاً بر اساس یک سؤال تحقیق و رویکرد فصل به فصل برای پاسخ به آن است.

برای درخواست های دکترا، این پیشنهاد برای دیدن:

. آیا این پروژه احتمالاً در طی سه سال تحقیق تمام وقت تکمیل می شود یا خیر
. آیا می توان به طور مؤثر در دانشگاه بر آن نظارت کرد
. آیا شما به اندازه کافی شایستگی و مشتاق برای تکمیل آن هستید.

ممکن است عوامل دیگری نیز بر کسب جایگاه در دانشگاه برایتون تأثیر بگذارد:

. آیا این پروژه با اولویت تحقیقاتی رو به رشد دانشگاه مطابقت دارد یا خیر
. چگونه پروپوزال با یک گروه فعلی و محیط تحقیق مطابقت دارد

یک پروپوزال موفق هیچ شکی را در مورد اینها باقی نمی گذارد و شما باید برای نشان دادن قدرت ایده خود و نشان دادن مناسب بودن خود آماده شوید.

در پروپوزال، باید از این فرصت استفاده کنید و ایده تحقیق خود را به وضوح بیان کنید. روش تحقیق و رویکردهای انتقادی شما؛ تجربه شما در این زمینه تحقیقاتی که در آن می توانید؛ و اینکه چگونه کار شما کمکی اصیل به دانش، نظریه ها و/یا عمل خواهد کرد.

چگونه برای پیشنهاد خود از یک سرپرست آینده کمک بگیرید؟- نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

قوی ترین پیشنهادها اغلب آنهایی هستند که به طور مشترک بین یک دانشجوی آینده نگر و استاد راهنما نوشته شده اند.

همانطور که پروفسور پولن در فیلم ما بیان می‌کند، ناظران از زبان مورد استفاده در پروپوزال‌ها و مهارت‌هایی که ارزیابان می‌خواهند ببینند – چه برای یک موقعیت دانشگاهی و چه برای یک برنامه بودجه، درک دارند.

برای ایجاد یک پیشنهاد قوی، توصیه می‌کنیم با یک سرپرست احتمالی در دانشگاه برایتون کار کنید که می‌تواند به شکل‌دهی پروژه شما برای امکان‌سنجی و مناسب بودن در موسسه ما کمک کند. این شخص ممکن است سرپرست اصلی شما شود.

یافتن موضوع دکترا و درک محیط تحقیقاتی دانشگاه- نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

ممکن است به یک فراخوان تبلیغاتی برای پروژه خاصی پاسخ دهید که قبلاً بودجه دریافت کرده است. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید یک پروژه توسعه یافته شخصی را پیشنهاد دهید.

اگر به یک تماس پاسخ می‌دهید، آگهی راهنمایی روشنی در مورد اینکه یک نامزد به چه تجربه تحقیقاتی و علاقه‌ای نیاز دارد، خواهد داشت. این باید به شما در ساختار پروپوزال تحقیق دکتری کمک کند.

اگر شما پروژه ای را پیشنهاد می کنید که شخصاً توسعه یافته است، باید به دقت نوشته شود تا قابلیت اجرا در محیط تحقیقاتی فعلی دانشگاه و یک امکان نظارتی خاص در دانشگاه را نشان دهد.

برخی از متقاضیان مخزن پایان نامه های ما را برای توسعه و اصلاح ایده تحقیقاتی خود مفید یافته اند. شما می توانید بیش از 1000 پایان نامه را که در 40 سال گذشته در دانشگاه برایتون تکمیل شده اند در مخزن پایان نامه های موفق دانشجویی دکترا بیابید.

پایگاه داده تحقیقاتی ما دارای سرنخ های مفیدی برای کارکنان بالقوه نظارت و ایده قوی از اولویت های تحقیقاتی فعلی دانشگاه به صورت آنلاین است:

. ابزارهای جستجوی برنامه انضباطی دکتری ما از جمله جستجوی رایگان و A-Z را کاوش کنید
. مراکز تحقیقاتی ما یا گروه های تحقیقاتی ما را کاوش کنید
. از پایگاه تحقیقاتی ما در مورد کارکنان، پروژه ها و واحدهای سازمانی بازدید کنید.

هنگامی که یک محقق اصلی بالقوه یک پروژه تحقیقاتی را شناسایی کردید که با پروژه شما مطابقت دارد، در ارسال ایمیل به آنها تردید نکنید.

توضیح دهید که چه کسی هستید، انگیزه خود را برای گرفتن دکترا در رشته تحصیلی خود و با آنها. آنها به شما اطلاع خواهند داد که آیا به پروژه شما علاقه مند هستند و به طور بالقوه به نظارت بر دکترای شما علاقه مند هستند. اگر آنها نمی توانند متعهد شوند، ممکن است بتوانند به شما کمک کنند تا محقق دیگری را که می تواند در دسترس و علاقه مند باشد شناسایی کنید.

با برقراری ارتباط با یک سرپرست مناسب، پروپوزال شما از کمک متخصصان بهره مند شده و به سمت محیط انضباطی مناسب هدایت می شود.

اگر در مورد اینکه آیا ما می توانیم نظارت مناسب را ارائه دهیم یا خیر، شک دارید، لطفاً با کالج دکتری تماس بگیرید.

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا
نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا – تزیسمی

یک پروپوزال تحقیق باید شامل چه مواردی باشد؟- نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا

پروپوزال تحقیق باید شامل موارد زیر باشد:

1. عنوان نشانگر حوزه موضوع

این باید دقیقاً منعکس کننده چیزی باشد که می خواهید مطالعه کنید و موضوعات اصلی که قرار است به آنها بپردازید.

ارائه این در قالب یک بیانیه (شاید یک نقل قول) و یک سوال، که با دو نقطه از هم جدا شده اند، ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال: “آینده وسوسه انگیز پژوهش”: طرح های تحقیقاتی چگونه توسعه یافته و ارزیابی می شوند؟

2. زمینه / منطق / چرا این مطالعه مهم است؟ (300-500 کلمه)

حوزه تحصیلی خاص خود را معرفی کنید. شما باید با بحث در مورد رشته(ها) و یا زمینه/های مطالعه مرتبط با تحقیق خود، زمینه نظری را که در آن تحقیق شما توسعه می یابد، شناسایی کنید.

این به این معنی است که حوزه (های) نظری کلیدی را ترسیم کنید تا بتوانید آنچه را که می‌خواهید بدانید (به عنوان مثال، چگونه از روش‌های علوم اجتماعی؛ هنر و علوم انسانی؛ زندگی، سلامتی، زیربنای آن استوار است، پیدا کنید. و علوم فیزیکی).

آنچه ما در اینجا به دنبال آن هستیم نشانه ای از این است که شما درک کرده اید و در زمینه نظری گسترده تر تحقیق کرده اید.

توسعه زمینه تنها بخشی از این بخش است. شما در حال ایجاد یک مورد / منطق برای منطقه مورد مطالعه هستید. چرا این مطالعه مهم است، کدام حوزه های نظری این موضوع را تایید می کنند؟ آیا می‌توانید شکاف‌هایی را در درک فعلی که به شما در ساختن پرونده این مطالعه تحقیقاتی کمک می‌کند، شناسایی کنید؟

به عنوان مثال، این بخش ممکن است به شکل زیر باشد: مجموعه ای از اظهارات در زمینه های شاخص فعلی فکر. به رسمیت شناختن آنچه که هنوز به طور کامل انجام نشده است یا جایی برای تحقیق بین این مطالعات برجسته وجود دارد. و جایی که مطالعه شما شکاف هایی را که شناسایی کرده اید پر می کند.

3. بررسی ادبیات (تقریبا 700 تا 900 کلمه)

در اینجا شما نشان می دهید که از آنچه تاکنون در مورد موضوع شما نوشته شده است آگاه هستید.

مطمئناً شامل متون آکادمیک به‌روز و مرتبط گذشته است. همچنین ممکن است شواهد دیگری از افکار و نگرش فعلی را نیز شامل شود، به عنوان مثال، اسناد دولتی یا پوشش رسانه ای. مطالعات دکترا مبتنی بر عمل ممکن است به نوآوری و روند در صنعت یا فعالیت حرفه ای اشاره کند.

ما به دنبال شما هستیم تا بین این مجموعه ادبیات و حوزه مطالعاتی پیشنهادی خود ارتباط برقرار کنید. این از روش هایی که شما شکاف ها را در پایگاه دانش جهانی فعلی شناسایی کرده اید پشتیبانی می کند. پایان نامه دکتری از تحقیقات اصلی که منجر به دانش جدید یا کمک قابل توجهی به دانش موجود می شود ناشی می شود. اگر در این مرحله، در مورد اینکه چگونه تحقیقات شما احتمالاً به دانش کمک می کند، فکر می کنید، جزئیات را در پروپوزال خود وارد کنید.

این بخش باید شامل نقل قول هایی باشد که در انتهای سند در فهرست مرجع گردآوری شده اند (نگاه کنید به نقطه 7).

4. سؤالات یا فرضیه های تحقیق (تقریباً 200 کلمه)

پس از اینکه به ما گفتید چه چیزی را می خواهید مطالعه کنید و چرا، و سپس این ایده ها را با استناد به مجموعه ای از ادبیات نشان دادید، وظیفه بعدی این است که ایده های خود را به مجموعه آزمایشی از سؤالات تحقیق، فرضیه ها، اهداف و اهداف تقلید کنید (مطابق زیر. نظم و انضباط نیاز دارد) که در یک بازه زمانی معمولی PhD قابل مدیریت و دستیابی هستند (به 6 زیر مراجعه کنید). معمولاً بین سه تا ده سؤال/هدف از این نوع وجود دارد.

5. روش تحقیق / روش شناسی / روش (تقریبا 400 کلمه)

رویکردهای تحقیقاتی زیادی برای شما باز خواهد بود. در پروپوزال خود، رویکرد روش‌شناختی را که ممکن است در پیش بگیرید، پیشنهاد کنید و یک مورد مستدل در مورد اینکه چرا سؤالات تحقیقی که مطرح کرده‌اید با این رویکرد به بهترین وجه مورد توجه قرار می‌گیرند، ارائه دهید.

همچنین می‌توانید پیشنهاد دهید که از چه روش‌هایی برای تولید داده‌هایی استفاده می‌کنید که می‌تواند به شما در پاسخگویی به سؤالات تحقیقی خود کمک کند.

6. زمانبندی/برنامه ریزی تحقیق (تقریباً 200 کلمه)

یک دکتری تمام وقت باید سه سال طول بکشد، اگرچه ممکن است قبل از شروع تحقیق به زمان بیشتری برای کسب مهارت های مربوطه نیاز داشته باشید. تحصیل پاره وقت بیشتر طول خواهد کشید (حداکثر پنج تا شش سال). در این بازه زمانی، باید آگاهی خود را از مدیریت زمان و برنامه ریزی نشان دهید، برای مثال مدت زمان تحقیقات اولیه/کار میدانی.

7. فهرست مرجع

شما باید فهرست مرجعی از تمام منابعی که در متن به آنها اشاره کرده اید با استفاده از یک سبک ارجاع شناخته شده متناسب با رشته خود بگنجانید (مثلاً هاروارد یا ونکوور برای علوم).

شواهدی از خواندن کامل پیشینه ممکن است بین ده تا بیست نقل قول در این مرحله باشد. آنها باید به یک متخصص نشان دهند که شما از کار برجسته در زمینه خود آگاه هستید.

نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا
نحوه نوشتن پروپوزال تحقیق برای درخواست دکترا – تزیسمی

قالب پروپوزال تحقیق

پیشنهاد شما باید شامل موارد زیر باشد:

عنوان. عنوان کوتاه و نشان دهنده بهترین است.

. خلاصه. این یک خلاصه مختصر از پروپوزال تحقیقاتی شما (تقریباً 200 تا 300 کلمه) است که یک طرح کلی فشرده ارائه می‌کند و خواننده را قادر می‌سازد تا یک دید کلی سریع از پروژه پیشنهادی شما، خطوط تحقیق و نتایج احتمالی داشته باشد. چکیده اغلب بعد از نوشتن پروپوزال در آخر نوشته می شود و می توانید آن را به طور موثر خلاصه کنید.

. دلیل انجام پروژه تحقیقاتی. این ممکن است شامل توضیحی از سؤال / بحث / پدیده مورد علاقه باشد. توضیحی در مورد اینکه چرا موضوع مورد علاقه شماست؛ و یک طرح کلی از دلایلی که چرا موضوع باید مورد علاقه تحقیق و/یا تمرین باشد (سوال “پس چه؟”).

. اهداف و سوال اولیه تحقیق. اهداف و اهداف تحقیق چیست؟ معمایی که به آن می پردازید و سؤال تحقیقی که می خواهید دنبال کنید را به وضوح بیان کنید. وجود چند سوال پژوهشی قابل قبول است، اما بد نیست روشن شود که سوال اصلی تحقیق کدام است. اگر فرضیه هایی دارید، در اینجا در مورد آنها بحث کنید. یک پروپوزال تحقیقاتی می تواند و باید تاثیر اولیه مثبت و متقاعدکننده ای داشته باشد و پتانسیل شما را برای تبدیل شدن به یک محقق خوب نشان دهد. به ویژه، شما باید نشان دهید که می توانید انتقادی و تحلیلی فکر کنید و همچنین ایده های خود را به وضوح بیان کنید.

. زمینه تحقیق برای پروژه پیشنهادی شما. با مروری مختصر، گزینشی و انتقادی از ادبیات مربوطه، مقدمه ای کوتاه در مورد حوزه مورد علاقه خود ارائه دهید. نشان دهید که زیربنای نظری و بحث‌ها و موضوعات اصلی در حوزه تحقیقاتی خود را درک می‌کنید و اینکه چگونه تحقیق پیشنهادی شما سهمی اصیل و ضروری در این امر خواهد داشت. شما باید نشان دهید که چگونه تحقیق پیشنهادی شما شکاف در دانش موجود را پر می کند.

. روش شناسی مورد نظر. نحوه برنامه ریزی برای انجام تحقیق و منابع داده ای که استفاده خواهید کرد را مشخص کنید. ما انتظار نداریم که در این مرحله روش شناسی بسیار دقیقی را برنامه ریزی کرده باشید، اما باید یک نمای کلی از نحوه انجام تحقیقات خود (روش های کیفی و/یا کمی) و اینکه چرا این روش برای مطالعه پیشنهادی شما مناسب است، ارائه دهید. شما باید در مورد مناسب بودن و امکان سنجی رویکردهایی که پیشنهاد می کنید متقاعد باشید و در مورد مشکلاتی که ممکن است در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های خود با آنها مواجه شوید (از جمله مسائل اخلاقی و حفاظت از داده ها) فکر کنید.

. نتایج و تاثیرات مورد انتظار. به نظر شما این تحقیق چگونه می تواند به دانش موجود بیفزاید. چه چیزی می تواند سازمان ها یا طرف های ذینفع را قادر به انجام متفاوت کند؟ به طور فزاینده ای در دانشگاه (و این به ویژه در مورد دانشجویانی که توسط ESRC تامین می شود)، از دانشجویان دکترا خواسته می شود تا در نظر بگیرند که چگونه تحقیقات آنها ممکن است به تأثیر تحصیلی و/یا تأثیر اقتصادی و اجتماعی کمک کند. (اگر مایلید بیشتر بدانید این به خوبی در وب سایت ESRC توضیح داده شده است.) لطفاً همکاری ها و مشارکت های گسترده تری (آکادمیک و غیر آکادمیک) را در نظر بگیرید که از تحقیقات شما پشتیبانی می کند. فعالیت مشارکتی می‌تواند منجر به درک بهتر روش‌هایی شود که تحقیقات دانشگاهی می‌تواند به عمل تبدیل شود و می‌تواند به اطلاع‌رسانی و بهبود کیفیت تحقیق و تأثیر آن کمک کند.

. جدول زمانی. برآورد اولیه شما از جدول زمانی پایان نامه چیست؟ هر یک از مراحل کلیدی چه زمانی شروع و به پایان می رسد (تصفیه پیشنهاد، بررسی ادبیات، توسعه روش های تحقیق، کار میدانی، تجزیه و تحلیل، نوشتن پیش نویس، ارسال نهایی). احتمالاً بین مراحل همپوشانی وجود دارد.

. چرا بریستول؟ چرا – به طور خاص – می خواهید برای دکترای خود در بریستول تحصیل کنید؟ چگونه با مضامین پژوهشی و فرهنگ پژوهشی مدرسه تناسب دارید؟ شما نیازی به شناسایی ناظران در مرحله درخواست ندارید، اگرچه اگر این کار را انجام دهید می تواند مفید باشد.

. کتابشناسی – فهرست کتب. مطمئن شوید که آنچه را که به عنوان خوانش های کلیدی در این زمینه می بینید ذکر کرده اید. این لازم نیست جامع باشد، اما شما در حال نشان دادن طیف وسیعی از منابعی هستید که ممکن است در تحقیق خود استفاده کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *