نوشتن پایان نامه عالی

نوشتن پایان نامه عالی

نوشتن پایان نامه عالی ، در این مرحله از نوشتن، به احتمال زیاد مقدمه و متن پایان نامه، پایان نامه یا مقاله خود را به پایان رسانده اید. در حالی که این دلیلی برای جشن گرفتن است، نباید اهمیت نتیجه گیری خود را دست کم بگیرید. نتیجه گیری آخرین چیزی است که خواننده شما خواهد دید، بنابراین باید به یاد ماندنی باشد. نوشتن یک نتیجه گیری خوب فرآیند ساده ای است، اما همیشه آسان نیست.

یک نتیجه‌گیری خوب، نکات کلیدی پایان‌نامه را مرور می‌کند و به خواننده توضیح می‌دهد که چرا اطلاعات مرتبط، کاربردی یا مرتبط با کل جهان است. مطمئن شوید که زمان نوشتن خود را به اندازه کافی به نتیجه گیری اختصاص دهید و آن را به آخرین لحظه موکول نکنید.

در حالی که مقدمه پایان نامه با عبارات گسترده در مورد موضوع شروع می شود، و سپس آن را به بیانیه پایان نامه محدود می کند، یک نتیجه گیری پایان نامه همین کار را به ترتیب مخالف انجام می دهد:

نوشتن پایان نامه عالی
نوشتن پایان نامه عالی – تزیسمی

فهرست مطالب

چگونه یک پایان نامه عالی بنویسیم؟- نوشتن پایان نامه عالی

1. پایان نامه را دوباره بیان کنید

بهترین راه برای شروع یک نتیجه گیری صرفاً بیان مجدد بیانیه پایان نامه است. این فقط به معنای کپی و چسباندن آن از مقدمه نیست، بلکه به معنای قرار دادن آن در کلمات مختلف است. برای جلوگیری از تکراری به نظر رسیدن باید ساختار و جمله بندی آن را تغییر دهید. همچنین، همانطور که در مقدمه بودید، در نتیجه گیری خود قاطع باشید. سعی کنید با استفاده از عباراتی مانند “این مقاله سعی کرده است نشان دهد…”

نتیجه گیری باید به تمام بخش های مشابه پایان نامه بپردازد و در عین حال روشن کند که خواننده به پایان رسیده است. شما به خواننده می گویید که تحقیقات شما به پایان رسیده است و یافته های شما چیست.

2. نکات کلیدی کار خود را مرور یا تکرار کنید

گام بعدی بررسی نکات اصلی پایان نامه به عنوان یک کل است. به بدنه پروژه خود نگاه کنید و ایده های کلیدی را یادداشت کنید. شما می توانید این ایده ها را به همان روشی که بیانیه پایان نامه خود را بازنویسی کردید بازنویسی کنید و سپس آن را در نتیجه گیری بگنجانید. همچنین می توانید نقل قول ها یا آمارهای قابل توجه را تکرار کنید، اما بیشتر از دو مورد استفاده نکنید. از آنجایی که نتیجه گیری بیانگر افکار پایانی شما در مورد موضوع است، باید عمدتاً از کلمات خود شما تشکیل شود.

علاوه بر این، نتیجه‌گیری می‌تواند حاوی توصیه‌هایی به خواننده یا سؤالات مرتبط باشد که پایان‌نامه را بیشتر می‌کند. باید از خود بپرسید که در حالت ایده آل دوست دارید خوانندگانتان در واکنش به مقاله شما چه کاری انجام دهند. آیا می خواهید آنها اقدام خاصی انجام دهند یا تحقیقات بیشتری انجام دهند؟ آیا موضوع بزرگتری وجود دارد که مقاله شما بخواهد توجه را به آن جلب کند؟

همچنین سعی کنید در نتیجه گیری به مقدمه خود اشاره کنید. شما قبلاً با بیان مجدد پایان نامه خود اولین قدم را برداشته اید. اکنون، بررسی کنید که آیا کلمات کلیدی، عبارات یا ایده های دیگری وجود دارد که در مقدمه شما ذکر شده است که با نتیجه گیری شما مطابقت دارد یا خیر. اتصال مقدمه به نتیجه گیری از این طریق به خوانندگان کمک می کند تا احساس رضایت کنند.

3. توضیح دهید که چرا کار شما مرتبط است

اگرچه می توانید خوانندگان را تشویق کنید تا نظرات خود را زیر سوال ببرند و در مورد موضوع خود فکر کنند، اما این موضوع را رها نکنید. شما باید یک حس تفکیک ارائه دهید و مطمئن شوید که نتیجه گیری شما استدلال شما را به پایان می رساند. مطمئن شوید که توضیح می دهید که چرا پایان نامه شما به حوزه تحقیقاتی شما مرتبط است و چگونه تحقیق شما در بحث های علمی موجود دخالت می کند یا به طور اساسی آن را اصلاح می کند.

4. پیامی برای خواننده

نتیجه گیری خود را با چیزی به یاد ماندنی، مانند یک سوال، دعوت به اقدام یا توصیه به پایان برسانید. همچنین می توانید به تحقیقات آینده اشاره کنید یا یادداشت کنید که چگونه مشکل یا ایده ای که پوشش داده اید مرتبط باقی می ماند. اگر پایان نامه خود را با یک حکایت یا مثال تاریخی آغاز کردید، ممکن است بخواهید در نتیجه گیری خود به آن بازگردید. در نهایت، شما می‌خواهید که خوانندگان با خواندن نتیجه‌گیری شما، احساس آگاهی بیشتری کنند، یا آماده عمل کنند.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *