نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی

نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی

نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی ، درست پس از نوشتن مقدمه، بیانیه پایان نامه شما می آید. جدا از این که باید توجه خواننده شما را جلب کند، به آنها در شناسایی موضوع اصلی و هدف اصلی مقاله شما نیز کمک می کند. گاهی اوقات به عنوان ایده کنترل کننده نامیده می شود، بیانیه پایان نامه شما به بقیه بخش های مقاله شما نیز جهت می دهد. همچنین محدودیت هایی در مورد آنچه که قرار است در ترکیب بندی خود بگنجانید ایجاد می کند تا بتوانید مطمئن شوید که هر آنچه روی بدنه یا نتیجه می نویسید به هر نحوی با بیانیه پایان نامه شما مرتبط و مرتبط است.

از آنجایی که قرار است یک بیانیه پایان نامه برای مقاله روایی خود بنویسید، چیزی که قرار است بنویسید با زمانی که در حال نوشتن انواع دیگر مقالات مانند مقاله های تشریحی، متقاعد کننده و تحلیلی هستید کمی متفاوت خواهد بود. بیانیه های پایان نامه مقالات روایی اغلب مبتنی بر تجربیات شخصی یک نویسنده است، که به ندرت می توانید آن را در انواع دیگر مقالات بیابید، با این هدف که درس مهمی به خوانندگان بدهد.

نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی
نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی – تزیسمی

فهرست مطالب

5 مرحله در نوشتن پایان نامه برای مقاله روایی شما

مرحله 1: سایر مقالات روایی را بخوانید

اگرچه این روش هیچ نگارشی واقعی را انجام نمی دهد، این قطعا به شما در نوشتن بیانیه پایان نامه خود کمک می کند. این برای کپی کردن سبک نوشتن آنها نیست، بلکه برای این است که شما را در معرض انبوهی از سبک های نوشتاری قرار دهد که به شما کمک می کند سبک خود را پیدا کنید. مطمئن شوید که نکاتی را که بیان کرده اند و اینکه چگونه به بیانیه پایان نامه خود رسیده اند را یادداشت کرده و فهرست کنید. از آنجایی که بیانیه پایان نامه یک مقاله روایی است، به برداشت خلاقانه نویسندگان در ترکیب خود نیز توجه کنید. آیا آنها از بازی با کلمات استفاده کردند؟ آیا تجربیات ساده را از طریق ساخت جمله استراتژیک به تجربیات شگفت انگیز تبدیل کردید؟

مرحله 2: طوفان فکری

اکنون که مقالات نویسندگان دیگر را خوانده اید، اکنون زمان آن رسیده که مقاله خود را بنویسید. با این حال، قبل از شروع نوشتن پایان نامه واقعی، ایده هایی در مورد طوفان فکری دارید. این برای جلوگیری از هر گونه مشکلی در هنگام شروع نوشتن بیانیه پایان نامه است. هدف طوفان فکری جمع آوری ایده هایی است که می توانید به آنها برسید که می توانند در پایان نامه گنجانده شوند. همچنین اهمیت ندهید که آیا می تواند یا نمی تواند در بیانیه گنجانده شود. می‌توانید بعداً وقتی طرح کلی بیانیه پایان‌نامه‌تان را تهیه می‌کنید، ایده‌های دیگر را حذف کنید. هدف از طوفان فکری این است که اجازه دهید ایده‌های شما بدون محدودیت جریان داشته باشند و همچنین بین هر ایده‌ای ارتباط پیدا کنید. همچنین از طریق طوفان فکری است که برداشت قبلی شما از مقاله شما عواملی را به دست می آورد که منجر به تغییر می شود. در میانه طوفان فکری خود، ممکن است نیاز به تغییر موضوع پیدا کنید، یا همچنین می توانید راهی بهتر برای ساختن جملات پشتیبان موجود در ترکیب بندی خود بیابید.

مرحله 3: طرحی را ترسیم کنید

نکاتی را که از آنها جمع آوری کرده اید ایجاد کنید. طوفان فکری شما از طریق ایجاد طرح کلی. نقاط احتمالی را که در یک رشته قرار دارند دسته بندی کنید. شما همچنین باید برخی از ایده هایی را که برای بیان پایان نامه ضروری نیستند کنار بگذارید، حتی اگر تصمیم گیری دشوار باشد. پس از جمع آوری نکات اصلی در دسته ها و متوجه شدید که به هیچ وجه به موضوع اصلی شما مربوط نمی شود، در نادیده گرفتن آن ایده ها تردید نکنید. شما همیشه می توانید به مرحله 2 یا مرحله 1 بازگردید اگر شدیداً به آن نیاز دارید. اگرچه عبارات پایان نامه واقعاً آنقدر طولانی نیستند که برای انجام برخی طرح های کلی به زمان زیادی نیاز داشته باشید، باید به خاطر داشته باشید که پایان نامه مقاله روایی شما حیاتی است و در غیر این صورت درمان آن باعث می شود که مقاله و همچنین خوانندگان دید خود را از جهت یا مسیری که می خواهد طی کند از دست بدهند. علاوه بر این، طرح کلی پایان نامه شما طرح کلی کل مقاله شما نیست.

مرحله 4: استاد باشید، اما محدود کنید، موضوع خود را محدود کنید

نوشتن یک بیانیه پایان نامه می تواند سخت باشد، اما اگر به طور صمیمانه به موضوع خود تسلط داشته باشید، نوشتن پایان نامه روایت شما به همان اندازه که در ابتدا فکر می کردید دشوار نخواهد بود. پس از تسلط بر موضوع خود، ممکن است ایده های زیادی ایجاد کنید، اما باید به خاطر داشته باشید که بیانیه پایان نامه شما شامل پنج پاراگراف یا بیشتر نیست، به همین دلیل است که باید موضوع خود را محدود کنید. وارد یک محدوده باریک شوید که تا حد امکان ایده هایی را که می خواهید در پایان نامه خود بگنجانید، جمع آوری کند.

مرحله 5: نکته ای را بیان کنید

ممکن است فکر کنید که یک مقاله روایی شبیه به داستان است و باید هر نکته ای را بیان کند. اصلا اما این جایی است که شما اشتباه می کنید؛ انشاهای روایی یک نکته دارند. این نکته خود را از طریق بیانیه پایان نامه مقاله شما به خوانندگان می رساند. اطمینان حاصل کنید که آنچه برای بیانیه پایان نامه نوشته اید باید با موضوع اصلی شما ارتباط داشته باشد. اگر فقط به موضوع خود تسلط داشته باشید و پایان نامه ای که نوشته اید برای موضوع شما بی معنی باشد چه اتفاقی می افتد؟

5 نکته در نوشتن بیانیه پایان نامه برای مقاله روایی شما

1. پارامترهای خود را بشناسید

شناسایی پارامترهای خود در بیانیه پایان نامه در واقع می تواند به شما در حمایت بیشتر از موضوع اصلی خود کمک کند. تنظیم پارامترها همچنین راهی برای محدود کردن موضوع شماست به طوری که مقاله خود را با بسیاری از ایده های گسترده غرق نکنید.

2. هرگز مبهم یا عمومی نباشید

مبهم بودن یا کلی بودن در بیانیه پایان نامه شما هیچ سودی برای شما ندارد. اگر کلمات و ایده‌های مبهم و کلی را وارد کنید، مسیر را کاملاً از دست خواهید داد و در نتیجه خوانندگان مقاله شما را رها می‌کنند، زیرا در تلاش برای درک کل مطلب شما گم شده‌اند.

3. بیش از حد و غیر ضروری توصیف نکنید

خوانندگان متوجه می شوند که وقتی وارد آن ماجراجویی شده اید در حال نفس کشیدن بوده اید و همچنین می فهمند که البته وقتی به مقصد رسیدید در ماشین را باز کردید.

4. کوتاهی کلید است

شما تعداد زیادی پاراگراف برای بیانیه پایان نامه خود ندارید. به یاد داشته باشید که بیانیه پایان نامه شما موضوع اصلی مقاله روایی شما را خلاصه می کند، بنابراین مطمئن شوید که به خوبی خلاصه شده است، در غیر این صورت خوانندگان فکر می کنند که به دلیل طولانی بودن آن، بدنه مقاله است.

5. نشان دهید، نگو

فقط در مورد درسی که از تجربیات شخصی خود گرفته اید به خوانندگان بگویید. شما باید به آنها نشان دهید که این درس چقدر برای شما مهم است و چگونه می تواند برای آنها مفید باشد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *