نوشتن پایان نامه حقوق

نوشتن پایان نامه حقوق

نوشتن پایان نامه حقوق ، تا زمانی که دانشجویان باید پایان نامه های حقوق خود را تکمیل کنند، آنها تجربه بسیاری از کارهای دیگر را دارند که به دلیل موضوع موضوع، یک تکه کیک نیستند. چه از یک سرویس مقاله نویسی استفاده کنند و چه خودشان مقاله بنویسند، هنوز باید اطلاعات و مطالب زیادی را پردازش کنند تا تخصص کافی برای آزمون نهایی داشته باشند.

با این حال، این کار نهایی هنوز یک نوع تکلیف منحصر به فرد است که به زمان و دانش زیادی در مورد جزئیات نیاز دارد. بنابراین، بیایید روی آنها تمرکز کنیم.

نوشتن پایان نامه حقوق
نوشتن پایان نامه حقوق – تزیسمی

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند، می بایست در ترم آخر خود پروژه تحقیقی به نام پایان نامه ارشد و یا رساله دکتری نوشته و تحویل دانشگاه دهند. البته در کنار ارائه پروژه، روش دیگری نیز برای فارغ التحصیلی وجود دارد که آموزش محور بوده و دانشجویان ملزم به گذراندن یک ترم آموزشی و تحصیل در آن همانند ترم های قبلی خود هستند. اما افرادی که فارغ التحصیلی از طریق پروژه محوری را انتخاب می کنند باید به نگارش پایان نامه بپردازند.

5 نکته در نوشتن پایان نامه حقوق

1. از منابع اصلی استفاده کنید

برای تحلیل موارد و امور حقوقی باید از منابعی استفاده کرد که 100% معتبر و معتبر باشند. استفاده از مقاله شخصی برای نوشتن پایان نامه ایده بسیار بدی است. بنابراین، مطمئن شوید که ابتدا منابع اولیه مرتبط مرتبط با موضوع را مطالعه کرده و بعداً از آنها استفاده کنید:

. خاطرات;
. رویه قضایی؛
. قوانین اساسی؛
. سیاست های دولتی؛
. کدهای حقوقی؛
. دستورالعمل ها و احکام؛
. رونوشت دادگاه؛
. گزارش های رسمی

به یاد داشته باشید که حداقل 50 درصد از فهرست منابع شما باید با منابع بالا پر شود. فقط در این صورت، مقالات پشتیبان، تحقیقات ثانویه و کتاب ها به عنوان یک اشکال تلقی نمی شوند.

2. زیاد روی روش شناسی تمرکز نکنید

معمولاً مسائل حقوقی چیزی نیست که بتوان آن را از دریچه تحقیقات علمی مشاهده کرد. بنابراین، در مورد روش هایی که می خواهید اتخاذ کنید، چیز زیادی نمی توان گفت. اگر مرور مقاله‌ها را در NoCramming برای برخی از نظرات در مورد مقالات حقوقی اسکن کنید، اطلاعات زیادی در مورد اینکه روش‌شناسی خوب یا بد نوشته شده است، نخواهید دید. دانش آموزان به سختی به آن اهمیت می دهند.

گاهی اوقات حتی لازم نیست نوع تحقیق در این گونه آثار را مشخص کرد. با این حال، اگر هنوز نیاز به ارائه چیزی دارید، در مورد آن بنویسید:

. تحقیقات اعتقادی;
. انواع منابعی که استفاده کردید؛
. منشأ منابع؛
. دقیقاً چگونه اطلاعات را تجزیه و تحلیل خواهید کرد (به زبان ساده بنویسید، به عنوان مثال پایان نامه نتایج پرونده ها را بر اساس دو سیستم حقوقی مختلف مقایسه می کند).

تمام نکات فوق برای ذکر چند قسمت در مقدمه کافی است. پایان نامه معمولاً به روش شناسی به عنوان یک فصل جداگانه نیاز ندارد. فقط بدنه اصلی را با استفاده از موضوعات فرعی بسازید – این بخش ها اساساً نتایج هستند.

با این حال، اگر دستورالعمل‌های روشنی دارید مبنی بر اینکه نیاز به پایان‌نامه حقوقی است، قبل از برنامه‌ریزی تحقیق، دو بار از استاد راهنما سوال کنید. گاهی اوقات، انتخاب موضوعات بین رشته ای اشکالی ندارد. پس در نهایت می توانید یک پایان نامه نیمه جامعه شناسی و نیمه حقوقی داشته باشید. به این معنی که در آن صورت حتی تحقیقات کمی نیز امکان پذیر است.

3. یک مشکل مرتبط را انتخاب کنید

اگرچه ممکن است مانند یک توصیه کلی به نظر برسد، اما هشدار ارزشمندی است. برخی از دانشجویان فکر می کنند که می توانند هر مشکل حقوقی را از گذشته بردارند و آنچه را که اتفاق افتاده، چه کسی مرده و چه کسی برنده شده است، بازگو کنند و آن را یک روز بنامند.

با این حال، پایان نامه کاری است که باید بینش جدیدی ارائه دهد. و حتی اگر موضوع در مورد برخی از رویدادهای کاملا قدیمی باشد، امکان مشاهده آن از زاویه دیگری وجود دارد. اگر سرپرست شما مخالف ارتباطات بین رشته ای نیست، می توانید به عنوان مثال، برخی موارد را به استدلال های فلسفی گره بزنید. به هر حال، باید دیدگاه‌ها، تحلیل‌ها و مشارکت‌های جدیدی در حوزه موضوعی وجود داشته باشد.

4. به قوانین OSCOLA نگاه کنید

اگر به سطح نوشتن پایان نامه حقوق رسیده اید، احتمالاً از این سبک ارجاع وحشتناک آگاه هستید. در این صورت، مطمئناً می‌دانید که بررسی کامل پاورقی‌ها و فهرست منابع چقدر مهم است.

مطمئن شوید که از به‌روزترین راهنما استفاده می‌کنید و توجه داشته باشید که برخی از منابع باید به دلیل کشوری که از آن آمده‌اند، قالب‌بندی متفاوتی داشته باشند. از محدوده صفحه در پاورقی خلاص شوید و شماره صفحه خاصی را برای هر نقل قول با دقت قرار دهید. در غیر این صورت، حتی اگر تلاش زیادی کنید و واقعاً از منابع ذکر شده استفاده کنید، ممکن است اشتباهات در شماره صفحه شما را به دردسر بیاندازد.

5. توصیه ها را بنویسید

حتی اگر قصد دارید مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشید. مدرک تحصیلی به دلایل دیگری غیر از مشارکت در تحقیق و توسعه، هنوز باید راه حلی ارائه دهید. به مشکلی که در ابتدا داشتید فکر کنید. آیا راهی برای رفع آن اندیشیده اید؟ آیا دیدگاه جدیدی بر اساس برخی از مبانی قانونی اثبات شده در زمان ارائه کردید؟ آنها را به اشتراک بگذارید. گام های عملی را پیشنهاد دهید که ممکن است نحوه عملکرد قانون را بهبود بخشد.

توجه داشته باشید که اگر این نکته را نادیده بگیرید، می توانید این خطر را داشته باشید که پایان نامه خود را “توصیفی” نامید. اغلب، این بازخورد بدترین چیز است زیرا نمی دانید چه چیزی را تغییر دهید. بنابراین، فقط هنگام نوشتن پایان نامه، مشکل مورد نظر را همیشه در نظر داشته باشید. حتی می توانید یک یادداشت چسبناک در مورد آن بگذارید تا همیشه آن را ببینید و از هدف خود منحرف نشوید.

همیشه به مشکل برگردید و توجه داشته باشید که پرداختن به آن به طور کامل الزامی نیست. جنبه هایی را که نمی توانید با تحقیق خالص حل کنید را می توان در بخش محدودیت ها به اشتراک گذاشت. اما باید گزارشی در مورد پیشرفت هایی که به دست آورده اید و متوجه شده اید، وجود داشته باشد. همچنین، هرگز ننویسید که تحقیق شما به این سوال پاسخ نداده و آن را پیشنهادی برای تحقیقات آینده می نامید. این فقط ارزش کار شما را در چشم خوانندگان کاهش می دهد.

جمع بندی

قبل از نوشتن پایان نامه حقوق، تمام نکات بالا را در نظر بگیرید. مشاوره با استاد راهنما حتی بهتر است زیرا دانشگاه ها قوانین جهانی برای نوشتن ندارند. پس برای موفقیت همه چیز را از قبل بخوانید، برنامه ریزی کنید و شفاف سازی کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *