نوشتن نتیجه پایان نامه

نوشتن نتیجه پایان نامه

نوشتن نتیجه پایان نامه ، نوشتن یک نتیجه‌گیری خوب برای موفقیت پایان‌نامه شما بسیار مهم است، زیرا این آخرین چیزی است که خواننده شما خواهد دید و ابزار اصلی برای پایان دادن به استدلال شما است. در این مقاله 5 نکته برای ایجاد یک نتیجه گیری برجسته ارائه می کنیم.

فهرست مطالب

پایان نامه چیست؟

پایان نامه نوشتاری است که شما درآن موضوع یا سوالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل و یا تجارب عملی و یا آزمایشی به پاسخ آن می رسید. به بیان دیگر پایان نامه استدلال موضوعی، ارائه پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی و یا احتمالا (با اغراق) مهم ترین نوشته ای است که تا کنون منتشر کرده اید. اما پایان نامه دکترا باید موضوع مناسب و جامعی داشته باشد و بیانگر پدیده یا نتیجه ای جدید باشد. پایان نامه اساس و پایه بسیاری از تحقیقات علمی و اکتشافات محققین می باشد.

نوشتن نتیجه پایان نامه
نوشتن نتیجه پایان نامه – تزیسمی

5 نکته برای نوشتن نتیجه پایان نامه

1. از خلاصه نویسی بیش از حد خودداری کنید

نتیجه گیری شما احتمالاً نیاز به ارائه خلاصه ای از پروژه کلی شما و نحوه اثبات و پشتیبانی استدلال اصلی خود دارد. نتیجه گیری های خوب اغلب حاوی توصیه هایی برای تحقیقات بیشتر یا تصاویر مختصری از مفاهیم پایان نامه هستند. توضیح نحوه اعمال اطلاعات پوشش داده شده در مقاله به همان اندازه مهم است که خلاصه کردن بخش های کلیدی آن. خوانندگان همچنین باید حس وضوح یا بسته بودن را در حین اتمام نتیجه گیری شما تجربه کنند.

2. سعی کنید اطلاعات جدید معرفی نکنید

ممکن است لازم باشد اطلاعات جدیدی را در نتیجه پایان نامه خود معرفی کنید، به خصوص زمانی که می خواهید به خواننده این احساس را بدهید که چگونه می توان تحقیق را به کار برد یا گسترش داد. با این حال، نتیجه گیری مکان مناسبی برای معرفی داده های جدید یا سایر اشکال شواهد نیست. در حالی که ممکن است سوالاتی را مطرح کنید یا توضیح دهید که چگونه اطلاعات مرتبط هستند، از معرفی نکات اصلی اضافی خودداری کنید.

3. اطمینان حاصل کنید که نتیجه گیری شما به نتیجه می رسد

ممکن است وسوسه شوید که نکات یا داده هایی را به نتیجه گیری خود اضافه کنید که در جای دیگری درج نکرده اید. اگر این کار را انجام دهید، نتیجه گیری در واقع هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. در عوض، نتیجه گیری شما به سادگی سؤالات بیشتری را ایجاد می کند. اگر در چنین موقعیتی هستید، موضوع شما ممکن است بسیار گسترده باشد و ممکن است لازم باشد پایان نامه خود را محدود کنید.

4. روی نکته اصلی پایان نامه خود متمرکز بمانید

از استفاده از نتیجه گیری خود برای شرکت در بحث های بیش از حد کلی که هدف مقاله شما را از دست می دهند، خودداری کنید. روی پیامدهای بحث اصلی خود متمرکز بمانید و وسوسه نشوید که همه چیز را با کلی گویی جمع کنید.

5. به نمونه های نتیجه گیری پایان نامه مراجعه کنید

اگر گیر کرده اید، به نمونه هایی از نتیجه گیری پایان نامه از نویسندگان دیگر نگاهی بیندازید. پایگاه‌های اطلاعاتی دانشگاهی مانند ProQuest هزاران پایان‌نامه و پایان‌نامه را در خود جای داده‌اند که می‌توانید برای دریافت ایده‌هایی درباره نحوه نوشتن پایان‌نامه مشورت کنید. همچنین می‌توانید با مشاور یا بخش خود تماس بگیرید تا نمونه‌هایی از نتیجه‌گیری پایان‌نامه‌های موفق نوشته شده توسط دانشجویان یا محققین را دریافت کنید.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *