نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود ، سه ماه برای نوشتن یک پایان نامه تاریخ بین المللی 10000 کلمه ای زمان بسیار طولانی به نظر می رسد. شما این تجمل را دارید که در مورد موضوع خود فکر کنید، مطالعه های بی پایان انجام دهید، ترتیبی دهید که از آرشیوها بازدید کنید، با سرپرست خود ملاقات کنید، استدلال های خود را نهایی کنید، ساختار و سپس، در نهایت، بنویسید، و سپس ویرایش کنید. و شاید حتی انتشار! سه ماهگی به نظر سن و سالی می رسد، اما اگر زمان خود را به طور موثر سازماندهی نکنید، ضرب الاجل واقعاً می تواند شما را درگیر کند!

پایان نامه یک ماراتن است، نه یک دوی سرعت، بنابراین مهم است که با خودتان قدم بردارید و به طور روشمند به پایان نامه خود نزدیک شوید. این به هیچ وجه بهترین راه برای همه نیست – برخی از همسالان من این را می بینند و فکر می کنند “من اینگونه کار نمی کنم”، اما این توصیه شخصی من برای پایان دادن به تابستان است تا از آن به طور مؤثر برای شکستن پایان نامه برای مهلت اول شهریور.

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود
نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه کارشناسی ارشد چیست؟– نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود

بر خلاف پروژه های پایان نامه برای دوره کارشناسی، که از نظر طول و دامنه کوتاه تر هستند، پایان نامه کارشناسی ارشد یک مقاله علمی گسترده است که به شما امکان می دهد یک موضوع را بررسی کنید، آن را گسترش دهید و نشان دهید که چگونه به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در طول برنامه رشد کرده اید. مدارس تحصیلات تکمیلی اغلب نیاز به پایان نامه برای دانش آموزان در مقاطع تحصیلی پژوهش محور دارند تا مهارت های عملی خود را قبل از رسیدن به اوج به کار گیرند.

به عنوان مثال، یک رشته روانشناسی ممکن است بررسی کند که رنگ ها چگونه بر خلق و خو تأثیر می گذارند، یا یک رشته تحصیلی ممکن است در مورد یک استراتژی آموزشی جدید بنویسد. بسته به برنامه شما، هیئت علمی ممکن است بخش عمده تحقیقات شما را متفاوت ارزیابی کند.

نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد خود در تابستان

با الزامات آشنا شوید!

واضح به نظر می رسد، اما الزامات را بررسی کرده و دوباره بررسی کنید. به عنوان مثال، پایان نامه شما باید از منابع اولیه برای نوشتن در مورد یک موضوع دقیق در تاریخ بین المللی استفاده کند. برای روشن شدن موضوع، پایان نامه های تاریخ بین المللی باید بین المللی باشند. نمی‌تواند فقط یک حوزه محدود از تاریخ را در یک ملت بررسی کند، بلکه حداقل دو دولت یا جامعه را به طور نسبی مطالعه کرده یا درگیر می‌کند. علاوه بر این، باید بر اساس منابع اولیه باشد، نه تحقیقات منابع ثانویه، و همچنین نباید فقط یک پایان نامه تاریخ نگاری باشد. این در مقایسه با پایان نامه کارشناسی من، بنابراین مهم بود، قبل از شروع و برنامه ریزی تابستان، خودم را با الزامات آشنا کنم!

موضوع خود را حل کنید

من موضوع خود را در اواخر ترم تغییر دادم و به بازدیدهای زیادی از کتابخانه نیاز داشتم تا درک خود را از تاریخ نگاری موجود، شکاف های موجود در مطالعات و منابع اولیه موجود نشان دهم. مدتی طول کشید تا واقعاً با موضوع آشنا شوید، بنابراین به خودتان (چند هفته) زمان بدهید تا واقعاً ادبیات موجود را بخوانید و با آن درگیر شوید. آشنایی با موضوع مهم بود تا بتوانم آن را برای دوستان و خانواده‌ام توضیح دهم تا وقتی نوبت به ملاقات با سرپرستم می‌رسد، ایده روشنی داشته باشم. علاوه بر این، هرچه موضوع خود را بهتر بشناسید، پیدا کردن زاویه یا دیدگاهی برای نزدیک شدن به پایان نامه آسان تر است.

برای منابع خود وقت بگذارید

این مهم است که بررسی کنید که آیا از یک منبع یا مجموعه ای متنوع از منابع مختلف استفاده می کنید. این به شما کمک می‌کند زمان‌بندی خود را تعیین کنید – اگر می‌خواهید زمان بیشتری را برای مجموعه‌ای از منابع محدود صرف کنید، یا زمان کمتری را برای طیف وسیع‌تری از منابع اختصاص دهید. من به سراغ رویکرد دوم رفته ام، زیرا امیدوارم دیدگاه های مختلف درگیری بنگلادش را درک کرده و مقایسه کنم. با این حال، هر قدر که بخواهید به تاریخ بین المللی خود نزدیک شوید، مهم است که زمان قابل توجهی را صرف فکر کردن در مورد اینکه چگونه می خواهید از منابع خود در بدنه پایان نامه خود برای حمایت از استدلال خود استفاده کنید، صرف کنید.

قبل از ساختن/نوشتن با سرپرست خود ملاقات کنید

همه نیازی به انجام این کار احساس نخواهند کرد، اما با یک ساختار و ایده قوی شروع کنید، و سپس می توانید آن را در حین پیشبرد تغییر دهید. این یک کابوس است که بخشی از کار خود را ساختاردهی و نوشته باشید تا بعداً به شما گفته شود که به اندازه کافی قوی نیست. همچنین دریافت دیدگاه های تازه از سرپرست خود برای ایجاد یک چارچوب قوی بسیار مفید است. سرپرست شما ممکن است پیشنهاداتی بدهد، خواه شما با آنها موافق باشید یا نه، اما همیشه مشورت و گفتگو مفید است، بنابراین در صورت امکان از ملاقات با سرپرست خود نهایت استفاده را ببرید!

ساختار

بنشینید و نقشه ذهنی را در نظر بگیرید! به فهرست مطالب و فهرست اختصارات، مقدمه، فصل‌ها، نتیجه‌گیری، هر پیوست و هر تصویری که می‌خواهید اضافه کنید فکر کنید. اطلاعات کاملاً کلیدی که باید بگنجانید چیست؟ چه چیزی جالب است اما در نهایت هیچ کاری برای استدلال شما نمی کند؟ چه چیزی مفید نیست یا باعث حواس پرتی از پایان نامه شما می شود؟ 10000 کلمه زیاد نیست، مخصوصاً شمارش پاورقی ها، بنابراین مختصر بودن و انتخابی بودن مهارت مهمی است که در مورد ساختار پایان نامه خود فکر می کنید. این بخش از هر مقاله همیشه زمان زیادی را برای من می‌گیرد و شامل چاپ زیاد و برجسته‌کننده‌های رنگ‌های متفاوت است، بنابراین انبار کنید و سرتان را پایین بیاورید.

نگارش و ویرایش

اگر ساختار محکمی دارید که با سرپرست خود کار کرده اید، وقت آن رسیده که نوشتن را شروع کنید. شخصاً نوشتن کمترین زمان را از من می گیرد. با این حال، ویرایش، تصحیح، ارسال به اعضای خانواده برای تصحیح و بررسی دستور زبان و املا، بیشترین زمان را می گیرد. برای انجام این مرحله از پایان نامه 2-3 هفته از خود صرفه جویی کنید! نوشتن کتاب‌شناسی شما نیز کمی طول می‌کشد – اشتباهی را که من در دوره لیسانس خود مرتکب شدم، زمانی که تصمیم گرفتم شروع به جمع‌آوری کتابنامه کنم، عصر قبل از پایان مقاله‌ام انجام دهم، نکنید.

با دیگران کار کنید

اکنون که می توانیم با دیگران ملاقات کنیم، بسیار مهم است که احساس همبستگی داشته باشیم و با همتایان خود که روی پایان نامه های خود نیز کار می کنند، کار کنیم. من گاهی اوقات نیاز به پاسخگویی دارم، بنابراین داشتن دوستانی برای کار کردن، روحیه و بهره وری بسیار زیادی را تقویت می کند. این یک مسابقه نیست، و هر کس بر روی مقالات خود به طور متفاوت با شما کار می کند، اما این عالی است که بتوانید ایده ها را دنبال کنید، حمایت کنید، انگیزه دهید (و همچنین شکایت کنید!) در مورد اینکه نوشتن پایان نامه بدون ساختار چقدر سخت است. سمینارها و مقالات دیگر

استراحت کنید، به تعطیلات بروید، کارهای غیر مرتبط با پایان نامه انجام دهید!

سه ماه کار پایان نامه مسطح؟ نه ممنون. من یک هفته را در برایتون گذراندم تا از لندن خارج شوم و از تغییر مناظر لذت ببرم و به جای درگیر شدن مداوم با آن، به طور منفعلانه در مورد موضوع خود فکر کنم. اگر نمی توانید به تعطیلات بروید، چند روز مرخصی بگیرید تا به مغزتان استراحت دهید. همچنین، بازگشت به کار با چشمانی تازه می تواند معجزه کند. همچنین به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنم یک مهلت زودتر از اول سپتامبر برای خود تعیین کنید، بنابراین می‌توانید کار خود را قبل از ارسال چاپ، بخوانید، علامت‌گذاری کنید، ویرایش کنید و سپس دوباره چاپ کنید.

سرانجام!

به راه خود ادامه دهید، ایمان داشته باشید، در صورت نیاز کمک بخواهید. با همسالان، اساتید، خانواده و حیوان خانگی خود صحبت کنید. یکی از مفیدترین راه هایی که من توانسته ام در راس امور قرار بگیرم این است که با صدای بلند با دیگران صحبت کنم، این واقعا به تجسم و پردازش کمک می کند. برای دانشجویان همکارم در مقطع کارشناسی ارشد که در حال حاضر پایان نامه های خود را می نویسند، موفق باشید!

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *